BOEKENWEEK ZUS.. ...BOEKENWEEK ZO 37 Boycot of geen boycot van de schrijvers de boekenweek gaat door. Europa is het teken waarin de Boekenweek (30 maart-6 april) dit jaar staat. Een verenigd Europa, een verscheurd Europa en dus ook redeneerden de Schiedamse boekhandelaren een REISLUSTIG EUROPA. Wie houdt niet van reizen? De koffer met lijfgoed en de koffer met dromen gaan samen op de trein of in de auto. Vergeet vooral de laatste niet bij het overstappen. En om hem vooral goed gevuld mee te kunnen nemen, komt de schrijver WILLEM ENZINCK op vrijdag 5 april in gebouw „Arcade", Lange Haven 71, zijn droom vertellen. Een droom die hij met eigen ogen zag en optekende in GRIEKENLAND, EUROPA'S LAATSTE PARADIJS Dia's zullen zijn verhaal illustreren. Enzinck neemt u mee naar het antieke en het hedendaagse Hellas; twee verschillende werelden er liggen meer dan twintig eeuwen tussen die nochtans overal voor de goede beschouwer aan elkander raken. Willem Enzinck heeft een aantal reisboeken op zijn naam staan. Zij behoren tot het beste, dat de Nederlandse litteratuur op dit ge bied heeft voortgebracht. De titels spreken voor zichzelf. „Grieken land, Europa's laatste paradijs" heeft dezelfde titel als zijn lezing. Maar hij schreef ook: „Kreta, eiland van oorsprong", „Athene, stad der Acropolis" en „Sardinië, eiland der brandende bergen". Reizen is een kunst, ervan vertellen is dat niet minder! Willem Enzinck verstaat beide tot in de perfectie. Voor één gulden verschaft u zich bij uw boekhandel een kaartje voor deze avond. Laat de ge legenheid niet voorbijgaan, want. De Griekenland-kenner Willem Enzinck. ze hebben het zich dit jaar niet gemakkelijk gemaakt, die Schiedamse boekhandelaren. Immers, wie naar reizen gaat luisteren, wil er ook wat over lezen, over zien. En: hoe interessant Griekenland ook is, gaat dit jaar naar Zuid-Limburg of toevallig naar de Balearen, of naar de Arden nen, misschien wel het Zwarte Woud. Daarom wordt in dezelfde zaal een tentoonstelling ingericht waar we de titel aan zouden willen geven van „üw reis en het boek". Een unieke collectie reisboeken is daar bijeen gebracht. Baedekers, reisgidsen voor wandelaars, automobilisten, plaatwerken, verhalen, autokaarten, wandelkaarten en noem maar op. Keurig gerangschikt naar het land dat uw speciale belangstelling heeft. Deze tentoon stelling is niet alleen vrijdag na de lezing te bezichtigen, maar is ook de hele zaterdag 6 april van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's avonds geopend. En van deskundige voorlichting kunt u er verzekerd zijn. De toegang is vrij. Kopen kunt u er zelfs niets, maar als u bestellingen wilt doen, dan wordt dat gaarne genoteerd. We geloven dat heel veel Schiedammers, met het drukste reisseizoen van ooit in het vooruitzicht, van de gelegenheid gebruik zullen maken om precies te weten te komen wat er over het door hen uit verkoren plekje van Europa al is geschreven.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 13