IEAN MIOTTE in Schiedams Museum explosies" zegt directeur Paalman „kleur- 32 De Franse schilder Miotte in zijn atelier Zijn werk bevindt zich ook in verschillende collecties in België, Zweden, Italië, Duitsland, Amerika, Frank rijk en Zwitserland, terwijl het belangrijke Keulse Museum voor moderne kunst, het Wallraff Richards Museum,ookeen werk van Miotte bezit, dat voor deze tentoonstelling aan het Stedelijk Museum uitgeleend wordt, evenals enige werken uit Belgische ver zamelingen. Deze tentoonstelling, die tot 5 mei 1963 in het museum te bezichtigen blijft, toont u één facet van de heden daagse internationale beeldende kunst en indien u tijdens uw vrije dagen in de Paasvakantie het museum bezoekt, zult u ook zeker onder de indruk van dit werk komen. Vanaf 20 april 1963 kunt u in het museum ook nog een andere tentoonstelling zien en wel een keuze uit de inzendingen voor de Wedgwoodprijs 1963. De HET STEDELIJK Museum biedt deze maand gastvrijheid aan de Franse schilder Jean Miotte. Deze expositie is de eerste, die van zijn werken in Nederland gehouden wordt en is daarom van bijzondere betekenis voor ons museum. De schilderijen van Miotte zijn kleur- explosies, doch ze zijn niet ontstaan uit een toevallig heid; ze zijn op waarlijk grootse schilderkundige wijze opgebouwd, leder doek heeft een begrensd vlak en kan niet in het oneindige doorgedacht worden, waar door een zekere monotonie zou ontstaan en zo zult u in elk doek die spanning vinden, die voor de be grenzing van dat vlak vereist is. Jean Miotte werd in 1926 in Parijs geboren; in 1945- 1946 studeerde hij aan de universiteit van Parijs wis kunde en bezocht van 1947-1951 de „Ecole des Beaux- Arts", aldaar.Sinds1957exposeerde hij in verschillende belangrijke Parijse en Romeinse kunstzalen en nam deel aan de jaarlijkse tentoonstellingen zoals de „Salon des Réalités Nouvelles" en de „Salon Com- paraisons" te Parijs. In 1962 maakte hij op uitnodiging van de Amerikaanse Ford Foundation een studiereis door Amerika. Gedurende negen maanden doorkruiste hij Amerika en hij deed hierbij ervaringen op, die in zijn werk tot uitdrukking komen, als hij weer in Parijs terug is. In Noord- en Zuid-Amerika expo seerde hij in vele kunstzalen en in enkele musea. hoofdprijs is dit jaar toegekend aan de Rotterdamse schilder Kees Timmer die dus nu zijn werk dicht bij huis kan tonen! Zoals altijd bent u op beide tentoonstellingen weer van harte welkom en dat zij u, evenals de vorige tentoon stellingen, veel genoegen mogen verschaffen, is de wens van: de directeur van het Stedelijk Museum, J. PAALMAN.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 8