ons 15-jarig bestaan COR LANDSBERGEN: een zacht vloekje door Jan G. van Gelderen 85 De thans met de ere-penning van de SG begiftigde Cor Landsbergen heeft 1 januari Schiedam verlaten. Ronde getallen markeren dat wat hij in Schiedam achterliet: 15 jaar lid van de bestuursraad van de SG, 15 jaar voor zitter van de Sectie Muziek van de SG, 15 jaar kelner in het Volksgebouw, 15 jaar lid van het Vakantiecomité, 15 jaar lid van het voormalige Oranjecomité, 25 jaar voorzitter van de Arbeidersmuziekvereniging Crescendo. Waarom is Cor uit Schiedam gegaan Positieverbetering. Thans hoofdconciërge in de Gemeentebibliotheek van Rotterdam aan de Botersloot. Ergens zijn we natuurlijk allemaal wel een beetje materialist. En ik dacht dat als je dat nog ergens doet in het belang van je gezin... temeer omdat het wel een beetje pijnlijk is om verschillende kosten te versieren (Cor heeft studerende kinderen), ik geloof dat het dan wel verantwoord is. En daar komt nog bij: ik heb mijn portie in Schiedam wel gehad. Enkele dingen zijn misschien wel jammer dat je die gaat missen. Het werk in de Schiedamse Gemeenschap bijvoorbeeld. De eerste vergadering, vijftien jaar geleden. Ik was zo veel jonger. Nou dat was voor mij heel wat. Waarnemend burgemeester, inspecteur van onderwijs (noemt nog verschillende namen). Dat zijn en dat waren in Schiedam mannen van aanzien. En dan kom ik daar als doodgewoon conciërge van school Edisonplein. Ik dorst haast niets te zeggen. Maar ja (lacht), de tweede vergadering daar moest ik een voorstel doen. Toen ben ik dan begonnen te vertellen: heren, het is mogelijk dat ik in woordkeus en zeker in stijl te kort zal schieten, maar ik hoop dat wanneer wij elkaar begrijpen en dat verwacht ik wel ook, ik hoop dat het werkelijk zo zal gaan en dan (stemverheffing), dan pas voorspel ik de Schie damse Gemeenschap veel goeds. Want ik dacht wel dat we pas een gemeenschap gaan vormen als alle lagen van de bevolking naar elkaar toe gaan groeien (pauze). Nou, dat was voor elkaar natuurlijk (opge lucht). Het ijs was gebroken (lacht). In zijn werk voor de Schiedamse Gemeenschap heeft

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 9