SCHIEDAM IS ZIJN STATIOH WAARD 120 terwijl bij plaatsing van het station op enige afstand van de splitsing van de lijnen naar Amsterdam en die naar Hoek van Holland de verlengde Broersvest een grootscheepse verbindingsweg zou zijn geweest naar de Poort van Schiedam. Helaas schenen er tegen deze oplossing, waaraan destijds zeker gedacht is, op spoorweg-technisch gebied al te veel bezwaren te bestaan. We hadden er ons bij neer te leggen. Een eresaluut aan architect Van der Gaast, die het ontvanggebouw ontwierp en aan de N.V. Spoorweg- opbouw, die het moeilijke project tot uitvoering bracht. Dezelfde buiging voor allen die aan het realiseren van het knappe project hebben gewerkt. En laten we niet vergeten de aandacht te vestigen op de knap-geconstrueerde, elegante overkapping van sporen en perrons. Het eigenlijke station is al enige jaren in gebruik, maar telkenmale treft de technicus de ingenieuze constructie van de brede stations overkapping, steunende op een luttel aantal steun punten. En niet minder waarschijnlijk de leek die oog heeft voor techniek. Natuurlijk blijft, als steeds, ook ten opzichte van het nieuwe station nog iets te wensen. Een restaurant of cafetaria annex aan de stationshal of daarmee ver bonden, zou voor de velen die van de nieuwe weg voor snelverkeer gebruik zullen maken, een ver meerdering van comfort betekenen. Een vermeer dering en ruime distributie van de toiletten over de drie perrons zou door de clientèle van de N.S. onge twijfeld op prijs worden gesteld. En in het bijzonder en met gróte nadruk: moge het er nog eens van komen, dat de expresstreinen Hoek van Holland-Scandinavië en Duitsland een rustpoos krijgen, hérkrijgen in het fraaie, goed ingerichte station Schiedam.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 20