SCHIEDAM IS ZI|N STATION WAARD 122 Dit n'en déplaise aan zekere lange en overgevoelige tenen van niet-Schiedammers, die zulks, echter vol komen ten onrechte, ondervonden hebben en het wederom zouden ondervinden als een impertinentie te hunnen opzichte. Dat zij tot beter, tot redelijker inzicht mogen komen, het is de wens van vele Schie dammers, Delftenaren en Hagenaars! En last but not least die van vele westelijk wonende en westers denkende Rotterdammers. De Poort van Schiedam! Het was Keizer Napoleon III die de embarcadères van de spoorwegen als de poor ten van de stad bestempelde. En nog steeds mogen de spoorwegstations aanspraak op deze erenaam maken. Nooit zal het snelle comfortabele middel van vervoer dat de spoorweg in steeds grotere mate is, worden verdrongen. Ook niet, zeker niet door de auto, die door zijn nog steeds toenemende veelvuldigheid bezig is zichzelf onmogelijk te maken. En hoe frequenter de dienst zal worden, hoe meer reizigers gebruik zullen maken van de stationsaccommodatie, van zijn automaten maar ook van zijn restaurants. Het is zo goed zich te restaureren met het gezicht op dat altijd levendige, levende, steeds afwisseling biedende spoor wegbedrijf. Des te meer als de treinen zullen rijden met steeds korter tussenpozen, als men weet dat het steeds mogelijk is te vertrekken. Ik schrijf dat in volle overtuiging; met graagte, omdat ik de spoorwegen een goed hart toedraag; omdat ik mij beschouw als een vriend van dit, ons aller grote vervoerbedrijf. De N.S. heeft een stationscomplex tot stand willen brengen waarin de groei van het zichzelf omhoog- stuwende Schiedam tot uitdrukking komt. Het moge de Nederlandse Spoorwegen voldoening geven, dat ze in deze opzet volledig zijn geslaagd!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 22