de schiedamse gemeenschap S.G. STUDIEDAG 177 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 15, no. 7, oktober 1963 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants. Leden: N.J.J, v. Baarle, Mr. A.S.H.A. Blaisse, P. Groenendaal, K. J. Heyboer, A. de Jong, M. A. A. de Jonge, H. Jong man, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, M. van der Nagel, mej. A. E. D. Noordegraaf, A. W. M. Odé, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Verhulsdonk, B. Vin cent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, drs. P. Th. J. Kuyer, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredactie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD Drumbandconcours 1963 Jeugdverkeersbrigadiers Clubhuis St. Joris Doele Dwarsstraat Postkantoor Van Schie tot Dam pag. 178-179 180-181 182-183 184 185-187 187 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. Tijdens de herdenking van het 15-jarig bestaan van onze stichting, kondigde voorzitter F. A. de Wolff een studiedag aan op 12 oktober. De omvangrijke voorbereiding heeft ertoe geleid, dat deze studiedag eerst kan plaatsvinden op zaterdag 16 november a.s. Uitstel dus, maar allerminst afstel. Uiteraard komen wij in volgende nummers nog uitvoerig op deze studiedag terug. Om echter hier en daar dreigende misverstanden t.a.v. het karakter van deze dag te voorkomen, willen wij even kort op het doel ervan in gaan. Na 15 jaar van werkzaamheid in Schiedam heeft de S.G. een complex van taken gekregen. Haar activiteiten strekken zich uit over alle terreinen van het verenigingsleven. Ook richt zij zich tot de indivi duele burger. Er wordt gewerkt aan voorlichting en dienstverlening. Bovendien is de stichting elk jaar goed voor het organiseren van diverse evenementen. Er is, hoe kan het anders, in verschillende op zichten historie gemaakt en dus traditie ontstaan. Gelukkig zit men niet zelfgenoegzaam temidden van het bereikte neer. In onze, telkens van aspect wisselende, tijd vraagt ook de S.G. zich af of wat zij doet goed gedaan wordt; of het niet beter kan en of haar huidige werk zal convergeren met de toekomstige ontwikke ling van de Schiedamse samenleving. Bezinning op wat er gedaan wordt en zal moeten worden, dat is het doel van deze studiedag. Prof. dr. T. T. ten Have, directeur van het Sociaal-Paedagogisch Instituut van de Gemeente Universiteit van Amsterdam, zal een alge mene inleiding houden. Bovendien zal hij deel uitmaken van het forum, dat zal trachten een antwoord te vinden op de vele, door de inleiding opgeworpen en uit de praktijk voortkomende, vragen. Gespreksleider zal zijn de heer M. Holl, oud-voorzitter van de S.G. Wij hopen, dat op deze dag de stoot zal worden gegeven voor een hernieuwde oriëntatie op alle terreinen van gemeenschapsleven in onze stad. De problemen zullen helder gesteld worden. Dat doet ze niet in een handomdraai verdwijnen, maar kan er wel toe bijdragen, dat er in de toekomst oplossingen gevonden zullen worden. Bij de voorplaat: Méér over het Drumbandconcours op de volgende bladzijden. Foto Hans Visser.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 5