zegge 10.000 en schrijve tienduizend VRAGEN VAN V.V.V. 206 Eigenlijk is het niet eens zo'n erg imponerend getal: tienduizend, zeker niet ais je het in de krant ziet staan naast het nieuwe inwonertal van ons land of het aantal directieleden van de K.L.M., maar voor ons, mensen van de V.V.V., betekent het toch heel wat. Op dinsdag 10 oktober werd door onze V.V.V. de 10.000ste inlichting van dit jaar gegeven en omdat we daar om allerlei redenen een beetje trots op zijn, is dat natuurlijk niet onopgemerkt gegaan. U heeft het allemaal in de kranten kunnen lezenLeny van Drunen, 14 jaar, uit de Anthonie Muijsstraat, kwam voor de aardrijkskundeles op school wat folders van de noor delijke provincies halen en ontving daarmee de 10.000ste inlichting. Even later stond ze wat ver bouwereerd temidden van de mensen van ons bureau de gelukwensen van V.V.V.-voorzitter Van Pelt in ont vangst te nemen met, uiteraard, enkele passende cadeaus: een taart van opmerkelijke afmetingen, twee lepeltjes met het Schiedamse stadswapen en een bon voor een reis voor twee personen met onze veel besproken en veel-beschreven V.V.V.-bustochten. Al heel snel liet men de (toch al niet zo) officiële toon varen en werd er nog even gezellig nagebabbeld, waarbij Leny vertelde, dat ze op verzoek van haar aardrijkskunde-lerares naar het S.V.V.-gebouwtje was gekomen, hetgeen ons stof gaf voor zéér nederige bespiegelingen. Nu vinden wij, dat de gebeurtenis als zodanig er al aanleiding toe geeft om de gedachten eens te laten gaan langs die tienduizend inlichtingen (gemiddeld zo'n 45 per dag) die er nu dit jaar gegeven zijn. Sommige staan ons natuurlijk nog duidelijk bij: „Fraulein, gibt's hier in der Umgebung irgendwo so etwas wie Sankt Pauli in Hamburg?" (Antwoord: Kassend rejt.). „Could you give me a good suggestion, for a present to give mij girl-friend foto Hans Visser „Juffrouw, ik wil met een Griek gaan trouwen, kan dat kwaad?" (Antwoord, in eerste instantie: „Met wie u ook wilt gaan trouwen, 't kan altijd kwaad.") Vragen, variërend van zéér eenvoudig („Waar kan ik 't postkantoor vinden?") tot zéér lastig („Wie was in 1961 Druivenkoningin van 't Westland?"). En dan natuurlijk de vele vragen die steeds weer terug komen om 't adres van 'n hotelletje ergens in de bos sen, om lijsten met zomerhuisjes, om inlichtingen over de jeugdherbergen, om kosthuizen of kamers in onze stad. Steeds dezelfde vragen, maar steeds andere vragenstellers. De moeilijken: „Juffrouw, heeft u nog kaartjes voor de Operette?" (tijdens de vakantieweek). Antwoord: ,,'t Spijt me, mevrouw, we hebben er niet één meer." „Oh, geeft u er dan maar twee." De jovialen, de blaffers, de onverstaanbaren, de on- begrijpelijken, de zieligen, de zelf-beter-weters, de zakelijken, de gezelligen, mensen, allemaal mensen, met allemaal vragen om te beantwoorden, allemaal problemen om op te lossen, in ruim negen maanden tijd 10.000. En let maar op: volgend jaar nog meer!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 14