de scbiedamse gemeenschap NOGMAALS: S.G. STUDIEDAG 199 ORGAAN VAN DE STICHTING Jaargang 15, no. 8, november 1963 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 EREVOORZITTER: Mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. BESTUURSRAAD Dagelijks bestuur: F. A. de Wolff, voorzitter; E. A. Leenderts, secretaris; A. de Groot, penningmeester; G. W. van Bergen Walraven, B. Drukker, A. L. J. Kunze, mr. H. A. M. Roelants. Leden: N.J.J, v. Baarle, Mr. A.S.H.A. Blaisse, P. Groenendaal, K. J. Heyboer, A. de Jong, M.A. A. de Jonge, H. Jong man, L. Kamp, P. Th. J. Kuyer, M. van der Nagel, mej. A. E. D. Noordegraaf, A. W. M. Odé, C. Rauws, P. Smit, A. M. Sunderman, mevrouw M. A. C. Taverne-Van Campen, G. P. Verhulsdonk, B. Vin cent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: B. Drukker, P. Groenendaal, drs. P. Th. J. Kuyer, B. Vincent, F. A. de Wolff. Eindredactie en opmaak: A. Pfeifer. ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 60260. Giro 5858. DONATIES: minimaal f 5,per jaar. Losse nummers f 0,50 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). INHOUD pag. S.G. Studiedag199 Salon v. d. Maassteden 201 Mies van Rossum202-204 November205 V.V.V. 10.000 206 1847 207-208 Kinderverpleging 209 Van Schie tot Dam 210 Overneming van artikelen of gedeelten daarvan en foto's slechts met toestemming van de redactie. NIEMAND geloof ik zou het ons kwalijk nemen, wanneer wij het gemeenschapswerk onzer Stichting in zijn huidige vorm als een status quo zouden aanvaarden, wanneer wij dit werk in al zijn ver scheidenheid in dit stadium zouden consolideren. En toch hebben wij gemeend onze toekomstige taak in de samenleving aan een nadere beschouwing te moeten onderwerpen. Wat heeft ons daartoe gebracht? Zeker niet het feit, dat het werk onzer Stichting zoals dat zich in de vijftien jaar van haar bestaan heeft ontwikkeld, niet meer bij de tijd zou zijn. Dit werk neemt ons waarlijk nog volledig in beslag. En tochbezinning op onze taak! Is deze tot nu toe zeer in het bijzonder afgesteld geweest op het culturele leven in onze stad, wij menen, dat, wanneer we de gemeenschapsgedachte centraal stellen, aan die gemeenschapsgedachte wezenlijk gestalte willen geven, wij onze taak niet kunnen begrenzen. Er zullen wellicht andere wegen moeten worden ingeslagen. Maar welke? Er staat het stichtingsbestuur uiteraard vaag wel een weg voor ogen en de wil om die te gaan is zeker aanwezig. Maar het eerst noodzakelijke is een goede voor lichting. Het is goed te luisteren naar hen, die de nieuwe wegen ongetwijfeld duidelijker kunnen aangeven. Daarom zijn wij blij, dat wij Prof. T. T. ten Have en de heer M. Holl bereid hebben gevonden ons op de speciaal belegde studiedag op zaterdag 16 november a.s. na een intensieve voorbereiding te willen voorlichten. Wij zijn er ons terdege van bewust, dat deze studiedag een „follow- up" moet hebben. Daarvoor moeten en willen wij de krachten op brengen. Wij zijn er ons ook van bewust, dat wellicht een beroep zal moeten worden gedaan op een nog groter aantal medewerkers. Vooreerst wacht ons na de studiedag een gedegen beschouwing van conclusies en adviezen. Wij zijn daar ontvankelijk voor en naar wij vertrouwen velen mét ons. Consolidatie van onze huidige taken? Neen! Een gemeenschap, die lééft, verdraagt geen consolidatie. In plaats van een status quo stellen wij een status nascendi, een toestand van het in wording zijn, of hier misschien beter weergegeven door: voortdurende her oriëntatie. Deze studiedag kan van méér dan lokale betekenis zijn. Wanneer dat zo is, dan hebben wij een daad gesteld. Wij verwachten op onze studiedag zeer velen, die mét ons in alle ernst willen kennisnemen van de nieuwe wegen in de gemeenschaps organisatie! Het wórdt een goede, een instructieve dag. Ook en vooral voor ons en onze grote schare van trouwe medewerkers. F. A. DE WOLFF Bij de voorplaat: Herfst in Schiedam, geknipt door Hans Visser.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1963 | | pagina 7