ERELIJST TONEELWEDSTRIJD 58 (foto L. H. Koster) Schiedam bouwt! Ver van het oude stadshart in de nieuwe wijk Groenoord, maar ook dicht er bij. Hierboven een fraaie opname met op de achtergrond molen „De Drie Korenbloemen" op het kruispunt Vlaardingerdijk-Nieuwe Damlaan. Op 15 mei jongstleden werd weer een punt gezet achter de Toneel wedstrijd 1963-1964. Maanden van inspanning en koortsachtige voor bereiding waren toen voor alle amateur-toneelverenigingen voorbij. In een lijvig rapport heeft de jury haar bevindingen uiteengezet. We twijfelen er niet aan of dit rapport zal de komende weken door alle belanghebbenden nog ijverig bestudeerd worden. Maar dat het amateurtoneel in onze stad over het geheel genomen een ongekend hoge vlucht heeft bereikt, dat weten we zonder juryrapport ook wel! De rangorde was dit jaar als volgt: Afdeling A. 1. Geref. Amateurtoneelgroep „Geron" 2. R.K. Toneelgezelschap „Brederode" 3. Schied. Toneelver. „Utile Dulci" Afdeling B. 1. Toneelgroep „Onyx" 2. Toneelver. „Tot steun in den strijd" 3. Chr. Toneelgroep „Het Zuiden" 4. R.K. Toneelver. Othello" 5. Amateur Theaterbureau „Intermezzo" Het begin van de spectaculaire groei van het rooms-katholieke St. Liduinalyceum, voorlopig nog in noodgebouwen aan de Laan van Spieringshoek onder gebracht, dateert van 1961. In dat jaar ontfermde zich de Orde van de Augustijner paters over het lyceum, dat in 1956 was ge sticht en dat in de eerste vijf jaar van zijn bestaan niet zo goed tot ontwikkeling wist te komen. In 1961 had de school 260 leer lingen; in het nu aflopende schooljaar zijn het er 480 en straks, per 1 september 1964 zullen het er 600 zijn. Een specta culaire groei dat moet ook de man toegeven, die voor die groei verantwoordelijk is: rector J. J. Lub. Hij zegt: 'Hoewel ik in 1961 bepaald optimistisch was, heb ik zo'n sterke groei toch niet voorzien. Het doet me plezier en we zijn er allemaal op school een beetje trots op. Vooral om dat we weten, dat de school kerngezond is en beslist niet uit zijn krachten gegroeid.' Natuurlijk is het niet het werk van pater Lub alleen, dat het St. Liduinalyceum tot zijn hui dige bloei heeft gebracht. Er was teamwerk voor nodig. 'Ons lerarenkorps is bijzonder goed, we hebben een prachtige samen werking en er is geen enkele controverse', zegt pater Lub in dit verband. Aan niemands ver dienste zal echter afbreuk ge daan worden als beweerd wordt, dat het toch in de eerste plaats pater J. J. Lub is, die voor de groei van het St. Liduinalyceum mag tekenen. Hij heeft er hard voor gewerkt en hij doet dat nog. Dr. J. J. Lub O.E.S.A. achter een soms ietwat gesloten uiter lijk verbergt hij een beminnelijke natuur. In onderstaand artikel kunt u over zijn persoon lezen en verneemt u enkele van zijn ideeën over het onderwijs.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 6