5000 MUWI- woningen nog nooit Door A. WAGENAAR 174 Donderdagmiddag 22 oktober wappert voor het portaal van een flat in de nog vrijwel on begaanbare Willem Pijperstraat in de Schiedamse wijk Groen- oord de witte MUWI-vlag. Voor het balkon van de gloednieuwe, naar verf ruikende woning num mer 20 hangt nog zo'n vlag. En terecht: die woning Willem Pijperstraat 20 is namelijk de 5000ste, die het Rotterdamse aannemingsbedrijf Muijs De Winter na de oorlog in onze stad gebouwd heeft. In februari 1952 is MUWI in Schiedam gaan bouwen tot nog toe dus 5000 woningen. Dat is ongeveer 55 percent van alle woningen, die er sedert het einde van de oorlog in Schiedam gereedgekomen zijn. In totaal heeft Muwi met het opleveren van de 5000ste woning 17 percent van de gehele Schie damse woningvoorraad voor zijn rekening genomen. Een kapitaal feit, dat dienover eenkomstig gevierd is. De ge meente Schiedam kreeg van het aannemingsbedrijf een bedrag van f 5000, te besteden ter ver rijking van het kunstbezit van het Stedelijk Museum; het echt paar M. Dijkstra-Van Rhijn dat de jubileumwoning gaat betrek ken kreeg een bedrag van f 500 voor de inrichting van de woning en alle MUWI-medewerkers vonden op de feestdag een extraatje van f 50 in hun loon zakje. Er is in de dagbladen van vrijdag 23 oktober veel aandacht be steed aan de 5000ste MUWI- woning. Ook het blad van de Schiedamse Gemeenschap wil erover publiceren; op deze en de volgende pagina's treft de lezer een interview aan met wet houder mr. M. J. M. van Kinderen onder wiens supervisie de 5000 woningen gebouwd zijn (laten we hem 'de opdrachtgever' noe men) en voorts publiceren we een interview met D. de Winter, gedelegeerd commissaris van MUWI ('de bouwer'). De laatste vertelt over zijn carrière van krullejongen tot concernleider en wethouder Van Kinderen geeft een (bepaald niet feestelijk) beeld van de huidige stand van zaken op het gebied van de woningbouw in Schiedam.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1964 | | pagina 10