DE NIEUWE BURGEMEESTER 90 Burgemeester Roelfsema zo mogen we hem dan nu eindelijk noemen heeft het gedurende de maanden dat hij als kandidaat gold, maar nog niet officieel benoemd was, soms zwaar te verduren gehad van de publiciteitsmedia. Tijdens zijn ambtsaanvaar ding op maandag 17 mei, noemde hij de pers zelfs „een lastig ding". Maar hij haastte zich onmiddellijk om die zelfde lastige pers te bedanken voor de vrien delijke introductie die zij hem in zijn nieuwe gemeente had verschaft. Maandag 17 mei: de heer H. Roelfsema komt met een ernstig gezicht de aula van het Stedelijk Museum binnen. De aanwezigen gaan staan. Onder die aan wezigen in de eerste plaats de leden van de Schiedamse gemeenteraad, vele notabelen maar ook de com missaris van de koningin in Groningen mr. C. L. W. Fock en de (kersverse) burgemeester van Groningen, de heer J. Berger. En dan is er ook nog burgemeester W. Thomassen van Rotterdam, die deze middag namens de buurgemeenten misschien niet de meest inhoudvolle dan toch wel de meest spirituele speech zou afsteken. Als loco-burgemeester Sabel het benoemingsbesluit heeft voorgelezen en de heer Roelfsema heeft ver welkomd („er zijn er in deze stad nog velen, die de weg weten te vinden naar „hun" burgemeester en hem mondeling of schriftelijk benaderen om hem voor te leggen, wat hen bezighoudt"), hangt hij hem de ambtsketen om en kan burgemeester Roelfsema zijn zetel innemen. Hij begint te spreken en dan valt op dat hij dat zónder Gronings accent doet. Hij spreekt woordé van dank en geen woord'n van dank. Hij spreekt trouwens niet alléén woorden van dank; hij spreekt ook nog een weldoorwrochte rede uit over de positie en de taak van een gemeente en gebruikt daarbij als motto „Gemeenten in de branding". Nadat gemeenteraadsnestor H. Willemse de burge meester had toegesproken en de Groningse commis saris en de Rotterdamse burgemeester hun geluk wensen hadden aangeboden, sloot burgemeester Roelfsema met een opmerkelijk rake tik van de voorzittershamer de vergadering. FotoVechts SG-directeur P. van den Boom stelt zich voor aan de nieuwe burgemeester. Tussen hen in Mr. J. C. J. Pels Rijcken, vice-voorzitter van de SG.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 10