Wandelen in het Thurledepark J 94 De grote stadsparken die Schiedam tegenwoordig rijk is, bieden plaats aan sportverenigingen en geven natuurliefheb bers de gelegenheid vlak bij de stad te genieten van rust en schoonheid. Vooral het Thurledepark met zijn prachtige waterpartijen, die zich door het hele park slingeren, is een oord van het beste soort recreatie dat een stadgenoot zich kan wensen. Bij de Kinderboerderij met zijn veelsoortige dieren is het druk en rumoerig aan het worden. Ik zag het voederen van ganzen, eenden enz. en onmiddellijk streek er een „aircraft" meeuwen deze vrijbuiters onder de vogels neer om ook een graantje mee te pikken. Zo genietend van grillige waterpartijen en zwierige paden kwam ik allengs aan het einde van mijn wandeling aan de Poldervaart die voorlopig niet gedempt zal worden wegens de krapheid in de gemeentelijke financiën. Misschien kan men zich over het uitstel van demping verheugen, want de vaart is een mooie onderbreking in de diverse parkafdelingen die tot Tuindorp Kethel toelopen. Staand op de brug over deze vaart maakte ik deze tekening waarbij Schiedam op de achtergrond te zien is boven de boomtoppen uit. Geheel rechts een oude verminkte molen. Ik heb mij wel eens schuldig gemaakt aan een zekere mate van onderschatting van dit park. Maar ik ben er van teruggekomen. Het onderhoud van een en ander kost een kapitaal maar het resultaat is ook fraai. Het park is nog wat pril, nog lang niet volwassen, maar het zal van jaar tot jaar mooier worden. Met een variant op het bekende „Uit, goed voor U", roep ik u toe „Wandelen in het Thurledepark, goed voor U"! OCTAVE DECONINCK.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1965 | | pagina 14