r VEEL WERK V.. -J 254 |_j ET jaar 1965 behoort weer tot het verleden, een jaar dat ons vreugd en leed, voor- en tegenspoed bracht. Tevreden kunnen wij terugzien op het vele dat wij mochten bereiken, doch er was ook veel, dat [wij niet konden verwezenlijken. Terugblikkend gaan in de eerste plaats onze gedachten uit naar de naar onze maatstaven te vroeg van ons heengegane trouwe vriend Alewijn de Groot, aan wie ook onze Stichting zo heel veel te danken heeft en die wij maar moeilijk kunnen vergeten. Zijn onbaatzuchtigheid en nooit aflatende ijver voor het bereiken van een werkelijke gemeenschap zal ons steeds een voorbeeld blijven. Het belangrijkste was het verheugende feit dat eindelijk een bundeling van de instanties, die zich tot taak hebben gesteld de passieve cultuurbeleving in onze gemeente te verzorgen, tot stand kon worden gebracht. Filmkring, Katholieke Kring, Toonkunst en onze S.G. hebben in het opgerichte kunstcentrum een samen werking gevonden, waarvan reeds de eerste vruchten konden worden geplukt en waarvan in de toekomst nog veel mag worden verwacht. Het komende jaar brengt ons weer enkele belangrijke gebeurtenissen. Orpheus", de oudste vereniging in onze gelederen, zal op grootse wijze haar 100-jarig bestaan gaan herdenken. Onze toneelsectie sluit voor de tiende maal de jaarlijks terugkerende en succesvolle wedstrijdreeks voor amateurtoneelverenigingen af. De Sporthal, voor de totstandkoming waarvan de S.G. de eerste initiatieven heeft genomen en de eerste stoot gaf, zal dit jaar voltooid en in gebruik kunnen worden genomen. Dan is er voorts de belangrijke uitbreiding, die ons eminente Stedelijk Museum ondergaan heeft en waarvan we de ingebruikneming medio juni verwachten mogen. Ongetwijfeld belangrijke gebeurtenissen, doch nog belangrijker is hetgeen in 1965 is bereikt en in 1966 bereikt gaat worden tot beter begrip van of beter gezegd ter bevordering van de gemeenschapsgedachte, zo kern achtig uitgedrukt in onze lijfspreuk „Eendrachtig Samenstrevend". Een schip op zee wijzigt zijn koers, als het weet dat een ander schip in nood is of zijn hulp nodig heeft. Han delen wij ook zo? Helpen wij anderen, dichtbij of veraf, wanneer deze hulp nodig hebben of blijven wij onze eigen koers varen, slechts vervuld van onze persoonlijke zorgen en doelstellingen Moge de gestegen welvaart, waardoor wij minder met stoffelijke noden worden geconfronteerd, ons niet de ogen sluiten voor de vele hulp die allerwegen nog steeds wordt gevraagd, waarbij wij niet alleen denken aan stoffelijke hulp. Dienst baar te zijn voor anderen geeft ons leven meer inhoud, maakt ons innerlijk rijker en geeft ons meer vreugde en voldoening. Ook bij deze jaarwisseling zijn wij dankbaar jegens die velen die zich in het voorbije jaar cp een of andere wijze hebben ingezet voor de verwezenlijking van onze doelstellingen en vervulling van de gestelde taken. Veel, heel veel werk is gedaan! Veel, heel veel werk is nog te doen! Wij hopen dit eendrachtig samenstrevend te kunnen verzetten. Mogen de goede voornemens die wij ong ^twijfeld dezer dagen hebben gemaakt niet spoedig vervagen. Streven wij eerlijk en krachtig naar de verwezenlijking daarvan, dan kan 1966, hetgeen wij ook voor u hopen en van harte wensen, een gelukkig jaar worden. E. A. LEENDERTS Voorzitter

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 6