KEES BAK: Spant nu e speelt op chaq - KEES Bak, de met zijn 33 jaar nog jonge directeur van de Schiedamse Muziekschool, heeft een opti mistische toekomstvisie. Hij zegt: „Schiedam heeft 80.000 inwoners. Uitgaand van dat getal, geloof ik dat 1600 tot 1700 leerlingen op onze muziekschool straks beslist tot de mogelijkheden gaat behoren. We hebben nu 980 leerlingen dat is niet slecht en in september gaan we weer drie duizend folders uitzetten op de lagere scholen. Ik geloof dat de Schiedamse Muziekschool een periode van grote bloei tegemoet gaat." Kees Bak, die in juli 1964 directeur van de muziek school aan de Lange Haven is geworden na er al zes jaar als leraar aan verbonden te zijn geweest, wil de zaken krachtig aanpakken. Er moet een frisse wind gaan waaien door het oude gebouw, waar u uit alle vertrekken het gepingel en gefiedel van de muzi kale of soms onmuzikale jongens en meisjes tege moet klinkt en waar u ook het klappen, stampen en vingerknikken, vermengd met de klanken van meta- lofoon, klokkenspel, pauken en trommels kunt horen dat eigen is aan de met zo veel enthousiasme ge speelde Orfische muziek waarbij Kees Bak persoonlijk de directie voert. Op 25 mei a s. gaat de Schiedamse Muziekschool weer laten zien en horen wat hij is en wil. Die dag direc teur Bak zoekt nog naar een passende ruimte zullen onder meer enkele openbare lessen worden gegeven, waardoor iedere geïnteresseerde kan kennis nemen van het Algemeen Vormend Muziek Onderwijs, dat op de school zo'n voorname plaats inneemt. En verder zal er een groots opgezette instrumentenparade zijn. In die parade komen alle vormen van muziekonderwijs aan de orde. Zittend achter zijn piano in de directeurs kamer legt Kees Bak thans de laatste hand aan het variatiewerk „Ik zag twee beren broodjes smeren", dat die instrumentenparade tot een muziekfeest moet maken. We bevinden ons nu toch in die directiekamer en geven u de tekst door, die Kees Bak op zijn wand liet aanbrengen en die de eerste regel van het tweede couplet van „Gildebroeders, maakt plezier" is: 278

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 10