Spant nu bas, k en violen 280 scholen om maar eens wat te noemen waar in het geheel geen zangles gegeven wordt!" Directeur Bak zelf kreeg zijn eerste muzieklessen, toen hij 4 jaar oud was. Vader was organist en droeg zijn kennis over op zijn kinderen. „Het was toen al iedere dag een poosje studeren. Dat is er tegenwoordig niet meer bij. Het „je móet en je zal" is er af en dat is ook wel beter," zegt de heer Bak. Maar: „Ervoor in de plaats is tegenwoordig een mentaliteit gekomen, die de kinderen wel wat erg vrij laat. Als zoon- of dochterlief tegenwoordig maar even laat blijken, dat hij of zij geen zin heeft in de muzieklessen, dan mag hij of zij ermee stoppen. Van zo'n vrijheid ben ik nu ook niet bepaald een voorstander." Kees Bak heeft er begrip voor dat het kind-van- vandaag in een drukke wereld leeft. „Er is veel te veel te doen", zegt hij, „gymnastiekonderwijs, school tuintjes, steeds meer huiswerk en daardoor gaat de animo om ook nog eens iedere week naar de muziek school te gaan, er wellicht een beetje af. Ik vind dat jammer, maar we hoeven ons er niet bij neer te leggen." De Schiedamse Muziekschool, die er kortelings de ruimte heeft bij gekregen, waar het dagblad De Schie dammer kantoor hield, hoopt in de nabije toekomst een dependance te openen in de Julianaschool aan de Vlaardingerdijk. „Daar kunnen dan de kinderen uit Kethel komen, want juist dat gebied waar nu steeds meer mensen gaan wonen, willen we eens flink aanpakken," zegt de heer Bak. De jeugd heeft nog steeds belangstelling voor muziek, zo weet hij. „Maarom hier nu even snel een slaggitaar te leren bespelen om Beatlemuziek te kunnen gaan spelen, daarvoor zijn ze aan het verkeerde adres," zegt de heer Bak. „Ik heb er niets op tegen, op die Beatlemuziek. Het is een verschijnsel, dat bij de jeugd hoort. Een voorbijgaand verschijnsel, en dat is niet wat wij hier willen onderwijzen. De muziek, die de jeugd bij ons leert, is van alle tijden." De deuren aan de Lange Haven 103 staan wijd open. A. W.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 12