TA- FEL- VO ET- BAL 284 teel in Nederland iemand is die van Eddy kan winnen." Eddy van de Ven is ook een be gaafd speler in de betaalde jeugd van SVV. „Dat hoeft natuurlijk niet altijd samen te vallen," zegt Piet Nieuwstraten, „ver schillende van onze keien maken op het echte veld met een bal niks klaar." Jan Busscher is zelf ook een pro minente tafelvoetballer; zijn club RODA stond die avond nummer 2 op de ranglijst. Piet Nieuwstraten (Schiedam Sport) staat als nummer 7 op de lijst. Hij zegt: „Ik kan aardig pinge len, maar ik heb geen goed schot over me." Busscher dus wel. Hij, de voor zitter, drong ook al enkele keren door tot de finale van het Neder lands kampioenschap. Hij zegt: „Dat zijn spannende dagen, hoor. Je staat ieder vrij uurtje te oefenen en als de wed strijddag dan aangebroken is, barst je van de zenuwen. En na afloop ben je goed moe, reken maar!" Mevrouw Busscher: „Ach, het is soms zo'n zenuwslopende aan gelegenheid bij een belangrijke wedstrijd. Dan zie je mannen, die twee sigaretten tegelijk op steken, bij wijze van spreken. Sommige mannen staan te tril len op hun benen. Ik zelf ook trouwens, als Jan moet spelen. Ik ben wel eens weggelopen van zo'n toernooi. Ik kon het niet langer aanzien." De tafelvoetbal Iers gaan dus helemaal op in hun sport. Men moet er geen grapjes over ma ken. 't Is geen spelletje, maar een sport. „We hebben een zeer ge zellige vereniging," zegt voor zitter Busscher, „maar er wordt hard gespeeld. Niet fanatiek! Wie fanatiek is of wie niet tegen zijn verlies kan, die zetten we er gelijk uit." Zo ver is men in ieder geval nog niet in de „grote" voetbalsport.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 16