SG WE ZIEN VOORTDUREND RESULTATEN, sectievoorzitter M.A.A. de Jonge -toneelwedstrijd voor de 10e keer 276 MEN zegt dat dit uniek in Nederland is: een toneel wedstrijd die het al tien jaar lang tegen de concurrentie van tele visie uithoudt, waarin men nog steeds, met onverminderd en thousiasme, zijn beste beentje voorzet en waarbij men ieder jaar opnieuw het nuttig effect van een competitie zo duidelijk kan zien. Dat laatste is het belangrijkste. Daar was het de Schiedamse Gemeenschap om begonnen toen zij tien jaar geleden de sectie Toneel aan het werk zette om de Toneelwedstrijd tot een feit te maken. We zijn dit jaar dus aan een jubi leum toe. De tiende SG-toneel- wedstrijd is een bijzondere. Dat zal vooral tot uiting komen bij de prijsuitreiking op 29 april, nadat alle zeven toneelvereni gingen hun stukken hebben ge speeld. Bij de prijsuitreiking wor den ook de plannen bekend gemaakt, die de Sectie Toneel van de Schiedamse Gemeen schap heeft om aan het jubileum cachet te geven. Voorzitter van de Sectie Toneel is de heer M. A. A. de Jonge. Hij komt in nevenstaand artikel aan het woord. WE hebben," zegt de heer M. A. A. de Jonge (59), „in die eerste jaren van de S.G. heel wat avonden doorgebracht in de feestzalen om naar de prestaties van de toneelverenigingen te kijken. Dat was onze opdracht: breng het amateurtoneel in Schiedam op een hoger peil, en daarom gingen we eerst balans op maken. Wat werd er precies gepresteerd Wel, er werd niet veel gepresteerd. „Hier en daar was het zelfs bar slecht," herinnert zich de voorzitter van de SG-sectie Toneel. Er moest wat aan gedaan worden. Het gevolg was dat de Schiedamse Gemeenschap een proef ging nemen met een beroepsregisseur. Aan een bepaalde toneelvereniging werd een regisseur toegewezen, die een stuk moest helpen instuderen en de vereniging tot aan de dag van de uitvoering van dienst bleef. Dat hielp.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1966 | | pagina 8