„Voorrang voor de gemeentebelangen „Geen ijzer met handen breken../7 211 HENDRIK WOUTER GERARD HOEK, 55 jaar. Beroep: directeur gas- en machine fabriek. Opleiding: h.t.s. Raadslid voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie sinds september 1966. Was ook raadslid van 1958 tot en met 1962. 1. Ik heb niet lang nagedacht. Ik had nogal eens wat aanmerkingen gemaakt op wat mijn partij deed of niet deed in de raad. Ik zei dat de fractie niet goed bezet was. Toen zei men: als je niet zit te leuteren, moet je zelf komen. JAN DIJKSTRA, 42 jaar. Beroep: zee- loods. Opleiding: mulo-b, zeevaartschool. In de raad voor de Partij van de Arbeid sinds september 1962. 1. Ik heb er nooit zelf achteraan gezeten om in de raad te komen. Ik heb een jaar of vijf, zes in de groepsraad van de ABVA gezeten en ik vermoed dat men daar op my gestuit is. Ik kreeg een brief of ik in de raad wilde komen. Ik heb het terdege overwogen en navraag gedaan. 2. Wat een normale burger ervan moet weten. Nou ja iets boven het gemiddelde. 2. Vrij veel. Niet tot in de finesses, maar ik wist hoe de raad functioneerde. Ik heb altijd vrij veel be langstelling gehad voor de gang van zaken in onze samenleving. Laten we zeggen dat ik er meer van wist dan de doorsnee Nederlander. 3. Ik ben niet teleurgesteld. Ik heb er bevrediging in gevonden. Ik kan voor de gemeente Schiedam mééhelpcn, dat merk je. 3. Teleurgesteld niet, omdat ik wist hoe de raad functioneerde en ik wist ook dat je geen ijzer met handen kan breken. De raad is wel het hoogste col lege in de stad, maar dat is toch altyd maar betrek kelijk 4. Ik lees hem natuurlijk. Je krijgt er routine in; er zijn bepaalde dingen die je kunt overslaan. 4. Het is bijna onmogelijk om hem in zijn geheel te lezen. Ik haal er de stukken uit die ik nodig heb om vragen te kunnen stellen. Het ziekenhuis bijvoor beeld is een van mijn interessen en de verkeerspro blematiek. 5. Ik meen dat dit in Schiedam niet slecht is. In tegendeel. 5. Ik ben er niet helemaal weg van. Het zou beter kunnen. Mijn partij doet ook wel een poging in die richting. We zijn bezig met een spreekuur; daar ben ik een groot voorstander van. Het gaat nog wel wat stroef. Ik ben vertegenwoordiger van mijn raads fractie voor Groenoord. Maar het slaat nog niet zo erg aan. 6. Da's een rotvraag. Ik zou een heleboel in de Sportnota stoppen. In het zwembad voor zuid. Er zijn natuurlijk meer desiderata. Recreatie en sport zijn belangrijke dingen. De sanering van de krotten in de oude stad! Luister eens: ik ben pro-Brandersbuurt, dus niet alles mag gesloopt worden, hoor 7. Het is wel enigszins van belang, maar in de gemeentepolitiek telt dat niet zoals in het parlement. De gemeentebelangen moeten de voorrang hebben. 8. Ik zou er de tijd niet voor hebben. Als ik vroeg tijdig gepensioneerd zou zijn, wilde ik het misschien wel. 6. Es even nadenken.Zwembaden, zoals in zuid! Een instructiebad hier in Groenoord zou ik geweldig vinden. Een gemeenschapshuis is ook van zeer veel belang. En bepaalde voorzieningen in het verkeer. Een tunneltje onder de Van Haarenlaan 7. Ja. Want de grote lijnen van ons partyprogram onderschrijf ik helemaal. 8. Daar kan ik niet in twee woorden op antwoor den. Mijn werk is zo afwisselend dat ik niet een, twee, drie zou willen veranderen. Ik vraag me trou wens af of ik voldoende economisch inzicht heb om wethouder te worden in een middelgrote gemeente. Laat ik zeggen: ik sta niet te springen om wethouder te worden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 23