m AN SCHIE TOT DAM AN SCHIE TOT fAN SCHIE TOT DAM Kerstboomverbranding Sportprijs Toneelwedstrijd 257 Op de tweede van dit jaar om 7 uur 's avonds ging de brand er weer in. Duizenden kerstbomen hoog opgetast, zoals men dat noemt. Hoe dan ook, het fikte dat het een lieve lust was. Des kundig aangestoken door de brandweer gingen de sparren, moe van het dragen van de kaarsen en vooral moe van het gevecht, dat de jeugd al dagen om hen had geleverd, bij gloeiende stukjes en beetjes de lucht in. Minstens zoveel kinderen als er kerstbomen waren, ge tuigden van hun belangstelling. Hoog op de schouders gezeten van pa, die op zijn beurt bijna tot aan zijn enkels in de modder stond. De pa's, die met hun kinderen op de Vlaardingcrdijk stonden, hadden daar geen last van; die kregen alleen een verstikkende rook in hun ge zicht. Allemaal toestanden waar slechts kniesoren opletten. Tot de laatste cate gorie behoorde in ieder geval niet de heer De Vries van de Gemeentelijke Vervoerdienst, die met zijn personeel de gehele dag druk in de weer was ge weest met het innemen van de bomen. De organisatie klopte voortreffelijk en dat is een complimentje waard. En namens alle kinderen: Bedankt. De Sportsoos beleefde op woensdag 8 januari zijn derde avond: de Schie- damsc Sportprijs zijn eerste. In de korte periode van zijn bestaan heeft de Sport soos al een reputatie opgebouwd Schie dam waardig. Alle factoren om een soos te doen slagen zijn dan ook aanwezig: een muziekje, ieder op zijn tijd zijn natje en zijn biertje en natuurlijk allemaal ge zellige mensen. In Rotterdam hebben ze ook een sportsoos proberen te maken, maar dat is een mislukking geworden. De eerste avond was het stampvol, de tweede avond kwamen vijf mensen en de derde avond zat de sooscommissie alleen. Dat zei tenminste Bart in 't Hout, de voorzitter van de Rotterdamse sport pers, op de openingsavond van de Schie- damse Soos in december. Nee, geef ons dan maar Schiedam, daar lukt nog wel eens wat. De vraag is trouwens of ze in Rotterdam zo'n fraaie cantine hebben als waarover Excelsior '20 beschikt. Onze eigen commissaris reikte de prijs uit aan de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging. De heer Van der Haagen sprak over het wel en wee, vooral het wee, van het scheidsrechtersvak en verder nog over de opofferingsgezindheid voor wat het de vrije tijd betreft van de scheidsrechter in het algemeen. Het was een mooie speech. Lou van Ravens, nog maar net be komen van het buitenspeldoelpunt, of liever gezegd van het toekennen van een buitenspel doelpunt aan Go Ahead tegen Ajax, (of was het toch geen buitenspel?) nam de prijs in ontvangst. Hij toonde zich verrast, maar dat was gespeeld. Hij was van tevoren ingelicht. Mag dat misschien, anders was hij niet gekomen en had hij die andere 15 scheidsrechters ook thuis gelaten. De Schiedamse Gemeenschap, die de sportprijs beschikbaar stelde, kan zich met de keuze van de jury volkomen ver enigen. Nog even de namen van de juryleden die verantwoordelijk zijn voor de toe kenning. Voorzitter is de burgemeester de heer H. Roelfsenia, de commissaris de heer Van der Haagen, de lieer J. D. Degreef, voorzitter van de SBLO, de heren sportverslaggevers B. van Bochove, E. Mast, P. Bul en C. Marijnen en de heer P. van den Boom, directeur van de Schiedamse Gemeenschap. Op 19 december van het vorige jaar beet Geron het spits af in de dertiende toneelwedstrijd van de Schiedamse Ge meenschap. Ondertussen is Utile Dulci ook al voor het voetlicht en de deskun dige jury verschenen. Dat was op 16 januari. Misschien dat zelfs Brederode al gespeeld heeft als u dit onder ogen krijgt. Het optreden van Bredero was gepland op 30 januari. Hoewel de re dactiecommissie er naar streeft het blad omstreeks de helft van de maand te laten verschijnen, wil het door allerlei omstandigheden wel eens gebeuren dat het wat verder in de maand wordt. Voor de uitvoering van Othello zal het in ieder geval nog wel op tijd zijn. Twintig februari schrijven we dan. Door middel van deze kolommen is u al vaker benaderd met het verzoek eens een bezoek aan de toneelwed strijden te brengen. Ook ditmaal weer: komt, ziet en amuseert u. De kosten bedragen slechts f 1,50. Plaatsbespre- ken kan enkele dagen voor de voorstel- K ling op het S.G./V.V.V. bureau.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1969 | | pagina 13