GROEN OORD IN DE BOTSING DER MENINGEN Door H. Willemse Foto's: Rob Collette ROENOORD is hard op weg het grote zorgenkind van Schiedam te worden. Als het in de publiciteit komt, is het meestal in negatieve zin. Steeds meer mensen gaan zich met de patiënt bezighouden. De bewoners zelf gaan zich roeren. Maar dat is toch meer binnenskamers dan met manifesten, petities, open brieven of demonstraties. Als de zware K.L.M.-Electra's zó laag over de flats scheren op hun weg naar Zestienhoven dat men de naam op de romp kan lezen, zijn er reacties: gelukkig horen we wat leven" en de andere: „waar blijft onze rust". En Provinciale Staten en ge meentebesturen plus Rijnmond antwoorden op boze brieven van Kethel tot Overschie: „er zal op worden toegezien dat de les- oefeningen zo beperkt mogelijk blijven". Maar een vriendelijke collega van de N.R.C. schrijft, dat Zestienhoven zo dringend nodig uitbreiding moet krijgen. Dat dan de bulderbanen van Schiebroek tot Overschie en Kethel van deze dichtbevolkte wijken Badhoevedorpen en zo gaan maken, komt in de hersens van die scribent niet op. Welvaart gaat ook hier vóór welzijn. rjyrari* 10 De schrijver van het artikel, dat op deze pagina begint, woont sedert een jaar in Groenoord. Omdat uit verschillende beschouwingen in het dagblad De Tijd/Maasbode, waaraan hij als kunstredacteur verbonden is, bleek dat hij meer dan andere kriti- kasters van de Schiedamse planologie, in staat was zijn bezwaren genuan ceerd te verwoorden, hebben wij hem uitgenodigd bijgaand artikel te schrij ven. Het is een bijdrage in een discussie, die allerwegen gevoerd wordt. Ook in de redactiecommissie, waar lang over de stellingen van de lieer Willemse is gedebatteerd. Een minderheid was zelfs tegen plaatsing omdat, zo luidde het bezwaar, „de zaak toch te onge nuanceerd en zelfs ietwat tendentieus benaderd wordt". De meerderheid in de redactiecom missie, die het voor het zeggen had, deelde die bezwaren niet en wil de verantwoordelijkheid voor de plaat sing van het artikel dragen. AI laat zij daarbij de mening van de heer Willemse nadrukkelijk voor de zijne. De discussie blijft open. Ook in onze kolommen. A. W.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1969 | | pagina 10