O Muziekkoffers 63 door ons dorp heenrijden." Nou Kreuger deed het, want je kon het zo gek niet verzinnen of je kon bij Kreuger terecht. Kijk, die leren koffer van meneer de fotograaf hier, die komt ook bij ons vandaan. Die heeft mijn zoon gemaakt." Zoon Jan Kreuger: „Daar komen ze op terug, de foto grafen. Ik heb ze zo gemaakt dat ze veel handige berging hebben, maar dat je er ook op kan zitten en zelfs er op staan. Ik zie het vaak genoeg op het voetbalveld, dat mijn foto koffers goed gebruikt worden." „Ik had natuurlijk ook alle boeren in Schiedam tot klant. Ook de boeren uit Overschie," herneemt vader, „niet de boeren uit de Kethel. Want daar hadden ze zelf een zadel maker, Schaap. Die Schaap is 96 jaar geworden, kun je na gaan wat een gezond vak 't is." Wat was nu zijn mooiste werkjeal die jaren „Het mooiste? D'r was zoveel, maar misschien waren het wel die muziekkoffers van het Leger des Heils. Die heb ik gemaakt voor korpsen door heel Nederland, die grote koffers weet je wel waar zo'n reuzetoeter in past. Aan zo'n koffer had ik soms 26 uur werk, sommigen begrepen niet waar ik het ge duld vandaan haalde." Er moeten foto's gemaakt worden van vader Kreuger, actief in het oude stiel. Maar dat gaat zomaar niet, nee: „Wacht even, want een zadelmaker in zijn nette pak is geen gezicht. Eerst even het witte voorschoot aan. Wit ja, een schoenmaker heeft een blauw voorschoot en een zadelmaker een wit, een gekke traditie hoor. Mijn moeder heeft er wat over afge- kankerd, als ze die dingen in de was kreeg. Kijk, nou doe ik dat voorschoot om en ik pak m'n els en m'n spaan en een goed stuk leer, m'n naald en zo doe ik dat nou.Het leer kan me niet dik genoeg zijn, ik kom d'r altijd doorheen. Met m'n heel aparte steek, dicht op mekaar, je haalt 'm er zo uit. Let maar op A.W.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1969 | | pagina 15