GESPREK MET EEN GROENOORDSE DESKUNDIGE: drs. Th. I. HÜBENS Op zoek naar sociale planning als bijdrage tot lokaal welzijn z5* f- Afj| 110 SINDS maart is een door burge meester en wethouders ingestelde werkcommissic bezig een onderzoek in te stellen naar de behoeften aan een eventueel wijkcentrum in Groenoord. Voorzitter van deze werkcommissie is wethouder mej. G. D. de Graaf. Namens de Schiedamse Gemeenschap is hiervan lid de heer B. Drukker, voorts de voorzitter van de Wijkver- eniging Groenoord, de heer K. Vlug, het raadslid H. \V. Metaal en de di recteuren van gemeentewerken, de G.G. en G.D. en de Gemeentelijke Sociale Dienst. De heer R. Huisman, ambtenaar aan de gemeentesecretarie, is hiervan secretaris. Lid van deze commissie is ook drs. Th. J. Hübcns. Terwijl hij als particulier zitting heeft in deze commissie omdat hij toevallig in Groenoord woont, is hij bij uitstek de deskundige op dit punt. Hij is na melijk van professie socioloog en als zodanig verbonden aan de Provinciale Stichting voor Maatschappelijk Op bouwwerk in Zuid-Holland. Als er iemand is die een visie zou kunnen geven op een concretisering van ideeën omtrent sociale planning in de wijk, dan hij wel. In het gesprek dat wij met hem hadden hleek echter dat hij zo weinig mogelijk concrete zaken wilde spuien omtrent de situatie in Schiedam zelf. Hij toonde zich zelfs wat huiverig om geprononceerde meningen te uiten. Maar nu in Schiedam de gedachte is gaan leven omtrent een stedelijk opbouworgaan, lijkt zijn visie toch in teressant genoeg om er grotere be kendheid aan te geven, al is het maar om de gedachtenwisseling hierover op gang te brengen. De sociologen bewegen zich graag in de voorste regio nen van het verzet tegen een massale verstedelijking door zich ook tegen de overheid op te stellen. De actie voor de krotopruiming in Den Haag is een van de meest recente voorbeelden. Wat denkt u hierover? ,,Er zijn nogal wat opbouwwerkers die de richting van het protest uitgaan, van daadwerkelijke actie tegen de overheid. Dat levert het gevaar op dat zo iemand de burgerlijke overheid tegen zich krijgt. Deze functionaris zal nauw betrokken moeten zijn bij het overleg tussen burgerij en overheid. In dit overleg zijn in de provincie al bepaalde gedachten ontwikkeld omtrent de wenselijke sociale planning. Zo zou elke woonkern ten plattelande door Harry Willemsen niet verder dan 3 km van een sportveld of zwembad gelegen moeten zijn. Voor voortgezet onderwijs is dit 10 km. Tegen dit idee is veel oppositie gekomen. Toen hebben wij een onderzoek verricht naar de behoeften.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1969 | | pagina 8