Schiedam en z'n recreatie 'n STAD DIE NIET TE KLAGEN HEEFT Door: P. van den Boom 50 Verleden jaar maakte een aantal Schiedammers een rondrit met een RET-bus door Europoort. Op weg naar dit gebied, rijdend op rijksweg 20, passeerde men het Beatrixpark. Tot verbazing van de passagiers annexeerde de chauffeur eenvoudig het hele park voor Rotterdam. Hij vertelde dat dit 60 ha grote park speciaal door Rotterdam was aangelegd voor de recreatie van zijn inwoners. Op zonnige dagen kwamen hier, naar hij zei, duizenden en duizenden mensen in de open lucht hun vermaak zoeken. De laatste opmerking was de enige die klopte. De goede man was overigens nauwelijks te overtuigen van het feit dat het Beatrixpark puur Schiedams was. Hij geloofde kennelijk zozeer in de dadendrang van zijn Rotterdam dat hij niet kon geloven dat er in andere gemeenten eveneens op grote schaal recreatieve voorzieningen waren getroffen. Als Schiedammers kunnen wij er trots op zijn, dat het Beatrixpark bij de Rotterdammers minstens even geliefd is als bij onze stadgenoten zelf. Het is zelfs te geloven dat op drukke dagen minstens evenveel Rotterdammers het park bevolken als Schiedammers. Een onredelijke zaak vindt u? Schiedam betalen en de Rotterdammers genieten! Als u dat zegt, moet u niet vergeten dat wij Schiedammers op onze beurt ook profiteren van Rotterdamse voorzie ningen die onze stad geen cent kosten. Het Beatrixpark is niet de enige voorziening waar onze stad Schiedam trots op mag zijn. In de sector sportterreinen bijvoorbeeld is er zeer veel gebeurd. Direct na de bevrijding bleek dat vele Schiedamse sportvelden ernstig gehavend waren. De terreinen van SVV en het sportveld aan de Havendijk waren door bom men getroffen; op een aantal velden waren in de laatste fase van de oorlog voedingsgewassen geplant. Was- en kleedlokalen van diverse sportcomplexen waren gesloopt of beschadigd, terwijl van de meeste terreinen de afrasteringen waren verdwenen. Het aantal velden was minder geworden doordat in 1942 van de ene week op de andere het Mathenesse Sportpark aan de Laanslootseweg moest worden gesloten, omdat het terrein met zand opgespoten werd voor uitbreiding van het industrieterrein. Direct na de oorlog besloot de gemeenteraad dan ook tot de aanleg van 7 nieuwe sportterreinen nabij de Oude Dijk. De eerste spa hiervoor kon echter pas in 1949 de grond in. Ondanks het stimulerende werk van de Schie-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 14