PublhStudio bekend over de gehele weield Armand Slok: De lijd van schreeuwende koppen is voorbij door Joop Daalmeijer 104 Publi-Studio is een bedrijf, dat, hoe wel het reeds 20 jaar bestaat, door weinig Schiedammers wordt gekend. Het houdt zich onder meer bezig met het ontwerpen van verpakkingen en de resultaten hiervan heeft bijna iedereen in huis. Het is vrij logisch, dat de naam Publi-Studio er niet op voorkomt, want het is niet de verpakking, die het be langrijkste is, maar datgene wat er in zit. Publi-Studio ontwerpt vele verpak kingen voor koffie, thee, sigaretten, soep, boter, enz. Verder maakt men er ook displays, posters en etiketten. Bovendien produceert Publi-Studio grote aantallen tekenfilms en filmstrips, die over de gehele wereld bekendheid hebben verworven. De directie van het bedrijf wordt gevoerd door de heren Ringeling en Stok. Eerstgenoemde houdt zich met de zakelijke kant bezig en de tweede heeft de leiding op artistiek gebied. Armand Stok, hip-ribpak, snor, grijzende haardos, die bij het werken een halve bril draagt, karakteriseert Publi-Studio als een bedrijf, dat de trends in de gaten houdt en er in de reclame-ontwerpen mee werkt. ,,Ik ben een voorstander van publiciteit, die beter aanspreekt bij deze tijd. Al die schreeuwende koppen, waarin met grote letters gezegd wordt hoe goed dit of dat produkt is, doen het niet meer. Dat is voorbij. Dat pikt de consument eenvoudig niet meer. Volgens mij heb ben ze daar volkomen gelijk in. Bij je werk moet je dit goed in de gaten houden en je publiciteit er bij aan passen". Er komen ontwerpen op tafel die de woorden van Stok duidelijk illustreren: theeverpakking met felgekleurde Oos terse bloemen voor Ceylon-melange, en met stoere kolonialisten voor En gelse melange. „Dit vind ik nu fijn!" zegt Stok, „dat is nu een versierde ver pakking. Je kan zien dat dit Oosters is. Het is ook iets wat in deze tijd staat. Die beweging is er onder de mensen. Dat moet je als reclameman registreren als een seismograaf. Je moet ook weer niet op je tijd vooruitlopen. Een trend maken is namelijk moeilijk. Daar stoot je mensen door af. Natuurlijk bestaat de kans dat het geaccepteerd wordt, maar voor een commercieel produkt is het proberen te gevaarlijk. Wat wij echter het allerbelangrijkste vinden, is dat men de consument voor vol aan-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 8