Foto: Robert Collette 235 gekeken. Het Kleinpolderplein moest in die toekomst het allergrootste verkeers plein in het Rijnmond-gebied worden. Belangrijke nationale en internatio nale wegen zouden op die speldeprik naast de Schie samenkomen en der halve moest men gaan rekenen in de overtreffende trap. Het resultaat van die toekomstvi sie begint dan nu in zijn volle om vang zichtbaar te worden. Op de plaats waar zich nog slechts enkele jaren geleden een kleine rotonde be vond verheft zich nu een lijfelijk stuk science fiction. Enorme bogen, on derdoorgangen en bruggen zijn in elkaar gevlochten tot een bijna on ontwarbare knoop, die in de praktijk echter zo makkelijk te overzien blijkt dat het verkeer er zonder enige moei te doorheen kan jagen. De voor bijna elk verkeersplein traditionele onge makken als het kiezen van verkeerde banen, plotseling remmen en ver keerslichten zijn op het Kleinpolder plein tot een minimum beperkt. Om een zo vloeiend mogelijke ver- keersdoorstroming te bereiken zijn de wegen op vier verschillende ni veaus gebracht waarvan alleen de één na onderste gebruikt kan wor den om het plein in de rondte te rijden. De overige drie zijn directe verbindingen waarop als men eenmaal mis is gereden niets meer te corrigeren valt. Wie mis rijdt zal door moeten tot één van de andere verkeerspleinen in de Ruit rond Rotterdam om zijn fout weer goed te maken. De ruim honderd borden die de ANWB op het Kleinpolder plein heeft geplaatst zorgen er echter voor dat die kans minimaal is. Kilo meters van te voren worden de ver schillende richtingen al aangegeven. Ruimte genoeg om alsnog een andere baan te nemen. Voor Schiedam heeft de ingebruik neming van het Kleinpolderplein het aangename gevolg dat het verkeers- patroon in de binnenstad wordt ver legd. Reizigers in de richting Den Haag en Amsterdam behoeven zich niet langer door de Singel, Spaanse- polder en Overschie te wringen. De rijksweg naar Amsterdam be gint nu dicht bij huis, aan het eind van de 's-Gravelandseweg. H.S.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 11