Alles wat we van de gemeente vragen is een geëgaliseerd stukje grond voor een speeltuin. Niet alleen voor het Singelkwartier maar voor heel Schiedam- Oost. 231 paar resultaten: „Door ons aandrin gen worden de singels nu regelmatig schoongehouden en we hebben ook gezorgd voor eenden in de singels." Anno 1971 hoeft de burger zich minder zorgen te maken over het ui terlijk van zijn wijk. Het Singelkwar tier richt zich nu dan ook vooral op de inwoners. De oude doelstelling is bijzaak geworden. Hoofdzaak is nu het organiseren van allerlei activitei ten. Vooral voor de kinderen uit de wijk wordt veel werk verzet. De bestuursleden worden fel als ze over hun vergeefse strijd voor een speeltuin praten: „We zijn al vanaf 1947 bezig voor een speeltuin, niet al leen voor het Singelkwartier, maar voor heel Schiedam-Oost. Alles wat we van de gemeente vragen is een stukje geëgaliseerde grond, voor de speelwerktuigen en verdere aankle ding zorgen we zelf wel. Maar die speeltuin is er nog steeds niet en hij zal er wel nooit komen ook. Jammer. Neem nou de oud-secretaris (men wijst op ome Jaap Wolthuis). Die man heeft 23 jaar geknokt voor een speel tuin. We hadden vroeger al eens een toezegging in onze zak, maar toen verdween de betreffende wethouder van het toneel. Weer niks. We weten nu een geschikt terreintje bij de Mar conistraat, maar dat schijnt om de een of andere reden weer niet te kun nen. Toch zijn onze contacten met de gemeente over het algemeen goed. Ook met onze wijkagent, een kerel uit een stuk, kunnen we goed opschie ten." Geen speeltuin voor de jeugd, dan maar andere activiteiten. Regelmatig worden in zaal Marijke filmvoorstel lingen gegeven. Die films worden ge draaid op een eigen projector met ge luid. Geld voor die projector werd bijeengebracht door het ophalen en verkopen van oude kranten. In de zo- mervakante houdt men in de wijk de manifestatie Jeugd en Jolijt: autoped wedstrijden, fietsraces en zaklopen. Voorts is er dan het Sint Nicolaas- feest, het kerstfeest en de viering van Koninginnedag. Het belangrijkste evenement is toch wel het weekkamp voor kinderen van zeven tot veertien jaar. Gemiddeld gaan zo'n 125 kinderen een weekje de vrije natuur in. Het weekkamp is een 22 jaar oude traditie. Dit jaar gaat men voor de derde maal naar Epe. De weekkampen worden geleid door de bestuursleden en hun echtge notes, aangevuld door andere vrijwil-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 7