K it HET SMGE1- KWAR1IER AN 232 'j ligers. Voorzitter Fredriks, ome Jan voor de kinderen, heeft al vijftien jaar zijn vakantie opgeofferd voor de jeugd uit het Singelkwartier. Hoewel, opofferen is niet het juiste woord. De leiding heeft minstens zoveel plezier als de kinderen. De enthousiaste ver halen over de streken van de lieverd jes barsten los: „Weten jullie nog die keer dat ze peentjes hadden gegapt van een of andere akker? De plaatselijke veld wachter wist precies waar hij moest zijn, de hele weg naar het kamp lag bezaaid met peenlof. Ze hadden de peentjes verstopt onder hun hoofd kussen. En weet je wat we toevallig 's avonds aten? Juist, peentjes Over eten gesproken. De bestuurs leden weten heel wat te vertellen over de uitbundige eetlust van de kampe rende kinderen: „Het zal wel door de buitenlucht komen, maar ze eten niet, ze vreten. Er wordt natuurlijk lekker gekookt. Als we terugkwamen van een wandeling en tante Ger stond vlees te braden, dan roken we de heerlijke lucht al in het bos. Hè, vlees, was het dan." Ome Jaap Wolthuis weet nog een verhaal over de eetlustopwekkende boslucht: „Dat was in Doorn, toen was er een jongetje bij en dat lustte geen middageten. Dat hadden zn ouders tenminste op het inschrijffor mulier gezet. Nou, de eerste dag at'ie al boontjes, de tweede dag kwam er al een aardappeltje bij en toen hij naar huis ging vrat hij als een dijker. T huis wilde meneer toen geen brood meer, maar een prakkie." De vereniging Het Singelkwartier is een begrip in de wijk. Waarin schuilt nu het succes van de vereniging?

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 8