233 Voorzitter Fredriks: „Dat komt door de wijk. Ik ben er trots op in een echte volkswijk te wonen. We zijn net een grote familie; er heerst een grote saamhorigheid onder de men sen. ledereen noemt ons ook ome Jan, ome Jaap of ome Eef. Die goede sfeer in de wijk blijkt vooral uit onze jaarfeesten. Die zijn altijd geslaagd: volle zalen en een goede stemming. Het publiek van het Singelkwartier is een fijn publiek. Je moet op zo'n feestavond natuurlijk niet met een opera aankomen, maar als je een hoempa-orkest neemt, zingt iedereen mee, dan komen ze los. We hebben trouwens altijd de beste artiesten. Bij na alle Nederlandse topartiesten zijn al eens op onze jaarfeesten geweest. Noem maar op: de Wama's, Willy en Willeke, het Cocktail Trio, Saskia en Serge. Geen theaterbureau heeft nog iets nieuws voor ons," aldus de voor zitter. „Ons jubileumfeest op 2 oktober houden we in de sporthal Margriet. Slapeloze nachten heeft dat gekost. Het Passagetheater is gesloten en Odéon in Rotterdam wordt verbouwd. We wisten echt niet waar we naar toe moesten. We verwachten wel 1250 mensen. We dachten eerst dat de sporthal niet gezellig zou zijn, maar nu blijkt dat er heel wat van te ma ken is. Het feest kan groots worden. We zoeken natuurlijk weer eerste klas artiesten, de mensen verwachten dat gewoon. Toen we er eens een jaar financieel niet zo goed voorstonden, namen we voor ons jaarfeest tweede rangs artiesten. Maar later werd ik toch op m'n schouder getikt: Zeg, ome Jan, dat zijn we niet gewend hoor. Ja, zeg ik, maar we zitten krap bij kas. Dan moet de contributie maar omhoog, was het antwoord. Zie je, de mensen leven helemaal naar zo'n feest toe. Dan moet je ze ook wat bieden. Als je nagaat dat we vorig jaar voor vierduizend gulden aan ar tiesten op de planken hadden staan. In oktober is het dus groot feest voor de veertig jaar jonge vereniging. Veertig jaar jong, omdat Het Singel kwartier ook de jeugd weet te trek ken. "Dat gaat van vader op zoon. Ze komen al als klein kind. Als ze vijftien zijn worden ze adspirant-lid en automatisch worden ze lid als ze achttien zijn. Ze weten gewoon niet beter. Het Singelkwartier hoort erbij. Een grote familie

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 9