DEN |AAR 01 DAN Al ZO VAN HIS r door And Wagenaar 34 Het kost even moeite. Het haar is in de loop der tijd donkerder geworden en ter plekke waar tegenwoordig een zware baardgroei het onbelemmerd uitzicht verhindert ziet u nu nog een verbaasde kindermond. Toch is hij het: Aad Wagenaar, gekleed in juist dat matrozenpak, dat mijn moeder me nooit wilde geven, de zelf gebreide sokjes en de hoge kinder schoenen van vlak na de oorlog, waarop het zo ongelukkig lopen, doch merkwaardig goed voetballen was. Aad heeft hier de tienjarige leeftijd waarvan in zijn verhaal sprake is, nog lange niet bereikt. Hij is pas vijf, maar toen gold, net als Aad Wagenaar in het verhaal schrijft over de luchtverontreiniging: de kinderen waren toen nog niet voor een tiende zo vervuild als nu. Een jongetje van tien was nog geen vroegrijp baasje dat de problemen van de wereld binnenkort op de schouders krijgt gelegd. Integendeel. Hij was een verbaasd kereltje van dubbel vijf. De eerste helft daarvan ziet u afgebeeld op de foto hierboven, de andere vindt u in het verhaal hiernaast. „Het belangrijkste evenement is toch wel het weekkanip voor kinde ren van zeven tot veertien jaar. Ge middeld gaan zo'n 125 kinderen een weekje de vrije natuur in. Het wéék- kamp is een 22 jaar oude traditie Een alinea is dit uit het artikel, dat het maandblad van de Schiedam- sc Gemeenschap in zijn februarinum mer wijdde aan het komende 40-jarig bestaan van de wijkvereniging Het Singelkwartier. Het eerste jeugdkamp werd gehou den in 1949 in het dorp Putten. Eén van die jongetjes en meisjes, die voor een week de stad Schiedam mochten laten voor wat ze was, heette Aad Wagenaar en wordt binnenkort 32 jaar. Hij was 10 jaar oud toen Het Sin gelkwartier met zijn thans „22 jaar oude traditie" begon. Hij kon het, na lezing van het Singelkwartier-artikel, niet laten om op dat eerste kamp nog even terug te komen. Niet als journalist zijn huidige beroep maar als sentimentele mij meraar in de trant van: weet je nog wel oudje

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 14