GERON Bank Mees Hope NV Walvis-voorkeur UW MEUBELFABRIEK Bank Mees Hope nv Iedere koper een KADO Speciale openingsaanbiedingen Klassiek en modern GROTE MARKT 21 - SCHIEDAM TELEFOON 266778-1848 34 ook extra afdeling voor bekleden en repareren van UW MEUBELEN 64 nauwelijks de helft van de groep zal lid van een gereformeerde kerk zijn, als ze al lid zijn, doch wel bewust een protestant-christelijk karakter. Wij zijn gewoon van oordeel, dat dit deel van onze Schiedamse bevolking vertegenwoordigd moet zijn binnen onze plaatselijke culturele manifesta ties. En met enige trots mag worden gezegd. „Wij zijn vertegenwoordigd en hoe". Welk een schat aan ervaring heeft onze toneelgroep in de loop der jaren opgedaan en wat een fraaie prijzen veroverd, zowel binnen als buiten Schiedam. Is dat nu een reden, om daar zo hoog over op te geven, nee echt niet, een beetje meer tegen spel van andere toneelgroepen zou ons ook weer wat meer inspireren, doch met wat onze groep bereikt heeft zijn wij bijzonder blij. Wij vin den het daarbij gewoon heerlijk, als twee van onze leden de „rederijkers- speld" krijgen uitgereikt, een onder scheiding toegekend door het Neder lands Centrum voor het Amateurto neel aan hem of haar, die zich op een bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor eigen toneelgroep in het bijzonder en voor het amateur toneel in het algemeen. Op die onder scheidingen zijn wij allemaal trots en dat steken wij niet onder stoelen of banken. Namen heeft u nog niet gelezen, wel, u zult ze ook niet lezen, want wat door „Geron" is bereikt is slechts mogelijk gebleken door inzet van een ieder. Tenslotte gaat de beste speler af als een gieter, zo hij struikelt over een rafelig vloerkleed en het mooiste decor gaat de goot in als een speler zijn rol kwijt is. Als toneelgroep heb je elkaar nodig en zonder steun van elkaar gaat het spul de mist in. Daarbij is ook een zekere bezieling onontbeerlijk, een soort gevoel, dat het amateurtoneelwerk in Schiedam en waarschijnlijk ook elders pure noodzaak is. Weliswaar blijkt die noodzaak wel niet uit de belangstel ling voor het amateurtoneel hier ter stede, of daarom juist wel misschien, doch dat kan aan de bezieling niets veranderen. Tenzij niet te voorziene omstandig heden ons daartoe nopen, hoopt „Geron" door te gaan met het ama teurtoneel en wij willen graag nog heel dikwijls voor u optreden. A. Noordzij De 4e handelsbank van Nederland met een balanstotaal van ruim 2,5 miljard. Met specialisaties op het gebied van industriefinanciering, financiering van de internationale goederenhandel, emissies, effectenresearch en beleggingsadviezen. Komt u eens informeren. Onze persoonlijke service staat borg voor een vruchtbare samenwerking zowel voor wat betreft bedrijven als particulieren. Schiedam: Nieuwe Haven I33 (hock B.K.laan) tel. 010 - 340 222 Vlaardingen: Schiedamseweg 53, tel. 010-340 222

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 20