aan openluchtrecreatie nu en straks lijkt het juist, eens na te gaan wat zij nu precies betekenen. In een memorandum over de open luchtrecreatie heeft drs. R. P. Wark, hoofd van de afdeling Culturele-, Jeugd- en Sportzaken van de gemeen te Schiedam een overzicht gegeven van de drie projecten en daarbij ook vermeld wat ze de gemeente kosten of zullen kosten. Uit zijn onderzoek blijkt, dat de post openlucht-recreatie in de komende jaren tot een veelvoud van het bedrag dat daar nu voor wordt uitgetrokken, zal zijn gestegen. Het gebied aan de overzijde van de rivier krijgt als recreatiegebied voor de bewoners van Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis een steeds grotere betekenis. Met een overigens krappe meerderheid heeft de gemeenteraad onlangs besloten deel te nemen aan het project Bernisse, een in de komende jaren te ontwikkelen gebied op Voorne en Putten, in de nabijheid van de gemeenten Heenvliet, Geer vliet en Abbenbroek. Schiedam be taalt reeds een jaarlijkse bijdrage aan het recreatieschap Brielse Maas, waarvan veel Schiedammers profi teren, vooral watersportliefhebbers. Niettemin zijn er achter dit recrea tiegebied enkele vraagtekens ge plaatst. Niet erg bemoedigend blijken de resultaten van een in dit gebied ingestelde enquête. Slechts een be paalde groep Schiedammers maakt maar gebruik van de Brielse Maas. Het zijn voornamelijk de liefhebbers van watersport, die als regel jonger dan 55 jaar zijn en bovendien ge motoriseerd zijn. Andere categorieën, zoals niet-auto-bezitters en personen boven de 55 jaar, hebben dus relatief weinig aan dit gebied. Ook maken personen, die er meerdere dagen kunnen blijven, gebruik van dit recreatiegebied. Deze gegevens hebben vragen op geroepen. Zo kan men zich afvragen 79

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 11