DE TREK NAAR RUITEN «a. ii> r Q?S 3MgÉSjX'J 82 Vjgj -■ v. it-ftv; -V. i'^ë^^V:.-ï.'-;7^«rr :- - - '0 ,"S.', N't.". ..V Onnodig te zeggen, dat het reali seren van een recreatieproject van een dermate grote omvang een aantal jaren zal vergen. Afgerond naar boven komen deskundigen zelf op vijftien jaar of misschien nog langer. Met name de provinciale overheid heeft er in het verleden blijk van ge geven, haast te willen maken met het project. Oud-gedeputeerde mevrouw mr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw kende er nog in 1969/70 grote priori teit aan toe. Wellicht het moeilijkste facet in de ontwikkeling van het project blijft de onteigeningsproce dure, die nog niet op gang is ge komen. Volgens drs. Wark heeft de over heid bij het opstellen van de plannen voor Midden-Delfland uit de ervarin gen met het Bernisseplan (bestuur lijke conflicten) een les getrokken. Een goede coördinatie is er aan voor afgegaan, dit bijvoorbeeld door de oprichting van een Stichting Onder zoek Midden-Delfland. Deze stichting heeft de mogelijkheden en moeilijk heden over en bij de totstandkoming van het plan uitvoerig onderzocht en komt tot de conclusie dat een verdeel sleutel tussen de gemeenten die aan het project deelnemen nog niet is ge vonden. Wel is een analyse van kosten en baten over de bouwperiode gemaakt, zodat ongeveer kan worden becijferd hoe de verdeelsleutel voor het nog te dekken deel van de bouw kosten was. N oor de bouwrekening werd f 30 miljoen geraamd. De participerende gemeenten zullen met name het recreatieve deel moeten betalen. N oor Schiedam is voorlopig aangehouden, dat het voor 13 procent in de kosten zal bijdragen. In de jaren dat het project moet worden verwezenlijkt moet de gemeente er rekening mee houden, dat er op de begroting be dragen tot een half miljoen voor Midden-Delfland moeten worden uit getrokken. Overigens zal men naar deze bedragen toegroeien, de be dragen zullen regelmatig oplopen. De post voor recreatie zal in de komende jaren door Midden-Delf land, Bernisse en Brielse Maas steeds meer op de gemeente-begroting druk ken. Hoe men dit hierop zal onder brengen, zal nog onderwerp van studie moeten zijn. De conclusie luidt, dat de functie van de openluchtrecreatie in de nabije toekomst zeer belangrijk zal zijn en dat door het realiseren van de drie bovengenoemde projecten een redelijk voorzieningenpeil voor een stad van 110.000 inwoners kan worden be reikt. Pas dan echter zal de behoefte aan het verblijven in de groene ge bieden, bij iedere stadsbewoner zo groot, zijn bevredigd. Een gelukkige gedachte te weten, dat hieraan wordt gewerkt.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 14