24 „Ik weet een beter baantje voor je, moedertje „Dat zou mij lijken, Dokter „Daarom zeg ik het ook. Wat zoudt go er van denken, als baker uit te gaan „Als ik durfde kopen, daarmede evenveel te verdienen, als de wascli en bet strijken opleveren, dan gaarne. Ik ben bang, dit rverk niet lang meer te zullen volhouden.'' „Daar vrees ik ook voor. Zulk werk maakt ecu mensch oud vóór zijn tijd. Op mijn voorspraak kunt go rekenen. Vindt ge goed, dat ik er met mijn collega's over spreek?" „Als u dat niet te veel moeite is, graag, dokter „Dat komt goed. Van avond hebben wij vergadering; ik zal 't even noteeren. Morgen kom ik 't antwoord wel brengen. Ik moet toch bij uw buurvrouw zijn." De morgen kwam en met ongeduld werd de komst van den dokter verwacht. En toen hij binnenkwam Toen viel zijn boodschap niet tegen. Over veertien dagen kon zij in dienst komen bij een mevrouw, die behoorde tot de toon geefsters op menig gebied. Nog dienzelfdon avond ging moeder het nieuws vertellen bij de menscken, wier was- seken zij in orde bracht; nog éen keer zou zij dat werk verrichtende daaraanvolgende week had zij wel noodig om haar kleeding wat na te zien. Ofschoon het den dames speet, voortaan een andere waschvrouw te moeten kiezen, ze moesten zich toeh ver heugen in liet betere loven dat deze nu te wachten stond en wel was het waar, wat een harer zei„Een weduwe, die zoo durft aanvatten als gij gedaan hebt, verdient wel, dat ieder haar beschermt". Nu moest Bctje de school verlaten om het huishouden waar te nemen, wat zij graag deed. Gerust kon moeder dit aan haar overlaten Betje had al zoo lang voor moeder het huishouden gedaan, dat alles wel geregeld en goed gaan zou. En Gerrit Ook voor hem behoefde zij niet bang te zijn; al was moeder van huis, de jongen zou niet trachten van die vrijheid misbruik te maken. Eu zoo ging moeder op een Zondagavond op weg. Haar eigen wasch stond gereeddaarvoor zou Betje den vol genden dag zorgen. Eerst den Zaterdag van diezelfde week kwam moeder even thuis; het was haar die week

Schiedams Jaarboek | 1894 | | pagina 158