C D STADSNIEUWS Veertien dagen vacantie voor bouwarbeiders Wie is de snelste mens? Mnl. Kantoorbediende Vrf. Kantoorbediende AGENDA ROTTERDAM Motordief gegrepen Vacantiefonds gesticht Vlaardingen Philips maakt ruim f 7 millioen winst 1. Magazijn-Chef 2. Inkoper van automateriaal - lEMMMM SCHEEPVAART Rijnvaart SCHIEDAM Woensdag 2 Juli 1947 c SchiedamWandsworth Reeds op Zaterdag 12 Juli word; da retarc-onJmoeu'r.!; Schiedam— Wandsworth AtMctick gehouden. Veld en tyd worden aader bekend gemaakt. Aangezien thans het Schiedam#® Athletiek Team volledig aan de «tan zal verschijnen kunnen span nende en sportieve wedstrijden te gemoet worden gezien. Buiten de gebruikelijke nummers van de ontmoeting zal er nog een nummer verwerkt worden speciaal voor Sehiedamse sportsmen, aange sloten bij de SBGO en we! over een afstand van 1500 meter. Tevens nog 800 meter voor Schiedams© K.NAÜ- leden. Inschrijvingen voor deze twee laatste nummers worden ingewacht, echter alleen, schriftelijk met ver melding van naam van vereniging hij de bee.- B. Scheepmaker, Buys Ballotsingel 64a te Schiedam. .De inschrijving sluit Woensdag 9 Juli laatste post. Hengelconcours De SJLV. de Alfer hield Zondag j-1- een onderling concours in de Schie. Er werden 48 maatvisjes ge vangen. De winnaars waren: 1. W. Sommers 1046 gr.; 2. S. van der Hoek 740 gr,; 3. C. v. Nijs 547 gr.; 4. W. Verhaeren 530 gr.; 5. j. v. d. Heiden, 270 gr.; 6. F. de Jong 260 gr. De wedstrijd stond onder leiding van de controleur J. Mackaij. Openluchtconcert Het arbeiders harmonie orkest „Crescendo" uit Schiedam, geeft op Vrijdag 4 Juli een concert in het muziek paviljoen „Prinses Beatrix" op Tuindorp Heyplaat, onder lei ding van D. van Se uren. Rode Kruis collecte Zaterdag wordt in onze stad een collecte ten bate van het Ned. Ro de Kruis gehouden. Collectanten kunnen zich aanmelden Vrijdag avond in het Rode Kruisgebomv aan de L. Nieuwstraat. Beroepen In de vaceture van ds. P. Zwier is door den kerkeraad lot predi kant bij de Chr. Gerei. Gemeente beroepen ds. A. Zwiep van IJmtii- den. Met hem stond op het twee tal ds. G. A. Zijdervcld van Zwijn- drechL Film voor schooljeugd Op initiatief \an de Ned. School- bioscoopbond uit Amsterdam kun nen deze weck de leerlingen van de Ambachtschool, de Mulo scho len en de twee hoogste klassen van de lagere scholen gaan kijken - (ra klasverband) naar een cultu rele film in het Verenigingslokaal De vertoningen vinden plaats t/'m ATijdag en wel vier voorstellingen per dag. Gedraaid wordt een zeer leerzame film over het werk in de kolenmijnen. De heer T. Mutters geeft hierbij een zeer duidelijke expicatie. Tot slot wordt de schooljeugd vergast op een aar dige tekenfilm. Plantageconcert Het „Schiedams Politie-muziek- eczolschap" geeft op Woensdag. 2 Juli om 8 uur een uitvoering in de Plantage. Het programma, luidt: 1. Oost- West. mars, S. P- van Leeuwen; 2. L'Aurore. ouverture. Aug. Friebis; 3. Carmen Sylva, wals. J. Ivanovi- ci (arr. P- J. Molenaar); 4. Mercé- dés .ouverture1 fantasticfue. M. J. H. Eesseis;' 5. Stadion-mars. W, Schootemerjer; 6. Milanese, ouver ture. /os. Bauman; 7. Song Para de, populaire potpourri (arr. G. Vonk); 8. Vrolijke Dauwtrappers, mars, P. B. Bisselink. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelm. C. A. z v C J Kok en J. Schouten. WestfrankeL etr. 140; Robert 2 v H. A. Kiela en A. v. d. Vlies. Damlaan 13; Ary A. z v A. Jordaans enp. L. Hartmans Naasaulaan 38. Overleden; J. S. Goslinga, 67 J;, Oostsingel 46; H- C. de Booy, 82 j. weduwe van C. Verhoef, Nwe Ha ven 225. Films: Passage-theater. Da. 2, 6.45 en 9.15 uur; Zo. 1,45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Vloeibaar Goud. (Toeg. 13 Op het toneel de 2 Veieo's, Monopole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za, 2. 5, 7 en 9 uur. Zo. 3, 5, 7 en 9 iran Tarzan's verborgen schat (Toeg. 14 j.). Feestavonden e. d. Café Seinpost: 7 uur: Avond vierdaagse (wandelsport*; Juli- anakerk: Schied. Mannenkoor. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, Hoogstraat, 28 Juni Lm. 12 Juli. da. 10—3 en 79 uur; Bijbeltentoonstelling. DISTRIBUTIE-AGENDA Woensdag zullen in het distributie bureau, Broersvest 95. van. 912.30 en van 2—5 uur nieuwe bonkaarten worden uitgereikt aan hen wier ach ternaam begint met de letters Bu tio. Don, Stamkaarten en bonkaarten, waar aan zich de inwisselingsbonnen 707 bevinden meebrengen. De Bedrjjfsunie ha het Bouwbedrijf ontving van het College van Rijks- bemiddelaars de mededoling, dat het gevolg; heeft gegeven aan het ver zoek der BedrUfsunle, met ingang van 1 Juli enig© belangrijke wtfxlngln- gen te brengen In de thans bestaande loonregeling. Denk om ds disren Daar mij ontstellend veel be richten bereiken betreffende b_et doodrijden van honden, acht ik het noodzakelijk langs deze weg een beroep to doen op alle auto- mobiclbestuurders, oui toch voor al hun bijzonerc aandacht te wil len wijden aan dit wel zeer tragi sche feit, dat al 20 ontzaglijk veel slachtoffers heeft geëist. Dagelijks worden er alleen al in Rotterdam en Schiedam tien- tatlien honden dood-of aangereden 95 van deze Jaatsten kan men. nadat de dierenarts deze uit hun lijden heeft verlost, gevoeglijk on der de doden rangschikken. Dit betreurenswaardige gebeu ren moet 'en kan tot een mini mum worden beperkt. Velen rij den na hun daad gepleegd te heb ben ongestoord verder of het de gewoonste zaak van de wereld is. Natuurlijk moet in de eersto plaats de mens zoveel mogelijk vnor ongelukken gevrijwaard word en, maar het is tevens ook ten pllicht, dat 't die, dat aan de genae van de mens is overgele verd, onze volle bescherming en aandacht vraagt. Dieren beschermen is geen ver dienste maar een plicht. Nog maals wanpeer men van goed© wil is kan men veel bereiken. NIEÜWENHÜIS, Tuinlaan 88, Schiedam. Schiedams Vrouwen koor" concertreerde In het Volksgebouw gaf net „Schiedams Vrouwenkoor" een concert onder leiding van 'de diri gent de heer A. W. Seveihuysen. Ondanks het nog zeer korte be staan toonde het koor een zekere vooruitgang. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat alles feilloos was, inte gendeel, want zo behoeven de so pranen nog wel enige versterking. Maar het Icoor ontwikkelt zich in stagende lijn en dat is zeer verheu gend. Solistisch trad deze avond nog op de sopraan, mevr. S. Glaude- mans met pianobzgeleiding van de heren J. J. Th- Penning en J. de Peinder. Het „Schiedams Vrouwenkoor" kan met genoegen op dit geslaag de concert terugzien. In een openinswoord maakte der presidente va nhet koor nog be kend, dat na de vacantie zal wor den overgegaan tot oprichting van een Jongedameskoor in de leeftijd van 14 tot 18 jaar en dat in het na jaar een groot openbaar concert wordt gegeven. Opbrengst Anjerdag De opbrengst van de anjerdag hier ter stede is i 1005, van straatcollecte (hierin is begrepen een bedrag van f 96 gecollecteerd tijdens het Plantageconcert van St. Ambrosius) en aan winkel ver koop van levende bloemen f 50.50. De 43-jarige electriciën H. B. E. zette gistermorgen zijn DKW-mo torrijwiel naar voor het belasting kantoor aan de Calandstraat waar hij een nieuwe wegenbelasting- kart moest halen. Toen h$ terug kwam was zyn motorfiets verdwe nen. Direct ging; hg naar het hoofd bureau en nadat hij aangifte had gedaan, toog hij zelf ook op onder zoek uit- Hq had geluk- Aan de Crooswij ks e weg zag hij zijn eigen dom staan. De man, die op de mo torfiets zat, de winkelier G. S. S. had het karretje voor de belache lijke lage pr$>s van 150.op Ka- tendrecht gekocht.. De verkoper zou nog komen afrekenen. Toen de ze verscheen, werd hg door de po litie gearresteerd en naar net hoofdbureau gebracht, waar hij be kende. Het is de 20-jarige kantoor bediende O. S. M. Spido-persotieel blijft varen In een Dinsdagmorgen in „Ons Huis" belegde vergadering van sta kend sleepbootpersoneel heeft de afdelingsvoorzitter van de EVC A. v, d. Berg medegedeeld, dat men proberen zou ook het personeel van Spido bij de staking te betrekken. Voorts sprak hij zijn afvuring uit over het feit, dat de ivoningea der werkwilligen van de sleepboot Per nis werden beschadigd. Over de sleepboot Pernis vernemen wij, dat dit schip nog steeds in .de haven dienst doet. Het personeel komt niet naar huis en blijft aan boord over nachten. Dinsdag is het personeel van de „Spido"-dienst in vergadering bijeen geweest. Zonder uitzondering ver klaarden de „Spido'-mensen te blij ven werken. De vergadering ging van het standpunt uit, dat de „Spido" uit sluitend passagiersvervoer verzorgt en er dus van besmet werk geen sprake is. Oudje opgelicht Bij de 84-jarige mevr, W. van S,, .Meester Willemstraat, verscheen in April van dit jaar de 20-jarige verpleegster H. K- Zij. vertelde dat zij als verpleegster verbonden was aan de vereniging „Lichame lijk Gebrekkigen". Zij kwam nu helpen hij de was. Opo© vond dit erg vriendelijk maar wees het aanbod af, omdat ze bijna geen ondergoed bezat. De verpleegster vertelde toen. dat zij wei kon zor gen voor onderkleding^ zij moest dan maar de textielkaarten afge ven. Wat bet oudje deed. Toen zij nadien niets meer hoorde, stapte ze naar de politie, die de ver pleegster gistermiddag arresteer de en opsloot. Zij bekende niet in dienst te zijn van bovenge noemde vereniging,, doch in een der Rotterdamse ziekenhuizen te werken en de kaarten te hebben verkocht. 't Beviel hem thuis niet meer Vannacht hield de politie aan de West-Varkenoordseweg, een Franse 16-jarige kleermaker aan, wonende te Lilie. Hjj was liftende naar hier gekomen, nadat hg on enigheid met zijn ouders had gehad. De vreemdelingendienst heeft zich over-hem ontfermd. Deze wijzigingen worden aange bracht ia afwachting van het be reiken van overeenstemming om trent een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst tussen werkge vers- en werknemersorganisaties in het bouwbedrijf. De belangrijkste dezer wijzigin gen rijn; 1) De ze3de loonklasse wordt met ingang van 1 Juli 1947 opgeheven en alle in deze loonklasse opgeno men gemeenten, ongeveer 500, zul len in de 5e loonklasse worden ge plaatst- Het uurloon van de bouw arbeiders in deze gemeenten geves tigd, zal daardoor met 3 cent sty- gen. 2) De grondwerkers bij water spoor- en wegenbouw zullen van de 3de naar de 2de Ioongroep worden gebracht, hetgeen voor de meesten hunner betekent een verhoging van van 4 tot 6 cent per uurlonen. 3) Enige belangrijke wijzigingen ri)'n aangebracht in de arbeidsvoor waarden voor de arbeiders, werk zaam buiten hun woonplaats. De nieuwe vacantieregeling is goedgekeurd. Dit betekent onder meer, dat het aantal betaalde vacantiedagen op 12 per jaar wordt gebracht en de waar de der vacantiebons dienovereen komstig wordt verhoogd. De in waarde verhoogde bons zul len door de werkgevers voor het eerst moeten worden verstrekt op Zaterdag 5 Juli' Tussen de bedrijfs-- unie in het bouwbedrijf en de werk geversorganisaties is voorts overeen gekomen, dat van 1 Juli 1947 af de werknemersbonden op voet van ge lijkheid met die der werkgevers zui len zijn vertegenwoordigd in het be stuur van de „Stichting vacantie fonds bouwbedrijf". Dat fonds is hierdoor geworden het enige in het bouwbedrijf, dat wettelijk gerechtigd is vacantiebons uit te geven. Van 5 Juli af mogen de bouwvak arbeiders derhalve slechts de va cantiebons. door genoemd fonds uit- gegev;u, in ontvangst nemen. Om misverstand te voorkomen, zij er op gewe;;en, dat wel geldig blijven de vacantiebons uitgegeven dooi' de fondsen in het schildersbedrijf, het stucadoorsbedrijf. het steenhouwers- bedrgl. het steen-, hout-, graniet en kunststeen bedrijf en de timmerfa brieken. (Ingezonden Mededeling), Sinds jaren gevestigd Automobiel bedrijf te Amsterdam, zoekt voor de leiding van haar werkplaatsen een in het automobielvak door en door ERVAREN WERKPLAATS-CHEF Reflectanten moeten over grondige theoretische en practische ervaring beschikken, zelf allround technisch vakman zijn met goede anteceden ten en in staat leiding te geven aan personeel van 3040 man. Organi satorische eigenschappen strekken tot aanbeveling, maar worden niet strikt vereist. Voor goede kracht levenspositie, prettige werkkring, goede sal., pensioen-regeling. Br. m. volL levensloop, opleiding, ref. onder no. 190. Adv. Bur. Sanders. 20-21 Prins Hendrikkade, A'dam. In ruim gevallen Aan boord van het M.S. Capeïla, liggende aan de werf Van Brink aan de "Waalhaven, is gistermorgen de 17-jarige lichtmatroos P. J. Bo- german uit Breda in het ruim ge vallen. Met een ribfractuur werd hij in het Coolsingelziekenhuis op- Lijk opgehaald Gistermorgen heeft de rivierpo litie bij pier J in de Waalhaven het lijk opgehaald van de havenarbei der H. de Vries uit de Oranjeboom- straat. Hg werd.'sedert 25 Juni ver mist. - ZOMERAVONDVOETBAL Voor de zomeravondserie aan de Hugo de Grootstraat wordt vanavoud gevoetbald tussen DCB en CFC, aan vang kwart over 7. Export stijgt steeds Philips heeft in 1915 en 1946 een winst gemaakt van 7.217.735. De directie stelt de aandeelhouders voor het dividend te stellen op 6 pet. per jaar» hetgeen dus neer komt op 10 pet. over de twintig produetiemaanden van 1945'46. De Philipsfabrieken exporteerden in 194Q voor een waarde van f 75 millioen, terwijl de uitvoer over de eerste vier maanden van 1947 reeds f 40 millioen bedroeg. De directie venvacht een verdere stijging. Hoe belangrijk deze export voor ons land is blijkt uit het feit, dat bij in 193S 8 oct. van onze totale uit voer bedroeg, in 1946 19 pet. De productie bedroeg eind April 3.947 113 pet. van die van voor de oorlog. Eind 1946 exporteerde Philips naar 93 landen. Deze hoge productie-cijfers laten zich ook il lustreren met het aantal arbeiders, dat bij Philips werkt: dat bedroeg n.l. eind 1946 28.500, alleen in de Nederlandse fabrieken. Twintig pet. van hen zijn vrouwen. (Ingezonden Mededeling), Vooraanstaand Automobielbedrijf te Amsterdam zoekt werkzaainhedt verbonden. hoogte met alle ,en aan deze functie gewend en in staat deze taak ge heel en zelfstandig uit te voeren. Goede antecedenten vereist. Br, m. uitv, ihl, no. 3522, Het Parool. A L sneller en snel- ■L* Ier uil de mens heidsuereldtitel is hier mee eerst recht ont- neus van de romp is door het luchtruim sui- brand! De Britten staan scherp gepuntde vleu- Bet wereldsnel- alweer klaar met een gels zijn uiterst dun etr heidsrecord, dat vorig nieuw type vliegtuigklein van oppervlak, jaar door het Britse de hierboven af geheel" terwijl de bestuurders- straalvliegtuig Gloster de Vickers Superma- cabine vèr naar voren Meteor werd gevestigd, rine „Attacker", waar- werd aangebracht. De is onlangs door de mee zij volgend jaar groote opening vlak Amerikamna vele het icereldsnelheidsre- 'onder de cabine is de vergeefss pogingen cord weer op hun naam luchtinlaat voor de mo- eindelijk voorbij ge- hopen te brengenBet Streed met n schroefis een éénpersoons- torln O™1 mn nmd loos vliegtuig van het jachtvliegtuig uitgerust kan de bestuurder zich type hooiing Star" met eên Rolls Royce met stoel en al uit het Verschietende Ster), straalmotor geplaatst in toestel taten wegSchie. dat een snelheid be- de romp en met de uit- reikte van ruim 1003 laat in de staart. Let ten> ™armhtj per pa- km per uur. De strijd op de typische bouw rachule veilig de grond om de felbegeerde snel- van dit nieuwste snel- kan bereiken Aanbesteding van gemeente-woningen Op het stadhuis werd door B. en W. aanbesteed dc bouw van een 120-tal gemeen te woningen. Slechts enkele aannemers waren voor deze aanbesteding opgekomen. Het resul taat vart de bus was verrassend: cén inschrijvingsbiljet. Men zal zich her inneren, dat by de eerste inschrij ving van woningen 100 inschrijvings biljetten binnenkwamen. Aannemers bedrijf G- en P. Both had ingeschre ven als volgt: perceel I. 82 woningen voor 424.333.perceel II, 39 wo ningen voor 453.610.perceel UI 49 woningen voor 547.751.In massa voor 1,420.604.—.De gun ning werd aangehouden. Goed werk van ïïollandia- turners Zondagmorgen vertrokken in 3 autobussen de Hollandia turners en turnsters om de Vlaardingse kleuren te gaan verdedigen in Bergen op Zoom. Zij hebben het niet slecht ge daan. De heren wisten met de vrije oefening de eerste prijs te behalen met rxa grote meerderheid van punten. De jury was van mening, dat door het zeer grote verschil in punten, de vereniging die.op Hollan dia volgde geen recht.had op de tweede prijs; deze vereniging moest dan ook genoegen nemen mot do 3e prijs. Met rektumen behaalden de heren de 2e prijs en met brug- turnen kregen zij de 3e prijs. Vooral de dames hadden het moeilijk, daar de beste verenigingen uit het land naar Bergen op Zoom waren geko- men om hun kunnen te tonen. Toch wisten de Vlaardingse dames ver schillende successen te boeken. Met brugturnen werden zg n.l. met een kleine puntenmeerderheid 3e. Postduivensport De duiven van de P.D.-vereniging „De Adelaar" vlogen van Orleans (Fr.), een afstand van 479 km. Zij werden om 8 uur gelost. De uit slagen waren: 1, 8 P. Verhart; 2, 14, 17 M. Kgne; 3 A. Pronk; 4, 1, 11 A. v. d. Berg; 5 J. Rynaart; 6 A. Vink; 9 A. de Ruiter; 10, 13 L. Priem; 12 P. v. Knaap; 15, 16 C, Stolk. De eerste duif kwam binnen om 3,55,20, de laatste om 4,52,2. Waar de dienstplichtigen gekeurd worden De burgemeester brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de in- delingsraad voor de voor de dienst plicht. in deze gemeente ingeschre ven personen zitting zal houden te Rotterdam (Zuid) in het gebouw van de Indelingsraad: Rotterdam II, Beukendaal 191 op Dinsdag 1 Juli 1947; Donderdag 3 Juli 1947, Maan dag 7 Juli 1947; Woensdag 9 Juli 1947; Vrijdag 11 Juli 1947; Dinsdag 15 Juli 1S47; Donderdag 17 Juli 1947 en Maandag 21 Juli 1947. Stafmuziekcorps in Vlaardingen Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Chr. Harmoniever eniging „Sursum Corda" zal het Staf muziekcorps van de Amster damse Politie een concert geven op 19' Juli a.s„ 's avonds van S uur tot half tien. Dit orkest, dat men regel matig door de radio kan beluisteren en dat een goede naam heeft zal een uitgebreid en mooi programma uit. voeren. Nagiften Ziekenhuis jubileum Hoewel de jubileum-actie voor bet Vlaardingse ziekenhuis reeds afge lopen is en de resultaten hiervan werden bekend, gemaakt, blijkt dat verschillende bedrijven en personen nog niet werden bezocht door de hiervoor aangewezen personen, zo dat de giften van deze zaken of per sonen -nog niet binnenkwamen, ter- wgl hieraan, zoals gebleken is, wel de behoefte bestaat. Zij kunnen dit thans nog doen door storting op de girorekening 237356 van de heer H. Verboon of door de gevulde zakjes te bezorgen by de voorzitter of de secretaris der jubileum-commissie, resp. Van Schravendykplein 80 of Willem Beukelszoonstraat 24. Vanavond zullen.de Motor- kozakken van Harry Kroeze op het Hollairiiaan-terrein een programma uitvoeren. De Chr. Gymnastiekvereniging TALMA organiseert op Zaterdag 19 Juli een grote-tumwedstrijd met demonstraties. Meji R. O dijk slaagde aan St. Lucia te Rotterdam voor onder wijzeres. U?"OIWl£[k. HOTtL RESTAURANT - 465. Het optreden van Nachtmerrie, de hond van Sliert had niet de het verwachte resultaat, het beest veranderde in een paar seconden van een bloeddorstig ondier ïn een bevende en jankende stumper! Gelukkig was het juist etenstijd, Katrlentje werd geroepen zodat wij gelegenheid kregen onze hoge plaats in de boom te verlaten. Een uur. later kwam Daan met statige passen naar mijn huis gewandeld, ik zag dadelijk, dat er Iets bijzonders was, want zijn bolle konen glommen van genoegen. „Ketelbinkie", sprak Daan en zijn stem bad de .klank van een feestmars:' „ik heb het ge vonden!" „Oh... juist", ze! Ik: „wat?" „Een middel om Katrlentje klein te krijgen", ging Daantje verder en hij haalde een krant te voorschijn: leèai" Zijn .vinger wees naar een foto van een meneer met leeuwenhaar. „Dit Is meneer Kolochum en hij is van za beroep een hiep-hiep... eh... „Hoera", zei ik maar Daan keek gekwetst en bromde: „hypnotiseur. Dat is een man die Je met zijn ogen helemaal versuft kan maken en je dan laat doen wat hij wil. We gaan naar hem toe en vragen hem of hij zo'n gevaarlijk oogje aan nicht Katrientje wil wagen. Dan wordt het kind zo tam als een geslacht varken, snap je?" Ik snapte het en voel-, de wel iets voor het plan. De naam van het hotel ■waar de hypnotiseur woonde, stond in het kranten bericht. we pakten een tram en reden erheen. „En nu", sprak Daan: „Zullen we. eens kijken of meneer Kolochum thuis is,.».»?' Radio-programma WOENSDAG 2 JUU Avondprogramma HILVERSUM 1, 301.5 M. 19.15 „De arbeidsvoorziening in. de land bouw",; 20.00 Nieuws; 20.15 Het Residentie Orkest; 21.15 „Reiserva ringen In Zuid-Afrika"; 21.35 Nieu we opnamen; 22.10 Schubert Cy clus. HILVERSUM 2, 415.5 en 218 M, 19.00 „De waarde van de per soonlijke levenshouding"; 19.15 Het nieuws, uit Indonesië; 19.30 „Ons leven en ons geloof"; 20.05 Dingen van de dag; 20.15 Piano-duo; 20.45 „De koning is dood, leve do ko ning" hoorspel; 21.25 Tango-rum- ba Orkest: 21.50 Tour de France; 22.20 „The Ramblers"; 22.45 Voet ballen, om het kampioenschap. DONDERDAG S JULI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM 1, 301.5 M. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.15 ..Pluk dc dag"; 10.15 Morgendienst; 11.50 Familieberichten; 12.05 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 „Welk boek?: 13.25 Metropole-or- icest; 13.45 „Vrouwenvaria"; 14,00 Celio-recital; 14.30 Reünie van het Philips-Kommando; 16.00 Bijbelle zing; 16.45 Omroeporkest; 18-30 Strijdkrachten. HILVERSUM 2, 415.5 M. 7.00 Nieuws; 7.30 Operette; 8.45 Lon- dens Phiiharm. Orkest; 9.15 Mor genwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 11.00 Vergeet U het niet!; 12.00 Lyra- Trio; 12.30 „In "t spionnetje"; 13.00 Nieuws; 14.00 De vrouw bin nen en buiten haar huis; 14.20 Twaalf etudes; 16.00 U kunt het geloven, of niet!; 16.05 Prima Bal lerina; 16.15 De Camera loopt; 17.00 AVRO-Kaleidoscoop; 17.30 Ntfw York Synsphonie Orkest: 17,50 Het Rjjk overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 „The Skymasters"; 18.45 Sportpraatje. AANGEKOMEN SCHEPEN 1 J (ill Brlnda Gamieby Asad Dordrecht nujnhout; Ardennia Gothenburg Kuy- per Dam Smee IJsselhaven stukgoed; Theseus Fiume Hudig Veder Lekhaven stukgoed; Ardea Stamboul Hudig Ve der Lekhaven stukgoed; Mecklenburg Harwich Hoek van Holland; Wahoo Swamp Curacao Van Ommeren Pernis olie; Flight Lieutenant Vassiliades H. A.F. Baltimore Van Uden Waalhaven kolen; Villa Franka Lissabon' Kersten Hunnik Merwehaven stukgoed; Borneo Koping Kiev. Gcudrlaan Merwehaven hout. 2 Juli Belanta Londen Koudljs Maassluis ledig; Gaasterkerk Sydney Holi. Austra- lielijxi Schiehaven stukgoed; Bessemer Victory New York Runciman Merwe haven stukgoed; Bess Adam Burger 3.P.M. Pernts ledig; Vienna Harwich Hoek van Holland; Prague Harwich Hoek van Holland; Sheringham Har wich Hudig Pieters Lekhaven stukgoed; Aleola Antwerpen Soetermeer Fekkes Pernis fosfaat; Westcoaster Londen V. A.M. Merwehaven auto's; Tinder jell Calais Fjclliijn R.D.M. ledig; Marva Adam Furness Merwehaven ledlg: Will Rogers Buenos Ayres Lenders Maas haven graan. VERTROKKEN SCHEPEN 1 Juli Stad Vlaardingen, Casablanca; Badzo, Odense; Berombang. Londen; Heems kerk, Antwerpen; Haskerland, Leith; Birmingham, Londen; Bullfinch. Lon den: Beaso, Boston Line.; Ransater, Lake Vener: Viking, Swansea; Bronnoy, Hampton Roads; John J, Independent, Delaware Cape voor orders; Bardensz, Antwerpen; Orpheus, Tanger; sue Ly- kes, Antwerpen; Empire Wansbek. Har wich; Depa, Londen; Melrose Abbey. Hull: Glashaven. Kopenhagen; Arnhem. Harwich; Antwerp, Harwich. 2 Juli Holland, Antwerpen; Loanda. Lon den; Frank Norris, New York; Vega, Velzen; Tricolor, Shanghai via Ant werpen; Hize, Gent. Wind West. flauwe koelte, kalme zee, helder. SCHEEPSBE WEG1N GEN Ariadne 30 van Sevilla naar Bor deaux; Atenas 25 van Armuelles naar R'damArk'eldijk pass. 30 Dungeness n. New Orleans; Arthur p. Fairfield pass. 30 Balboa n. R'dam. Boschfontein 30 te Durban; Boer- haave 2 nam. van Antwerpen n. R'dam; Brastagi 30 van Colombo n. Singapore; Barendsz 2 van R'dam te Antwerpen. Clavella pass. 28 Thursdayelland naar Balik Papan. Diana V £3 van Hull n. Emden. Eemland 1 van Buenos Ayres te Am sterdam. Frisia pass. 29 Ouessant; Friesland 6 van Hadersleben te R'dam verwacht. Hast IV 1 te Rouaan; Heemskerk 2 (It iezonden Mededeling), kleuren Pi KlERKeZH van R'dam te Antwerpen; Holland 3 von. R'dam te Antwerpen. Inspecteur Mellema 27 van R'dam t« Ostrand. Janssens 29 van Fenang naar??. Lcuvehaven pass,( 29 Brunsbutte! n. Malmtt. Muidcrkerk 1 van Vancouver te Am- stcrdom. Nassauhavcn vertrekt 3 van strom- stad naar Dordrecht, Oud Beyerland 29 te Teignmouth; Omlandia pass. 1 VlissJngen n. Oporto. Flcttenbcrg 29 te Kaapstad. Stad Maastricht 29 van Kaapstad n. 'Nederland; Schelde slbt. 30 van Rossla- re naar Galway: Sandenburgh 1 te Londen; Stuyvesant thuis vertrekt Z in Antwerpen. Tjibesav 28 te Melbourne; Turul 3© van de Tyne naar R'dam. Vulcanus 30 te Malta: Valerius 1 van Suez naar Batavia: Vecndam 5 van New York te R'dam verwacht; Venus van Gibraltar te Antwerpen. Wc5tecdam vertrekt 9 van New York naar R'dHin. LOBITH. gepasseerd 29 Juni. Stroom opwaarts: Anjo, Elft, Danzig, Fiat Vol. 12, Louis, Assistent, Maria Louisa, Fred- jo, Klasina 3, Missisippl. 's-Bosch I. Fcsta, Asa, Theodela 2. Carpe, Elvire, Siana. Corry. Guilmar, Concordia 2. Elisabeth. Eolie 2. Prnna, Sttjntje, Ajax, Adolf. Celina, Boma. Capella. Adjo, Stromboli, Grdce de öieu, alle Duits land; Sicilia, Utopia, Flottant 2, Elgeria, Almanta, Bisma, Lamongan, alia Straatsburg; Rheinunion 3..Donau, Ve lasquez. alle Bazel. Stroomafwaarts: Verbano. Edelweiss 13. Colmar. Dijmphna, Lambert, Helga, Appollo. Atla, Nermannia, Oranje 4, Codam 77, Vega, Schwaxüiilde, Malin- tang, Paula 2. Atlas 7, Nassau 21, Stroomvaart, Gelderland I, Lente An nie, Roerland. Harmonie 4, Vesuw, Hoida, Frits, Wolga, Talko, Henricus Martir.us, Schulp, Walburg ia Sophia 2, Admarant. Lis. alle Rotterdam; Corma. Vlissingcn: Elisa, Ideaal, beide Loblthi Neckar, Leiden: Comptoir 27, Dordt; Tolpi, Deventer; Condor, Vuren; Co- dam 80, Leiden; Adrian, Aera, Bernlna, Rijnschelde 12; Pierrè, Romanie, TroïB Soeurs, Credp, Francois. Wodan, Rhein- Union S, Leonardo, Express 28, all© België; Silvana, R'dam. Hamburg. LOBXTH, gepasseerd 30 Juni. Stroom opwaarts: Pasteur, Alida Joh. 2, Sijlla, Honette, Keulse Vaart 4, Adriana, Achïlle, Camille. Keulse Vaart 12. Jo hanna. Armand. Azolla, Rijnschelde 19, Schichou, Dora, Eliza. Ideaal, Joharj, Mhrie 2, Arjama, Gerhard, Ida, Her- mina, Meuse, Mulhouse, Broedertrouw,1 Rijn, Goede Verwachting, Almien 2. Julia, Stedo, Johanna. Jenny. Jalu, El- fred. EJo, Hoop,. Rerir, Nibelungen, Floragea, Phcrtos, Sambre, Adrianus, Leontine. Tilly. Atlas. Durban. Georges 2, Rayann, Harmonie, Abonnier, Coma. Maria. Reve, Jadi. Bemardus. alle Duitsland; Oberon,Limousin. Morgen land. Lucia, Haut Bazz, Dembra 2, To- suwa, alle Straatsburg; Matterhom 6, Isba. Elba, Express 24, Express 3D, Schalkwijk. Kembs. Damco 34, Nepturi 10, Celebes, Siegfried, CJF.R. 512, Bel- chen, Codam 94, Tamina, Rumolt, Tah- trls. Anna Alida, Ludeger,Freia. Ju dith. Rheinunion 10, Eglisou, Emma, Nassovia. alle Bazel. Stroomafwaarts: Tiflis, Jtingfrau. Arnhem, Hendrina, Mutatio. Actief, Walsum 9, Wurzburg, Fadir, Zeeland, Pitatus, Vitesse, Obi, Trévisla, C.F.R. 514, Walsum 14, Thurlngia, K. Vaart XI. Wodan. Cem 6, Cor.' CHR.' 510, alle Rotterdam: Lies, Buffon, Ibis, alle Dor drecht; St. Joseph. Vreeswijk, Mozart, Er da. Stella Maris, alle Amsterdam; Louis, ZutphenLochem: Risico, Den Oever: Thaddea, Geertruldenberg; Spès, Hoogeveen; Ewijk, Wijkdienst 5, Fra- temiste ff. Leon, Express 37, Uri, Rlen Sans Dieu 2, Walsum 25, alle België. 1907 1947 Morgen, 3 Juli, bestaat onze firma .40 JAREN. Wij stellen het op hoge prijs U tussen 2.30 en 5 uur te begroeten en U te danken voor.',, het vertrouwen in ons gesteld, en de mede- "werking welke is ondervonden. FA. A. VAN WOERKOM Handel In sanitaire installaties, Haarden, kachels, gasapparaten, keuken inrichtingen, Gas- en waterfitterij en loodgfetersbedrijk Smeder^ en plaatwerkerij. BROERS VELD 137—139 SCHIEDAM De N.V. NTD. GIST- EN SPIRITUSFABRIEK, Noordveat 854ë, Schiedam, vraagt voor spoedige indiensttreding! voor de Icon-administratie ca. 23 jaar en. voor de handelsafdeling voor andere lichte werkzaamheden factuur- en. 18 -jaar. Beiden M.U.L.O. opleiding, serieuze werkers en goed kunnende typen, Schr. sollicitaties aan bovenstaand adres THE ROSICRUCIAN FELLOWSHIP NEDERLAND Sept. aanvang nieuwe cur sus in de Westerss wijsbe geerte en esoterische Chris tendom. Inlicht.: van Leeuwen, St. Liduïnastraat 1311. Kost- en inw. aangeb. v. net meisje of juffr. bij dame alleen, omtr.Westen. Br. No. S 1951 bur. van dit blad. Te koop: Old Finish slaap kamer f 275.—, pr. staat, gevr. 2 pers. ombouw en traploper. Nic. Beetsstr. 30B Te koop aangeb. gekl. d.bL damesmantel en d.bl. man telpakje m. 46. Jan Steen straat 7, Schiedam, Tc koop na 6 uur 1 prima ransel waterdicht, 1 primus1 vergasser, 1 staande sche merlamp, 1 bronzen klok- stel. Joh. Kruïne, Nieuwe Sluisstraat 7a. Schiedam: Kleine flat ge zocht 2 p. in ruil :voor bo venwoning Marconistraat, 6 kamers, badkamer, keu ken. Br. no. S. 1950 bur. van dit blad. Te koop v.o. kinderwagens z.g.an., in diverse kleuren, v.a. f 55.—, en enkele wan- delw. v,a. i 22.50. Nieuw- Etraat 5b. Verhuur van complete bruidskleding (dame* en heren)v'-Mej. Ham- No. 65 Schiedam [Spoorbrug over het water by post II).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2