Ajax voor de achtste maal landskampioen SVV struikelt in het zicht van de haven Wimbledon S.V.V. miste de bus naar 't beloofde land Vijf Eilanden Tocht niet voor Zondagszeilers Boys Zwolscïie promoveren Wat deden de eerste klassers? Triomf van Amerika Nog zo'n „moord-ivedstrijd" Van wie die toverstaf...? Ronde van Nederland in 1948? Delftsche sport verliest met ere Zware trek tegen wind en tij Zeilen of niet zeilen U weet het wel BAGATELLE Schotman won de 5 KM-wedstrijd heöen.... Voetbaluitslagen Maandag 7 Tali 1947 Met aan duidelijkheid niets te wensen overlatende eBfers heeft Ajax Zaterdag: in het Goffert-stadion in Nijmegen voor de achtste maal beslag weten te leggen op het landskampioenschap. in het Noorden tegen Aïcides en Hoogezand moet verdedigen, startte verrassend goed, door Aïcides, dat reeds tweemaal van Hoogezand had gewonnen, met 3—1 te kloppen. Hier is de volgorde: Aïcides 3 2 0 1 4 6^5 Emmen 1 J o z i Hoogezand ,2 0 0 2 0 *—5 In het Zuiden is Brabantia in het geheel niet van plan haar plaats m de eerste klasse af te staan. De stormloop van de tweede klassers Sittard en Kerkrade. werd kunstig gepareerd. Nadat vorige week Sittard met 2—1 werd verslagen wisten de Eindhovenaren thans ook Kerkrade er met 10 onder te houden. Brabantia 2 2 0 0 4 3I Sittard 10 0 10 12 Kerkrade 1 0 0 1 0 0—1 Hercules af Musschen? Na de fraaie 3—0 zege van Hercu les op Ona en de 3—2 nederlaag, wel ke de Musschen te slikken kregen van T.U.B.B., zal de wedstrijd de Met 6—0 moesten de Nijmegenaren hun derde nederlaag incasseren en do N.E.C.-ers zullen nu vermoede lijk wel als derde eindigen. Op de tweede plaats belandde Heerenveen. De Friezen namen, ondanks dat Ajax reeds kampioen was, tegen Blauwwit geen halve maatregelen en doorboorden vijf maal het doel van van Kaalte. De Amsterdammers ble ken machteloos tot doelpunten, zo dat een 5—0 nederlaag het resultaat was. Met dit al zitten de Amsterdam se Zebra's nog steeds op hun eerste zege te wachten. M.V.V. smaakte voor de eerste maal in deze compe titie het zoet der overwinning door haar Zuidelijke collega B.V.V. met 1—0 te kloppen. .De Bosschenaren presteren maar bitter weinig en de kans is zeer groot dat zij nog uitein delijk als hekkensluiter zullen moe- tr-n fungeren. 27—15 Heerenveen. N.E.C. M.V.V. B.V.V 11—15 Blauwwit 11—19 S.V.V. ondervond dat de weg naar de eerste klasse lang en moeilijk is. Excelsior wist haar laatste kans te benutten en door een 31 overwin ning konden de eerste klassers op het laatste moment het nog op een beslissingswedstrijd aansturen, zoals uit onderstaand standje blijkt: B.V.V, 4 3 0 1 6 10—4 Excelsior 4 3 0 1 6 11—10 V.U.C. 4 0 0 4 0 6-^13 Zeeburgia staat reeds met één been •n de eerste klasse door voor de -weede maal van K.F.C. te winnèn. Een gelijk spel tegen Emma is reeds ■oldoende om Amsterdam er een 'ïjfde eerste klasser bij te geven. Hier is de stand: 'eeburgia 3 3 0 0 6 6—1 knma 2 10 12 5—5 C.F.C. 3 0 0 3 0 3—8 Ja het Oosien is de kogel door de cerk. In een zeer spannende wed strijd wisten ook nu weer de Zwolse Boys met 10 over Rigtersbleek te zegevieren, met welk resultaat Zwol- 'e thans weer in het bezit is gekomen 'ran een eerste klasse-club. Tubantia won nog wel met 42 van Rheden, naar dit resultaat had geen invloed neer, zodat de eindstand hier als olgt luidt: 'wolse Boys 6 4 1 1 B 10- igtersbleek 6 4 0 2 8 12— 7 'nbantia 6 2 1 3 5 910 heden 6 1 0 5 2 9- Emmer, dat haar eerste klasseschap landskampioenschap: N.E.C.—Ajax Blauwwit—Heerenveen M.V.V.—B.V.V. District I Prom. 2e klasse Zeeburgia—K-F.C. District II s, Prom. 2e klasse S.V.V.—:Excelsior District Hl RigtersbleekZw. Boys Rheden-Tubantia District V Emmea—Aïcides District VI BrabantiaKerkrade 0—6 0—5 1—0 0—1 2—4 1—0 MusschenHercules de beslissing moeten brengen. Ona en T.IJ.B.B, zijn thans voor promotie uitgescha keld. zoals blijkt uit het volgende standje: Musschen Hercules Ona T.IJ.B.B. 12— 8 12—10 8— 8 8—13 Rijshouwer naar Feyenoord' Naar wij vernemen heeft Ryshou- wer van Xerxes per 1 Augustus a.s. overschrijving gekregen. naar Feyenoord. an .een bijzondere medewerker) opnieuw, en wederom overtui gend, heeft het Amerikaanse spel ie Wimbledon zijn meerderheid be- vezen. Des te sprekender is deze .uprematie tot uiting gekomen, om- lat de Australiërs die met hun sterkste ploeg overgekomen waren het zelfs, op een enkele uitzonde ring1 na (gemengd dubbel, waaraan [le Amerikanen weinig hechten) niet tot de finales konden brengen. Dames-enkelspel, heren-enkelspel, dames-dubbelspel in al deze eindstrijden kwamen louter Ameri kanen uit! De grote figuur van Wimbledon- 1947 is de Amerikaan. Kramer ge weest, die verleden jaar reeds favo riet was, doch door een beblaarde hand zich niet geheel geven kon. Ditmaal was hrj volkomen fit. Zyn spel was een klasse op zichzelf; in de zeven ronden heeft hij één set verloren en slechts een lange set was er onder de 21 welke hg won! Zijn spel heeft niet de brihance van een Borotra of een Tilden, maaT wel de gelijkmatige kracht van een Bridge, de pracbtig-sneHe vaart, de zuivere plaatsing, Hq sloeg de Ita liaanse kampioen Cucellï (de „ex- enemies" waren weer toegelaten op Wimbledon) met 6—0, 62, 6—0; de Zweed Johansson 75, 62, 6—2; de Australische Davis Cup- Speler Brown met 60, 6—1, 63; de Australiër Pauls 61, 36, 6—1, 60 en in de finale zijn land genoot Brown 61, 63, 62! Noch Europa's no. 1 probny, noch de Wimbledon-winnaar 1946 Petra, noch de Australiër Brom- wich hadden tegen de Amerikanen succes, zy het dan dat zij niet over speeld werden. Doch de jonge Patty toonde zich beter vechter tegen Bromwich (64, 0—6, 6i, 16, 64) en sloeg ook Drobny in 5 sets (3—6, 6—4, 7—9, 2—6, 6—3) om toen onder de gaan tegen zijn landgenoot Tom Brown 36, 36, 66, De dames Bü de dames was Amerika nog racer troef. Van de vier Ameri kaanse speelsters kwamen er drie in de halve eindstrijden. Daarin verloor miss Brpugh, de vermoede lijke kanmioi as, ma harde en zeer snelle strfid met prachtig nctspel van miss Hart 6—2, 6—6, 4—6. In de andere halve finale sloeg,miss Osborne de Zuid Afrikaanse mevr. Summers 6—1, 6—2. De eindstrijd gat een zege voor miss Osborne over miss JÏart 6—2, 6—4. Zeer spannend'was de eindstrijd dames-dubbelspel tussen de vier Amerikaanse speelsters Brough— kampioenen. 1946) en Hart—-Todd, De eersten hadden met o—3, 46, 5—3 en 40.0 om zo te zeggen reeds gewonnen doch de drie matchpoints werden te niet ge daan, en tenslotte verloren zij nog met i Heren-dubbelspel halve eindstrij den: Kramer en Falkenhurg (Am.) elaon Brown en Long (Aysfr.) iq— 8l 64, 6-4; Motrtam (Eng.) en SidwelMAustr.) slaan Bromwich Pauls (Austr.) 6—3, 6—3, 7—5. Eindstrijd; Kramer en Falkenhurg slaan Mottram en Stdwell g,,. (f 63, 6—4» Gemengd dubbelspel, eindstrijd: miss Brough en Bromwich slaan mrs. Bolton en Long 1—6, 6—4, 6—2. Jn het kleedlokaal van Ajax heerste grote vreugde na het behalen van hei achtste kampioenschap. Trainer Reinolds en voorzitter Koolhaas werden door de spelers op de schouders genomen Er zijn zo van die kleinigheden, die je achteraf plotseling te binnen schieten. Bijvoorbeeld, toen S.V.V. met zwarte broekjes aan het véld in kwam een sportieve geste tegenover de Rotterdamse roodbroeken zei m'n buurman, een doorgewinterde S.V.V.-supporter: „O jé, dat zwart, dat is een slecht voorteken." Op het ogenblik, dat iemand zoiets zegt, lach je later, als S.V.V. op luchtkastelen gejaagd heeft en heel Schie dam een klein beetje in rouws temming is, begin je nog eens te piekeren over wat we gewend zjjn te noemen; mysterieuze krachten in de sport Ja, die mysterieuze krachten in de sport, daar raak je nooit over uitgepraat. Wie had het nu kunnen denken op die broeierig hete Zon dagmiddag, toen Excelsior in het Feyenoord stadion door S.V.V., werd opgerold, als een plak deeg bij de bakker, dat die beide clubs van de rode broekjes met een „dead heat" aan de finish zouden komen zodat er de volgende week (in het Feyenoord stadion?) nog eens zo'n moordende wedstrijd voor nodig zal zijn om tot een beslissing te komen. Welke tovernaar heeft die „zout zakken" excuaez le mot! met z'n staf aangeraaktDe victo rie begon in Den Haag en zij kreeg gisteren haar climax bij S.V.V. Als de Rotterdammers nu toch nog uit de eerste klasse verdwijnen, dan kan elke sportsman ook de Schiedamse niet anders zeggeft dan dat zulks met ere is geschied. Na het slappe begin hebben de Rot terdammers da geest gevonden, die eerste vereiste is voor het spelen van zulk soort wedstrijden en als de Schiedammers er over piekeren, waardoor S.V.V. gisteravond niet dat ene sprongetje heeft kunnen doen, dat haar nog van het beloofde land gescheiden hield, dan moeten ze er nog maar eens het boek van Karei Lotsy op na lezen Moordend spannend Over de wedstrijd is eigenlijk weinig meer te schrijven, dan dat hij moordend spannend is geweesl, te meer omdat de beslissing pas viel, ver in de tweede helft. Met voetbal heeft dit spel nog slechts in zoverre gemeen, dat het met een bal gespeeld wordt. Voorts kan men allerlei vergelijkingen maken tot zelfs het op elkaar botsen van stoottroepen. Corveleyn kan er letterlijk over napraten, want die liep met zo'n vaart tegen het achterhoofd van Stolk op, dat hü met zware hoofd pijn naar de kleedkamer moest ver dwijnen. En. toen v. d. Torre zich een keer voor de voeten van Schrumpf geworpen had scheelde het maar weinig of hy was k. o. gegaan. Gelukkig, dat er een man als dr. van Moorsel in het veld was om waar ook maar even animo siteit dreigde te ontstaan deze in de kiem te smoren. Uit deze baaierd van over en door elkaar wriemelende spelers, in dit hels spektakel van duizenden schorre en door de zenuwen dicht geknppen kelen, zftn vier momen ten memorabel. Het eerste; 42 mi nuten in de eerste helft, toen- Jueh- rend aan Excelsior de leiding gaf. Secundo: de gelijkmaker van Schrumpf, na de rust en even na dat Stolk een juweel van 'n kans had gemist. De optimisten in Schie dam konden toen weer even adem halen. Gelijk spel, het was geneer om in de eerste klas te komen. Het waa niet genoeg tegen Excelsior dat weer door Juehrend de leidips nam en toen de keeper van S.V.V missloeg op een over een haag van spelers komende bal, uit een wel zuivere doch niet zo harde vrije trap van Wigman, ja toen kwam er iets van een rouwstemming over Schiedam Het organisatie comité van de wegwedstrijden M.P.M. en Zes Pro- vinci'énkoers werkt op het ogenblik plannen uit, om volgend jaar een „Ronde van Nederland" uit te schrijven. De overweldigende publieke be langstelling cn de prachtige samen werking met overheid en politie wettigen het vertrouwen, dat een ronde van Nederland niet langer op fantasie behoeft tc berusten. De organisatoren hebben de vol gende voorlopige étappe-indeling gemaakt: le etappe: Maastricht, Roermond, Venlo, Helmond, Veghel, Nijmegen, 2c étappe: Nijmegen, Arnhem, Ede, Apeldoorn, Deventer, Goor, Hengelo, Enschede. 3e étappe: Enschede, Oldcnzaal, Denekamp, Almelo, Raalte, Zwolle, Mcppel, Assen, Groningen, 4e étappe: Groningen, Dokkum, Leeuwarden, - Franeker, Harlmgen, Bolsward, Sneck. 5e étappe: Sneek, Bolsward, Af sluitdijk, Alkmaar, Zaandam, Am sterdam. 6e étappe: Tijdrit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam. Rotterdam, Dordrecht, Bergen op Zoom, Vlis- sicgen. 7e étappe: Per boot naar Bres- kens. Breskens, Terncuzen, Sas vafi Gent, Antwerpen. 8e étappe: Antwerpen, Roosen daal, Bredae Tilburg, Den Bosch, Eindhoven. 9c étappe: Eindhoven, Weert, Mijnstreek, Zuid-Limburg heuvel land, Maastricht. De wedstrijd om het kam pioenschap van Europa lichtgewicht werd gewonnen door dc Italiaan Priotti, die de Belgische kampioen Preys over vijftien ronden pp pun ten versloeg. De Delftsche sport was niet bij nachte de eindstrijd om de Grand Challenge Cup in Hcnley te win- icn. Jcsus College bleek te sterk in ie eindspurt en de Cambridgeploeg liep geweldig uit om met anderhal ve lengte in dc snelste tijd van deze wedstrijdenreeks namelijk in 7 min. 14 seconden te zegevieren. Maar het feit, dat onze landgenoten de eindstrijd bereikten, is op zichzelf reeds een gelukwens waard. l'Iet publick juichte na afloop "zowel winnaars als verliezers op enthou siaste wijze toe. De Amerikaan Kelly triomfeerde zoals hij wilde in de Diamond Sculls, waarbij de Noor Fronsdal geen partij voor hem bleek. JONGENS-KAMPIOEN SCHAPPEN Zondag 20 dezer zullen onder lei ding; van de Rotterdamse Athletiek Commissie de Nederlandse jongens- kampioenschappen worden gehou den op .de slntclbaan Nenyto alhier. Het programma, waarvan de af werking om half twee begint, luidt als volgt: 100 M, 300 Men 800 M hardlopen, kogelstoten, discuswer pen. speerwerpen, hoogspringen en verspringen. Verder zullen er nog wedstrijden voor heren worden gehouden, waar van de nummers zijn 400 M hard lopen klas C, 800 M hardlopen voor klas D 1500 M hardlopen voor Mas C 3000 M hardlopen klas C en D 4x800 M estafette. Zaterdagavond half zeven vond van het Groolhoofd onder grote belang' stelling de afvaart plaats voor de Vijf eilanden tocht. (Van onze speciale verslaggever) TOEN Zaterdagavond om hajf zevan Arie van Dam, de secretaris van de Zeilbond voor Dordrecht en Omstreken op de kade voor de oude Noordpoort zijn hoorn hief voor 't startsein van de tweede Vijf Eilanden Tocht,gebeurde er eigenlijk niets. De één na de ander wrongen zich de B.M.'s en Kajuitjachtjes de haven uit naar de open vlakte en de talrijke vrienden en magen, die de zeilers uitgeleide kwamen doen, konden hen nog minstens een half uur na-ogen. (69 hadden ingeschreven) een twin tig de vereiste contrólestempels van de zeeverkennersposten op het B ee reneiland in het Spui en bij de Kil op hun kaarten gehaald te hebben. Wel hadden de overblijvers nog 12 uur tijd om hun plaquette in de wacht te slepen, maar veel kans werd hun niet gegeven. Allen waren het er over eens, dat de tocht geen peule schilletje was en dat betekent nog meer lof voor de waterrotten, die de 85 km wè! aflegden, maar dan ook werkelijk zeemanschap moesten be zitten. Vorig jaar werd de Vijf Eilanden Tocht voor het eerst gezeild. Ook toen waren de weersomstandigheden niet ideaal, en meer dan de helft viel af. Dat dit jaar. er nog veel meer zei lers aan hebben deelgenomen, geeft steun aan de verwachtingen van de energieke organisatoren, dat de Vijf Eilanden Tocht eens even populair zal kunnen worden bij de zeilers, als de Elfstedentocht het is bij de schaat sers. Het veld kroop tegen stroom en wind op de spoorbrug af; twee stre ken brachten de gevaarlijk overhel lende scheepjes soms niet meer dan een lengte vooruit. Dat was om 7 uur, toen de windmeter, die de hele mid dag even naarstig was geraadpleegd als de weerberichten uit De Bilt, slechts een frisse bries meer aan wees. Zeilen of niet zeilen, dat was de kwestie voor velen geweest en het waren niet de minst bevaren zeilers, die 's middags bij 't bestuderen van de vaar waterkaarten met een beden kelijk gezicht naar de wild over jagende wolkenvelden keken. Het zeilen bij Dordt en zeker de Vijf Eilanden Tocht immers eist van de zeiler behalve beheersing van de techniek ook een grondig-vertrouwd- zijn met de grillen en surprises, die de stromen daar in de oneindig va- rieerbarc combinatie wind-getij en ondiepten in petto hebbefi. Vandaar ook, dat de wedstrijdleiding hun, die zich niet te vast in de schoenen voel den staan, aanried liever de kunst eens af te kijken in een schip van een doorgewinterde routinier, dan zelf de riskante onderneming, die niet zon der reden prestatietocht heet te wagen. De Beningen:''t struikelblok Dat het wel iets meer was dan een pleziertochtje, hebben we zelf kunnen constateren aan boord van de Johan de Wit o stevige motorboot van de gei j Dordrecht, die dezelfde route als dc meeste deelnemers, n.l. Outfe Maas, Spui, Beningen, Ha ringvliet, Vuile Gat. Hollandsch Diep, Dordtsche Kif. Zondagochtend om 7.10 uur was de eerste B.Ai.-er al aan, die was 's nachts doorgevaren, een koen be sluit, dat achteraf bleek het veiligst te zijn, daar 't grote struikelblok van de tocht liet zeilerskerkhof bij de zandplaat de Beningen in 't Haring vliet, 's nachts gerond kon worden. Later stak de wind op en naarmate de opvarenden van de Johan de Witt dit punt Zondagmiddag naderden, kwamen ze steeds meer schepen tegen, die de sprong niet hadden dur ven wagen. Een moedeloos gebaar was 't enige wat ze bij 't praaien van de terug-' komers opvingen. Ze begrepen 't toen nog niet erg, maar eenmaal zelf op het kokende Haringvliet, hadden ze moeite overeind te blijven staan; overslaande rollers de wind stond tegen 't tij sloegen over het voor dek van het stampende schip en er was stille bewondering voor de hel den, die in een klein open scheepje deze Seylia doorgekomen waren. Bij de terugkomst in Dordt om G uur bleken van de 47 deelnemers (Ingezonden Mededeling). d. Berg aan de boezem van Opschors er is maar één C. HUISMAN BERGWEG 282 Daar de slechte weersomstan digheden het doorgaan van dc zg, Scbcldebcker-Zvemwedstrijdcii ver hinderden, vonden Zaterdag wed strijden plaats over een afstand van 5 km. in het Kanaal door Wal cheren van Middelburg naar VJis- singen. Er waren 14 deelnemers, on der wie 3 dames, waarvan er een is uitgevallen. De uitslagen zijn: 1. Schopman (Het Y, Amsterdam) I uur 25 min.; 2. Bogaert (Kon. Chentsehe Zwemvereniging)3.' Van der Ende (Zwemclub Rotter dam; 4. Gobel (Nereus, Zaandijk); 5. dc eerst aankomende dame: Lies Put (De Robben, Hilversum) I uur 34 min. 2.7 sec. SVH a WINT POLO-TO URN O OI Zaterdagmiddag heeft* te Wad- dinxveen een waterpolotournooi plaats gehad, waaraan werd deel genomen door ItZC, SVH, ZIAN en HZPC. SVH won in de eerste ronde met 7—2 van HZPC, terwijl RZC met 7—1 van ZIAN verloor. De verliezersronde werd door RZC met 1—0 vgn HZPC gewon nen. SVH toonde zich in de eind strijd tegen ZIAN sterker en won welverdiend met 31, hiermede tevens beslag leggende op de eer ste prijs van dit sterke waterpolo tournooi. SVH l—-TJZSC 1 8—1 Voor de hoofdklasse waterpolo- competitie heeft S-V.H. gistermid dag in het Zwarte Plasje U.Z.S.C. een verpletterende 81 nederlaag toegebracht. Res. hoofdklasse; S.V.H. II— UZ SC n 2—2. Verdere uitslagen: R'dam I Maas I 50; R'dam H—P.C.G. 31 22, Zondag werd de jaarlijkse ronde van Alkmaar voor amateurs over 99 km. verreden, die gewonnen werd door Faanhof (Amsterdam) in 2 uur 45 min. door Craig Rice Vertaald door Ada Campers. 36) Het was donker geweest in de villa)van Sanford m de man met de revolver had al die tijd onderaan de trap ge staan. Maar er was geen twijfel mogelijk over het donkere, magere gezicht onder de verfomfaaide hoed. „La's kijken", vroeg Archie dringend. Hij staarde naar de foto en zei: „Die ken. ik! Eergisteren liep hij hier in de buurt rond". „Heus?" riep Dinah. „Wat deed hij hier dan?" „Hij vroeg, hoe hü bü het huis van Mrs, Cherington kon komen", zei Archie, „en dat heb ik hem verteld. En toen heeft hij me twee stuivers gegeven". „Oh Archie", April, „waarom heb je dat niet aan ons verteld?" „Nee, nou wordt-ie goed", zei Archie verdedigend. „Ik kon toch niet weten, dat hü van plan was om vermoord te wor den?" „Nee, dat zal hij je wel niet verteld hebben, denk ik", 2ei April. „Maar je moet ons alles vertellen". „O ja?" krijste Archie verontwaardigd. „Ik zou je zo'n hoop kunnen vertellen". „Bij voorbeeld?" daagde April hem uit. „Poeh!" zei Archie, „Oh, mispunt dat je d'r bent". „Hou jullie je mond, baby's", zei Dinah vinnig. „Ik wil dit lezen". „Ik ook, ik ook", zei Archie. Het met kogels doorzeefde lijk van Frenkie Riley, alge meen bekend zwierbol en chantagepleger werd vanmor- - gen vroeg ontdekt in een verlaten vijver bij..». „We hébben sirenes gehoord", zei April. „Dfnab, dat is die. vijver bij het huis waar vroeger Harris gewoond heeft. De familie Harris hield er eenden in". „Laten we 's gaan kijken", zei Archie. „Nou meteen!" „Jij hebt veel 4e veel praatjes", zei Dinah op verstrooide toon. Ze snoof. „Met kogels doorzeefd, die is goed. Het was maar één schot". „Niet zo haastig", zei April, Ze wees naar een alinea liddenin de kolom. eerst leek het, of Riley, die bij de politie en de on derwereld goed bekend is, ontvoerd was. Dr. William Thackleberry, die het medisch onderzoek verrichtte, kwam echter tot dc conclusie, dat a'le wonden op eén na verscheidene uren na de dood ziju toegebracht, zodat het vermoeden is gerezen, dat men gepoogd heeft het te doen voorkomen alsof de aanslag het werk van een bende was". „Natuurlijk!" zei April. ,,Zo is het gegaan. Hu werd ver- ,ioord in het huis van Sanford en toen .werd hij wegge dacht en in die vijver gegooid". „Stil nou 's", zei Dinah, „ik léés". „De moord werd ontdekt toen Mrs. F. Williamson wak ker werd door het geluid van schoten en zich per tele foon bij het politiebureau beklaagde, dat de buren op haar kat aan 't schieten waren". Dinah gichelde. „Net iets voor haar". „Hé, ik ken die tot", zei Archie. „Jenkins heeft hem ver den week knock-out geslagen. Goeie oude Jenkens". „Sssssst", zei April. Riley had kort geleden een tijdlang in de gevange nis gezeten voor diefstal. Eenmaal werd hij in arrest ge houden om te worden ondervraagd met betrekking tot de ontvoering van en de moord op Bette LeMoe, maar kort daarop werd hij weer op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. „Wacht even", zei April. „Daar heb ik over gelezen in: „Historische gevallen van Misdaad". Zowat twee maanden geleden. Er stond ook een foto van deze vent in. Daarom kwam zijn gezicht me zo bekend voor". Ze haalde vlug adem. „Ze was een zangeres nee een beroemde ster, een écht beroemde. Ze werd vlak. voor de schouwburg vandaan ontvoerd en toen stuurde ze een briefje, dat ze écht zelf ge schreven had en daar stond in, dat als het losgeld betaald werd, dat ze dan Vrijdagmiddag in de schouwburg terug zou zijn. maar...." „Kalm aan", zei Dinah, „anders loop je warm". „Nou, het geld werd betaald", zei April stijfjes, „15.000 dollar. En Vrijdagsmiddags, kwam. ze aan de "schouwburg, in een doodkist, met een. briefje er boven op, waarin stond, dat het de ontvoerders speet dat ze haar hadden moeten ver moorden, maar dat ze hen had kunnen identificeren. En de politie heeft de ontvoerders nooit -gevonden. Toen begon nen ze in het artikel over het itmderzpek te vertellen, maar Moeder nam het me af voor ik het uit kon lezen, en ik heb nooit een ander nummer kunnen vinden", „Heeft Moeder dat gedaan?" zei Dinah. „Waarom?" „Weet ik niet", zei April. „Ze zei, dat het niet geschikt voor me was om te lezen en toen nam ze het me af". „Allemensen", zet Dinah, „dat is verdraaid gekl Want ge woonlijk laat ze ons alles lezen, wat we willen". „Ze Iaat me alle moppenblaadjes lezen", zei Archie. „Ik vond, dat het gek was", zei April, „omdat ze er nooit wat van zet als ik „Historische gevallen van, misdaad" las. Ja, ze leende vaak de nummers van mij en dan las ze ze zelf". „Ze leest altijd mijn moppenblaadjes", zei Archie. „En ze heeft al mijn Kiekeboe's geleend en gelezen". „Archie", zei Dinah, „je maakt veel te veel herrie!" Archie snoof. „Nou, als je 't mij vraagt", zei hij veront waardigd, „dan was het een gemene streek". „Archie!" zei April. „Je moest je schamen. Moeder kan jouw boeken en je moppenblaadjes lenen, wanneer ze maar wil cn als ze mij een magazine wil afnemen...." Archie sprong heen en. weer en zei: „Oh verdraaid, ver draaid, verdraaid! Dat bedoel ik helemaal niet Die ontvoer ders! Om dat geld van die dame te nemen en 'r dan nog geeneens gezond naar buis te laten gaan. Het was een ge mene streek en. trouwens, ze hadden wijze moeten zijn. Moet je horen. Stel je nou 's voor, dat die ontvoerders iemand anders ontvoeren. Goed. Die Iemand herinnert zich die dame, die niet veilig en wel naar huis kwam. Dan denkt die iemand: „Ik zou niet weten, waarom ik ze mijn geld zou geven, Want ze zullen rne toch wel vermoorden". Nou en dan hebben de ontvoerders er niks geen voordeel van. Dat is niet de manier om zaken te doen". .Archie", zei April ernstig, „je bent een kei". „Ja, natuurlijk, natuurlijk, natuurlijk", zei Archie. „En ik wil wedden, dat die arme Mr. Sanford nu één grote, lege maag is", i 'Jjv .(W-ordt vervolgd). Hen gelconco ur« Van nature ben ik niet erg eer zuchtig, maar aan sport doende hefc ik er een hekel aan te krukken. Dan zet ik alles op alles om te win nen of althans een goed figuur ta slaan en daarom rat ik me gisteren in Leidschendam tussen, die 700 hengelaars, die de afdeling Rotter dam van het Nederlands Henge- laarsverbcr.d daar neergepoot had voor het grote jubileum-concours, zo zenuwachtig te maken toen die snertvissen maar niet bijten wilden. Bg alle andere soorten sport heb je voor 't grootste deel zelf in .ie hand wat je er van terecht brengt. Maar ga je, al hengelende, maar eens in zitten spannen voor de eer ste prijs, als die beesten niet bü'ten willen. Dat is verschrikkelijk opwin dend, daar breekt het zweet je van. uit, vooral als je je buurman, die een meter of vgf van je af zit, al drie flinke knapen heb zien opha len - 't Was de eerste keer dat ik aan een hengelwedstri]d deelnam, maar ik trof het dan ook wel bgzonder slecht. Ik had het idee dat de vis«< sen allemaal in een boogje om m'n haak heenzwommen, zich dan be dachten en regelrecht op het aas van m'n buren afschoten. Hengelen deed ik altrjd om eens kalm en gezellig een rustig dagje huiten te zijn. Als je een uur lang geen, beet kreeg, trok je jc daar niks'.van aan. Ze zullen straks wel komen, dacht je dan en je ging lekker zitten suffen met een lod deroog op je dobber, maar1 als jc zoals gisteren op zo'n wedstrijd al les in een paar uur binnen moet halen, komt het op je zenuwen aan, wanneer die dobber maar niks doet als doodstil op het water liggen als een lelie. En het ding dééd nilcs, een heel uur lang. Het tweede uur kan nog veel goed maken, troostte ik me maar. In eens kan er een schooltje blijven staan en dan sleur je ze er achter mekaar uit. Toen er na anderhalf uur nog f»en bliekje in m'n kaïns lag, dacht nu of nooit, maar het enige wat ik doen kon was fel kijken naar de dobber en trillend afwachten. Als u 't precies weten wilt: twee ondermaatse vorentjes en een bliek van een ons was m'n vangst, en ter wijl Ik dit zit te schrijven komt er. baklucht uit de keuken» - Je lust zeker wei een schol letje.trouwens, een hengelaar komt een visje toe, zegt een be kende stem, zonder een spoor van deelneming. DESIDERIUS Herman v. Leeuwenbeker voor'A.V. 1923 Op de Nederlandse estafette kanw pioenschappen, die Zondag op de sintelbaan te Amsterdam, geor ganiseerd door A.V. '23 gehouden werden, is een einde gemaakt aan da hegemonie van de Amsterdamse da mesclubs. Slechts de Relay was voor Sagitta, dank zij een goede 200 me ter van Fanny BlankersKoen. Op alle andere nummers waren het' Haagse clubs, die als eerste eindig den. Bij de heren behaalde A, V, '23 do meeste successen en legde hiermede voor een jaar beslag op de 'Herman van Leeuwenbeker. De 23'ers won. nen de 10 X 100 meter en de 4 X 400 meter, terwü'l zij op de 4 X 100 meter de tweede plaats ach'fcer A.A.C, bezetten. De 4 X 100 meter estafette werd een fraaie zege voor A.A.C, Finale: 10 x 100 meter estafette dames: 1. Celebes 51.9 sec., 2. Zee burg, 3. Brunhilde. 4 x 80 meter estafette meisjes; lt Shot (Den Haag) 42.1 sec., 2. Ada (Amsterdam), 3. Sagitta (Amster dam). Relay, dames <200, 100, 80 en 6(1 meter): 1. Sagitta (Amsterdam); 56.1 sec,, 2.-Victoria (Rotterdam), 3. Zeeburg <Amsterdam). 10 x 100 meter estafette heren: 1. A. V. '28 (Amsterdam) 1 min. S2.4 sec., 2. V» en L. (Den Haag), 3. H, A. V. (Haarlem). 4 x 1600 meter estafette heren: 1. A.A.C. (Amsterdam) 17 min. 4,8 sec., 2. H.A.V. (Haarlem), 3. D.O.S. 4 r 100 meter estafette heren; 1. A.A.C. (Amsterdam) 44,1 sec.. 2. A.V. '23 (Amsterdam), 3. V. en L. Roeien op de IJssel De uitslagen van de inter-Rotter- damse roeiwedstrüden z|jn: Twee- riems-gieken met stuurman: 1 Nautilus, 2 Dordrecht; dubbel scull: 1 Nautilus, 2 Dordrecht; dames skif: 1 Dordrecht (mej. W. Ek), 2 Nautilus, Dames eerste jaarsK.R. Z.V. de Maas (mej. M. de Maar, N. ter Haar, Romeny, K. Tieleman, J. de Monchy, slag, A. van Traa, stuurvrouw, 2 Nautilus; heren skif: 1 De Maas (R. H. Hoogewerff), 2 Dordrecht; dames oude jaars: 1 Dordrecht (mej. A. Seboori, mej. H» G. P. Brandt, mej. B. Möltzer, mej. J. Vermaat, mej. M. D. Bis schop; 2 Maas; heren: eerste jaars: 1 Maas (G. Gischler, P. C. van Wijnbergen. F. van Schaardenburg, F. Rauwenhoff, stuurman, B. Wit kamp, 2 Dordrecht; single wherry heren: 1 Nautilus, 2 Maas; dames dubfaelsciill: -1 Nautilus <R» van. Veen en L. v. d. Plas): ouder jaars heren: 1 Dordrecht (I, F. van Kam men, A Breurman. N. E. H. van. Bsveld, F. Koopmans slag, W. Reus; Maas; dames acht: 1 Dorj drecht; dubbel wherry; 1 Nautilus; heren acht: 1 Dordrecht. Volgens de puntentelling kwam De K.R, en Z.V. de Maas in aan merking voor de wisselbeker, doch, als gevolg van de zeer abnormale weersomstandigheden en de dien tengevolge opgetreden verwikke lingen, heeft men besloten dit iaar de wisselbeker niet uit te reiken. VOETBAL District H: Tweede klasse; SVV -Excelsior 13; Derde klasse; TYBBDe Musschen 32; Hercu les—Ona 30; Fluks—Cromvliet 63; ViosEboh 3—3; Vierde klasse: P.KAVVLugdunum 52 (RKAW promoveert) Texas—HP SV 20; SFCHoek van Holland 80; PapendreehtMerwesteyn 2—0; Hillesluis—Martinït 1—2. Refi. klassen KNVB: RFC 2— VUC 2 3—3, CW 2AExcelsior 2 1—1, HDVS 3—de Hollandiaan 2 60. Neptunus 4—Wassenaar 2 4—1, DCV 2—DHZ 2 0—3, CVV 4 —WIK 2 1—1, SMV 2—Spartaan 20/3 1—3, VFC 4—Martinit 2 2—1, VFC promoveert naar res. 3de klas; Satumus 2Hillesluis 2 13.* HONKBAL Schoten 2—Neptunus 17—2; Sparta—Kennemeriand 616.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 3