C STADSNIEUWS Kijkje achter de schermen „Schiedam bouwt" bij agenda Grote Kerk te Maassluis in gebrüik genomen J NET MEISJE ROELOFF Grote plannen staan al op stapel Spaarbank maakte f. 56.600,- winst Belangstelling van kerkelijke en burgerlijke autoriteiten Schoner dan ooit wollen dekens Vlaardingen Tanden van het zuiverste wit. ROTTERDAM P. W. Schijthuis overleden Sleepschip maaltt water SCHEEPVAART h SCHIEDAM DE LEEUW Mevr. FUREN Koemarkt 1 b M.C. DE MOOR Koeriersters Apotii assistente RUIME VILLA 2 Vrijdag 11 Juli 1947, „Zijn re in Schiedam nu nog van plan te gaan bouwen? In de dagbla den kan men wel lezen over de bouwplannen van. andere gemeen ten {Botterdam heeft er zelfs een tentoonstelling voor ingericht), maar van Schiedam hoor je praclisch niets". Deze vraag wordt ons dikwijls ge steld en hierop kunnen wij antwoor den, dat andere gemeentebesturen er prijs op stellen de inwoners van hun gemeente op de hoogte te hou den van de gang van zaken der bouwplannen van hun slad, een ma terie. waarvoor op het ogenblik bij het publiek een enorme belangstel ling bestaat. In Schiedam is men echter niet zo ..press-minded", men is daar niet zo vlot met de bericht geving. men houdt alles liever „on der ons", met het gevolg dat de Schiedamse ingezetenen bijna niets te weten komen. Het enige wat be" kend gemaakt is. is vorig jaar de bouw van 47 gemeentewoningen en vorige week heeft men kunnen lezen, dat er een aanbesteding is gehouden voor de bouw van nog 140 woningen. Hoe die er uit zullen zien en wat dat voor woningen zijn, daarover liet het ge meentebestuur zich niet uit. Om echter aan de wens van de stellers van de in de aanhef om schreven vraag te voldoen, zijn we er zelf dan maar op uitgetrokken en terecht gekomen bij bet architecten en ingenieursbureau Spruyt en den Butter. Deze heren waren zo vrien delijk ons hun planhen wel te ver tellen en zelfs inzage van de schets- plannen te geven. Natuurlijk moch ten zij nog niet alles verklappen, omdat er nog over diverse objecten besprekingen, gaande waren en allss dus nog in „kannen en kruiken'' was. Zo zagen we o.a. bet schetsplan voor de nieuwbouw, aan de Rotter damse dijk tegenover het pompsta tion op de plaats waar vroeger de .'.boezem" was. Behalve belangrijke grote gebouwen waar verschillende industrieën gevestigd worden zoals een autogarage, een drukkerij, een gieterij, een chemische fabriek en een meubelbedrijf, komen daar be langrijke woningcomplexen. Vooral dit laatste zal bij velen en wel spe ciaal de „samenwoners" als muziek in'de oren klinken. Zoals ons werd medegedeeld is de grond aldaar wat men noemt „bouwrijp"; gemeente werken is bezig de riolering aan te leggen en ten behoeve van de te vestigen', industrie, moet de grond' hier en daar nog wat opgehoogd worden- Verder is reeds-een goedkeuring ontvangen over een schetsplan van een te bouwen agrarisch bedrijf in KetheL Dit is het eerste object in daar zes melktanks, ieder met een inhoud van 6000 liter cn een speciaal tanklokaal. Ook aan de licht- en luchtverversing wordt de nodige aandacht besteed, terwijl nog verde re plannen op stapel staan. Tenslotte, vertelde men ons nog dat de plannen klaar zijn voor ver beteringen ,en verbouwingen aan de Schiedamse' huishoud- en industrie school. Uit alles blijkt dus, dat men niet stil zit en er wel degelijk, zij het voorlopig achter de schermen, hard gewerkt wordt aan de plan- hen voor de nieuw- en herbouw van onze goede stad Schiedam. 'J Aan het jaarverslag van de Spaar bank anno 1820 ontlenen wij het volgende: Ook 1946 was een jaar met proble men voor de beleggingen. De hypo- tbekenportefeuille - eertijds ge liefd bij iedere spaarbank nam verder in omvang at Er werd slechts voor een bedrag van 16,000.ge sloten, terwijl de aflossingen een som van 90.000.— aanwijzen. Ook de schatkistpromessen liepen terug met een vermindering van 610.000.—, een gevolg van het ge daalde disconto. Teneinde te voor komen, dat te veel aan interest zou worden gederfd, werd voor 1.000.000.— ingeschreven op het Grootboek 1946, een inschrijving welke in 1949 verhandeld kan wor den. De ruime liquiditeit van de bank liet deze 3 percents inschrijving echter ruimschoots toe. De effecten portefeuille gaf insgelijks een ver mindering te zien; uitgeloot en af losbaar gesteld werd voor een be drag van 594.000.—, aangekocht werd voor 80.000.—. Na lange tijd moet een koersver lies op effecten worden gesignaleerd tot een bedrag van 30.000.—. Ge meenteleningen werden niet geslo ten; aan aflossingen werd ontvan gen 116.000.aan het einde van het jaar stond nog uit 1.202.000. Ook de polderleningen geven een te ruggang te zien met een bedrag van 41.000.—; het tegoed bedroeg aan bet einde van het jaar 144.000.- Ondanks d emoeilijkheden aan de belegging verbonden was het be drijfsresultaat bevredigend; de netto winst bedroeg 56.600.tegen 64.700.in 1945. De positie van de instelling blijft zeer sterk; de totale reserves immer omvatten ruim 18% van het spaartegoed. De inleggersrente kon ook voor 1947 op 2,64% gehandhaafd blijven. De aftredende bestuursleden, de heren Ir. C. Houtman en A. M- Sun- derman, werden herbenoemd, ter wijl in de vacature, ontstaan, door TROTS VAN MAASSLUIS, de Grate Kerkdie aan schoonheid ge wonnen heeft na de restauratie cn weer een sieraad is voor stad en land i£ stalS.lt- hit alscheia van de; heer F. A..C. net ad t.„.. ra^iinAr ttre-rA vni"irzit*n door de be- breidïrxgsplan, en men zelfs spoedig met de bouw van dit bedriji oeginnen. T a Aan de zuivelfabriek „de Land bouw", is men reeds bezig met eeb verbouwing, hetgeen een belangrijke verbetering in de hygiëne van de melkverzorging betekent- Er komen SchiedamWandsworth BetreWeiKie de attüciiek-ontinoe- cing SchiedamWandsworth kan nög het volgende worden medege- def)e wedstrijd vindt plaats op het S V.V.-terrein Zaterdag 12 J""* aanvang 630 uur n.m. De Engelsen brengen een zeer sterke came3- njoeg mede. De herenploeg is op dit ogenblik nog niet geheel be kend. maar verwacht mag worden, dat spannende wedstrijden kunnen worden tegemoet gezien. De volgende nummers worden verwerkt: Dames: 100 Yards, verspringen, hoogspringen, kogelstoten en 10O m. estafette. Heren: 100 Yards. 200 4X meter, 10ÖO" "meter, 5000 meter. Verspon nen, hoogspringen en Olympische estafette. Tevens wordt nog een nummer verwerkt 1500 M. voor Schied. verenigingen. Plantage-concert Zondagmiddag geeft de arbeiders- uu£ ^LPrlMedUrich marsch. Blankenburg; 2. Ouverture uit de opera Norma, Bellini; 3. Tres Johé. wals. Waldteufel; 4. Alda, Verdi. 5 Ouverture Italiënne. Deneuf- bourg: 6. Andante-uit de 1ste Sym phonic, Beethoven; 7. Fantasie Pal jas, Leoncevallo; 8. Feestmarsch, Bandek Grote buitenmiddag Onder auspiciën van de jeugd raad der Nèd. Herv. Kerk wordt Zaterdag 19 Juli in grote buiten- middag gehouden op het terrein aan de Havendljk. Medewerking hieraan verlenen de gymnastiek verenigingen „Odo" en „Dok" het tambours- en pijperscorps „Har- manie". de mondaccordeonclub Bravo", de sportvereö. «H.B.S. de C M.V. en CJMV. Als spreker treedt-dp D3- D. Broers, terwijl de volkszang onder leiding staat van Willem Geursen. Verder maakt do C.LM/V. „de Heere zal "t voorzien" Katerdag l'Z Juli een boottocht naar Dordrecht, waar o.a. de Grote Kerk wordt bezocht. Het. vertrek is bepaald op kwart over twee van het Hoofd in Schiedam. Geslaagd Voor het Mulo-examen slaagden diplom B: D W Brouwer, C 3 Hatenboer, P Wittebol, R C Maau, N v d Tuin, J C Meyer, 3 Baaten- burts de Jong, G Ejgendaal, P v d Hammen en N H Hollaar, allen Schiedam. Diploma A: F J Sluimer, C Goedknegt. A Knegge en A' Kra mer, allen Vlaardingen. M C Schuddebcura en A D v Vliet, belden Schiedam, C H v Es, 'e-Grv vensande, F C L v <j Vtigt en H C Hessels belden H v Holland, Lechner werd voorzien door de be noeming van de heer Ir. P. M. C. Geerkens. Een besluit van betekenis nam het Spaarbankbestuur door uitvoering te geven aan een reeds lang bestaand voornemen, aan het hoofd van de instelling een directeur te benoemen. In de vergadering van 3 December 1946 werd de heer Drs. D. Houtza ger te Delft als zodanig benoemd. De heer A. C. Jordaans werd in de zelfde vergadering tot adpunct-dx- recteur benoemd. Films: Passage-theater. Da. 2, 6.45 en 9.15 uur: Zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur: Schrikbewind. (Toeg. 18 3 Monopole: Da. 2, 7 en 9 uur. Za 2, 5, 7 en 9 uur. Zo. 3. 5, 7 en 9 uur; Sportkoningen. (Toeg. 14 j.) Sport: 6.30 uur: Athletïek. Schiedam— Wandsworth, op S.V.V.-terrein, Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, Hoogstraat, 28 Juni km. 12 Juli, da 10—5. en 7—9 uur: Bijbeltentoonstelhng. DISTRIBUTIE-AGENDA Zaterdag zullen in het distributie bureau, Broersvest 95, van 9—>12.30 en van .2—5 uur nieuwe bonkaarten worden uitgereikt aan hen wier;ach- ternaam begint met de letters Joo lm. Kerr. Stamkaarten en bonkaarten, waar aan zich de in.risselin gabonnen 707 bevinden meebrengen. De Spaarbank anno 1820 In de maand Juni 104? werd ingelegd f 205.122,18 (Juni 1S-& f 227.029,U) en terugbetaald I 224.744.85 (f 217.084,18). Het totaal tegoed bedroeg f 11.169.471.98 (f 111.195.320,99) op 27.281 (24.415) rekeningen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus H„ z. v. H. A, Kramer Freher en w. Mulder, Ridderkerksestraat 26; Dirk, z. V. F. M. A. van Leeuwen en J. J. Meerkerk, Klaaswaalaeetraat 12; Lamb er ta M<, d. v. W. Holleman en M. J. 2. Stoutenburg, Nieuwsticht Z.Z. 33; Jacobus F., z.,v. M. F, dö Kort en J. C. M v. d. Linden, Maria- straat 61; Maria H. P.. d. v. J, V. Dijke en M. C. L. Steijger, Bran- derssteeg 4; Sonja J., d. v. L. T. v. d. Leur en M. Touw, Boerhavelaan 1; Hendrika L„ d. v. L, den Boer en J, P. Ravensbergen, v. Ostadel. 21; Simon A. J., z- v. G. G. Uljl én A. J. M. Holm, Snelliussingel 20; Mar guerite, G. V., d. v. H. Ëoeije en H. E. C, A. de Gruifcer, Dr. Noletstr. 1. Gehuwd: W. A. v. d. Klink 29 j. en C. v. d. Pas 25 j.; CL v. Leeuwen 27 j. en C. J. Schermer 19 E. Bgefcer 25 j. en A. T. den Brinker 24 j.; A. A. Ruijgers 43 J. en E. Hoogland 32 j.; H, v. Ooatendé 22 1. en A. H. V. Dijken 22j.; J. H, van Waas 25 j. en H. J. C; Winkel 23 j.; H, Letnti. 24 j. en E. Har- dertbol 25 J.J G. S. A. Brugellng 28 j. en M. E. Jongepier 28 j.j L. A. de Rond 28 j. en B. E. Beuker» 24" j.; C. Mariens 34 j. en A. J. de Lataer 33 j.; J. Vèfmeülen 42 j, en D. de Wit 38 j. Overleden: M. L. Kramer, 03 5. v. i j, Leüeatr, 16. Orgeltonen ruischen langs de gewelven, de hoge ruimte vult ziek met klanken van koor- en gemeentezang. Stille blijdschap is er in de har ten van de velen, die gekomen zijn, om dit uur mee te makenEen voudige woorden geven uitdrukking aan de dankbaarheid en de vreugde, die allen bezielt. Zij roepen herinneringen op aan bange ogenblikken, toen wrede vlammen het kostbare kerkgebouw teister den. Zij gewagen van hulde aan hen, die met de inzet von gaven en tijd en met grote toewijding gearbeid hebban aan dit bedehuis, dat tn de harten xan alle Maassluizers zo'n ruime plaats inneemt Maassluis heeft zijn Grote Kerk terug! Wat voir de bewoners van deze stad zeggen wil, bleek, toen Donderdagavond in een plech tige bijeenkomst het kerkgebouw weer in gebruik genomen werd. Zo als het markante silhouetvan de Grote Kerk liet stadsbeeld van Jtfaassluis beheerst zo voélt iedere Maassluïzer zich bii dez" kerk, zijn kerk, betrokken en het wa- dan ook niets ver wondei lij ks, -dat in deze eerste dienst geen plaats onbezet was en Jat velen met een staan plaats genoegen moesten nemen. Wie kon, was gekomen, om te zien, dat de kerk aan schoonheid nog gewonnen heeft. Deze kerk is een sieraad geworden voor stad en land. Onder de trlrijke genodigden, die aanwezig waren, bevonden zich Üe Commissaris van de Koningin van Zuid-Holland, mr. Kesper, de ques- tor-generaaf van de Generale Syno de der Ned. Hervormde Kerk, de burgemeester van MaarsJuis, Mr. Schwartz en vele - nderen. De pre sident-kerkvoogd, de heer D.' root heeft met een toespraak het kerk gebouw ten gefcruike aan de kerke- raad overgedragen. Da- Dankbaar, voorzitter van de kerkeraad^ aan vaardde de kerk ien leidde de gods dienstoefening, die hieop volgde. (Ingezonden Mededeling), r DIRECT LEVERBAAR 100 WOL roet vergunning Nw. Binnenweg 30 Rotterdam Een zestal toespraken, w.o, een van mr. Kesper, vertolkten de bewonde ring on de waardering voor het tot stand gekomen werk en v ^bevatten welgemeende gelukwensen aan het adres van kerkeraad en kerkvoog dij. Aan de samenkomverleenden de heer W. Oranje als organist en het Hervormd kerkkoor onder lei ding van mevrouw Verhoef—Thorn medewerking. VISSERIJ Vertrokken VI. 79 P. Groeneveld en binnengekomen VI. 205 P. v. d. Zwan met 2? last. MANIFESTATIE KRUIDENIERS i Het zag er verleden week naar uit. dat de Vlaardingse kruide niers zouden gaan staken in ver band met de steeds kleiner wor dende winstmarges ten gevolge van overheidsmaatregelen. Zo ver zal het echter nog niet komen voorlopig. Men heeft in Odeon te Rotterdam een vergadering ge houden. waarbij een motie werd aangenomen, dia naar Prof. Brou wers gestuurd zal wordqn. De tekst houdt in: 1. betere .winstmarge tot 20%. 2. de omzetbelasting te verhalen op de consument. 3. betere waarborg, daar de kruideniers niet langer verant woordelijk gesteld kunnen worden voor distributiegocderen. VIVA MELODIA NAAR AMSTERDAM Zaterdag aanstaande gaat het tlameszangkoor Viva Melodia o.T. v. Mej. Jo Mulder naar Amster dam om mee te doen aan een daar te houden concours. Behalve het verplichte nummer „Creupelken cn' 'f Tneisken fijn" «.van Albert de Klerk zal door de dames van Viva Melodia gezongen worden hét mooie „Surrexit pastor" van J. P. Pal es trina. WINTERPROGRAMMA ZAKEN- STUDIEKRING De Zakenstudiekring Vlaardin gen heeft zijn winterprogramma zo goed als klaar en ook dit jaar staan er weer leerzame aantrek kelijke avonden op het program ma. Bekende sprekers w.o. Prof; Cnsimir. Dr. v. d. Spek, Dr. Ritter, Jhr. Dr. Mollcrus zul Jeu onderwer pen van uiteenlopend karakter be handelen, terwijl er een toneel avond op 't programma sttaat»die in October gehouden zal worden in de zaal Harmonie. BERICHT VOOR HUIS EIGENAREN De huiseigen aren worden nog maals gewezen op de verplichting om het ledig komen van woningen door ontruiming of bij vertrek van de hoofdbewoners binnen 3 x 24 uur aan te melden bij bet Gemeen telijk Centraal Bureau voor Huis vesting, Handelsgebouw Zaal IS. Formulieren zijn voor dit doel be schikbaar. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de huiseigenaar niet gerechtigd is om bij vertrek van de hoofdbewoner de onderverhuurder aan te wijzen als huurder,, tenzij hiertoe toe stemming is verleend. SUCCES VOOR VLAARDINGSE POLITIE IN BELGIE Op uitnodiging van de Gentse politie bracht het Vlaqrdingee po- litie-elftal, dat dit jaar kampioen van haar afdeling werd een be zoek aan Gent om daar haar krachten te meten met het Gentse politie-elftal. Het werd een aar dige wedstrijd tussen twee goede ploegen en de kansen wisselden dan ook steeds. In het'begin was het het Gentse elftal, dat steeds voor stond, maar na de rust wa ren het de Vlaardingse mannen, die nog 2 doelpunten wisten te maken, waarmee zij zich van de zege verzekerden. De wedstrijd eindigde met,.een 3—2 overwin ning voor de Hollanders. Voor en na de wedstrijd werden de tal rijke bijzonderheden van Gent be wonderd waaronder ook het be kende Belfort. Het verblijf kon echter niet zo lang duren en men nam daarom alweer spoedig af scheid van de Gentse collega's, die beloofden in Augustus revan che té zullen nemen in Vïaardin- gen. ATHLETIEKSUCCESSEN VOOR VFC Onder leiding van haar voor zitter de heer Van der Gaag wist de athletiekclub VFC ook bij de in Gouda gehouden wedstrijden mooi© successen te behalen. Op het nummer 100 meter hardlopen werd mej. 'M. Struik eerste; op het nr. 80 meter meisjes A' kwam Annie Frank het eerst over de streep, terwijl Willv Ketting op dit nummer 3e werd. De 14 jarige P. Marcus behaalde de Se prijs op het nummer 60 meter lopen jon gens B, terwijl het belangrijkste aucces werdgeboekt door ^de 19:( jarig© C. v. d. Doés, die in een mooie tijd de 3000 meter bardlo pen, klasse E wist te winnen. De meisjes A behaalden de lè prijs 'bij de esttafette-wedstrijd 4x80 metér. WATERPOLO De VZC-dames wisten het tegen de dames van Merwede 3 uit Dor drecht tot een, 51 overwinning te brengen. Reeds voor de rust was de stand 40 wat de Dordtse poloclub aanleiding gaf er een schepje op te gooien wat hen ech ter slechts 1 doelpunt opleverde. V-Z.C. wist toen nog éénmaal te doelpunten. Het 2e van de VZC- mannen bond de strijd aan tegen Waterweg 1 uit Maassluis en aan vankelijk zag het er naar uit dat de Maassluizers met een 'overwin ning naar huis zouden gaan. Ook de VZC-ers zagen dit en na één doelpunt van beide kanten werd het de Vlaardingers toch te mal en zetten zij alles op alles wat hun 3 doelpunten opleverde, waar mee „De Waterweg" uitgepraat was. Na-ultreikim; rchoenenbonnen. Distribatiedienst Vlaardingen Personen wier TB-nummer eindigt op cijfer 3. en die nog in het bezit zijn van inlegvelbon 612, kunnen als nog een schoenenbon afhalen. Ook kinderen geboren', in de maand Juni van één der jaren 1932 t/m 1945 en kinderen, geboren in de maand Augustus 1946 komen' nog voor een schoenenbon in aanmer king. De ha-uitreiking zal uitsluitend plaats vinden op Dinsdag 15 Juli van 9 tot 12 uür, in het uitreiklokaal, Kortestraat 1. Stamkaarten en inlegvellen, van het 'gehele gezin medebrengen. (Ingezonden Mededeling), Een mond wordt bekoor lijk door helderwitte tanden. Echt zuiver wit zijn tanden eerst, als zelfs het- laatste spoortje tandsteen is verdwe nen. Solidox weet dat te be reiken Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. DE SCHEERBLIEK In de wateren van Maassluis werd een goed geslaagd Uenge- laarsconcours gehouden. De uit slagen zijn 1. P. Sloot. 2. J. J. Koets, 3. D, van Everdirigen. 4. A. Termijn, o. D. v. d. Berg. G. J. v. Delft, 7. Op den Kelder. 8. W. Wink. Hoofdcon trol cur was J. Bot. Te Westport (Connecticut) is op 85-jarige. leeftijd overleden de heer F. W. SehüthuLs, een vooral in' de graanhandel bekende1 persoonlijk heid. De firma Schilthuis en Co. heeft na de oprichting van ha'ar zaak in Groningen zich ook in Rotterdam gevestigd voor de import en handel van buitenlandse granen. De over ledene was voorzitter van de Bond van Nederlandsche graan- en zaad- importeurs. Met oud-minister Treub was hij oprichter van de Economi sche Bond en later penningmeester van de Vrijheidsbond. "(A.P.) Nadat het sleepschip „Lozere" gistermiddag een lading steenkolen ingenomen had, maakte het water, vermoedelijk door het lekken van een of meer klinknagels. Doordat de slangen te dik waren kon de brandweerblusvoot geen assistentie verlenen. Schipper W. Peters houdt z'n schuit met eigen middelen drij vende totdat de kolen gelost en de klinknagels boven water zijn. Radio-programma VRIJDAG 11 JULI Avondprogramma HILVERSUM 21: 19.00 Praat U rustig verder. 19.30 „Wereldtragiek -en Christelijk geloof,". 20.00 Nws. 20.05 Drie programma's van Ne derlandse werken, 20.30 Rondom Be tie Wolff, 21.30 Buitenlands weekoverzicht. 21.45 Gronings half uurtje. 22.15 Radio „Filmpremière" 22.40 Avondwyding. 23.00 Nieuws. 23.15 Symphonisch concert. HILVERSUM I: 19.00 Nieuws. 19.15 Musette-orkest. 20.00 Nieuws. 20.17 De gewone man. 20.45 „Le Sage ten Broek". 21.15 Herden kingsconcert. 22.25 „Vaders dag boek". 22.50 Dansorkest. ZATERDAG 12 JULI Ochtend- en middagprogramma HILVERSUM Tl: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 New May- fair-dansorkest. 8,00 Nieuws. 8.39 Licht raorgenconcert. 10.00 Mor genwijding. 11.00 Voor de arbeiders. 11.30 Accordeon-orkest. 12.00 Har- monie-muziek. 12.35 Lys Gauty en Tito Schipa. 13.00 Nieuws., 13.15 Miller-Sextet. 14,00 De nieuwe spel ling in België. 14.15 Russisch pro gramma. 15.00 Van boek tot boek. 15.30 Onze buurlanden en hun Soc. Dem. bewegingen, 15.45 „The Ram blers". 16.20 Als een bonte vogel vlucht17,00 Sportpraatje. 17.30 Orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.30Om en nabij de twintig. HILVERSUM 1: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.15 „Pluk de dag". 9.30 „Die Entfüh- ring aus dem Serail". 10.15 Klaèsie- ke marsen en walsen. 11.45 •Fami lieberichten. 12.03 Le Carnaval des Animaux, 12.30 „Welk boek? Een goed boek!" 12.35 Dansorkest. 13,00 Strijdkrachten. 13.30 Dansorkest, 13.45 Filmky/artier. 14.00 New Mayfair orkest. 14.30 „De Toneel kijker". 15.15 Marek- Wéber. 16.20 „De vliegende Hollander". 18.00 Planoduo. 18.15 Journalistiek week overzicht'. 18.30 Strijdkrachten. Aangekomen schepen te üötterdam 10 Juli Borneo, Londen Niev. Goudriaan IJselhaven, stuügeed; Ravnefjéll. Chi cago FjelUijn IJselhaven. stukgoed; Bury HulJ Ver. Humber Agent Parkha ven. stukgoed; Duurswold, Londen. Lijnzaad 2e Kathaven, suiker; Streef kerk, Hamburg Hall. Br.-Indiëlljn Schie dam, ledig; Blankenburg, sleepboot met ponton, IJmuidcn Vlaardingen; Hebble, Goole Hudig Pleters Lekhaven, stuk goed; Mecklenburg, Harwich Hoek van Holland; Capitan Casteilo, Londen Van UÖen Maashaven, ledig; Valerian Coast, Newcastle Soetèrmeer Fekkes Kral. veer, ledig; Robert Maersk. Philadel phia Van Ommeren Merwehaven, stuk goed; Jacob Cats, Norfolk S.S.M, .Waal haven, kolen; Elysian Coast, Antwer pen Burger IJselhaven, stukgoed. 11 Juli Crescendo, Monsteras Hqlcher Mer wehaven, hout; Amstèlstroöm, A'dam Rott. Scheepsagentuur Merwehaven, le dig; Antwerp, Harwich Hoek van Hol land; Prague, Harwich Hoek van "Hol land; Gaasterland, Kingslynn S.S.M. Jobshaven, stukgoed; Empire Wans- beck, anvieh Hoek van Holland. Vertrokken schepen 10 Juli Ossendrecht, Cardiff; Winterswijk. Antwerpen; Noordstad, Norrkoping; Zuyderburgh, Gdynia; Stad Schiedam, Savon3; Dordrecht. Marcus Hook; Kantio, Leningrad; - Speedwell. Esbjerg; Coolhaven, Antwerpen; Empire Far- keston, Harwich; Eerashorn, Vejle: Arn hem. Harwich. 11 Juli Koninghaven, Stockholm; Ponza, Ostrand; Tripp, Genua. Wind West. harde wind, veel zee, regen. Loodsdienst gestaakt op 10'Juli nam. 23.45 uur. SCHEEPSBEWEGINGEN Athelqueen, 11 >van Curagao té R'dam verwacht; Atlantic Wind. 9 van Port Said naar R'dam; Arbo, S van Londen naar R'dam; Aletta. 6 van Pulo Satn- boe naar PJadjoe; Adrastus. '5 van Ba tavia naar Soengel Gerong; Adinda. 5 van Miri naar Pladjoe; Antonia,-2 van. Darwin naar Singapore. Batavier II. 10 vm. van R'dam te Lon den: Brinda, 9 van Odense naar Wis- mar; Brest, 6 van Los Angeles naar R'dam. Czecho Slovakia Victory, 8 te New York, bestemd naar R'dam; Castor. 7 te Maracaibo; Coolhaven. 11 van R'dam te Antwerpen; Capella, 12 van Helsinki te R'dam verwacht; Ceronia. 5 van Miri naar Clausina, 9 te Brisbane. Dent, 9 van IJmuiden naar Drogheda; Doros. 6 te Barranquiila. Echo, 9 van Drogheda naar Belfast; Export, 8 van R'dam te Londen; Erinna. 4«te Pladjoe naar Miri. Friesland. 8 van Haderslebennaar R'dam. Gadila, 8 van Hongkong naar Miri. Hermes (tanker), 7 van Singapore naar Penang; Hegg, 11 van Stockholm, te R'dam verwacht. Johan van Oldenbarnevelt. thuis, 11 van Southampton. 12 te Ada verwacht: Johan de Witt, omstreeks f Aug. van Batavia te A'dam verwacht; Jupiter (K.N.S.M.), 6 te La Guayra; Jupiter (Müller), 9 van Londen naar Parjjs. K. Hadjipateras, 23 van Baltimore te R dam verwacht. Luna, 7 van New Orleans naar Houston. Marva, 7 te Poole; Meliskerk, uit gaand. 9 te Karachi; Mariekerk, 8 van, Madras naar Bombay; Manto, 6 van Tampico naar Progreso; Mr. Linthorst Homan, 9 van Lundy Eiland; M. E. Co- mersford 7 van Seattle naar R'dam. Nero. 8 van Guayaquil naar Buena ventura; North Beacon, 13 van. Hamp ton Roads te R'dam verwacht. Omlandla, B te Lissabon. Phoenix. 9 van Cork naar Dublin; Paula, 7 van Singapore naar Bangkok; Pericles, 8 van Valparaiso naèr Curasao; Pygmalion,8 van Demerara naar Pa ramaribo; Piato, 7 te La Guayra. Stephan Hopkins, 12.van Montevideo te R'dam verwacht; Saturnüs, 5 van Aruba naar R'dam. Twente, 9 van R'dam te Plymouth; Tegelberg, 8 van Kaapstad naar Bue nos Ay res. Verba, 9 van R'dam te Kolaing; Van der Waals, 7 te Batavia. Winterv/fjk, 11 yan: R'dam te Ant werpen. Uifm.nkuU^k. 473, Onze poging om er stilletjes tussenuit te trekken mislukte, Katrientje was ons even stil gevolgd en zat in de trein, die ons in veiligheid had moeten bréngen écn raam achter ons. Toen Plukkie Buksjek Katrientje zag schrok hij 20. dat hij uit de rijdende trein wilde springen maar Daantje en ik konden hem nog net op tijd'remmen. 'We hielden ons tijdens de verdere reis doodstil, -we durfden zelfs niet om te kijken of Ka trientje er flog zat, Daantje bibberde binnensmonds/ Plukkie rolde met zijn ogen en ik voelde me ook niet erg prettig. In ieder geval moesten we proberen Ka trientje kwijt te raken, anders zou er van onze kam- peerpart!) in het zomerhuisje niet veel terechtkomen. Toen de trein stopfê aan h.et 'eindstation waren wij bet eerste buiten en schoten aW kogels Jarigs de man van de kaartjes. „Rennen, jongens", riep ik: „Katrientje weet "de wég naar het kampeerterrein niet, ze zal lang moeten zoe ken eer ze ons Ontdekt. We stoven Over het klinker- pad dwars door de.dulnen lagen scheef in de bochten en voelden onze voeten gloeien. „Oeieoei," hijgde Pluk kie: „Ikke verliezen mijn benen haast, maar Katrientje zijn meer gevaarlijk als honderd tijgers, zij moeten ons spoor kwijt raak!" „opoh," kreunde Daan: Door dat hollen komt mijn ontbijt van eergisteren weer naar boven ah gelukkig,1 daar Js het kampeértetieln... nu zijn we veilig en we gaan fljn'ln het huisje'ultr..^'v Ik denk, dat Daan Uitrusten wilde /éggenj iaaar hij -' sprak het niet hélemaal uit. We botsten tegen elkaar aan en hikten van ontzetting. Op de fitoép van het kampeerhuls stond Katrientje, ze hield de deur open en sprak: „Zo, zijn'.jüllie daar éindelijk. Binnenkomen t en niet zo dom uit je ogen kijken!!!" AFWEZIG TOT 20 JULI vraagt voor direct zelfst.- künn. werken. Pret tige werkkring, Goéde ver dienste. Med.' ged. chiröpodiste VACANTIE i£~26 JULI Te .koop: w. wollen uwe., gebr. damesjumper. T. Oemstraat 4. Gèvr., direct of later: Géén nachtdienst; tram -wordt vergoed. Apoth. fa. Gonka en Co., Groenelaan 127, Schiedam. Te koop: 1 z.g.a.n. compleet R.S. damesrijwiel- Rijwiel en Motorhandel „West-End" VIaard„ dijk 247 b. Te koop, jonge konijnen, Vlaamse reus en Hollanders. Fabristr, 49 A. Schiedam. op 1ste stand te Schiedam, te ruilen voor bovenhuis, liefst flat. min, .3 kamers, centrum Schiedam. 'Br. let ters S. D. O, bur. van dit bl. To koop, v.o. kinder^., z.g. a.n. in diversekleuren en' enkele wandelw. Nieuwste. 5B. Te koop, slaapk.-ameuble- ment, met/zonaer bed en japon. Oostsingel 54. WEGENS VACANTIE GESLOTEN VAN 14 t/m 19 JULI Chem. reinigen Matheoesierdljk 410430 verve*

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1947 | | pagina 2