C 3 STADSNIEUWS Grijp nu je kanss jongeman! „Popeye" verkocht horloges! AGENDA Feest voor de oudjes Mulo-examen De Baronie op stap Vlaardingen j M1EP WEET WORTELTJES-WEEK Burgerlijke Stand Radio-programma PADiO-REPARATIEDlENST COUZY Bij het heengaan van Nederlands oudste Industrieën bieden jeugd gelegenheid om een vak te leren p.oliii&tecLiec DE H INESE PAPEGAAI Veemarkt Rotterdam SCHEEPVAART SCHIEDAM Koeriersters Woensdag 30 Juni 1048 3 De Schiedamse politie arresteer-, de vorige Week de twee matrozen G.. J. en E, B. wegerts het venten met horloges. De Rotterdamse poli tie ontfermde zich over de „heren", daar het bleek dat de horloges ge stolen waren bij een bewoner uit de binnenstad van Botterdam. De matrozen hadden met deze man kennis gemaakt, waarna ze bij hem thuis „iets" waren gaan drinken. Spoedig kregen de gastheer en ma troos echter slaap en'begaven zich te bed. J. zette op zijn eentje het feest voort met een kruik jenever, die hij ontdekt had. Toen J., beter bekend onder de naam „Popeye", in beschonken toestand geraakte, bleek het dat hij een nieuwsgierige dronk had. Hij ging aan het snuf felen eri vond een docs met twaalf horloges. „Popeye" stak deze bij zich en wilde het huis verlaten. De deuren waren echter alle gesloten en daar hij blijkbaar alleen de naam van Popeye bezat en niet diens kracht, legde hij zich bij de situatie neer. De volgende, morgen wist hij toch met de horloges te ontkomen, doch werd bij de ver koop er van, zoals boven omschre- ven, gepakt. Vandaag werden de knapen naar de Noordsingel over gebracht. Vergaderingen: 2 Juli, Stadhuis, 7.30 uun Ge meenteraad. 3 Juli. JuL Kerk, 8 uur: AR. kiesver, Spr. ds. B. A. Bos, Voor burg en dr. M, H. A. v. d. Valk Rotterdam. 1 m s Passage-bioscoop: Da. 2,. 7, en 9.30, Za. en Zo. 1.45, 4.15,'7; en 9.30 u: Lach eens, Professor, (14 j.). Op het toneel: Cees dp Lange. Monopole; Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5. 7. 9. Zo. 3, 5, 7, 9 u: Di. t.m. Do. Dood in de wolken. F i I De grote opkomst van de Schie damse Ouden van Dagen voor de feestavond, die O.N.I. Dinsdagavond belangloos had georganiseerd ter ge legenheid van de verjaardag van Prins Bernhard. heeft wel bewezen, dat dit initiatief op vruchtbare bo dem is gevallen. De dankbaarheid viel/-niet alleen af te lezen van de glunderende gezichten, maar kwam ook duidelijk tot uiting in de woor den, die de heren L. Kamp, J. van Beek en Th. .v. d. Berg tot O.N.Ï, en in het bijzonder tot de familie Hak- kert, de motor van dit alles rochtten. Na een welkomstwoord van de heer J. Hakkert kwam O.N.I., dat zich de laatste tijd aanmerkelijk uit breidde, hét eerst aan bod. De heer Strantmans trad als solist op en een volksdansgroep van de C.JJVLV. bracht ook een paar nummers. Het Hakkert-ensemble sloot het eerste gedeelte van de avond af. Schiedams Toneel besloot de avond met het be kende blijspel „Een huis vol herrie". Geslaagd voor aanv. diploma: J. den Admirant, VI aar dingen, T. de Bruin, Schiedam, W. Hofman, Naaldwijk, A. C Stolk, Maasland, Ph. Roorda, Rozenburg, P. v. d. Pol, Maassluis. Geslaagd voor diploma B J. Kor- pèl, G. J. Nooteboom, I. A. v. Leer- sum, A J. Schipper allen te Schie dam; T. Dens, N. Hakbijl. A. A. Liebregts, F. Smit allen te Vlaar- dingen; J. A. Snikkers en D. Schou ten Schiedam. - - Geslaagd' voor diploma A: D. Jongsma," Rotterdam, A."' de Hon' P. G. v. .Brugge, beiden Schiedam; "JJ de Graèff;"C"de Vliegèr, W.' Stok, E- Verschuur, J. Zwolle, A-'Zwois- man. J. M.t Sloot, J. Rietveld allen te Rotterdam; J. J. Mak en A. de Koek Schiedam Afgewezen 7. Dank zij medewerking van de directie is het de reisvereniging van het perconeel van De Baronie mogelijk geweest een tweedaagse vacantietrip door Brabant en Lim burg te maken. Na de eerste dag be zoeken te hebben gebracht aan Til burg, Eindhoven, en Maastricht,-waar de Servaaskerk werd bezichtigd, is in Valkenburg overnacht. De volgen de dag werd 'n bezoek gebracht aan grotten en natuurbad. Vermoeid, maar zeer voldaan keerde men 's avonds Schiedam- waarts. HVO-CONCERT IN HET HOF Vanavond is de beurt' aan de Harmonie vereniging HVO om een concert te geven in het Hof. Om half acht wordt begonnen aan een programma waaruit wij noemen de mars Belphecor van Brepsant, Suite Bomantique van Popy, De Vogelkoopman van Zeiler, op ver zoek Strauss herinneringen met Nonnenkoor, Marching through Pretoria en de Marche Militaire Franpaise van Saint Saëns. HINDERWET Aan de Ned, Coöp. Kunstmest- fabrieken werd toestemming ver leend vóór het verplaatsen en bij plaatsen van een aantal electro motor en et. het plaatsen van een stoomketel met een. verwarmd op pervlak van 45 m2. De beslissing op het verzoek van A. G. v. d. Drift, meubelfabrikant, alhier tot oprichting van een meubelfabriek in het perceel Stationsstraat 59a werd verdaagd, omdat het rapport van de Arbeidsinspectie nog niet was binnengekomen. Advertentie LM. dat sommige men sen spreken van „peen" als wor- teMjes bedoelen. Zij blijft echter spreken van Mevr. Lotgering--HiElebrand geeft nog twee recepten. WORTELTJES MET PETERSELIESAUS 1 kg. kleine worteltjes, 2 eetl. fijnge knipte peterselie, *4 bouillon van 1 blokje. 30 gr. margybotér, 20 gr. bloem, eetl. suiker, zout. Was de geschrapte" worteltjes en kook ze met weinig water en zout gaar. Doe ln de droge pan 5 gr. xnarg. /boter en de suiker. Laat gced heet worden en schud de worteltjes hiermee door. Maak intussen van. de rest marg./boter, bloem en bouillon een gladde saus. Laat 5 minuten doorkoken. Roer van het vuur de fijngeknipte peterselie er door. Geef worteltjes en peterseliesaus met nieuwe aardappelen. BONT ALLERLEI V, kg. worteltjes, Va kg. peultjes, 1/, kg. stoafasperges, zout, 25 gr. marg. /boter. 2 reepjes ontbijtspek. Maak de groenten sthoon, verdeel ze ln héél kleine stukjes. Knip spek in reep jes. doe ze met /marg./boter, groenten, zout, een paar lepels water in stoof- pan. Laat zachtjes gaar smoren, af en tos schudden. Bind zo nodig stoof vocht. Smaakt heerlijk bij gekookte vis. Geef eens wat vaker geraspte kom kommer bij de maaltijd. Mlep is steeds vol goede moed. Kijk naar wat zij Vrijdag doet! Publ. Centr, Bur. v. d. Tuinbouwveilingen TUKNDEMONSTRATIE VAN VLAARDINGSE JEUGD Zaterdagmiddag gaf de Vlaar dingse schooljeugd tot slot van de door de V.B.L.O. georganiseerde sportweken een turndemanstratie op het Fortuna terrein. De wet houder van Onderwijs de heer H. K. van Minnen sprak een inleidend woord en legde de nadruk op het grote nut van het turnen zowel voor lichaam alsvoor geest. Deze demonstratie, aldus spreker is zo wel-bedoeld als sluitstuk van de sportweken van de V.B.L.O. als een begin van de komende jubi leum feesten. Er waren zowel vrije oefeningen als oefeningen aan de instrumenten en alles liep werke lijk „gesmeerd". Een woord van hulde aan de organisatoren is hier zeker op zijn plaats. Jammer, dat er zo weinig belangstelling van de zijde der ouders werd getoond. Aan het slot sprak nog de voorzitter der V3.L.O., de heer Fleysier, die de jeugd en het bestuur van For tuna hartelijk dank zegde. GEMEENTERAADS VERGADERING Maandagavond vergaderde de Rsad der Gemeente Vlaardingen voor de vierde en laatste maal in verband met de Gemeentebegro ting 1948 en werd deze zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Er was een voorstel van B. en W. te behandelen over het verlenen van een subsidie aan de Stichting Vlaaxdingse Speeltuinen, teneinde dezestichting in staat te stellen een speeltuin te bouwen aan het Plein 1940. Het voorstel werd na enige wijzigingen aangenomen, waarbij werd bepaald, dat de toe gang tot de speeltuin geheel gra tis-zou zijn. Dat ging echter niet van een" leien dakje. Er waren veel haken en ogen, maar het slot van het lied was, dat het amendement van de heer de Graaf met 15 tegen 7 stemmen werd aangenomen en de Vlaardingse jeugd dus met vreugde de bouw van deze speel tuin tegemoet kan zien, die zeker in een behoefte voorziet, daar zelfs een lidmaatschap van f 2.50 per gezin vaak te hoog blijkt te zijn en alleen de kinderen van bepaalde groepen van de tuin gebruik zou den kunnen maken. De rest van de agenda werd vrij vlot afgehandeld. De lokalen van Schooi C zullen verbeterd worden binnen afzien bare tijd, maar het bruggetje over de sloot achter de Bethelkerk zal niet versterkt worden en ook zal het verlangen van de heer Knoes- ter om een stads-autobusdienst in eigen hand. te nemen niet bevre digd kunnen worden, omdat de R. E T. de touwtjes, betrekkelijk in handen heeft en - het onmogelijk is naast deze vervoersmaatschappij een eigen busdienst te openen. Advertentie I. M. Geboren: Robert, z v D Fóls en J. Carter, Herenpad 11; Gerda, d v J. v. Pelt en G. Houtman, Haven- dijk 52; Christiaan P., z v A, M. v. Tricht en W. v. d. Eist, Stations straat 55; Renier A., z v A. J Birk- hoff en C. F. Dick. Tuinlaan 70; Bernardus C. G., z v B. C. K. v. Hagen en L. J. v. d Zouwen, West- frankelaridsestraat 148. Ovêrleden: L. Jurgens, 76 j-, Alei- dastraat .44, Advertentie t. M. Twee woestlj nre iïigers kwamen bij een oase, Waar ze samen een IIP limerick lazen. Toen zeiden ze tot elkaar, OI je komt aan. Noordpool of Evenaar. Overal vult „Tip van Bootz" de glazen. rï TIP VAN BOOTZ Hr. G. E. Haarlem ontv. 1 fl. TIP. WOENSDAG 30 JUNI 19.48 Avondprogramma HILVERSUM I: 19.00 Nederland ln opbouw; 19.15 verkiezingsrede; 19.30 voof de jeugd; 19.40 jeugdnieuws; 19.45 lezen ln. de bijbel; 20.00 Nws; 20.05 dln- ten van de dag; 120.15 omroepork-l 21.00 oorspel 22.15 Malando en zijn orkest; 23 45 van boek tot boek; 23.00 Nws.; 23.15 orgelspel; 23.4024.00 avondklan» ken. HILVERSUM IT: 19,oo'NWs.; 19.15 Reg uitz.; 19,30 veckiezingsrede: 19-45 kuor en philh, orkest; 19.55 Bach-koraal: 20.00 Nws.: 20.05 prog. prol-r 20,15 jeugdsamenkomst; 21.30 sweellnek- kwartet: 22.00 Nederl. Kamerkoor; 22.50 Emma Soynet, piano; 22.45 avondover- denking; 23.00 Nws.; 23.15 Paul White- man en orkest; 23,50—24.00 Reginald Dixon, -orgel. DONDERDAG I JULI .1948 Ochtend- en Middagprogramma HILVERSUM I: 7.00 Nws.: 7.15 och tendgymnastiek; 7.30 Bel Canto-kinder- koor; 7.45 morgengebed; 8 00 Nws.; 8 15 pluk de dag: 8.00 voor de vrouw 9 05 Mcigartprogr.: 9.45 Schoolradio; 1O.C0 viola da gamba en clavecimbet: 10.15 morgendienst: 10.45 Orgelspel: 11.00 de zonnebloem; 11.45 Coró~Belmonte; 12.00 Angelus; 12,03 tenor en piano; '12.30 weeroverzicht; 12.33 Klaas v. Beek en orkest 12 55 zonnwijzer 13.00 Nws.; 13.20 Klaas van Beeck; 13 45 Hors'd'oeuvre; 14.00 gr. 14,40 voor de vrouw; 13 00 zangrecital; 15.30 phll. symph. ork..; 16.00 bübellezlng; 16.45 gram. mus.; 16,50 Jeugdjournaal: 1715 schoolzang- wedstrljd; 18.15 lezing van G. van Net ten; 13.30 reg. uilz. HILVERSUM II; 7iOÖ Nws.: 7.15 ope- retle-muziek; 7.30 gram. muz.; 7.50 dag opening; n.oo Kw$ 8 15 Fred Hartley en ork.; 3 45 Arthur Rubinstein; 9.15 mor gén wijding; 9 30 waierst.: fl.35 Arbeids vitaminen 10.30 Vftn vrouw tot vrouw: 3.0.35 piano en pUnoduo: 10.50 kleuter tje luister; 11.00 Tsjaikoffikyconcert; 12.00 orgelspel; 12.30 weerpraatje; 12.33 in 't spionnetje; 12 38 Lyra-trio 1300 Nws: 13.15 Dolf v. d. Linderi; 14.00 A. N.W B, 65 Jaar; 14.20 soUstenconcerl; 15.00 voor zieken en gezonden: 15.55 V kunt het geloven of niet; 16.00 colcriet; 17.00 .Caleidoscoop: 17 20 welk dier deze week?; 17.30 Wlmbledon-repoxtage; 17.40 Victor Silvester; 17.50 reg. uitz. 38.00 Nws.; 13.15 sportpraatje; 18.30 ^groten van het chanson. la Middetlandatraat 72 - Rotterdam - Tel. 30340-31293 Opoe Herfst is niet meer. De tijding van. haar verscheiden be reikte ons gisteren, kort no de middag, Nederlands oudste inwoonster is kort na een uur, in het bijzijn van kinderenkleinkinderen en achter kleinkinderen o verleden. Nog slechts enkele dagen is het geleden, dat wij een bezoek brachten aan de woning van haar schoonzoon, de heer van Houdt aan de Liba- nonweg, waar Opoe reeds sinds jaren werd verpleegd en dat nu ook haar sterfhuis is geworden, een half jaar voor haar 107e verjaardag Zij laat door haar dood een leegte achter in het grote Rotterdamse gezin, dat tijdens haar laatste levensjaren zóvele blijken van belang stelling en .medeleven heef t gegeven. Sinds 1941, toen Opoe Herst 100 jaar werd, was de Se December, haar geboortedag, een feestdag, niet alleen voor haar meer dan 100 nakome lingen V) aar van 16 eigen kinderen maar ook voor West-Kralingen en welhaast voor geheel Rotterdam. Op die dag stonden de kamers van de familie van Houdt volgepropt met bloemstukken en andere cadeaux. En temidden van een overstel pende drukte van feiicitanten zat Opoe daar in haar leunstoel, glun derend tilt haar helderblauwe ogen. Ze genoot zichtbaar van het feest te hdrer ere. Ieder kreeg een hand druk, een kushand of zelfs een pakkerdjevan het kwieke oude vrouwtje. Wij hebben meegemaakt, dat ze op haar verjaardag in 1945 een lang .gedicht voorlas zonder bril en met burgemeester Oud een rondedansje 'maakte onder het zingen van „lang zal Opóe leven". Opoe Herfst een beetje ziek schreven wij begin Januari van het vorig jaar. Ziek kon men eigenlijk niet zeggen. Van de dokter wilde zij niets weten en deze wist zelf niet hoe hij het had met zo'n patiënt als Opoe. Haar hart was ijzersterk. Maar toch namen haar krachten geleidelijk af. Langzaam, heel langzaam is haar levenslampje uitgegaan. Laten wij haar ook nu. by haar dood even gedenken. De begrafenis is Vrijdag a.s. op Crooswijk. De stoet vertrekt om èên uur van het sterfhuis aan de Libanonweg. ZATERDAG DE HARINGKIT Zaterdag zal dan de lang ver wachte Haringrit worden gehou- den. Het belooft een Interessante dag te worden en het aantal deel nemers stijgt nog roet de dag. Uit Brussel werd bericht ontvangen, dat ook daar de inschrijving eén succes wordt, zodat "Vlaardingen ook een groot aantal vreemdelin gen binnen haar poorten krijgt. Het programma ziet er aantrekkelijk uit en al is het dan nog niet hele maal bekend gemaakt, we mogen wel verklappen,- dat het de moeite waard is. Er worden tochtjes op de Maas gemaakt, er wordt in de Harmonie haring gegeten, die wordt aangeboden door de Vereni ging van Haringhandelaren, er is muziek, een feest op het terrein aan de Broekweg, enz. Deze ha ringrit wordt gereden door auto's en door motoren, die minstens 4 stempels op hun deelnemerskaart moeten hebben om in het bezit te komen van de plaquette, die spe ciaal voor dij doel is vervaardigd. Alleen deze plaquette maakt de deelneming reeds aantrekkelijk. Men kan zich nog laten inschrijven aan het adres Schiedamseweg 167, tel. 2039. De recette vap. de. haring- ril is. bestemd v.oor het op te rich ten Vissersmonument. Een groot aantal industrieën fn en om Rotterdam wil de opleiding van jonge vaklieden zelf ter hand nemen. Deze opleiding zal ten dele in de betrokken bedrijven en ten dele in de daartoe aangewezen ambachtsschool geschieden. Zü staat onder direct toezicht van een instituut, dat daarvoor door het rijk is aangewezen. Op deze wijze hoopt men In het grote tekort aan goed geschoolde arbeidskrachten, dat in de toekomst nog groter dreigt te worden, te kunnen voor zien. De eerste actie die nu gevoerd wordt, is die voor een vakopleiding in de gieterij-techniek. Zonder de gieterijen kunnen de grote metaal industrieën in de omgeving van Rotterdam niet werken en het is een eerste vereiste, dat er in die gieterijen goede vakmensen staan, die producten afleveren, de goede naam van Nederland waardig. Met dit doel voor ogen heeft het be stuur van de bedrijfsgroepen Metaal- en Electrotechnische-In- dustrie meestal kortweg BEMETEL genoemd, films, lezingen en ook demonstraties georganiseerd om aan de jongens maar vooral aan de ouders te tonen wat dit werk in houdt. Voor de filmbestond wei nig belangstelling, maar bij .de de monstratie en de lezing was het aantal bezoekers groter. De ouders kunnen voor deze opleiding een leerovereenkomst sluiten met de werkgever. De toekomstige vakman ontvangt dan. gedurende vier jaar een practische en theoretische op leiding. De eerste twee jaar krijgt hij drie dagen theorie en drie dagen practijk, de twee laatste jaren een dag theorie en vijf dagen practijk. Voor de werkuren waarin hij practiseh werkzaam is wordt loon uitbe taald volgens de regeling van ■de C.A.O. De ambachtsscholen Voor de theoretische lessen op dé ambachtsschool, de ambachtsschool dam en de ambachtsschool te Schiedam en Delft zijn daarvoor aangewezen, moet een gering be drag aan schoolgeld worden be taald, dat afhankelijk is van het inkomen der uders. Ook voor de practische opleiding is een klein bedrag verschuldigd, maar dat wordt niet hoger dan zestien'gul den per jaar. De totale kosten aan school- en leergeld zijn in ieder geval aan merkelijk lager, dan het loon, dat de leerling verdient. Verloopt de opleiding goed, dan wordt aan het eind het Rïjks-Nijverheids-dïploma uitgereikt. Aangezien deze actie hoofdzake lijk uitgaat van de zijde der patroons, hebben wij ons in ver binding gesteld met de voorzitter van de afdeling Rotterdam van de Nederlandse metaalbewerkersbond. Men deelde ons daar roede, dat zij de volledige instemming van deze bond eheft. Niet alleen de jongens zelf, maar iedereen heeft er belang bij, dat Nederland over goede vak lieden beschikt. Zes Spanjaarden naar Guatemala Maandagavond om half zeven zijn door bemiddeling van de vereniging ..Vrij Spanje" zes Spaanse anti-fas cisten naar Parijs vertrokken, die sinds elf maanden lang op het Haagse Veer vertoefden. In Parijs zullen zij door de vrije Spaanse re gering uitgerust worden met tropi sche kleding en dan doorreizen naar Guatemala (Midden-Amerika) waar ze vrij kunnen leven EEN WONING VOOR DE BURGEMEESTER Reeds meer dan een jaar rijdt onze burgemeester mr. J. Heusdens iedere dag heen en weer van Vlaardingen naar zijn woonplaats Den Haag. Thans ontving de bur gemeester echter bericht van het bureau Huisvesting, dat hem is toe- gewezen de woning boven de Spaarbank aan de Schiedamseweg. CEA* EEN CHARLIE CHAN-M YSTERÏE EARL DERR BIGGERS een ronde. Ik erken, dat ik nu ver slagen ben. En xeg eens breng deze jonge dame een servet." „Een wat? Een servet! Hebben, we niet. Ik zal wel een handdoek bren gen." „Neen, alstublieft niet!" riep het meisje. „Ik heb er heus geen no dig." De sheik verdween. No. 19 „Ik vind het beter", voegde ze er „We hebben er maar drie, en ze ty tegen Eden, „geen Oase hand zijn alle in 'gebruik", antwoordde doek in de zaak te betrekken." de kellner. „U hebt waarschijnlijk gelijk". Bob Eden hervatte de strijd; hij, knikte hij. „Ik zal natuurlijk de hield zijn ellebogen licht tegen schade betalen." zich aan, zijn spieren zwollen. Met Zij lachte nog steeds. „Onzin. Ik opeen geklemde tanden en een moest eigenlijk het rundvlees beta- grimmig gericht viel hij aan en Jen. Het was uw schuld niet» Het sneed diep. Er klonk een schrik- vereist langdurige oefening om in wekkende kras toen zijn més uit- het volle strijdperk van de Oase te schoot over de schotel, en tot zijn eten." Ontsteltenis zag hij het lapje oprij zen uit het bed van saus en uien. eri wegvluchten van hem. Eén se conde ging de tocht over de groe zelige toonbank, toen viel het op de knieën van het meisje en van daar op de vloer. Eden wendde zich om en staarde Hij keek haar aan. Zijn belang stelling nam toe met elke minuut. „Hebt u zich lang geoefend?" vroeg hij. „Ja, mijn werk voert me dikwijls hierheen." „Uw eh uw werk?" Ja. Nu uw vlees ons aan elkaar in een paar lachende, blauwe ogen. -voorgesteld heeft, kan Ik u wel ver- „Het spijt me heel erg", zei hij. ,.ik tellen, dat ik aan de bioscoop ben." dacht, dat het rundvlees was, en nu Natuurlijk, dacht Eden. De woestijn schijnt het een schoothondje te wezen." „En ik had geen schoot", riep zij. Zij keek naar haar rijbroek. „Kunt u het mij ooit vergeven? Ik had bet voor u moeten opvangen. Dit iaat ons zien dat vrouwen vrouwelijk moeten zijn." „Ik zou niet willen, dat u anders was", antwoordde Bob galant. Hij richtte zich naar de sheik. „Breng me Iets minder wilds", bestelde hü. „Wat denkt u van vlees in 't zuur?" vroeg de jongeling. „Wat zal Ik zeggen?" zei Eden. was tegenwoordig vol bioscoopmen- sen, „Zo heb ik u weieens dp de film gezien?" waacde hij te vftgen. Zij haalde de schouders op. ..Neen en u zult me ook nooit zien. Ik ben geen actrice.' Mijn werk is veel interessanter. Ik zoek achtergron den." Robs vlees in 't zuur kwam; ge lukkig was het met een bot mes zoek naar achtergrondenoveral probeer ik wat nieuws te vinden, iets, dat het dierbare publiek zal aanzien voor Algiers of Arabië." „Het klink verbazend interessant." „Dat is het ook werkelijk. Vooral wanneer men houdt van deze streek, zoals ik" „Bent u misschien hier geboren?" „O neen, ik ben met vader mee gegaan naar Dokter Whitcomb. vijf mül van hier. juist voorbij de ranch, van Madden, enige jaren geleden. Toen toen vader my achterliet, moest ik een baantje zoeken maar nu vertel ik u mijn. Ie vensge schiedenis." „Waarom niet?" vroeg Eden. „Vrouwen en kinderen stellen altijd vertrouwen in mij. Ik heb zo'n va derlijk gezicht Tussen twee haak jes. die koffie is vreselijk." „Ja, nietwaar?" gaf zij toe. .AVat wilt u voor dessert? Er zyn twee soorten taart appeltaart en de andere, die op is. Doe een keus." „Heb ik al gedaan", antwoordde hij. „Ik neem de taart, die op Is." Hij vroeg de rekening. „Ais ïk: nu uw diner betalen mag „Volstrekt niet", protesteerde zü. „Maar denk eens, hoe mijn rund vlees een aanval deed op u." „Denk daar niet meer aan. Ik heb een onkostenrekenïng. Als u nog iets zegt, betaal ik voor u." Zonder notitie te nemen van het vaasje met tandenstokers, dat de vriendelijke kassier hem gastvrij aanbood, volgde Bob Eden haar naar buiten. De avond was gevallen; het trottoir was verlaten. Op de loze NCRV - ZANGWEDSTRIJD Ook de Vlaardingse schooljeugd zal vertegenwoordigd zyn bij de zang wedstrijd en, die Donderdag aanstaande worden georganiseerd door de NCRV. De 3e en de 5e klas van de Dr. Abr. Kuyperschool, hoofd de heer Tazelaar, zullen de strijd aanbinden tegen hun cplle- ga's uit andere plaatsen. Binnengekomen VI. 142 L. Kui per met- V last; VI. 50 J, Schen kel met 29 last; VI. 190 W, Schaar met. 22 last, VI. 206 J. Visser 21 last en VI. 47 C. den Heyer met 23 last. Vertrokken VF. U5 Joh. Poot, Vi. 29 E. v. Dorp VI. 216 A. Visser, VI. 78 IJ. Wapenaar en VI. 142 L. Hoek. ROTTERDAM. Totaal, aan voer 2738. Vette koeien en ossen 250, gebruiksvee 861, graskalvercn 94, nuchtere kalveren 493, biggen 330, veulens 51, paarden 262, scha pen 91, lammeren 168, bokken 71, varkens 67. De prijzen waren als volgt: kalf- koeien 800700—550, melkkoeien idem, varekoeien 550450380, vaarsen' 600450350, pinken 425 —325—250, graskalveren 230140 100, biggen 5545-r-35, hitten 000—450350, paarden werk 800— 625425, paarden slacht 1.40—i.25. Kalf- en melkkoeien; aanvoer iets ruimer,, handel tamelijk en prijzen iets stijver. Varekoeien; aanvoer iets groter, handel redelijk en prijzen iets hoger; vaarsen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm en prijzen iets stijver; graskalveren: aanvoer ruimer, h.an- delmatig en prijzen onveranderd. Biggen: aanvoer iets ruimer, han del traag en prijzen iets hoger; paarden: aanvoer als vorige weck, handel lui en prijshoudend. kleine stukjes sesneden achter een -^g. Jaag gebouw ln de seberman. „Achtergronden zoeken. Ik behoor toch te weten wat dat zeggen, wil," „Dat hoort u zeker. Het Is precies „Breng het maar, dan vecht ik nog zoals het klinkt. Ik trek rond op met wanden van gegolfd ijzer, maakte een schraal rijtje electrische lichten bekend, dat er wat te doen was.; - i (Wordt vervolgd) 5* Het door de Duitsers geduren de de bezettingstijd geheel verniel de gemeentedok is nu zo ver gere pareerd, dat de ene heUt Maandag naar de Maashaven kon worden versleept. Dit stuk zaï daar blijven liggen tot ook het tweede deel ge reed is. In de Maashaven zullen de twee delen aan elkaar worden ge monteerd. waarna het dok in zijn gohcel zal worden voltooid. Zoals men weet. heeft men na de bevrijding een deel van de Waal haven, waar het gemeentedok lag. afgedamd om het op het droge te repareren. Later toen de pontons, waarop het dok drijft hersteld wa ren. heeft men de dein doorbroken, zodat de helft van het dok wegge sleept kon worden. De sleepboot „Noord-Holland" van het bureau Wijsmuller te IJmui- den. zal deze week naar Bremer haven vertrekken om daar het door de Braziliaanse regering aangekoch te schoolschip ..Albert Leo Schla- geter" op te halen en naar Rio de Janeiro te slepen. Een Belgisch schip zal tegen September havens van Noord-, Centraal- en Zuid Amerika bezoe ken om de Belgische producten beter bekend te maken in de Nieu we Wereld, 'p* Het Amerikaanse vrachtschip „Oglethorpe" heeft Maandag de ba- ven van Antwerpen verlaten met het stoffelijk overschot van 43S3 Amerikaanse soldaten, die tijdens de oorlog in Europa zija. gesneu veld. AANGEKOMEN SCHEPEN 29 Juni Ebari Port Talbot 2c Kathaven; Leer- stim terug van proeftocht Parkkade; Torfinn Jarl Liverpool Merwehaven; Siwa Hamburg Merwehaven; Prinses Beatrix Harwich Hoek van. Holland; Fredon Manchester Vlaardingen: Moby Dick terug uit ree Hock van Holland: Ebro (slbt) Tacoradi Maassluis; Donges Port Jemore 2e Pelr.haven. 30 JunJ Marva Halmstad Waalhaven: Amstet- dijfc New York wilhelmlnakade; Robert Maersk New York Merwehaven; Alkairi Rio de Janeiro Maashaven: Omlandia Port Louis du Rhöne Ketlehavem Sam- hre Parijs Parkhaven; Heron Curacao BPM Pernis: Grano Hamburg Park haven: Delta Londen Merwehaven; Arn hem Harwich Hoek van Holland; Hen- rJëtte Londen Binnenhaven; Shering- ham Harwich -Hoek van Holland. VERTROKKEN SCHEPEN 23 Juni Nicolaou Georsios Southampton; Fiat Londen; Man gen Karlstad; Verna H. Ut o v.o.; "Moby Dick Rostock: Visten Christinabamn: Cyrus Sears Tr die borg; Etna DomsjÖ; Eemdijk New Orleans via Antwerpen: Magdalena Antwerpen: El- Ilnor Antwerpen; Hcmsefjell Chicago vla Londen; Melrose Abbey Hull; Ve nus Gibraltar; Nyhorn Melbourne via Antwerpen; Haskeriand Leith;' John B. Waterman New York: Koningin Emma Tilbury; Cape Race Charleston; Duurs- wold Antwerpen; Gaasterkerk Amster dam; Antwerp Harwich; Duke o£ York Harwich; Heemskerk Emden; Demo craat Hamburg. 30 Juni Cantuaria Buenos Aires. Wind Z.W., matige bries, kalme zee, bewolkt. SCBEEPSBEWEGINGEN Albireo 29 2.57 N, 30.19 W. van Ant werpen naar Rio de Janeiro; Achilles 29 tc Amsterdam van Indonesië; Alde- marin pass. 29 St. Vincent van Antw. naar Marseille; Achilles 29 te Amster dam van Indonesië; Alderamin- pass. 29 St. Vincent van Antw. naar Mar seille; Aldabi 25 330 mijl Zuid van St Vincent .van BahJa;. Aagtekerk pass. 30 Guardafui 'van FrëriVantie' naar Aden, Boskoop 2D te Funta Cardon van Cu rasao; Breda 28 te Valparaiso van Z.- Chili naar Antofapasta; Biijdendljk £9 van New York naar Londen; Bacchus 29 400 mijl Z.W. van Terceira van Pa ramaribo naar A'dam; Borneo pass. 29 Midway van Shanghay naar Los Ange les. Ceram pass. 29 Minicoy. van Aden naar Belawan-, Cor yd a -pass, 30 Ouessant van Las Piedras naar R'dam. Dordrecht 6 juli Ur-Purïleet verw,: Danae 29 te Barcelona van San Feliu .naar Tarragona; DeUt pass, 29 St. Vin cent van Madeira naar Antw. Esse den Heag 29 180 mljl West van Scilly van Aruba naar R'dam. Hermes 27 te Cristobal van Mexico; Hera 27 te Curasao; Hilversum .29 op rede van Novo. Redondo; Heelsum 29 van Freetown naar Dakar. Japara 29 te Mlsamis van Samboe n. Cebu, vermoedelijk 7 van Philippijnen naar Los Angelos. Kaimana 2Q van Fort Said naar Ba tavia; Kota Agoeng 30 te Penang verw.; Ketloe 30 te Aden; Kalianda 28 te. Am bon; Kaimana 29 van Suezkanaal naar Aden; Kota Gede 29 to Singapore. Lievevrouwen kerk 29 van Tanga n. Zanzibar; Lirsekerk .29 van Basrah n. Karachi; LLige 30 te Oxelosund; Lek haven pass. 29 Finisterrj ven Antw. n. Rio Grande. Mercurius 28 van Thameshaven nsar Middlesbro; Mira-29 te Wllhelmshafen van Bremen- Mariekerk 20 van Hong kong naar Manilla; Molenkerk 30 te Penang verw, van Cohin; Mellskerk 29 van Pointe Noire naar Matadl; Mar- cetta 28 te Ambes van Havre; Manoe- ran pass. 29 Flnisterre van Amsterdam —Batavia; Macomg 20 van Havre naar Curacao; Marken verm. 30 van Aalborg naar Gothenburg. Nigerstroom 29 ladende te Culobaat (verb.); Nieuw Amsterdam 29 te New York. Orestes pass. 29 Flores van Amster dam naar Willemstad; Ophir 29 te Ma kassar van Soerabgjfi. Prins Willem 4 29 55 mijl West van Scilly Montreal naar R'dam: Prins Willem van Oranje 20 320 mijl W. ten N. van Landsend,van Antw. naar de Grote Meren; Poeloe Laut 20 van Suez naar Colombo. Ridderkerk 29 te Penang; RHnkerk pass. 29 Gibraltar, R'daraAustralië: Hempang pass. 23 Guardafui van Co lombo naar Port Said; Radja 30 te Durban.. Sumatra 30 te Makassar; Straat Socn- da 29 van Kobe naar Yokohama; Stan- van Djirok 30 te Tandjong Priok; Stan- vac Benakat 29 van "s Gerorsg naar Oebnn; Stad Maassluis 30 te Bone van R'dam; Salatiga 30 te Belawan. Trajanus 29 te Gibraltar van Malaga: Tclamon 28 te New York van Mara- calbo; Tjlbodas 29 van Immingham naar Kleine wanklank Toen de koperen bruiloft van Toos ên Harry op éénhoog gevierd werd die avond, hadden Janus en Saar van beneden juist 'eens lekker vroeg naar bed willen gaan, om een extra lange tuk te doen. Nou, het Iaat zich horen dat daarvan niet veel kwam met zo'n veertig man sterke feestplceg boven het hoofd. Wil u wel geloven, meneer de rechter, zei Janus, dat die lui als beesten te keer gingen. En hij ver telde hoe het plafond gezwiept haa onder dat tierende en hossende volkje. De pulletjes stonden te rin kelen op de kast en toen de kalk- schilfers Janus en Saar om de oren vlogen, toen pas had Saar met een hoge gilstem op matiging van het rumoer aangedrongen er. een paar maal roet de steel van de ragebol tegen de zolder gebonkt Helpen homaar, dat vat u, de keet werd zo mogelijk* nog groter, het leek wel of ze het er om deden. Als er dan na twaalven nog geen aasje verbetering in zo'n toestand komt, word je, als rustig burger die wil slapen, vuil, nietwaar, zeg nou zelf, eén mens moet toch rekening houden met z'a buren en al hoeft een bruiloft niet op een begrafenis te lijken, zo te keer gaan dat je ieder ogenblik door de vloer kan zakken is ook weer niet nodig» Om half een vond Janus het wel letjes. In een vlaag van drift sprong hij zijn bed uit, schoot alleen zijn broek aan en snelde de trap op. Hü belde furieus en werd open gedaan door twee zeer vrolijke lieden met een neus aan hun neus en Oen feestmuts op het rode hoofd. Ken het niet een beetje kalmer, had Janus betrekkelijk rustig gezegd, maar voor hij verder kon spreken hadden de mannen hem naar bin nen getrokken en hem de kamer induwend, riepen 2ij luid: Janus mat de ronde zoenen, hi, ha, ho! Janus, in zijn enkele borstrok en- bengelende bretels, verzette zich vol schaamte toen hij door twee tierelierende vrouwspersonen werd geënterd en aan het hart gedrukt. Net tóen hij zich aan het losrukken was, kreeg Harry, de bruidegom,, hem in de gaten en als het feèst- varken nu'maar geen kwade dronk had gehad, zou er naar alle waar schijnlijkheid nigts bijzonders zijn voorgevallen, maar in de gemoeds toestand waarin He rry.; verkeer de, vatte hij het losrukken van Janus volkomen onjuist op als een begin- nend gevecht van een brutale in- dringer. Hij greep een (lege) gene- verfles bij de hals, waggelde op de arme Janus toe en gaf hem een dreun op het hoofd, hem volgens de dagvaarding, „pijnlijk treffend" en „bloedend verwondend". Dat is de reden.dat Harry hier. voor het hekje staat, met de hoed in de hand en oprechte spijt in het hart. 't. Was. echt. een vergissing, edelachtbare, zei Harry, ik was niet zo fris meer, het was een 'beetje hard gegaan met de consumpties, ziet u. De rechter vond het ook jamnier, vóóral voor Janus, en verhoogde de bruiloftskosten met vijf ec twintig gulden aan boete, een bedragje dat iemand, die zo'n denderend feest kan geven, de kop niet.kcsten kan. Buenos Aires: Tawali 29 van Chcrlbon naar Bemarang- Ulrecht 25 van Los Angelos naar Pa- oamskanoal V Viktum (VNS) 29 tc Port Soedan, R'dem—Batavia; Valerius 29 te Banjoe- wanifi van Soerabaja: Van 't Hoff 24 tc Marseille. West Lynn Victory 4 te R'dam vcrw. var New York; Winterswijk 28 neg te Civita VecchJa. RIJNVAAR! LOBITH. gepasseerd 29 Juni. Stroom opwaarts: Keulsche Vaart I. Keuische Vaart 17. Anna. Johanna, Wiljo, Louisa Pierre. Gezicna, Spcs Vera, Martha. Kronos 2. Codam 67. Damro S. Catha- rir.h. nego. Pie'.erneUa. Oxia. Keulsche Vaart R, ITHarls. Dickens. Bar ba 7. KJbo. Sindora. Leemans. Frtso. Nelly. Sophie. Du,nas. Corry. Kronos 6. Jata. Naphta 8. Actief, Rex. Cornells Prins. Louis. Liz zy. Jeanr.e. Moteore. Char'.eg, Thebo, Aptitude, Albert. Willem. Johanna 4. Alice. Georges. Energie 5. Saturne. F.l- vire, Uvonne. Jcga, Flandria. AtUla. Delta. Joror. Johanne. St, Maria. Jos- jea. De Hoop. Verwisseling. Franclsca, Geertniida. Catliarlna. Maria. Comines. Alblcore. Kanaalvnart 23. Havel. Saale, Jol-.an. Arr.elle. Mair.. Afhankelijk. Dus- seldorf. Hcnny, Asterle. Volstreven, Lcja, Alverma. Louis. Plcternella. Al bert. Marie. Harmonie 3. Naphta XI. Res Novn. Rien Sane Dieu 4. Elvlre, Anjn, Fuids. Avontuur, Divina. Egidiu, Thean. Volrntr, Charlols. Tempo. Rijnzeevaart 7. St. Ar.tolne. Utopia, Vertrouwen. Mi chael Adoif, Augustlna, Dijmphina. Nol- dir.a. Damco 39, Edmnnd, Eltsa, Keul sche Vaart 12, Emanuel. Energie. Beta. Rijnstroom. Jan Lieven II. Mathilda Eiise. Gcrmaijn. aüe Duitsland; W. v. Driel 36. Catharina. Celebes, JagerswUk, Wijkdienst 23. St. Therese; Esperance, D.irnco 115. Zurich. Fraternlte C. Nico. Ebon Eser, Wanderer. Marie, Algol. Al- pina 2. ellc Basel; Naohla 10. Saar land. Cljbele. Lloyd 8. Bertus. alle Straatsburg; Excelsior. Hoop op Be houd. Ccertnildn. Vlgila, Verwisseling. En Avant, Maringn. Arizona. Waal- 6trootn, alle Duitsland. Stroomafwaarts: Nordri, Slegllnde. Walkure. R|jn Schelde 21. Repos AU- leurs. Nassaukadc. Bassi'in, Gctthard. Fon:ana. Fraternite 10, Anna. Geralds. Neutraal. Express 51. allc Rotterdam: Rock, Nijmegen; Mcnlor. Dordrecht; Petrus. Den Oever; Do Waal, A'dam. De Heer en Mevrouw J. J. WESTHUIS— CLAUZING geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun doch ter PAULA die bij het H. Doopsel de namen ontving van Jacoba Paulina, Schiedam, 29 Juni 1948. Warande 207. Kullen: mooie grote boven woning in 't Westen voor een nette benedenwoning, liefst Westen. Br, no. S. 3751 bur- van dit blad. Te koop aangeb. kinderwa gen z.g.a.n. en 2 p, heren- werkschoenen rn. 42 4 f 0.— p, p. Oostsingel 41, 2 x b. Mevr. Houtman, Lange Nieiiwstraat 57 Schiedam, vraagt een net inwonend meisje of een goede hulp in de huishouding, v.g.g.v. Aanmelding verzocht na 19 uur. Te koop kinderwagen in goede staat met bedje, prijs f 25. Bij C. Lagendijk, W. Frankenlandsestraat 150, Schiedam. Te koop gevraagd Pan den te Schiedam of panden die gerestaureerd moeten worden. Brieven onder No> S 3760 bureau van dit blad. S.F. en A.C. „Schiedam" De prijzen van onze loterij rijn.gevallen op de navol gende nummers3902, 1703» 3731, 773, 553, 2253, 502, 4117, 4171 en 4636.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3