Xerxes liet er geen gras over groeien Attentiesein voor het Kasteel Monsterzege van Het Zuiden: 17-2 Robbenmeisjes namen revanche Keeper van Haarlem voorkwam débacle Telkens weer keken Steenbergen en Brandes elkaar verwijtend aan Hoe is de stand? maar De tweede klasse is geen sinecure Neptunus struikelt in Dordt Ierland-Engeland 2-6 Nummers Opvolger van Cerdan Goals yielen als pru ïmen van de bomen Era» Var de Engelse velden Nel's laatste? Hockey-allerlei Eïaancag 11 Gctoier 1948 Xerxes, zich heel duidelijk bewust, dat het van Haarlem moest winnen ombij de topclubs tc-blijvcn, heeft gedaan wat er in Rotter dam van verwacht werd en kreeg daarbij de steun van Faas Wilkes, die misschien minder voor de „gallery" dan voor enkele hoogmogendheden uit de K.N.V.B. liet zien, dat hij ung altijd als de vedette van het voetbal in dit lage land wil worden beschouwd. Het had «oor de roodbroeken een debacle kunnen wordenware het niet, dat zij in hun doelman Kak huis zulk een eminent verdediger hadden getroffen. En deze slanke jongeman, die in een grandioze stijl de heftigste stormlopen van Rijs- houwer afstople, die de meest ve nijnige schoten er uithield, alsof hij nooit iets anders had gedaan, die bij de meer dan talrijke hoekschop- - pen als een vliegende Hollander boven z'n belagers uitzweefde, ran selend en stompend waar hij de bel mara kan raken, deze jongeman was notabene de invaller-keeper van Haarlem. Hij heeft de rood broeken gered van een debacle, aan hem was het te danken, dat de score voor de rust slechts beperkt bleef tot één doelpunt, van Rys- houwer, reeds vijf minuten na het begin gemaakt. Benen en hoofden kwamen de Haarlemmers voor de rust te kort om de vaak verrassend goed combi nerende voorhoede van de Rotter dammers de pas af te snijden en het was, met zoveel zwoegen daar in de verdediging,geen wonder, dat de Haarlemmers zich tot uitvallen moesten bepalen. Maar die uitvallen waren soms lang niet ongevaarlijk. Vooral Poelman en Groenendaat weerden zich vinnig, maar wat zij opbouwden werd door Roozen, die nog maar een schaduw is van vroe ger, weer afgebroken. Voor Kok huis en andere goedwillende rood broeken was het geen geringe vol doening, toen Poelman net even voor de rust een schot afgaf, dat door de Leeuw van richting werd veranderd en daardoor langs Leen Wilkes in het doel verdween. Die 11 met de rust zat Xer xes hoog en de tweede helft was nsmveiyks begonnen of Wiïkes gat een van z'n verbluf- fendsto solo-partijen te zien. Mecsterlyk speelde h(j de bal vrij cn nu was er geen Kokhuis peer, die een doeipunt kon voorkomen. Hiermee was de overwinning van de Rotterdammers nog geen „fait accompli", getuige de vinnigheid, waarmee Haarlem opeens van zich afbeet, een vinnigheid, die ook we! een beetje werd aangemoedigd door de middenlinie van Xerxe», die niet meer zo fel achter de voorhoede aanjoeg dan voor de rust. De naald van de balans ging schommelen, nu eens was het Leen Wilkes, dan weer Kokhuis, die redding moest bren gen. Eenmaal schoot Poelman kei hard tegen de paal. En zo gingen de talrijke toeschouwers een onzeker einde tegemoet, tot Seton pas en kele minuten voor het einde de ba lans definitief in het voordeel van Xerxes doordrukte. Een hard schot van Rijshouwer was wel door Kok huis gestopt, maar de bal Sprong terug voor de voeten van Seton, die van dichtbij laag inschoot. (Van onze correspondent) Blauw Wit 5 8 VSV 5 10 Xerxes 4 »FC 4 e SVV S 7 KFC 5 6 Stormvogels 4 6 E»0 5 Voletvljckers 5 5 Neptunus 4 5 Haarlem 4 4 Feyenooril 4 S nos S 4 DWS 4 4 AJax S 4. HBS S 3 ADO 4 3 Hermes dvs 4 2 Sparta 4 1 DHC 5 2 Gooi 5 1 Zeeburgia 4 1 2 A: 2 B: RCH 4 6 Leerdam 4 1 Emma 4 6 1IVV 4 6 wvs 4 S Unltss 4 8 Coal S 6 Excelsior 5 6 CW S S ons 5 RFC 5 4 vue 4 4 Sehevenlngen 5 4 EB OH 5 4 Quick 4 4 VFC 4 4 I)CV 4 4 Gouda 4 4 Velsen 4 3 Overmaas 5 4 Fosttma 4 S Sliedrecht S 0 Er hebben zich in Velzen enige mysterieuze dingen voorgedaan. De wedstrijd VSVFnijenoord was nog slechts enkele minuten oud, toen Van der Bijl hevig gesticule rend de bal uit zijn doel haalde en sindsdien 8000 toeschouwers liet puzzelen, wie nu eigenlijk de ma ker van het VSV-doelpunt is ge weest. De mensen, die het op Van Onselen hielden, confereerden druk met degenen, die in deze wankele wereld maar één rotsvaste overtui ging hadden, namelijk dat zij Strie ker hadden zien schieten. En wij, door een klaarblijkelijk weinig op de pers gesteld VSV-be stuur in een armzalig hoekje van een open tribune gedrukt, wij wis ten het niet. Nauwkeurige onder zoekingen brachten aan het liefct, dat ten slotte Smulders in zijn ijver om redding te brengen al die trap- grage VSV-benen was voor geweest en daarbij dingen had gedaan, waarvoor Feijenóord hem kenne lijk op de linksbackplaats had ge zet. Feijenoord had lange tijd nodig om die pech te vergeten. De inval ler spil Looyaards mocht dan na een zwak begin ingespeeld raken. Oldenburg mocht de VSV-troef Sterk, die middag alleszins zorg vuldig bewaken. In de Rotterdam se voorhoede zag men tevergeefs naar de aaneengesmede combinatie, die kansen schept. Telkens weer keken Branders en Steenbergen el kaar verwijtend aan, omdat de wondermooie passes, die zij in hun hoofd hadden, maar niet van hun schoenen -wilden komen, In de tweede helft deed Feijen oord het wat resoluter. Open aan vallen begonnen VSV steeds meer in de verdediging te drukken en de plotseling zeer actieve Van Kils- donk kreeg loon naar werk, toen zijn goed genomen corner door Van der Korput hoog opspringend werd ingekopt 1I. De Rotterdammers konden echter dat offensief niet volhouden. Een paar minuten later kon Van der Bijl slechts met zijn knie een schop Het attentiesein voor de zeevarenden, dat er storm op til is, luidt: „Weest op uw hoede!" Zonder ons in de zaken van Sparta te willen mengenr zouden wij dit attentiesein wiBrr overgeven aan het Kasteel: „Weest op uw hoede, Sparta". Voor de momen teel oudste eerste kjasser van Rotterdam dreigen gevaren, die men misschien op 't ogenblik nog een tikje te achteloos voorbij gaat. Aan goede wil ontbreekt het Spar ta zeker niet, dat bewast wel de on- verflauwbare ijver, waarmee de lei ding in tweede er. nog lagers elftal len blijft zoeken naar spelers, waar op^ de roodwitten kunnen blijven drijven. Wjg zagen gisteren wel vier nieuwe gezichten: Van Gorkum op de rechtsbackplaats, v. d. Linden ais spil en v. d. Oever en Van Loon, die samen de linkervleugel vormden. Voorts was Wenneker ook weer eens op de backlyn opgesteld en moest Benningshof, die nu samen met Den Boer op de ziekenlijst staat, worden vervangen door Den Engelsman. En wat moet men nu zeggen van dez^ debutanten? Wij hebben zo'n flauw vermoeden, dat de elftalcommissie van Sparta er evenmin het antwoord op weet als wy. Het zyn stuk voor stuk geen onaardige voetballers, die misschien in Sparta door geen betere zjjn te vervangen, maar wat zy ho peloos missen is: routine. Het leek zo een elftal van enthousiaste, goed willende jongeren, die door Blauw Wit niet erg au sérieux werden, ge nomen Lekker in 't zonnetje Wjj willen niet zeggen, dat het voor Blauw Wit een spelletje is ge weest van kat en muis, want daar voor was de muis te viriel, maar dat Advertentie 2. M. van Van Onselen gevaarloos ma ken en kort daarop moest Looy- aards een kogel van Sterk uit het doel trappen. Kopballen van Bran ders en Steenbergen waren het krachtdadige Rotterdamse ant woord, dat ten slotte toch nadruk tgKort kwam, want vijf minuten voor het einde viel de beslissing. Sterk mocht vlakbij het strafschop gebied zijn vrije schop nemen. Een muur van Feijenoord-spelers stelde zich op om de verwachte kogel in de kiem te smoren, Maar Sterk deed iets, waarop de muur kenne lijk niet gerekend had. Er volgde 'n flauw trapje naar de vrij staande Van Onselen, die alle gelegenheid had een welgemikt schot te lossen en ditmaal moest Van dex Bijl na zijn uitval zonder bal opstaan. Het was 21 geworden. Hoe zwaar het bestaan is in de tweede klasse onderwinden nu bij na al wekelijks RFC en Excelsior, die hun droom, om er maar heel kort in te blijven, tv el bijna op zij kunnen zetten. R.F.C. heeft weer verloren, dit maal van C.V.V. Voor de rust was het al doelman Mussert, die doel punten. moest voorkomen, maar de tweede helft was 5 minuten oud, toen hy voor een schot van Hokke moest zwichten. Tot 12 minuten voor het einde kreeg R.F.C. de kans om gelijk te maken, toen was het weer Hokke, die de voorsprong ver grootte <2—0). Zelfs een penalty werd door Blaauboer naast gescho ten. Even voor het einde maakte Mussert 'n fout en zo verloor R.F.C. met 30. Excelsior, dat zijn voorhoede enigezins gewijzigd had, heeft tegen H.V.V. niet meer kunnen bereiken dan een gelijk spel. De oude Haagse heeft de overwinning binnen haar bereik gehad, want zij stond al met 10 voor, toen zij een penalty te nemen kreeg, ongeveer een kwartier voor het einde. V. d, Torre stopte het schot van Colthof echter mees terlijk. Als beloning daarvoor lukte het P, v. d. Berg, die voor v. d, Meer was ingevallen, de gelijkmaker te scoren, OvermaasO.D.5, is even na de rust gestopt, toen de Dordtenaar van Geel, denkelijk wegens been breuk, van 't velae moest worden gedragen. De Rotterdammers had den toen met 10 de leiding, door een doelpunt van de Bakker, dat echter door de Dortenaren was be twist, omdat naar him mening de bal niet achter de lün was geweest. Coal doet het dit seizoen voortref felijk, want het was gisteren, tegen Velsen, reeds haar derde overwin ning. Het was Velsen dat de leiding nam, maar voor de rust maakte Merrelaar al gelijk en in de tweede helft hebben de Bruin (uit een strafschop), Batenburg en Bakkei hun club naar de overwinning ge leid. Worsteling voor het doel van Xerxes. Neptunus. dat door een goede start de aandacht op zich heeft gevestigd, is over de moeilijke wedstrijd in Dordt tegen D.F.C. gestruikeld, In het veld zijn deNeptunianen zeker niet zwakker geweest dan de Dord- tenaren. Vóór de rust waren de be zoekers zelfs het meest in de aanval en zij zouden de leiding hebben ge nomen als Luijten bij' een goede kans niet naast had geschoten. De hechte verdediging van Neptunus hield in de eerste speelhelft de aanvallers van D.F.C. goed in bedwang, zodat de Êtand nog 0—0 was toen de rust aanbrak. De tweede helft begon met een sterk overwicht van Neptunus, maar niettemin viel het eerste doelpunt in het voordeel van D.F.C., toen Schaap een verrassend, ver schot loste, waarbij de bal over de handen van Landman heen in het net belandde (1—0). Even later ontstond er een ge vaarlijk moment in het doelgebied van Neptunus toen Landman een hoge bal kwijtraakte, Hoogendoorn echter nog kans zag, het leer achter te werken. Het werd evenwel geen hoekschop, maar een strafschop, want scheidsrechter Horn had blijk baar een overtreding van een der Neptunianen geconstateerd. Van de strafschop werd zonder fout dooi D.F.C. gebruik gemaakt (2—0). De resterende speeltijd verliep enigszins rommelig, met vrij veel overtredingen, maar in de stand kwam geen verandering meer. De wedstrijd Ierland—Engeland is met 6—2 door de Engelsen gewonnen. Na de eerste helft leidden rij met 10. De uitslag geeft reker met de krachts verhouding in het veld weer en moet geflatteerd voor Engeland worden ge noemd. De korrbalcompetitie kreeg doordat alle vastgestelde wedstrijden konden worden gespeeld, weer een ooede duw. Meerdere twaalftallen hebben nu al vijf wedstrijden achter de rug. Zo ook Het Zuiden cn die vijf partijen eindigden alle in een overwinning, zodat we wel haast met zekerheid kunnen voorspellen, dat de Rotterdammers weer het kam pioenschap van Zuid-Holland nullen behalen. Met alle sterke tegenstanders hebben ze afgerekend. En ook met de zwakste nl. Rozenburg, De roodzwaiten hebben nog niet veel plezier van hun promotie beleefd, maar zo'n nederlaag als tegen Het Zuiden deed de deur dicht. Met 17—2 gingen ze ten onder. Bij de rust leidden dc Tuindorpcrs reeds met 8—1. Bij de roodzwarten waren verscheidene dames en beren oadcr de maat en ook onder de maat wat enthou siasme aanging. Het Zuiden speelde om het zeventiende punt nog net zo fel ais om het eerste. OSCR heeft het ook nog niet tot een punt kunnen brengen. Wel gaf het goed partij teaen Deetos, maar ïn deze roodwitte ploeg 2itten wel zoveel sterke spelers, dat ook al Is ïc verzwakt toch van de Rotterdammers wel kan winnen, Seits nam twee punten voor zijn rekening en daardoor was de grondslag voor dc zege gelegd, Al kon Schenk tegenscoren door v. d. Berg en Hofwegen werd het prompt 4—1 cn met deze cijfers kwam het eind van de partij. Ons Eibernest ea Gym- siasten 2 een 52 nederlaag toe te brengen. Dc 8—1 neder- te zien gegeven. De Eibers stonden bij de pauze met 34 achter, defth in de tweede helft konden ze de eindspurt winnen. De wedstrijd eindigde met 8—5 voor de Eibers. Achilles moest m de eerste helft van de wedstrijd regen Vicus Orténtis de vJag strijken en de pauze brak met de stand 3—1 voor de Leidenaars'aan. Na de rust werd het spoedig 3—3 en tenslotte gelukte het Achilles met 7—5 te winnen. De stand luidt: Het Zuiden Ons Eibem. Deetos Achilles HKV 0 10 Gymnasiast. 4 1 7 Vic. Orientis 4 I 7 OSCR 5 1 6 Rozenburg 4 1 4 In de tweede klas A is Quick in zijn zegeloop gestuit doi.- DKC was het dan maar door een gelijkspel (4—4). HSY kw"n tegen Het Zuiden 2 wat steviger voor de dag en klopte de Rotterdammers met 62, Ready sloeg Die Haghe met 3—1. Spangen 2 liet na de goede prestaties eens een steek vallen en verloor met 32 van Deetos 2. In R wist Spangen zijn positie te verbeteren door Gymna siasten 2 een 5—2 nederlaag toe te brengen. D 8—1 neder laag. die Olympiaan leed tegen Ons Eibernest 2 was ook goed voor de stand der blauwvilten. Verder werd Hou Stand met 43 door Algemene geslagen, waardoor alleen de Lcidse ploeg nog m dc nabijheid van onze stadge noot is. In de derde klas-afdeling A stevent Actief op het kam pioenschap ai, Nu moest Wion er weer aan geloven en de concurrent Succes liet zich te Dordrecht met 5—3 door TOV slaan. Unicum blijft het in B uitstekend doen. Zo in de derde klas en dan al achter elkaar overwinningen boe ken! Nu ipoest Odo er met 2— 1 aan geloven. Het Zuiden 3 werd met 30 door Achilles 2 geklopt. In C zal dc strijd tussen Velox cn. DKC 2 gaan. Beide konden weer winnen, de rood trui en met 5—1 van Sperwers, DKC met 5—0 van Ready 2. Trekvogels werd met 64 door Die Haghe 2 ge slagen. Schiedam was tegen Avanti danig op schpt blijkens de tien punten. Ja, dat was wat, toen daar Blauw Wit gistermiddag met rugnummers op het veld verscheen. Meteen was er deining op de tribune. De een vond het wel -makkelijk, uHst je tenmitiste, met wie je te doen had de ander sprak er foei en schande van«ond het op z'n zachtst uitge drukt een verraad aan de amateur sport Men kan zich natuurlijk gemak kelijk op het standpunt stellen van: wij spelen voor ons plezier en het kan ons niet schelen of het publiek weet wie wjj zijn, zo iets in de geest van: „publiek, ik heb maling aan je." Zo was het misschien nog 25 jaar geleden, maar zo is het nu niet meer. Geen eerste klasser, die over !n dure accommodatie beschikt kan zich meer de weelde permit teren van zonder publiek te spelen. Dus: de klant wordt koning. Men schenkt hem in de pïuze een. kopje koffie en ook de sjelers kunnen hem niet meer nege "en. Maar waarom zo zwaarwichtig gerede neerd over zo'n futiliteit. De hoofd zaak is toch het spel en als het goed wordt gespeeld beleven alle partijen er vreugde aan: de spelers en bet publiek. Met of zonder num mers. Niet zonder jaloezie heb ik gele zen dat de plannen voor de bouw van een sportpaleis te Amsterdam vastere vormen aan gaan nemen. De grond ervoor is al gereserveerd, n.l. aan het Westerscheldeplein. Er is een raad van bijstand gevormd onder het presidium van. de burge meester en vooraanstaande perso nen uit handel, industrie, bankwe-^ zen en culturele kringen hebben in deze raad zitting genomen. Men wit er een sportpaleis van maken, waarin de volgende takken van 'sport tot hun recht kunnen komen; wielrennen, boksen, ijshockey, kunstrijden, athletiek, turnen, ke gelen, volleybal, basketbal, tafel tennis en paardensport. Waar blijft de man, die zo'n plan voor Rotterdam durft te maken of is er hier soms geen behoefte aan? De Italiaanse reus Consolini, de Olympische kampioen discuswer pen heeft het wereldrecord, dat op naam stond van de Amerikaan Fitch met 40 centimeter verbeterd en op 55.53 meter gebracht. Vier uitnodigingen heeft Fanny Blan- kersKoen gekregen. Australië wil haar laten komen, de Amerikanen zien haar gaarne bij de indoorwed- strijden in Februari, Zuid-Afrika heeft zich gemeld (voorzichtig zijn met die Zuid-Afrikanen!) en ten slotte heeft Chili zich ook nog ge meld. Fanny kan. dus uitzoeken. - Nu wij toch in Olympische sfeer zijn: het bestuur van het Ned. Olympisch Comité heeft als datum voor dc eerstvolgende Olympische dag vastgesteld: 26 Juni 1949. Dat zal dan tevens de 10e keer zijn. Rrïs-Krasser In een wedstrijd om het Franse kampioenschap middengewicht heeft Jean Stock- door opgeven in de --10e ronde gewonnen van. Krawsijck, nadat hijzelf in de tweede ronde voor zes tellen ge vloerd was. Men herinnert zfch dat Cerdan kort geleden afstand gedaan heeft van zijn Franse en Europese titels. Zijn opvolger als Frans kampioen is 35 jaar oud. Kellerv, d. Staay 11 Gisteren vond de eerste partij van. de match tussen de oud-kampioen van Nederland, R, C. Keiler, en de Rotter damse speler D. v, d. Staay plaats. Deze match is nodig om de derde ver tegenwoordiger van Nederland m het a.s. tournooi om *t Wereldkampioen schap Dammen aan te wijzen, aange zien zij gelijk eindigden op de derde/ vierde in het afgelopen tournooi om *t nationaal kampioenschap. j De te Leiden gespeelde partij, waar- i in Keiler vanaf het middenspel 't initia tief bad, eindigde in remise. A.s. Zaterdag en Zondag vinden de tweede en derde partij plaats. „Quo mdis, Spartanen?" de Amsterdammers zich voor de overwinning bijster hebben inge spannen, zullen zij zelf moeilijk kun nen waar maken. In het warme na jaarszonnetje was het Kasteel een kuuroord, waarover de gem gnu m- merde Amsterdammers maar wat ror.dkuierden, bar tevreden met 1—0 op het scorïngsbord, al na vjjf minuten gescoord door Heffels, die de bal tussen de mis grijpende han den van Kouwen in het doel kopte. De geschiedenis herhaalde zich na de rust, met dat verschil dat Heffels nu 'een schot loste, dat Kouwen te machtig Vas (02), Op dat ogen blik moet Van Raalte naar twee spijkers gezocht hebben voor een hangmat, tot Den Engelsman plot seling de moed vond om hem twee keer op de korrel te nehien en daar na zelfs om hem na goed voorberei dend werk van De Jong te passeren (12). Wie daarna nog geloof ge had heeft aan een gelijk spel, moet dit wel zijn kwijt geraakt, toen Bergman in een lange, ouderwetse ren de verdediging van Sparta in haar shirtje liet staan en de over winning van Blauw Wit tot een vol dongen feit maakte. Hier volgen de belangrijkste uitsla gen van de Engelse league: Arsenal—Burnley 31; Aston Villa —Portsmouth 1 - -1Blackpool—Ever- ton 3—0: Bolton Wanderers—Birming ham 0—0; Derby CountyPreston North End 1—0; Hu33ersfield—Stoke City 1—3; Liverpool—Chelsea 1—1: Manchester United—Charlton Athletic I—1: Sheffield United—Manchester* City 0—2; Sunderland—Newcastle Uni ted 1—1; Wolverhampton Wanderers —Middlesbrough 0—3. Het gaat met Leoni- das in de 3de klas B de verkeerde kant op, nen rasp, van VDI (20) en Concordia (24) zijn de Rotter dammers weer steviger op de laatste plaats komen te staan. Voor de rust had DHS reeds in het zand deed bij- Schoonhoven blijven ten. no. 1 en 2 nu zij tegen 7*-, In de 3de klas F is elkaar strijdend slechts nu Wassenaar en Vios er een verwoede strijd een bril tot uitslag beide hebben gewon- gaande om de leiding konden bereiken en tussen Spartaan en DEH, dat Dilettant met HOV, die beide over- 50 terugzond, be- winningen boekten en houdt de derde plaats, uit 5 wedstrijden elk Ursus. heeft in de 4de 8 punten bijeen heb- klas 1 oen punt aan ben. Voor de rust had Steeds Volharden (0 Spartaan een voor- 0) verspeeld, maar een voorsprong van sprong van 13, doch heeft toch nog een 01, doch v. d. HuLsf in de tweede helft voorsprong van 1 punt maakte na rust voor bracht Kssbergen met op Transvalia, dat Hil- Leonidas gelijk. In de twee doelpunten de laatste minuut sleep- schaal weer in even- ten de Schiedammers wicht, Spartaan hield tenslotte toch nog de echter goed vol en wist overwinning uit het de weg naar't vyandc- SJ.jden to? een eeliik vuur. Rising Hope had lijk doel nog tweemaal SwJLuï?nSfnt in de 3e klas D'n pro- te vinden. SVW was spe-L Bloemhof ontfut- ductieve bui en ver- gast bij HOV en met sloeg Woerden met een nederlaag van 32 70, waardoor de thee gingen dc Gorcumers mensen de kop hebben huiswaarts, FSV Pre- genomen, nu VOC toria boekte haar eer- Texas een ongezouten ste nederlaag tegen nederlaag van 210 DHZ met 10 en DRL heeft toegebracht. De zag zich met 0—5 door Rotterdammers pakten CKC geslagen, de zaken onmiddellijk zij na 5 wedstrijden energiek aan en met de nog steeds puntloos is rust was het reeds 1—5 In de 4de klas F in hun voordeel. In de mocht Belvedere bei tweede helft kwamen genoegen smaken Ter- er nog 5 doelpunten laak met 40 haar van VOC tot stand, eerste nederlaag toe te in de 4de klas L flink waartegenover Texas brengen, hetgeen te- op los getimmerd in er slechts een kon stel- vens betekent, dat on- haar strijd tegen Ba len. HPSV had al ze stadgenoten zich rendrecht, dat de korf- eveneens doelpunten- weer wat 'hechter op balcljfers 18 kreeg te honger in deze af de- de tweede plaats heb- roteren. Steeds Hooger ling en versloeg OJym- ben genesteld. Aeolus was minder gelukkig pla met 60. stijgt enigermate op de en moest met 40 in ranglijst van de 4de Poortugaal haar meex*- Siod veroverde in klas G, doordat zij Oli- dere erkennen. Geluk- afdeling E haar eerste veo met 02 bedwong, kig voor haar eindigde overwinning en wel op De plaatselijke ont- de ontmoeting Geluk- Hillesluis, dat met 10 moeting in H tussen vogels Hardinxveld het onderspit moest Hion en RDM leverde in een gelijkspel van delven. Siod heeft nu een zege van de thuis- 11, waardoor nu Ba- de onderste plaats ver- club met 4—1 op, maar rendrecht, Steeds Hoo- laten en deze afgestaan Florissant kon het te- ger, Gelukvogcls en aan haar tegenstand- gen Zwervers (63) Hardinxveld met 2 ster van gisteren. EDS niet bolwerken, zodat punten uit vier wed- is zich aan het opwer- Hion voorlopig de vijf- strijden het sluitstuk ken, doordat onze stad- de plaats blijft bezet- vormen van de 4de genote LSV met 20 ten. Lekkerkerk en klas L. Het za! waarschijnlijk Jan Stender een beetje dwars hebben gezeten, dat zijn pupillen het vorige weck te Rotterdam tegen de RDZ-meisjes moesten afleggen, vandaar dat Tonny Hom en Dini v. Ekrie nu niet de minste risico namen en Zaterdagavond in het tjokvolle, fraai verlichte en versierde Sportfondsenbad te Delft, ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van D.Z.V., er zo'n vervaarlijk tempo achter zetten, dat èn Janny de Groot en Nel Garritsen op de schoolslag en Rta v. d. Horst op de rugcrawl niet de minste kans kregen. in de fraaie tyd van 1 m. 15.7. Ria v. d. Horst was blijkbaar niet erg fit, want zy maakte een vermoeide in druk. Zy werd derde in 1 m. 19.3 achter Greetje Galliard in 1 m. 38.6. Ook op de wisselslag estafette 3 x 300 m., waaraan tevens een Belgische ploeg deelnam, gingen de R.D.Z.- meisjes niet zoals we gewend zijn. Van de recordpoging op dit nummer kwam dan ook niet® recht. De Rob- benploeg eindigde met grote voor sprong als eerste in 3 m. 53.2 en ble- v^i hiermee slechts 2/10 sec. boven legersberg *n 21 ne derlaag toebracht. In afdeling K kwam het in. 3 van de 4 wed- selde Oud Beijerland n.l. een punt (33) en Het Noorden en SFC speelden met 11 ge lijk resp. tegen Mer- wede en SSW. DRZ verraste door het on beslagen record van SMV te breken (0—1) en dat terwijl haar te genstandster van giste ren nog geen enkele wedstrijd had gewon nen. Hermandad heeft er Het gaat er naar ruiken, dat Hanny Termeulen «Irma Schu macher wil ontlopen, wat zeker geen gezonde opvatting zou zijn. Z(j startte wel op de 400 m., die door de slechte bezetting (atleen Annie Veldhuizen) weinig waar de had, doch zij nam niet de kans waar om haar fout van vo rige week op de 100 m tegen Irma goed te maken. Irma kreeg r.u als sterkste tegenstandster een zwemstertje uit Parijs, die het niet slecht deed en tweede werd in 1 m. 10. Irma won in 1 m. S.6. Nel's laatste Vrij zeker heeft Nel van Vliet haar laatste wedstrijd in Nederland gezwommen, die zy dan ook op de 200 m. schoolslag als een waardig besluit mag opvatten. Zy' won dit nummerj in 2 m. 55.8. De practyk heeft echter - geleerd erg voorzichtig te zijn met dergelyke uitlatingen. Tonny Hom werd tweede in 2 m. 58.3 en Janny de Groot derde in 3 m. 1.3. Dini v. Ekris zwom op de 100 m. rugcrawl een magnifieke race; zy hield van begin tot einde een hoog tempo en tikte ruim als eerste aan het Ned. record. R.D.Z. deed er ruim 7 sec. langer over. De Hagenaar Bol len wordt steeds beter. Hij won de 100 m. borstcrawl in 1 m. 1.2, terwijl Kees Kievit uit Eindhoven weinig moeite had om de 100 m rugcrawl te winnen in 1 m. 10.3. Coby Floor R.D.Z. bleek de beste schoonspringster te zyn, doch mej. v. d. Hora (IJ) gaf ook blijk van gpote zelfbeheersing en werd tweede. De Zian-ploeg zegevierde op de 4 x 100 m. voor heren in 4 m. 16. De heer Bayards reikte als voor zitter va de lustrum-commissie een vaantje in de nationale kleuren uit aan Mme Arene-Delmas uit Parijs en aan de „Olympic Swimming Club" uit Antwerpen, doch aLs voorbeeld voor de Ned. zwem sport werd even eens een vaantje overhandigd aan dé bescheiden Irma Schumacher. Een ®vmpnthii*k cebnar! De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam gerecipieerd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Het Nederlands elftal, dat Za terdag 16 October in het kader van het vierlandentournooi tegen Groot- Brittannië zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Richter; achter; Derckx en Dry ver; midden: Dijk stra, Loggere en Tiel; voor: Van Heel, Boerstra, Bromberg, Kruize en Esser, De samenstelling van het Neder landse dames hockey-elftal» dat Zondag 17 October te Amstelveen zal spelen legen de Belgische ploeg, luidt als volgt: doel: Jurrissen; achter: Loeb van Zuylenburg cn I. Piel; midden: Buissant, Smïthuysen cn Wijn stroom; voor: Broers, Vreede, Broe- se-van Groenou, E. Piel en. Nagel, Jan Stender: „Blijf uit de buurt van ïrma, Hanni

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3