Braeger ondersteboven geschopt Het Zuiden blijft winnen en Deetos verspeelt een punt Hevig tumult bij Ajax-SW Xerxes schaart zich vooraan! Rising Hope onttroont VOC Waar Wijven de Spartaanse, bullebijters? Weer één punt voor Hermes Scheidsrechter in de knel En Hoek schoot wéér raak Van de Pol Nederlands kampioen Libre En nog wel zonder Leen Wilkes SCORES EN STANDEN De derde en vierde klassers Veel gedraaf en weinig nut! Kleine winst op een heel ander Neptunus Frans Kuyper mag glunderen! Overmaas-Excelsior gelijk, spannende strijd en uitstekend spel Maandag 25 October 1948 Een opvallende grofheid van de S.V.V.-achterspeler Steenbergen en een by zonder onfortuinlijk moment van de Haagse scheidsrechter Van der Spek hebben in do wedelnjd AjaJt-S.V.V. de linksbuiten Driiger on een brancard gebracht en t.entalien toeschouwers tot het werpen met kn«ens en het maken van zwaaihewegingen verleid. De opvallende grofheid "van Steenbergen bestond hrerm, dat hij «er minuten voor het einde, toen Te stand 3—S was Drager en de hal snel langs zich heen zag gaan en niet heter meende te kunnen doen, dan in de hoek van het stïafschoogehled vlak bjj de doelman Drager wel zo onsmakelijk kard heide beneï onder het lichaam weg te trappen, dat deze horizontaal door de lucht vloog en kreunend bleef liggen. Het bijzonder onfortuinlijk moment van scheids" 2?.kfint n HÏe h, T"d h'erm,dat Mi fMg- Waarom hjj dit niet zag, kunt u hier beneden onder het opschrift „Ik zag het niet" lezen. overtreding moet hebben begaan, stonden er tussen hem en Drager, en my een aantal spelers, die mij het uitzicht belemmerden. Ik zag Drager eerst toen hij al op de grond lag. Ik denk er eenvoudig niet aan om een strafschop toe te kennen alFik de overtreding niet zelf heb gezien. Dat mag ik niet." „U had toch inlichtingen aan de grensrechter kunnen vragen?" „Dat had ik kunnen doen, als de grensrechters by deze wedstryd geen club-grensrechters waren geweest." Deze hele geschiedenis bewijst nog eens te meer, dat het in ieder geval bij lc klasse wedstrijden noodzake lijk is om neutrale grensrechters in te schakelen. Hierna hebben wij dr. Posthuma, de clcbarts van Ajax, gevraagd hoe het met Drager stond. Dat viel ge lukkig nogal mee. Drager heeft zijn rechter elleboog geblesseerd, maar zal waarschijnlijk Zondag weer kun nen spelen. Nadat Drager, bedekt met een re genjas naar de kleedkamer was ge dragen en de resterende vier minu ten waren uitgespeeld zonder dat een verandering in de stand kwam, was het eerste wat de a'anvaerder van Ajax Stoffelen deed, scheids rechter v. d. Spek op zyn moeilijke gang naar de ingang tegen slaande toeschouwers beschermen. Daarna verzocht hij te noteren, dat hij tegen het niet toekennen van een strafschop wenste te protesteren, want wat Steenbergen had gedaan, vroeg om die straf en wat ons be treft had iedere scheidsrechter, die dat dan wel had gezien deze achter spelers bovendien van het veld die nen te verwijderen, Vjjf minuten, nadat de spelers waren verdwenen, kwam eerst de doelverdediger van S.V.V., Opschoor, het veld weer op met gebogen hoofd en tien meter achter hem Stoffelen en de rechts half van Ajax, v. d. Hoeven. In het Ajax stadion waren toen nog enige duizenden toeschouwers aanwezig, doch voor zover deze op het veld lie pen, werden ze door bereden politie en politiehonden over „de lijnen van het doel gedreven, waar de straf schop door v. d. Hoeven zou worden genomen. Scheidsrechter v. d. Spek was wat bleek, menen wij in tussen ook maar gekomen en toen stond v. d. Hoeven niets meer in de weg om met een lauw, zorgeloos schot de bal buiten bereik van Op- schoor tegen de lat te brengen. Dit maakte het einde aan de wed strijd, die tot vier minuten voor het einde tot de allerbeste clubontmoe tingen sinds de bevrijding behoorde, en dit was dan vooral aan de Schie dammers te danken. Ik zag het niet Wij hebben de heer Van der Spek na afloop natuurlyk gevraagd waar- om hij geen strafschop toekende, na dat Drager op ontoelaatbare wyze door Steenbergen in het strafschop gebied was aangevallen. De heer Van der Spek zei: „Ik heb geen straf schop toegekend1, omdat ik niet ge zien heb wat Steenbergen deed. Op het moment, waarop hij deze Strafschop behoedde Feyenoord voor nederlaag Wy hebben, na afloop van Edo Feyenoord de woorden „Wat jam mer" in alle toonaarden horen uit spreken, en een reeds lang stil ge worden Feyenoord-aanhang plot seling luidruchtig het clublied ho ren aanheffen. Dat waren reacties op die enerverende gebeurtenissen in de laatste minuten van de wed strijd, die Edo van een schijnbaar reeds zekere 2-1 overwinning be roofden, want het laatste wanhopi ge Feijenoord-offensief was reeds uitgewoed en er scheen voor Edo geen vuiltje aan de lucht, toen Brandes en Wille elkaar op dc ach terlijn de bal betwistten. Op dat mom en t sloot de EDO-dcelman zijn reeks van goede daden in deze wedstrijd met een zeer ondoor dachte handeling af. Hij haakte Brandes en scheidsrechter Schip pers wees prompt naar de straf- stopstip. Luttele seconden later liep een juichende Hoek, omgeven door clubgenoten al naar het midden terug, toen de arbiter hem gebaar de, dat de strafschop over moest worden genomen. Even lichtte hoop in honderden Edo-barten, even maar, want Hoek schoot weer raak. "Toen kon zelfs geen scheids rechter aan die 22 stand nog iets veranderen. De wedstrijd was nog geen drie minuten oud, toen de EDO-verde- diging aan Brandes alle gelegen heid bood. een voórzet van Steen bergen langs Wille te schieten (01). Het leek voor Feijenoord een overwinning te worden, doch de Rotterdamse offensieven liepen steeds weer vast op Schijvenaar en Lasschuit, terwijl de EDO-aanval len steeds beter op gang kwamen. Toen Van de Bijl door een opeen hoping van spelers voor zijn doel geen uitzicht had kreeg Odenthal de kans de gelijkmaker te scoren en de rust ging zelfs in met een 21 voorsprong van de tiank zij Roodselaar? In de tweede helft waren de Rotterdam mers wederom technisch uitstekend op dreef, doch weer deed de stugge EDO-verdediging iedere aanval te niet, tot vlak voorjbet eind boven omschreven strafschop Feijenoord toch. nog een gelijk spel bracht. Limburg-Zuid Nederlantf 1—2 De semi-interlandwedstrljd tus- nen Luxemburg en Zuid-Nederland Zondag /oor 8000 toeschouwers ge speeld, werd door Zuid-Nederland met 2—1 gewonnen, nadat de rust met een 01 achterstand was in gegaan. Laakkwartier estafette De Haagse atnletiekvereniging SIOMO organiseerde Zondagmid dag de jaarlijkse Laakkwartier-es tafette. Bij het nummer 3 x 2000 m ABC-klassers waren het de Rotter damse lopers van DOS die voor de derde achtereenvolgende keer de ■wisselbeker in de wacht sleepten en daardoor definitief in het bezit kwamen van de txoph.ee. jln de beslissende partij om het Nederlands kampioenschap Libre tussen Van de Pol en De Ruyter maakte de Rotterdammer in vijf beurten de 500 vol; spelend met een gemiddelde van precies 100.- waarmede hij het Nederlands re cord particulier gemiddelde, staan de op naam van Sweertng met 83.33, aanmerkelijk verbeterde. De uitslag werd: De Ruyter 29 5 28 ,5.60 V. d. Pol 500 5 245 1Ó0. Ook het Nederlands record alge meen moyenne, wederom staande ten name van Sweering met 42.49 werd aanmerkelijk overschreden. Het eindklassement luidt: gew. car. brt. h.s. a.g. v. d. Pol 6 3393 72 268 47.12 Metz 5 3185 120 175 26.54 De Ruyter 5 2942 119 297 24.72 4 2672 119 152 22.45 3 3221 156 216 20.64 2 2497 115 219 21.71 2 2175 117 271 18.58 1 2184 150 123 14.62 Teegelaar Eiehelsheim Jacobs Kruythof Wevers 't Gooi won de RDZ-beker De Robben ploeg was verre supe rieur in het vier kringentournooi. Eerst werd Amsterdam met 90 .gekraakt en in de eindstrijd moest Rotterdam, dat met 80 van Utrecht had gewonnen, met 8—1 het onderspit delven. Hennïe Dijk stra scoorde hiervan niet minder dan. zes doelpunten. Rotterdam is weer, evenals het vorige seizoen, een stad van contrasten, In het ene deel van de stad vecht Sparta voor z'n levensbehoud, in een ander stadsdeel werkt Xerxes zich naar de bovenste plaats. Maar ...inde eerste helft van de wedstrijd aan het Paadje van Duizend Treden, hadden we daar nog weinig hoop op. Het kan zyn, dat Xerxes een beet je gedeprimeerd was door de afwe zigheid van Leen Wilkgs en Koning (v. d. Peppel stond onder de lat en Verploegen had z'n wapenrok weer aan) maar het ging niet, zoals we dat de laatste tijd van de biauw-wit- ten gewend zyn. Onze verslaggever noteerde, dat er slordig en zonder geestdrift werd gevoetbald en dat de verdediging niet byster uitblonk, twee factoren, die een ongunstige in vloed op de uitslag hadden kunnen hebben, al» D.O.S. hiervan maar had geprofiteerd. Da Utrechtenaren lieten een. fris partijtje voet bat zien, dat al na zeven minuten werd beloond met een doelpunt: een ver schot van Tem ming zag v. d. Peppel tot z'n verba zing in doel verdwijnen (01). Wa ren de Utrechtenaren toen met hun goocheltoertjea doorgegaan aan Louwe en v. d. Toom lag het niet dan waren ze zingend naar 't Sticht teruggekeerd. Maar ze brachten het niet verder dan tot een hard schot tegen de paal van Van Veen. Xerxes had vóór de rust ook nog een surprise in petto. Van Beek ver oorzaakte een strafschop en terwijl iedereen al z'n longen vol blies om te gaan juichen, presteerde Louwe het om de bal naast te schieten. Pak 'm beet Wij hadden zo'n vaag vermoe den, dat er bij het kopje thee in de rust een paar harde noten, ge kraakt zijn, want nauwelijks wa ren de elftallen weer in het veld of het wag dadelijk, by Xerxes: „Pak 'itrheet Men was zo verstandig gewee&t Moet Fanny Blankers de kindereiï thuis laten? De officiële uitnodiging van de zijde van. Australië voor Fanny en haar echtgenoot Jan Blankers, is thans bij de Koninklijke Neder landse Athletiek Unie binnengeko men. Hoewel de voorwaarden aan vaardbaar zijn heeft Fanny nog geen beslissing genomen. Aange zien zij en haar man verwacht had den, dat ook een. invitatie voor de beide kinderen zou zijn gekomen. De vliegtocht voor twee personen wordt gegarandeerd, eventueel via Amerika terug. De Zaterdag te Rotterdam voor de hoofdklasse-competitie van de KNSB gespeelde wedstrijd Kralin- gcn I—Haarlems Schaakgenoot schap is gewonnen door Kralingen met 6%3%. om Barzilay naar de voorhoede te halen en Verploegen op z'n oude plaats neer te zetten en het was dit vurig jongmens, dat na een voorzet van Seton met een waarlijk meester lijke duiksprong Xerxes de leiding wist te geven, nadat Seton reeds uit een hoge bai van Koers voor de ge lijkmaker had gezorgd. (21). Twee doelpunten, die plotseling het beeld van de strijd volkomen wy- zigden. D.O.S. raakte"'-er de kluts door kwijt en een fout van Pindus, die te vroeg zyn doel uitliep, werd door Rijshouwer afgestraft (31). Aan de overwinning van de Rot terdammers viel nu niet meer te twijfelen, ook al deden de Utrechte naren waarlijk hun best om de ach terstand nog in te lopen. Vrijwel in de laatste minuut voegde Ryshou- wer er nog een doelpunt aan toe. (4—1). EERSTE KLASSE District I StormvogelsHaarlem l XerxesDOS 41 ADOVolewijckers 00 Sparta't Gooi O1 Ajax—SVV 3—3 District H Hermes DVSNeptunus 11 DFC—Zeeburgla 0—1 DWS—HBS 3—1 EDOFeyenoord 2—2 KFCVSV 1—4 DISTRICT U Tweede Klasse A Velsen—RFC 0—2 CoalSeheveningen 2—1 Quick—For tuna S2 Emma—ECH 03 DC V—IJ VS 1—2 Tweede Klasse B OvermaasExcelsior 11 VFCVUC 2—3 HVV—Sliedrecht l—O TJnitas—:EBOH 1—3 GoudaLeerdam 3—3 Hoe is de stand? Xcrxes S 11 Blauw Wit 6 10 Stormvogels 6 8 SVV' 7 8 Volewijckers 1 7 Haarlem 6 6 Ajax 7 6 ADO 6 4 DOS 6 4 Gooi 7 4 Sparta 6 2 District VSV 7 12 EDO 7 9 Neptunus 6 8 Feyenoord 7 8 DFC 6 7 DWS 6 0 KFC 7 8 Zeeburgla 6 5 Hermes DVS 6 4 HBS 6 S DHC 2 A 6 2 RCH 6 9 Coal 6 8 Quick 6 8 KFC 7 S UVS 6 7 Emma 6 6 cvv 6 G DCV 6 5 Seheveningen 7 Ir Vel sen 7 4 Fortuna 2 B 7 1 HW 6 10 Excelsior 7 9 Leerdam 6 8 EBOH 7 8 TJnitas G 7 ODS 5 6 Gouda 6 6 VUC 7 6 VFC - 0 4 Overmaas 5 i Sliedrecht 7 1 Het maagdelijk wit van onze blocnote had onbeschreven kun nen blijven, ware het niet, dat eerst een schot van Kreuning tegen de paal (na een onfortuinlijke kopbal van v. d. Linden), daarna een spetter van Schaap tegen de lat en ten slotte een doelpunt van de Hilversumse middenvoor ons de slaap uit de ogen deed wrijven. Ziedaar de (schamele) oogst van twee maal vijf en veer tig minuten voetbal in 't Sparta-stadion. Wij willen aan de ietwat som bere gang van zaken op het Kas teel niet zwaarder tillen dan de Spartanen het zelf.doen, maar, als zij nu al voor eigen publiek de andere zwakke broeder uit de af deling' niet kunnen verslaan, wat voor hoop rest hun dan eigenlijk nog wel. Misschien horen we hier en daar mompelen, dat Sparta onfortuinlijk gespeeld heeft, dat het vooral in de eerste helft toen het met het wind je in de rug het meest in de aan val was, toch beter loon naar wer ken. had verdiend. Gewerkt is er zeker, dat is buiten kijf. Aan ijver en enthousiasme ontbreekt het dit Sparta ook niet, alleen maar aan „zwaargewichten" om dit elftal in de zware „struggle for life" staan de te houden, zwaargewichten van het kaliber Schenk. De jeugdige Hoog opspringend stompt de DOS-keeper Pindas de bal boven het hoofd van Xerxesman Beun weg De zevende xompetitiedag heeft weinig ver-assends gebracht Het Zuiden won zijn wedstrijd van HKV, de Eibers klopten Achilles en Rozenburg verloor te De oningewijde is mogelijk verrast door het gelijke spel van Dectos tegen Gymnasiasten, maar laten we-vaststellen, dat het ons heeft verbaasd, dat de roodwitten het nog zover hebben weten te brengen. Het is Seits cn nog eens Seits, die het bij Deetos moet opknappen en als hij de korf niet weet te vinden zou dat betekenen, dat de Dordtenarer» verliezen. Ook tegen Gymnasiasten gelukte het hem het De stand is thans: Het Zuiden Deetos Ons Eibernest Gymnasiasten Achilles H. K. V. Vicus Orienüs Rozenburg O. S. C. R. 51-16 26—17 39-20 26—20 18—23 M—18 21-30 11—41 8—29 In de tweede klas A wordt de strijd tussen de twee ploe- eerst te doelpunten Van Wickevoort Crommelm bracht de gen, die zich op de voorgrond dringen Quick en DKC, fel. partijen op gelijke voet. Na de rust konden de gasten twee- Beide wisten ze hun partij te winnen, Quick op het kantje maal de leiding nemen, maar het eind kwam met de stand van Spangen 2, nl. met 3—2, maar de Delftse ploeg deed 3—3. Het Zuiden had meer last van de wind dan van het royaler nl. met 8—3 op Dectos 2. Verrassend was de HKV, ai moeten we zeggen, dat de Hagenaars felle tegen- 4_J van Zwervers op HSV, dat er in de tweede klas niet stand'hebben geboden. Ze kwamen door Zwaanswijk zelfs veel van terecht brengt. Het Zuiden 2 was Ready de baas voor. Maar toen Den Hartigh gelijk had gemaakt, was het ffiaar moest maar met eert gelijkspel genoegen nemen (1-1). met 'de bteuw-witten gedaan, 't Hart maakte 2—1 en na In B wordt Spangen alleen door Algemene bedreigd. De de rust De Waal en mej. Schouten 4—1. Adhilles kon Ons Rotterdammers wonnen hun partij met 4—0 van Vic. Or. 2. Eibernest voor de rust aardig partij geven. De zwartwjtten Algemene sloeg Fluks met 10—2, Barendrecht speelt zijn wisten door Moulijn en Springer zelfs met 2—0 voor te rol in de nieuwe omgeving goed. Nu kon het met 43 komen Klaas Mulder scoorde tegen. Na de rust hadden de van Hou Stand winnen. Eibers bet spel in handen en nadat Roos gelijk had ge- In de derde klas A staat Actief aan de kop door van maakt werd het door Sloof 2—4. waarna Schoonhoven 2—6 Ons Htus met 3—2 te winnen en doordat Quick 2 met 3—1 scoorde. Mej. Vonk zorgde dat de strijd met 2—7 eindigde, van .Velox 2 verloor. Succes won moeitcvol met 5—4 van Rozenburg werd te Leiden door Vicus Orientis geducht Dcet03 4. In B kreeg Unicum zijn gerste nederlaag te in- aan de tand gevoeld. De Rotterdammers kregen geen voet casseren van Olympiaan 2 (30). In C bleef Velox in de aan de grond. Voor de rust scoorden Sommelt'ng en Kruit running door Hou Stand 2 een 3—1 nederlaag toe te bren- driemaal. Na de pauze werd het door Kruit 4—0, waarna gen. Schiedam deed goed werk door Ready 2 met 5—1 te v, d. Waals cn mej. C Brieer voor 6—0 zorgden. kloppen. bullebijter is van do half linie naar de backplaats gedirigeerd en al komt hij op het middenveld beter tot zijn recht, aan zijn onvermoeid sjouwen en onverflauwbaxe agres siviteit was het zeker te danken, dat de zege van 't Gooi maar tot één doelpunt beperkt bleef. In de voorhoede van Sparta was het eigenlijk alleen maar Bennings- hof, die - figuurlijk dan boven de anderen uitstak. Voor de rest was het Lening incluis veel gedraaf, weinig nut. De keren, dat de stevige Mostert actief moest worden, waren gemakkelijk te tel len. En zo stond deze wedstryd, waar in uiteraard wel fel werd gespeeld, op een peil van middelmatigheid, die ten slotte de slaap naar de ogen dreef. Het wanhopige gepeuter van Sparta om een doelpunt le maken, het slechte aanvalsspel van het Gooi, waarin een bekwame voet baller ala Schaap ook dreigt te ver zinken, het was alles behoudens kleine opflikkeringen niet erg hartverheffend. Na lang en moei zaam geworstel is dan ten slotte Gooi met de (kostbare )<- punten gaan strijken. Verdiend of onver diend, dat doet er niet toe. Wij hebben de trainer zijn naam is ons even ontschoten nog heftig zien gesticuleren met adviezen waarmee wy het (zij 't tussen haakjes) niet eens waren, wij heb ben zelfs Ok Formenoy nog tussen de spelers gezien, dankbaar van een gelegenheid gebruik makend om advies te geven, maar waar niet is, verliest zelfs de keizer z'n recht. En er is bij Sparta niet veel meer over van de oude roem, die 'n Bok de Korver, 'n Cas Ruffelse, 'n Huug de Groot er in gebracht heb ben. In de 3de klas B 2iet het er voor onze stadgenote Leonidas niet bijs ter goed uit, want zij boekte nu reeds haar vijfde nedêrlaag en wel tegen Wassenaar, dat met 14 overwinnaar werd. Remmerswaal en Weezenaars brachten voor de rust de stand reeds »op 02 en door een fout van de doel man van Leonidas werd het na de rust door Buitelaar 03. Nadat A. v. d. Saade de achterstand van Leonidas had verkleind, scoorde Buyteiaar voor de vierde maal. VDL blijft met Laakkwartier de leiding houden ii> deze afdeling, nu de Mussen van de Maassluizenaren met 23 verloren. Concordia boekte haar eerste overwinning op het Schiedamse DHS (42), waar door de Delftenaren mogelijk spoedig de gevaarlijke zone zullen verlaten. Rising Hope heeft in afdeling D van Texas met 4—0 gewonnen en daardoor VOC van dc eerste plaats verdrongen. De uitslagen van Zon dag hebben tot resultaat gehad, dat nu VOC, HPSV en Postduiven de 2de, 3de en 4de plaats met 8 punten int 6 wedstrijden moeten delen, De theemensen hebben op deze drie verenigingen een voor sprong van één punt. De Rotterdamse clubs in de 3de klas E waren niet alle even geluk kig, want alleen Hitlesluis, dat naar Leerdam trok om LSV te be kampen, kwam met de punten te rug l2. Siod moest op eigen ter rein het onderspit delven tegen Fluks, dat met 12 de overhand behield en EDS kon het al even min op eigen grond bolwerken te gen Zwijndrecht, dat een zege van 02 boekte. In F komt Spartaan '20 HOV, dat vrijaf had, in het vaarwater zitten, maar tot een gelyk aantal punten kon zij het toch niet bren gen, wijl DRL haar een punt af snoepte met het gelijke spel van 2—2. Martinit gaf de Spartaan voor de rust een. voorsprong van 02, doch in de tweede helft slaagde Rietveld erin de voorsprong van DRL's tegenstandster weg te wer ken. Inderdaad een mooie prestatie van DRL, dat evenwel nog steeds de laatste plaats blijft bezetten. FSV Pretoria en SVW deelden met 11 de punten, waardoor de Gor- cumers zich in opwaartse rich ting konden bewegen. In de 4de klas E moest de wed stryd SatumusRava bij een stand van 03 wegens beenbreuk worden gestaakt. In afdelng F boekte Germinal haar eerste over winning en wel op Schiedam, dat met 32 ten onder ging. Belvedere moest in BTC met 13 haar meer dere erkennen en het'gevolg daar van was, dat deze clubs van plaats verwisselden en BTC op de tweede plaats belandde. In de 4de klas G heeft Aeolus met het enige doel punt van de wedstrijd van Full Speed verloren. Eerst tegen, het einde kwam dit doelpunt tot stand. Door deze uitslag is Oliveo, die zelf van Westlandia met 32 verloor, op de laatste plaats terecht geko men. Hion maakte met het onderaan de ranglijst bengelende Dilettant korte metten door de gasten met 5—0 te verslaan. Verder noleren wij in deze afdeling met minder dan drie gelijke spelen n.L Zwer versLekkerkerk 22, DZB Schoonhoven 00 en DEH—RDM In de plaatselijke ontmoeting Pechvogels-Florissant trok laatst genoemde aan het langste eind, hetgeen tot gevolg heeft, dat zij de voorlaatste plaats heeft kunnen verlaten. Ursus verpletterde in de 4de klas I Sunrise met 7—0, waardoor het er voor de Rotterdammers niet beter op geworden is en zij voor lopig nog de laatste plaats blijven bezetten. Gelukkig voor Sunrise Kom je in de Damlaan te Schiedam, dan zie je daar niet met grote let ters staan: Hermes wordt kampioen! Hermes is misschien nog niet voor Schiedam wat Sparta is voor Rotter dam, maar wie op de trihUne z'n ogen de kost geeft tussen die echte, ouwe Kermes-klanten, kan daar menigmaal een voorhoofd zien fronsen pas'1 van Melief, waarvan Sjerp pro fiteerde om dé bal scherp voor doel te brengen en v. d. Horst om de re- aervckeeper van Hermes, van Biest, de gelyk maker af te dwingen. Heel, heel erg moeizaam moeten de Schiedammers de puntjes bijeen grabbelen om uit de buurt van de rode lantaarn weg te komen. Dit maal was het weer Neptunus, dat ook z'n deel opeiste, zij het ook een heel ander Neptunus. dan de „giant- killer", die de vorige week V.S.V. En z'n hemd liet staan. Om maar 'n voorbeeld te noemen: ïloogendoorn en«Klein, die nog geen week geleden in topvorm speelden, waren nu maar zózó en het was voor ben, schrijft onzo verslaggever, maar gelukkig, dat Borranl en Stolk toch eigenlijk goed voer en een warme stal verdie nen, dat bovendien Kokkie v. d. Tuyn ook niet zyn beste dag had en de overbly venden, Hcyster en Lex Jansse te veel aan bun lot werden overgelaten, waardoor het doel van Landman toch maar zelden onder vuur kwam te liggen. Van Neptunus was de kleine Kok het best op dreef, maar ook hij was een eenling, doordat v. d. Burg hem weinig steun gaf en v. d. Horst er kennelijk pijn van had, dat Poulns van het stoppe ren zo langzamerhand de kunst door heeft. De eerste twintig minuten hadden d, Mos cn Melief veel te Jyden van de agressieve drietanders, maar toen er geen prik op volgde, wisten de Schiedammers de aandacht te verplaatsen en moest Landman iets gaan doen tegen schoten van Heys- ter en Jansse. Wij kunnen wel zeg gen, dat Hermes vanaf dat ogenblik de teugels in banden hield, wat pas een minuut voor de rust tot juichen aanleiding gaf, toen Hoogendoorn een fout maakte en Lex Jarusse deze afstrafte. Na de rust was het de scheids rechter, die de aandacht trok door z'n veelvuldig geblaas voor tal van kleine overtredingen. Doch de heer Heeneman scheen zich in het hoofd te hebben gezet geen rommelige wedstryd toe te lat^n, wat "misschien nog niet zo dom. waa. Na een half uur rommelpotten volgde een „faux verloor ook NHS in Schiedam van Martinit met 31. Transvalia stel de teleur door van. WRW met 1—0 te verliezen, waardoor zij de twee de plaats verspeelde en deze aan Fiakkee moest afstaan, niettegen staande Flakkee met Steeds vol harden met 11 de punten deelde. St. Lodewijk heeft in de 4de klas J een kostbaar punt aan RCD ver speeld, maar gelukkig voor haar deed Dindua tegen Oss (11) het zelfde, zodat St. Lodewijk de rang lijst nog blijft openen. De wed strijd begon een half uur te laat, omdat er geen scheidsrechter aan wezig was, die men op het terrein, van DFC naderhand vond. SMV heeft haar stadgenoot het Noorden met 25 onder de kme weten te houden, zodat het voor de concurrenten van deze Rotterdam mers een harde dobber zal worden om ze te onttronen. Hermandad voert m afdeling L de boventoon, 's Gravendeel kreeg op eigen grond een kleine neder laag van 0I te slikken. De poli tiemannen staan nu met 11 punten uit 7 wedstrijden aan de kop, ge volgd door Dubbeldam en Poortu- gaal die uit een gelijk aantal wed strijden beide 9 punten bezitten. Frans Ku-yper glunderde Zater dagavond in het Sportfondsenbad, toen het Ned. jeugdzevental als tussenwedstrijd bij het Vier-krin gen Dames Watcrpolotournooi om de RDZ-beker, een 8—4 overwin ning behaalde op het Rotterdams zevental. Hij heeft naast de trai ning van het Ned. zevental, mo menteel de beschikking over een twintigtal jeugdige knapen van 18 tot 19 jaar, waarmee hij op gezette tijden een traming belegt. Uit deze groep wordt een zevental samen gesteld, dat volgend jaar enkele Internationale wedstrijden zal spe len. Kuyper wil hiermee bereiken, dat bij het wegvallen van een of twee spelers uit het Ned. zevental, onmiddellijk aanvulling kan ge schieden uit deze groep. Zijn de vies is „wie de jeugd heeft, heeft de toekomst." De ploeg die Zaterdagavond aan het werk was, wettigt het optimis me dat Nederland op waterpoaoge- bied voorlopig genist kan zyn. Wat het Rotterdams zevental daar tegenover liet zien, had niet zo veel om 't lijf. Wel maakte Lcx Snoek <SVH) twee goede doelpun ten en. gaf keeper Wenmakers, die bpaald zwak was, evenzoveel coals cadeau aan de jeugd, doch hot ge heel rammelde, waardoor de wed stryd tegenviel. Bijlsma (Haar lem) was bij de jeugd de beste speler. Indeling wintercompetitie Zwembond Rotterdam De indeling der wintercompetitie 1948'49 van de Zwemkring voor Rotterdam en Omstreken luidt als volgt: Dames: le klasse: Merwede ODZ, RDZ, Rotterdam. 2e klasse: ODZ 2, RDZ 2, Rotterdam 2, VZC, ZZPC. 3e klasse: Merwede 2, ODZ 3, RDZ 3, RZPC. Heren: Jeugd: LAC, Merwede, Rotterdam, EZC, SVH, SZC. le klasse: Merwede 2, Rotterdam- comb., RCZ 2, SZC, VZC. 2e klasse A: Maas-comb,. Merwede 3, Rot terdam 2. ZPB, ZZPC. 2e klasse B: RZC 3, SVH 3, SZC 2, VZC 2, ZPC. 3e klasse A: LAC, Rotterdah 3, RZC 4, VZC 3, ZZPC 2. 3e klasse B: Rotterdam 4, RZC 5, RZPC, SZ C 3, VZC 4, KWV. ï)e Rotterdamse Leeuw Zaterdag heeft de Rotterdamse Leeuw een rit over 45 K.M. gehou den. Er werd met ploegen van drie man gereden, samengesteld uit A, B en Junior-klassers. Tien ploe gen verschenen aan de start. De uilslag luidt: 1. van Gorp, Wervers en Versluis 1 uur 16 min. 2 sec.; 2. Verhoeven. Du 11aart cn Warmen- hoven 1.18; 3. P. Versluis, Blokzijl en van Driest 1.19.14; 4. v. d. Vaart, van Vliet cn van Eisen 1.21.35, 5. Zwanenburg, v- d. Vla am en Neder- veen 1.23; 6, T. Blokzijl, Ooster baas en Franken 1.26.29.' Het record aantal toeschouwers ca. 4000 is getuige geweest van een spannende strijd met uitste kend spel, vooral van dc kant van Overmaas. liet elftal van Excelsior bleek met dc ervaren doelman v. d. Torre en de achterspelers Smits en Verboom sterk In de verdediging te zijn. De aanval van Excelsior was echter verre van schotvaardig. Overmaas scoorde het eerste doelpunt van de wedstrijd door middenvoor de Bakker, uit een fraaie voorzet ven Zonruitcr (1-0), nadat v. d. Torre even tevoren een schot van de Bakker op kranige wijze had gestopt. Tot aan de rust bleef de stand ï-0. In de tweede helft toonde Over maas een duidelijk overwicht, maar slaagde er niet in de score op te voeren, voor een deel tengevolge van het feit, dat spil Versteeg reeds enkele minuten na de rust moest worden vervangen. Dit bracht een omzetting in het elftal van Over maas met zich, die het samenspel minder goed deed kloppen, De aanvallen van Excelsior bleven eveneens geruime tijd zonder suc ces, waaraan het prachtig verdedi gen van de jeugdige linksachter van Overmaas, Slagter, niet vreemd was. Pas enkele minuten voor tijd kwam bij een laatste wanhopige poging van Excelsior de gelijkmaker tot stand V.F.C. HAD PECH! De wedstryd, in Vlaardingen tegen V-F.C. heeft V.U.C. op geluk kige wijze gewonnen, doordat de rechtsachter van V.F.C., P. van Eyk, het ongeluk had, kort voor tijd in eigen doel te trappen toen de stand 2-2 was, hetgeen de spel- verhouding juist had weergegeven. De vrij sterke wind deed afbreuk aan'het spel. Bij V.U.C. was B, de Harder, als steeds, dc gevaarlijke het algemeen sterker, doch eerst na een half uur spelen scoorde C. van Eyk het eerste doelpunt met een uitermate fraai schot in. de bovenhoek (1-0), Voor de rust nog maakte V.U.C. gelijk door een ver schot van rechtsmidden Straus Na de rust hernam V.F.C, spoe dig de leiding, weer door CL van Eyk, met een verrassend ver schot (2-1), maar kort daarop werden de partijen weer op gelijke voet gebracht door toedoen van Huis man (2-2) COAL WON VERDIEND In eon wedstrijd met weinig hoogtepunten en slecht spel van beide zijden wist Coal verdiend op beide punten beslag te leggen. In do eerste helft nam Coal de lei ding uit eon voorzat van rechts, waarop Godvliet inschoot. De mid denvoor van Scheveningon van Geen profiteerde van een misver stand in de achterhoede van Coal en kon ongehinderd inkoppen 1-1. Na de thee was Coal met het voordeel van de wind het meest in de aanval, doch kon vooreerst geen succes boeken. Ongeveer 20 minu ten voor het einde scoorde God vliet voor de tweede maal uit een. doclworsteling 2-1. Nadat de Bruyn een strafschop had naastgeschoten, deden zich aan beide partijen nog enige khnsen voor, die echter niet werden benut. Senioren kampioenschap pen van de ZRO Zaterdagavond 13 November om 8 uur, organiseert de Zwemkring voor Rotterdam cn omstreken de jaarlijkse senioren kampioenschap man. Voor de rust was VJF.C. over pen in het Sportfondsenbad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 3