C STADSNIEUWS SBLO verzette veel werk en heeft grote plannen Schiedams RADIO RADIO van DiJK Voorlopig zeven sportvelden in Kethel Nog drie velden aan Laanslootseweg Nieuwe kippenbrug komt spoedig Goed nieuws voor het woonwagenkamp Automatisch bellen met Delft AGENDA STADSKRONIEK Wie er aan de slag kunnen g-aan KDO liet zich horen Vrouwen en politiek Mevrouw van der Goes v. Naters sprak in het 34' Uit het SW-kamp Jaarvergadering van het Chr, Onderwijs Verkeerscursus voor beroepschauffeurs SCHEEPVAART SCHIEDAM Nieuwe Cursussen Rembrandtiaan 64 DAN EEN KOERIERSTER Verras Uw vrouw i Vefo wyinger ENIGE VOLSLAGEN NAAISTERS v/h GEBR, BERVOETS Koeriersters 2 Vrijdag 26 November 1948 Lang bad het S.B L-O.-bestuur ook dit Jaar weer gewacht met het uit schrijven van ae jaarïyke ledenvergadering, want men wilde 20 graag de bestuursleden van de Schiedamse sportorganisaties de definitieve rege ling van de terreinkwestie voorzetten. Het wachten duurde echter te lang en zo was er dan Donderdagavond vergadering by Beyersbergen zon der mededcung over de aanvang van de werkzaamheden aan de nieuwe sportterreinen onder Kethel. De heer Leenderts had echter genoeg hoop volle berichten, die de sorg voor de nieuwe velden niet zo zwaar deden wegen Zijn belangrijkste mededeling was wel het plan voor nog drie per manente sportvelden aan de Laanslootseweg, die ongeveer op dezelfde tijd klaar xuJen zyn als de velden bij Kethel. waarvoor heel binnenkort de eerste spade in de grond kan worden gestoken By de bestuursverkiezing heeft de neer van Kesseler wegens vertrek naar Voorbug afscheid geno men van de S-B.L O. Het begon al direct na het ope nen van. de vergadering met het hoofdthema, de terreinkwestie. Over de stand van zaken hierbij drukte voorzitter Leenderts zich uit, „dat de zon nog niet helder aan de hemel stond, doch er reeds stralen door de wolken schenen. Vorig jaar zei het bestuur, dat in 1948 met het nieuwe terreincom plex was begonnen en te dien aan zien bestaat er ook thans ondanks het late jaargetij, nog hoop. In het overzicht van de werkzaamheden irt 194S kwam de heer Leenderts bieop terug. Naar hij verelde kan de onteigeningsprocedure waarop thans alles vastzit, ieder uur 'an de dag aflopen. Voor enkele weken is het gevraagde credieï van f 140.000 voor deze werkzaamhe den door Gedeputeerde Staten toe gestaan en Gemeentewerken zegde een onmiddellijke aanvang van het werk toe. De heer Leenderts wees erop, dat de nieuwe velden zo goed mogelijk zullen zijn en er voorlo pig zeven komen. Twee terreinen moeten wachten, aangezien de grondsoort niet direct geschikt is. Een verrassing' was voor velen het bericht, dat ook aan de Laan slootseweg nog drie definitieve sportvelden komen, wel niet ge schikt weg ende afmetingen voor de KNVB voetbalclubs, doch wei voor de RVB. Mogelijk echter, dat deze terreinen op een ande re plaats dan de nood-velden worden bestemd voor hockey of karfbaL Vroeger dan de zeven ter reinen komen deze drie echter niet klaar. Verder krijgt het Oudedijk-ter- rein, dank zij 't woonwagenkamp, een drinkwaterleiding. Wat het voetballen betreft, kwam ook nog aan de orde het organiseren van schoolvoetbal-teumooiec en der gelijke, waarvoor binnenkort een schoolsportcommissie in het leven wordt geroepen, bestaande uit le den van het onderwijs en SBLO- afgevaardigden, Het afvoeren van het publiek van het 5W-terrein gaat thans nog niet vlot. De SBLO hoopt hier spoedig betere voorzie ningen te kunnen treffen. De zwemgelegenheden hadden ook de aandacht van de SBLO, die een deskundig advies liet uitbren gen over het zwemmen in de Pol dervaart. Wegens verontreiniging van het water door de tuinderijen en door levende en dode ratten, moest dit tens terkste worden af geraden. De toestand blijft ook op di: gebied moeilijk, doch volgens de heer Leenderts worden er in het gemeentebad aan de Haven dijk verbeteringen aangebracht, die zullen maken, dat het bad zeker voor de eerstkomende 15 a 20 jaar aan de eisen zal voldoen. Intussen blijft de SBLO waakzaam wat be treft de aanleg van zwemgeïegen- heid in Nieuwland. De wielrenners ih door de SBLO een nieuw trainingsparcours op het industrieterrein van Nieuw- Mathenesse aangewezen, dat goed voldoet. T.a.v. de gymnastiekloka len kon een minder optimistisch geluid worden gehoord, want het lokaal in de Lekstraat kan worden afgeschreven. Gepoogd wordt nu ter compensatie van dit verlies het v.m. gymnastieklokaal aan de Broersvest weer vrij te krijgen. De steeds kleiner wordende omvang van het distributie-apparaat kan dit wellicht genoegen doen nemen met een kleinere ruimte. Verandering van taak Ook de SBLO is vertegenwoor digd in de Schiedamse Gemeen schap, evenals in Ertso- en Bene- lux-coraité's. Tot dusver had dit, van de werkzaamheden stelde het bestuur voor t.z.t. twee nieuwe be stuursleden erbij te benoemen. De tenminste wat de twee laatste co rn ité's betreft, veelal een persoon lijk karakter, doch naar werd me degedeeld. komt* hierin spoedig •wijziging. De leden van het SBLO- bestuur in een of ander comité vertegenwoordigd, zullen dan ver antwoording schuldig rijn aan rum algemene ledenvergadering. in Wat men las uit de Gemeente-Bibliotheek In de maand October 1948 werd in het hoofdgebouw aan de Lange Haven uitgeleend: 9276 boeken (vorig jaar 10.358); waarvan 624 (733) kinderboeken; 3077 (3281) studiewerken; 5575 (6344) romans Üit het filiaal Gorzen werden ge lezen 877 (644) boeken; waarvan 179 (120) kinderboeken; 254 (184) studieboeken; 444. (340) romans. In het filiaal Kethel leende men uit 502 (625) boeken waarvan 60 (73) kinderboeken 46 (69) studie boeken; 396 (483) romans. Aan het Weeshuis der Hervormden werden bovendien nog ter lezihg gegeven 183 (100) boeken. In. totaal werden uitgeleend 19833 (vorig jaar 12105) waaron der toen 378 boeken aan het Inter neringskamp te Vlaardingen. Het aantal houders van leeskaar- ten bedroeg 2625 (2972). verband met de sterke vergroting vergadering had hiertegen geen principiële bezwaren. Afscheid van de heer van Kesselen De bestuursverkiezing bracht de heer H. van der Zee m het bestuur en de vacature, welke ontstond j tengevolge van het vertrek van de heer van Kesselen. De laatste werd by monde van de heer Leenderts dank gezegd voor alles wat hij voor de SBLÖ deed. Zijn helder inzicht en zorg voor het aigemeen sport- belang in Schiedam heeft "rr.en steeds zeer op prijs gesteld. Zijn opvolger riep de voorzitter een welkom toe. Het scheidende bestuurslid me moreerde nog even zijn toetreden tot het"SBLO-bestuur en he. werk, dat hij in samenwerking met zo mede-bestuurders mocht verrich ten. Als kroon op het werk, wens te de heer van Kesselen, het be stuur toe, dat Schiedam spoedig mag baden in gelgenheden voor de beoefening van de sport. Nog steeds ligt over de Nieuwe Haven het oude Kippenbruggetje dat in een dermate vervallen toe stand verkeert, dat Gemeentewer ken reeds geruime tijd geleden het voetgangersverkeer ingrnpend be perken moest, om ongelukken te voorkomen. Er kwam een afraste ring. die slechts het éénrichtings verkeer toeliet en noodzaakte tot het lopen m ganzenpas. Reeds eerder konden wit berich ten dat de Nieuwe Brug in het na* jaar zou worden aangebracht. Iets later is het ondertussen wel gewor den, doch naar wij thans vernemen, zouden de werkzaamheden zeer binnenkort een aanvang nemen. Nog voor of omstreeks Kerstmis denkt men de Nieuwe Brag, die van geijjke grootte wordt ais de oude, in gebruik te kannen stellen. De bouw vindt plaats btf de Gusto. Naar Woensdagavond tijdens de ledenvergadering van de J.B.L.O. werd medegedeeld, zal binnenkort het voetbalterrein aan de Oudodijk aanges]oten worden op de water leiding- Dit zal mogelijk zijn door de drinkwaterleiding, die wordt aangelegd naar het woonwagen kamp. In dat opzicht komt er ter plaatse dus een belangrijke verbe tering, al zullen hiermee nog niet alle grieven zijn weggenomen. Met ingang van 22 November is ook Delft voor de Schiedamse abonne's van het telefoon district Rotterdam automatisch te bereiken. Het kengetal is K 1814. HET BESTUUR VAN HET JEUGDTEHUIS Naar men ons meedeelt, hebben in het Stichtingsbestuur van het Jeugdtehuis behalve de reedis in onze krant van Zaterdag j.I. ge noemde personen, ook nog zitting mej. F. van Thiel en de heren K. J. Otterloo, W. Kok en M. Holl. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door mevr. Benthemde Wilde, dr. J. G. Jansen en de heer H. IJssel- stein. Toneel: 2 December, Passage-theater, l uur. Toneelkring „Het Schouw spel", Ned, Volkstoneel met .Rasmus de Wonderdokter". Concert: 27 November. Volksgebouw. 8 u: MandoHnegezclschap Devramo. Films: Passage-bioscoop: Da. 2. 6.30, 9,15 Za, en Zo. 2.30, 6,30 cn 9.15 u: De held van Texas, dB jr.). Op het toneel: 2 Wilco's. Monopole: Da. 2, 7, S, Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5, 7, 9, u; De man zonder geheugen. (14 jr.). Feestavonden e. d» 27 November, Ver.-lokaal, 7.30 Bonte avond A.N.J.V. Sport: 24 tm, 23 November. De Kroon, 7.30 u: Kegelcoüeours t.b.v. Niwin. In de Noordmolenstraat reed een vrachtauto, bestuurd door G. uit Rotterdam, Donderdagochtend tegen de pui van het pand Noord- molenstraat 70 en bekwam schade. Een verkeerde uitwijkma noeuvre deed de auto van S. ken nis maken met de bespannen wa gen van v. d. B. uit Maassluis. Ook hier vielen er brokken. Een jeneverbloed veroorzaak te B. uit Den Haag, die een mand met twintig liter „Schiedams" van de auto liet vallen. Door onbekende oorzaak vloog op de Broersvest gisteravond de auto van P. m brand. Het vuur was spoedig geblust, doch schade aan de motor kon niet worden voorko men. Advertentie l. Af. Er zijn natuurlijk oude ge vestigde zaken waar U dure zilveren cassette skunt kopen. En er zijn ook zaken waar U rustig op een lange fijst gezet wordt voor een goed kopere cassette. Maar daar hebt U allemaal niets aan, U zoekt een prima verchroomde cassette 16-delig maar voor 'n prijs waarvan Uw portemonnaie niet gaat kreunen. Zo'n cassette verkopen wij nu, zonder meer uit voorraad leverbaar en U koopt hem voor Bijpassende etui's met 6 dessert couverts Toi 5 Dec. (ook Maandag) zijn wij de gehele dag geopend van *9-~6 uur. ■.VATHENESSERLAAN (DUKZICHT'w Advertentfe I. M. Van het Gewestelijk Arbeids bureau ontvingen wy de volgende opgave van de aangeboden en ge vraagde betrekkingen, die per 24 November bij het Schiedamse bu reau genoteerd stonden. Aangeboden arbeidskrachten Afd. Bouwbedrijven: grondwerkers, betonijzer vlecht ers, mach. houtbewerkers, schilders. Afd. Metaalbedrijven: constructeur (staalbouw), aank. werktuigkundige, aank. electr. mon teur, land machinist (gedipL) en chauffeurs. Aid. Alg. Bedrijven: boekhouders, kantoorbedienden, incasseerder, broodbakker, expedi tieknechts. magazijnbedienden-, kell- ners. musici, portiers, vertegen woordigers en ongeschoolde arbei ders. Afd, Jeugd: automonteurs, electriciens, kan toorbedienden (jongste), scheepsbe- schieters. Afd. Vrouwen: doktersassistente, kantoorbedien den, jongste bedienden, leerioing naaisters, serveersters, leerling ver koopsters en werksters. Gevraagde arbeidskrachten A£d. Bouwbedrijven: stukadoors, metselaars, opperlie den. timmerlieden, halfwas schilder, grondwerkers, meubelmakers en' kurkensnijders. Aid. Metaalbedrijven: bankwerkers (routine), buiten bankwerkers. electr. lassers, gereed schapsmakers, gereedschapslijpers, hout-scheepmakers, koperslagers, vormers. Joodgieters, metaaldraaiers (geschoold en revolver), metaal- f raisers, metaalschavers, metaalslij pers. plaatwerkers, scheepsbikkers, pre cisiebankwerkers, pijpenmon- teurs, scheepsijzerwerkers, smeden (grof en kachel), sollicitanten voor omscholing, voorslaanders, werf- en igeterijsjouwes, bikkers, fabrieks arbeiders metaalindustrie. Afd. Alg. Bedrijven: letterzetters, boekdrukkers, ear- tonnagewerkers, papiersnijder, druk kerijbinder, kapper, fabrieksarbei ders, melkbezorger, aank. glas loodzetter. In de Limburgse mUnen kunnen flinke arbeiders geplaatst worden. Afd. Jeugd; bakker-bezorger, borstelmakers, cartonnagewerkers, drukkers, for- ceur, glas in loodzetter, glassnijders, granietwerkers (kunststeen), kur kensnijders, koperslagers, kopergie ters. letterzetters, loodgieters, fitters, mach. houtbewerkers, machine bank werkers, plaat en constructiewer kers, slagersjongens, smid-bankwer kers, timmerlieden, vormers, half was slagen, zeilmakers, cantine hul pen, matroos (binnenvaart 1618 jaar). Afd. Vrouwen: dienstboden, dagmeisjes, fabrieks meisjes, verkoopster (kruideniers waren), strijksters en wasserijmeis jes. De mondaecordeonvereniging K. D. O. had bij de uitvoering, die zij gaf in Musis Sacrum, over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Voorzitter Havermans opende de avond met een kort welkomst woord, waarna de mond accordeon- nisten onder leiding van de heer P. van Hassel het Intermezzo uit de Cavaleria Rusticana van Mascagni en Precieuze Gavotte van Gilles, twee nummers, waarmee men op laatstgehouden concours promo veerde naar de tweede afdeling, op correcte wijze ten gehore brachten. Het cabaret-ge2elschap de Boré's zorgde voor wat afwisseling. Sma kelijk is er gelachen. Het tweede gedeelte van het K.D.O.-program- ma bestond uit meer populaire nummers, waarbij speciaal ge noemd moet worden de mars, die dirigent van Hassel zelf compo neerde- Een gezellig bal besloot de pret tige en in alle opzichten geslaagde K.DO-avond. In het kader van de „Vrouwen dag" heeft de vrouwengroep van öe afdeling Schiedam van de Party van de Arbeid gisteravond in het Volks gebouw een bijeenkomst ge houden. waarin mevrouw A. van der Goes van Naters-van der Plaats een korte toespraak hield over de leuze „Vrouwen, waakt en werkt". De spreekster betoogde dat het domme vrouwen ztjn, die beweren geen tijd en geen zin te hebben om „aan poli tiek" te doen, immers: gewild of niet gewild, de politiek bemoeit zich wel met de vrouwen, ln het bij zonder met de huisvrouwen. Zij be sprak verder dc politiek onzer rege ring in de na-ooriogse jaren, stond ln het by zonder stil by de vele voor zieningen welke op sociaal terrein zijn genomen en schetste verder ce betekenis van de financiële hulp die ons uit Amerika door middel van het Marshall-plan wordt geboden. Tenslotte wekte 2ij op mee te helpen aan het leggen van een hechte grondslag voor een duur zame vrede in de landen van West- Europa, een vrede, die door eerlijke samenwerking van alle goedwillen- den zeker geen illusie behoeft te blijven. De bijéénkomst, die druk was be zocht, stonnd onder leiding van me vrouw Hartkoorn-Groos en werd opgeluisterd door het optreden van een toneel- en muziekgroep je, welks medewerking, blijkens het vele ap plaus, zeer werd gewaardeerd. Burgerlijke Stand GEHUWD: J. Huizer. 25 j. en D. Jansen, 24 M. P. Offerman 22 j. en C. v. Dijk 18 1.; C. 3. vd. Laak, 23 j. en W, M. Landsbergen, 26 j,; J. W. de Vette, 31 j. en B. S. Scholte, 2B j.; J, Schouten, 35 j. en C. J. v. Beek, 24 j.; J. Verbiest, 27 j. en J. W. v. Beek, 20 j.: C. H. Blanker, 26 j. en C. M. Koppenhagen, 27 j.; J. A. v. d. Bos. 20 j. en P. Bruggeling, 19 jP. B. de Koning. 54 j. en P. J. M. Hofstede, 47 j.; Th. Koelewijn, 29 j. cn D. Kloos, 19 j.; C. Putters, 30 j. en J. C. M. v. Breukelen, 23 j. ONDERTROUWD: C. L, Barrilaij. 24 j. en H. v. d. Heuvel, 22 j.; M Breedveid, 27 j. en M. v. d. Heiden. 23 j-: C. Lindenburg, 27 j. cn G. v. Katwijk, 23 j.; F. H. Mansveld, 25 j. en H. E. de Haan, 18 j.; C. A. H. de Pater, 25 j en C. C. v. Etten, 22 j.; 3. G. C. Schuurmans, 25 j. en M. Roogje, 22 j.; H. Slagmolen, 19 3. en A. v. Dijk, 18 j. GEBAREN; Carola H., d. v. B. H. M. de Raaij en CD. Draijer, Rem- brandtlaan 90; Johan M. A„ 2. v. J. M. A. Breedveïd en H. M. Schuijt, Dr. Noletstraat 1; Johannes, z. v. W. Duikelaar en J. v. Beuzekom, Wa rande 36; Christiaan p., z. v. W. de Nijs en C. Hagen Lange Achterweg 8; Maarten C., z. v. A. v. d. Sloot en C. G. Kok, Schie 17: Wilhelmina M. F., d. v. W. A. v. d. Klink en C. v. d. Pas. Singel 209; Mecuwis, z. v. C. Stout en W. v. Schaijk, Dr. Noletstr. 1; Willem, z. v. W. Andeweg en M. Hoogendijk, van 's-Gravesandestr. SEV1A VI-AY OND Voor het Simavi-concert in de Nieuwe Kerk bestond Donderdag avond jammer» genoeg niet de be langstelling die men mocht ver wachten. Immers, het doel was uitermate sympathiek en de chris telijke oratoriumvereniging, onder leiding van Jacques P. Bekkers, met solistische medewerking van Meindert Bot, bas en Adri Fonteyn, orgel, brachten een zeer goed pro gramma ten gehore. Zondag zal aan de Schieweg in Rotterdam uitgemaakt worden of S.V.V. tot ae komende fa"orietc-n zal blijven behoren, ofwei dat het een toontje lager zal gaan zingen. De strijd tussen Xerxes en S-V.V. wordt een ontmoeting van bijzon dere betekenis, zo een waar iedere voetballiefhebber reikhalzend naar uit ziet en die de harten der aan hangers reeds weken te voren snel ler doet kloppen. Wat de kansen betreft, mag aangenomen worden, dat deze voor Xerxes door zijn thuiswedstrijd gunstiger liggen en de Rood-Groencn zullen er dan ook op moeten rekenen, dat alle zeilen bijgezet moeten wordn, Dat Arie de Bruyn en 2'n mannen hun uiterste best zullen doen is buiten kijf en het zal voor hen wellicht een mo rele kracht zijn te weten, dat het gehele Schiedamse Rood-Groene legioen uit zal rukken om zijn favorieten in deze titanenstrijd trouw terzijde'te staan. Het 2e elftal speelt om 10 uur thuis tegen D.F.C. 2. Deze S.V.V.- knapen zulen, indien zij het vege lijf willen redden, heel wat beter moeten aan pakken dan zij Zondag j.I. tegen Hermes 2 gedaan hebben. Vooral na de rust was het toen een troosteloze vertoning en werden alle kansen op een overwinning door lankmoedigheid verknoeid. Het wordt dus tijd dat de ogen der S.V.V.-reserves opengaan en zij Zondag hun goede voornemen bewijzen met een overwinning. Het 3e elftal gaat naar VI aardin gen om daar om 10 uur de strijd aan te binden tegen het taaie For- tuna 2. S.V.V, 4 is vrij. Het belangrijkste punt "van de jaarlijkse ledenvergadering der Ver eniging tot Bevordering van Chris telijk Onderwijs te Schiedam, dis Donderdagavond in het Vereni gingslokaal werd gehouden, was wel de inleiding van de heer B. van der Kolk uit Amersfoort over de wen selijkheid van een Chr. school voor Buitengewoon Lager Onderwijs in Schiedam. Spreker wees op de plicht van dé Christen in het algemeen om. ook aandacht te schenken aan het geestelijk minder begaafde kind. Ongeveer dertig procent van deze minder begaafden plaatste de heer Van der Kolk bij de groep, die in een inrichting thuishoort, doch voor de overigen dienen zeker betere voorzieningen te worden, getroffen dan tot dusver het geval is geweest. Schiedam kent tot dusver alleen een openbare seh ooi voor B.G.L.O. en deze is eigenlijk nog te veel bezet. Na de inleiding is een voorlopig co mité opgericht, waarin zitting hebben afgevaardigden uit Schie dam, Viaardingen en Kethel. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. van der Vlies herkozen. Advertentie l. Af. HAARBORSTELS KLEERBORSTELS SCHEERKWASTEN TANDENBORSTELS TOILETSPONZEN NAGELBORSTELS SPONZEN EN ZEMEN 5TOELENBORSTELS MEUBELBORSTELS SCHOENBORSTELS •<v*. De eerste lessen van de onlangs aangekondigde verkeerscursus voor, beroepschauffeurs zullen worden gegeven op Donderdag 9 December in het leslokaal van het hoofdbureau van de politie aan de Lange Nieuw- straat. Gegadigden voor deze kosteloze cursus kunnen zich als nog doen inschrijven bij het secre tariaat der Vereniging voor Veilig Verkeer, Wm, de Zwtjgerlaan 40, tel. 68729 en 68043, of bij brigadier Timmermans van de Verkeerspoli tie, Hoofdbureau van. Politie, tel. 69333. Het ligt in de bedoeling de te be handelen leerstof en de bespreking van eventueel door cursisten naar voren gebrachte gevallen uit de practijk zo nodig over meer dan één avond te verdelen. ROTTERDAM Nieuwe banketbakkers zaak aan Walenburgerweg Met een. kleine plechtigheid heeft de heer J. Vroon vanmorgen, een nieuwe banketbakkerszaak ge opend aan de Walenburgerweg. De heer Vroon en zijn drie zoons zijn de firmanten van de N.V. onder firma J. Vroon. De eerste winkel werd geopend in 1930 aan de Bergselaan, de tweede in 1935 aan de Mathenes- serlaan en nu werd de derde zaak in gebruik genomen. De heer Vroon, die een goede naam heeft in banketbakkerskrin gen en.bij de lekkerbekken hoopte in de nieuwe zaak 2jjn klanten dezelfde service te kunnen bieden als in de beide andere za ken. Westbroek overleden Op 54-jarige leeftijd is overleden Willem Westbroek- De jongeren onder ons zullen zijn naam ternau wernood kennen, de ouderen her inneren zich hem. als een van de beste boksers die Rotterdam ooit heeft gehad. Hij werd bovendien gewaardeerd als fair sportsman, die alleen met eerlijke middelen zijn doel trachtte te bereiken. Westbroek is half zwaargewicht kampioen van Nederland geweest en wat een kampioenschap in die jaren betekende daarvoor behoefde men slechts het gezicht van West broek te bekijken. Toen Westbroek het baksen er aan gaf, heeft hij zich ook uit het wereldje teruggetrokken. De laat ste jaren zag men hem nooit meer bij wedstrijden, evenals Piet van der Veer. In „Het Vlot" op de Heemraads- singel opende de societa „Dante Alighieri" afdeling Rotterdam het winterprogramma met een avond, gewijd aan het Italiaanse volkslied. Mejuffrouw Narda Steehouwer, die een causerie zou houden, was door ziekte verhinderd. Het eerste deel van het programma vermeld de 't optreden van Janetta Teengs, die een inleiding hield over de lie deren, die bij dit muzikale zuide lijke volk leven en zong ter illu stratie van haar voordracht ver scheidene alleraardigste Italiaanse volksliedjes, begeleid door haar guit aar. Aangekomen schepen 25 November "Voorwaarts Londen Lijnzaad Binnen haven suiker; Belgian Coast Letih Fur- ness 2e Kathaven £t.Veenenburgh Middleshro Muller Merwehaven st, Ebro slbt Casablanca Maassluis: Zephir Kotka bunkeren Pernis: Najaden Vel- sen Burger Rijnhaven ledig; Fiat Lon den R K.C. Vondelingenplaat ledige va ten Haskerland Kingslynn SSM Joba- haven st.Clavella Las Pledras v. Om meren Pernis olie: Sovetskaya Gavan Leningrad Uden Merwehaven st.; Mecklenburg Harwich Hoek van Hol land Hollandls Hul] RijnLloyd Waalha ven ledig: Olivian Coast Newcastle Burger IJselbaven Bt.Antwerp Har wich H. van Holland; Korcula A'dam Arm. Farina Waalhaven ledig; Mikhail Frunze Archangel bunkeren Vlaardin- gen. 26 November Amigo Mlddlesbro wagenborg werf P Srrut ijzer: Olse Parijs Muller Mer wehaven, at.; Castor Londen James Binnenhaven, cement. Mont Sandra So- rei v» Ommeren Maashaven, graan en st.; Black Eagle New York Nevelt Lek haven st.Koningin Juliana Newcastle Furness Merwehaven, ledig; Vasaborg Antwerpen Burger Uselhaven, st; The- setiA A'dam Hud. Veder Lekhaven, st; Corona Cardiff Schellen Westerkade, kolenNaesauhaven Aalborg "Uden Parkhaven St,; American Judge New York Rott. Oceaan Merwehaven. st.; Invell Goole ïïud. Pieters Lekhaven st. Duke of York Harwich Hoek van Hol land; Niobe A'dam Burger MseUiaven. st.: Kieldiep Abo Wagenborg Sehic- Schlekanaal, hout; Lisa Essberger Bra ke Alg. Vr. Kant Vlaardtngen. Vertrokken schepen 25 November Gruno. Hamburg; Crlchtoun, IJmui- denEvita, Curacao; Volente. Antwer pen- Hestor, Newcastle; Fair Head Bel fast; Samia, Belfast; Blijdendljk. Phi ladelphia via Antwerpen: Svea. Stock holm; Kehrwleder H. Hamburg; Eury- vlades, A'damStevonia, HullEcho, Belfast. Uni a.. Boston L.: Bruarfoss. ReykjavikEmpire Wansbeck, Har wich; Arohem. Harwich. 26 Novemher Gubda, Haifa; Coen Mlddlesbro; Ant werp, Harwich. Wind Z.W. Flauwe koelte, kalme zee, heiig. Grote vaart Aalsum 25 van Port Amelia naar Mo zambique Ariadne 23 te GibraltarAi- dabl naar Rio de Janeiro 25 nam. 2 uur dwars van Pernambueo: Aardijk naar New Orleans 25 op 700 mijl o.z.o. van Bermuda; Alamak thuis 25 op 360 mijl z.w. van TeneriffeArendsdijk naar New York 25 op 500 mijl oost van kaap Race; Alcor thuis 28 te Victoria Braz,; Alblreo thuis 26 te Maceio. Blijdendljk 2G te Antwerpen; Berlage 24 te KobeBerkel pass. 25 Dungeness naar MonroviaBali naar New York 25 op 700 mijl oost van Kaap Guardaful; Bengkalls naar Savannah 25 op 500 ïrtttl n.o. van Tercelra (Azoren)Britsum 26 te Bona. Castor 22 van Houston naar New Or leans Congostroom uitgaand 25 op 150 mijl z.w. van Lissabon. Ceram naar Kaapstad 25 op 660 mijl n.w. van Fer nando Noronha. Douro 22 van Barranquilla naar Delfshaven na.ar R'dam 24 dwars van Porto Alegre. Flevo 23 te Ciudad Trujillo. Gaasterkerk 26 van Luderitzbaai naar Kaapstad: Garoet uitgaand pass. 26 v.m. Algiers naar Port Said. Helder naar Chili 23 te Antwerpen: Heelsum 24 van Durban naar East Lon don; Hestia naar West Indië 26 te Ant werpen Hugo de Groot 25 te La Gu- ayra: Helena 20 nam. te Puerto Cabel- lo; Hermes 26 te Punta Arenas {Ma- gallènes), levert bunkerkolen af aan. het s.s. Orestes, ïttersum thuis 25 van Port Said naar Genua. Java thuis 25 te Singapore; Jacob Cats naar Hampton Roads 25 op 200 mijl o.z.o. vart Terceira. Kalockoe 25 op de rede van Sorong; Helbergen pass. 25 de Burlingell&nden naar Italië; Kota Agoeng uitgaand 25 op 400 mijl zzw. van Point de Galle; KUpfontein uitgaand pass, 26 Finlster- re naar Las Palmas; KetJehaven naar Tabou 25 op 160 mijl zuid van Grand BagsamKedoe 25 te Batavia. Leerdam 26 van 'Baltimore te Ant werpen, 27 te R'dam verwacht; Loener- kerk pass. 23 Dungeness naar Perzische Golf; Loosdrecht 25 van Bombay naar Colombo; Larenberg pass. 25 Monrovia naar Takoradl; Leer sum pass. 26 v.jp. Lizard naar A'dam; Lekhaven pass. 28 Rio Grande do Sul naar Montevideo- Laurenskerk 25 te Calcutta. Mariekerk thuis pass. 26 de Natuna eilanden n. 2? te Singapore verw. Maas 26 van Santa Cruz te R'dam verwacht; Mona Lisa 21 van Dieppe naar Basse TerreMaetsuycker 23 van Fremantle naar Singapore; Mehskerk 25 van Accra naar Monrovia: Maas land thuis 25 op 200 mijl z.w. van kaap filanco; Marken naar Hallfax 25 op 350 mijl o.z.o, van San Miguel (Azoren)- Merwede naar Kaapstad 25 op 240 mlii zuid van Dakar; Mldas 24 van Valencia naar A'dam. Noord wijk na3t Velsen 25 op 400 mijl oost van kaap Race; Nijmegen pass. 25 Dungeness naar Genua. Odysseug 24 te Bilbao. Prins Man rits thuis 24 te Montreal; Parkhaven 25 te Huelva: Prins Willem, van Oranle 25 te AlmeriaPhrontSa n Colombo 23 op 90 mijl z.o. van Socotra* Rotti naar Calcutta 25 nam. te Port Said; Raki 25 van Batavia te A'dam. Saparoea 20 van Honoloeloe naar Los Angeles-, Soest dijk 22 te Tampleo (verb,); Satnaria pass. 26 Finlsterre naar Dakar; Samarinda pass, 25 de Andaman eilanden naar Calcutta; Stad Arnhem. Pass. 25 Brokum naar Danzfg; Stad Maassluis pass, 25 Gibraltar naar Sa- vonaStentor pass. 25 Gibraltar naar Lisabon* Socrates pass. 25 Balboa naar A'dam, Troilus 24 van Semarang naar Soera- baja: TJitjalenka 23 te Macassar- T«. bodas 23 te Yokohama; Tawali *26 te Batavia. Veendam thuis 2fl te Southampton* Valerius 26 te Yandoo (Phillppljnen) Van 't Hoff 25 nam, te Soecabaja; Van Riemsdijk 25 te Hongkong; Vulcanus pass, 25 Start Point neer A'dam. Waterland uitgaand 26 te Las Palmas Zeeman naar Bona 25 op 60 mijl N.W. van Terschelling. Rotterdamseöijk 225 a Telefoon 67643. STENO-TYPEN ENG. CONVERS. ENG., FRANSE, DUITSE HANDELSCORR. ENG., FRANS, DUITS, STENO BOEKHOUDEN MIDD. OPLEIDING. uit voorraad v leverbaar BANKETBAKKERIJ „HET WEST Er Weekreclame: Slagroom wafels 18 ct, p. st. Boter letters gevuld met amandel spijs 2.05 p. p. inleveren 100 gr. roomboter. Bestellingen door heel de stad gratig thuisbezorgd, w. V. NOORTWUK Zn, Sint LIdulnastrsut 49 Telefoon 67586 Bekroond te 's-Gravenhage met een Schiedam, Hoogstraat Telefoon 69599 WIJ VRAGEN VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING VOOR ONS VERANDEKATELIER. Zij, die met pompwerk van de herenafdeling bekend zijn genieten de voorkeur. Sollicitaties te richten aan N.V. KLEDINGMAGAZIJNEN BROERSVEST 53/61SCHIEDAM. Het Gemeente-Ziekenhuis te Schiedam, vraagt: een VERWARMINGSSTOKER, loon f 42.24—f 45,12 en een JONGEN voor boodschappen en lichte werkzaamheden Loon voigens jeugdregeling. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Te koop br. damesmantel Aleidastraat 116 A. Thuiswerk gevr., on- versch. wat. Br. onder No. S 4447 bur. va» dit blad. Voor St, Nicolaas. Compl. rijwielen v.a. f 108.50, ver der alles voor Uw rijwiel. J. Huis, Rotterdamsedijk 146 Nette vrijgez. jongeman, wenst kennis te maken met wed of gesch. vr. van 21— 31 jr., kind geen beiw. Br,, m. foto, no. S 4444 bur. van dit blad. Ter overname: polshorloge, gloednieuw, zonder vergun ning. Gordenstr. 7B, 2x b. Te koop; witte trouwjapon met sluier en tasje, mt. 40. Te bevr, na 7 u. J, v. Duyn NIc. Beetssfraat 36 b. St. Nicolaas en Knecht voor bezoek aan huis. Ook ver enigingen Jansson, Oi'.de Sluis 9 a. Te koop; 2 bruine ulsters. zeer geschikt voor werk. 10.— per stuk, m, 46 en 48 A. Muysstraat 61c. Te huur gevi\: slaapkamer tje met kost. liefst omtrek Gorzen. Br. no. S 4435 bur. van dit blad. Net persoon zoekt zit-slaap- kamer(tje) met gebruik van bed. Br. no. S 4440 bur. van dit blad. Te koop: nwe, zw., goede stof. rï. mantel, New-Look, m. 42. Prijs f 95.— 40 *t. Te klein gek. Van Swinde- straat 29B. In rui]; divan, gr. maat, m. pluche kleed, v, I pers. En gels iedik m. matr., Lekstraat 46 B, Voor St, Nicolaas. Keuze uit 8 soorten rijwiellampen. Handkappen v.a. 2.80. J, Huis, Rotterdamsedijk 146. St. Nico laasprogramma's of feestliedje^ nodig? Voor al Uw stencil werk naar Copi- eerinrichtihg Cito, Rott dijk 197, Schiöflam. Telef. 67047. Spoedwerk in enkele uren gereed. Noodkreet,. Echtpaar zoekt zit-slaapkfiim. met gebr. van keuken. Omgeving West of Schiedami Br. po. S 4441 bur van jdit blad. Orgel. Ta koop gevr.: flink orgel v.i Catechisatielokaal. Br. merit, reg-, prijs: Ponpe- Iiers, klarentakstraat 57 a, R'dam. frei. 74387.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1948 | | pagina 2