Eerste hoofdstuk van kampioensroman ,Wat SVV te veel had, kwam A GOVV te kort m Matig, erg matig... VSV kon Friese storm niet doorstaats Aeolus met hakken over de sloot Nederlandse hockey-meisjes verloren van Ierse Bij BVV-NOAD hetzelfde laken een pak Dfe naakte cijfers CVY bracht zich in veiligheid Van der Leek gaat Ned elftal trainen DWV won, maar is nog geen kampioen Wapenschouw van RD2 Zwembond vergaderde Prins Bernhard bij de Grand National Nedlloyd kampioen tafeltennis DHZ goed gestart Sportsplinters ïaï" Vit de derde en vierde klasse Maandag 28 Maart 1949 En bier gaat Köneman de midvoor van SW esn doelj&mt maken. Het eerste in deze landscompetitiè. Door de beslissingswedsrijd, ge speeld op het terrein van HVV te Den Haag, met de ondubbelzinnige cijfers 52 te winnen, heeft de oude tweede klasser van Charlois, CW, zich onttrokken aan het spe len van degradatiewedstrijden. De wedstrijd begon met bemoedigend voor CVV, want reeds na 4 minu ten spelen nam Velzen. op vrij ge lukkige wijze de leiding toen mid denvoor Tromp een door Nienaber voorgezette bal met rr.eer geluk dan wijsheid van riching veranderde (0—-1). CVV werd van lieverlede sterker, doch een prachtige kopbal van Van Bokkum -d juist door de Velzer linksachtc uit doel ge kopt. Eerst na 35 minuten spelen kwam de alleszins verdiende ge lijkmaker, gescoord door D. Lagen dijk met een onhoudbaar schot. Nog voor de rust nam CW de leiding doordat Van Bokkum D. Lagendijk op tactische wijze de gelegenheid bood, weer een schot te lossen dat de Velzer doelman te machtig was (2—1). - Na de rust deed velzen verwoede pogingen om gelijk te maken, maar de verdediging van CW hield kra nig stand en het werd voor Velzen efen verloren zaak toen v. d. Sluis na 15 minuten spelen de voor sprong van CW tot 3—1 opvoerde. Van Bokkum kreeg 10 minuten later een kans waar hij op rustige wijze gebruik van maakte, 4—1 en daarmede was de strijd feitelijk'in het voordeel van CW beslist. Wel scoorde middenvoor Van Bakkum voor Velzen nog een doelpunt (42), maar door het te ver op dringen van de Velzer verdediging kreeg D. Lagendijk de kans om de doelman van Velzen te omspelen en de bal in het geheel onbescherm de doel te plaatsen, waardoor de eindstand 5-—2 werd. Wü kunnen thans mededelen dat de heer J. van der Leek, oefen- meester van DOS te Utrecht, be noemd is tot trainer van het Neder lands eLFtaL Vermoedelijk zal de heer Van der Leek 1 April a.s. In dienst treden. Een dezer dagen zal het contract getekend worden. Het bestuur van de Utrechtse eerste klasser DOS heeft de heer Van der Leek toestemming gegeven om het dienstverband, dat de nieu we trainer van bet nationale elftal met DOS had, met ingang van 1 April te beëindigen. De heer Van der Leek is leraar M.O. in de Lichamelijke Oefening en behaalde in 1938 het diploma van oefennieester KNVB. Van 1937 '39 oefende hij de Utrechtse tweede klasser UVV. terwijl hem van '39 tot '41 de training van het Rotterdamse RFC werd opgedra gen. Daarna volgde een aanstelling tot trainer van de Volewijckers, welke club hij tot 1946 trouw bleef. In 1946 vertrok hij naar Utrecht, waar hij zijn goede zorgen aan het Utrechtse DOS besteedde. (Van onze Sportredacteur) Toen de eerste wedstrijd van de competitie om het landskampioen schap Zaterdag* precies eender als de Corrida's in Spanje bii lage namiddagzon begon zaten er, ruw geschat, zo om en nabij de zestig duizend mensen te kijken. Maar dit schouwspel, de drukte van een in terlandwedstrijd was opwindender dan de wedstrijd en het way maar gelukkig, dat dit voetbal was in Rotterdam en geen stierengevecht In Madrid, want dnn was de toreador er nfet zo genadig afgekomen. De waarschuwing van meneer van Krimpen, dat er, op straffe van in de toekomst op een harde bank te moeten zitten, niet meer met zitkussen tjes mocht worden gekogeld, zou in Madrid weinig succes hebben gehad. S-V.V. was om nog even bij de vergelijking te blijven, de toreador, die het veel te mooi heeft willen doen en ten slotte nog blij mocht zijn niet door zijn tegenstander op de horens te worden genomen. Mag ik eens raden, hoe dat kan worden verklaard? Zowel SW als AGOW zjjn met plankenkoorts het stadion binnengewandeld. Voetbal mag dan voetbal zijn, maar als zestig duizend mensen naar je komen kijken, begint er iets te kriebelen in je bloed. SW wou dat verbergen door juist erg kalm te .doen. „Stille zenuwen" noemt dat de man-in-the-street Bij de Apeldoorners wag het merk waardigerwijs precies het tegen overgestelde. Hoe gladde.' en ge- pohjster de Schiedammers hun technische superioriteit begonnen te demonstreren, des te wilder de Apeldoorners van zich af gingen slaan. En noch het een, noch het ander leidde tot een boeiende wed strijd. Penalty gemist! Er zijn eigenlijk maar twee op windende momenten geweest en dat is op negentig minuten voetbal te weinig en zeker als hier het eerste hoofdstuk van de kam pioensroman wordt geschreven. Bij het-eerste opwindende ogen blik wees de siadionklok tien mi nuten voor half zes aan. De Schie dammers hadden al geruime tijd als hommels om de korf gevlogen, zonder van de honing te mogen proeven, toen Könemann z'n voet optilde en er zeker gejuich zou zijn geweest bij de Schiedamse rangen, als Jonker, de voortreffelijke stopperspil van AGOW, niet ver twijfeld, maar doelbewust de bal met z'n handen had weggeslagen, PENALTY! Zestig duizend paar ogen keken naar Arie de Bruin, die zelf de bal op de witte stip neerlegde, nonchalant 'een paar stappen achteruit ging en in z'n ijver om toch vooral maar gewoon te doen verzuimde om kracht ach ter de schuiver te zetten, zodat Veenhuizen wat hij nooit heeft durven dromen de eerste penal ty in deze kampioenscompetitie Stopte, door min of meer naar de bal toe te krabbelen. De tweede keer, dat er zo iets als een siddering door het stadion ging, waren de wijzers van de klok al dicht bij kwart voor zeven en hing er witte damp boven de grond. Het Apeldoomse renpaard- je van de rechtervleugel, dat Beu- m* heette en dat ook te veel de schichtigheid vertoonde van de edele draver om het Corveleyn nog lastiger te maken dan hij al deed deze Beumer gaf, één van z'n vele voorzetten. Looia van de an- Om het Nederland: SVV—AGOW VSV—Heerenveen BW—NO AD Eerste klasse district IV Brabantia—WV MW—Juliana district V Sn eekEmm en HSCVelocitas FrisiaGVAV LeeuwardenAchilles district VI KerkradeHelmondia Silt. Boys—De Baronie SpimmaEindhoven Lt,» ga—Maur its beslissingswedstrijd tweede klasse A: district DWVDe Spartaan 20 tweede klasse A: district 2 CW~Velsen 5—2 Promotie 2e klasse DFC-HW 0—0 IIHCRCH 0—3 Promotie 3e klasse Schcveningen De Hollandiaan 4—2 O naTybb 10 ODSDHZ 0—I VFC—Fluks 0—1 van 1—0 1—4 0—0 1—1 5—1 1-0 3—1 3—1 4—2 5—0 3—0 1—0 0—1 (Van onze hoekey-mede werker) Voor de derde keer in de ge schiedenis van het dameshockey werd Zondag de dameslanden- wedstrijd IerlandNederland ge speeld. De laatste ontmoeting tij dens het wereldtoumooï te Am stelveen ligt velen nog vers in *t geheugen. De Ierse dames, die toen met 20 verloren, namen nu revanche, al was de uitslag 1-0 verre van overtuigend. Reeds na 5 minuten scoorde mej. Fer guson. Dit deprimeerde onze ploeg en eerst geleidelijk kwam de voorhoede, waarin Heuf Vree- de en Marjolijn Francken *n be langrijke rol speelden, op toeren. Alles strandde echter op de hechte Ierse verdediging en aan dere vleugel liet de bal van z'n hoofd naar Opschoor stuiten en velen in het Stadion juichten, om dat zij in de waan verkeerden, dat Opschoor de bal achter de lijn had gestopt. Maar de zuidelijke arbiter v. d. Eist, die niet zo erg rolvast was en te veel vertrouwde op z'n souffleurs ,de grensrechters, stond er gelukkig met ~n neus botfenop en zwaaide met z'n armen om het gejuich te bezweren. Tussen deze twee emoties is wel eens deining geweest. Om een van de vele hoekschoppen van SW of om het schot tegen de paal van Beumer, ook wel om de keepers, die allebei erg goed en fortuinlijk v/aren in het wegvangen van hoge ballen. Maar aangezien SW ten enenmale bleef weigeren om' met knock out te winnen en AGOW tot het laatst toe de kans behield op een gelijk spel denk aan het schat van Feeters, even boven de lat ging de sympathie van vele (neutrale) toeschouwers ten slotte naar de zwakkere. Het doelpunt van Könemann, tien minuten voor de rast gescoord, meer dank zij het goede werk van Schrumpf dan door eigen kwaliteiten, was te weinig om op te teren. De Rotter dammers hebben van SW een re vanche te goed. Voor 40.000 toeschouv ars is in het Olympisch Stadion de bes] is- singswedstrïj'd tussen DWV en De Spartaan gespeeld. DWV won met 20, doch kan zich nog geen kam pioen noemen, aangezien er nog geen beslissing is gevallen inzake het protest van AFC. Na 20 minuten speelde de DWV- linksbuïten Klaas Ooms de bal han dig naar Triep, die in de richting van het Spartaan-doel schoot. Via een been van-de Spartaan-spil be landde 1 et leer in diens eigen doeL Tien minuten voor het einde werd de DWV-er Homan gehaakt, waarvoor een strafschop werd toe gekend. Minnaert liet zich deze sco ringskans niet ontnerrten (20). De beslissing over het AFC-protes*' wordt wellicht nog vandaag (Maan- dag) bekend gemaakt. Waar eens Joe Louis won Ezzard Charles en Jersey Joe Walcott boksen 22 Juni in bet Comiskey Park te Chicago om het wereldkampioenschap zwaargewicht. Het was op dat stukje grond, op dezelfde datum, maar twaalf jaar geleden, dat Joe Louis de wereld titel van Jun Braddock won. Wt<3 leest, wat onze verslaggevers over de start in de kampioens competitie te vertellen hebben, zal zich niet san da mdruk kunnen onttrekken, dat het over de hele linie maar matig kampioensvoetbal is geweest. Zo er al van verrassingen sprake is, kan men de overwinning van Heerenveen op VSV hieronder rangschikken. De onderlinge onenig heid, waarvan de breuk met de Vries het gevolg is geweest, zal aan de matige prestatie der Velzenaren niet vreemd zijn. De stand !is: Heerenveen SW BW 1 1 1 1 - - 2 4—1. - - 2 K-O 1 - 1 0—0 NGAD AGOW VSV 1 - 1 - 1 - I - 1 0—0 0 0—1 0 1—4 (Van onze speciale verslaggever) Het eerste zuidelijk duel in deze kampioenacompetitie heeft ons de teleurstellende inzet van gisteren, S.V.V.—A.G.O.V.V. niet vergoed. Het ieek ïn Den Bosch al net zomin op voethal om de hoogste titel als in het Feyenoord Stadion. Zagen wij hier tenminste nog een goed doelptmt, vandaag bleef het zoals het begon. 00. Een uitslag waar niemand zijn Zondagavond met een lang gezicht voor behoeft door te brengen. Tech nisch waren beide ploegen vrijwel even slecht. Een verwyi dat niet zo zeer de achterhoede treft als wel de sehotloze voorhoede. Wij nemen direct aan, dat er vele Tilburgenaren zullen zijn, die hun talrijke gemiste kansen zwaar willen laten wegen, een Tiïburge- naar achter ons kwam er na de wedstrijd tenminste nuchter en eerlijk voor uit: „Zij hebben die kansen niet kunnen benutten en daarom geen geduvel over die nul". Rest nog de Tilburgenaren die zich kwaad bleven maken over het feit, dat scheidsrechter Ausurr.s twee maal een vage handsbal van de BW-spil Krijgh in het strafschop gebied over het-hoofd zag. Mocht dit krampachtige duel dan zonder doelpunten en zonder goed spel zijn, er zat net genoeg tempo in om de aandacht levendig te hou den en nadat de minuten verstre ken steeg de spanning en de ner veuze inspanning om toch nog te doelpunten. Krijgh en Schrover waren de sterkste spelers, die wij bij BW aan konden wijzen, bij NO AD waren dat de achterspelers v. d. Sanden en Daniels alsmede de linkshalf Wagemakers. Beide speel- helften. hebben maar weinig schok kende momenten in onze herinne ring achtergelaten, een lege wed strijd. "Walhout probeerde na zeven mmuten met eer povere voorzet of BW-doelman Sarris zijn dag had of niet. doch al had hij het hem moeilijk gemaakt, hij heeft onder vonden dat de BW-doelman nog altijd meetelt. Dit bewees hrj' een minuut later, toen linksbuiten Louer speculerend op het slechte uitzicht voor Saris, een venijnig schot loste op dat deel van het BW-doel, dat een seconde cIar.g DE PEDAALRIDDERS 4de rit der voarjaarseompetttle: A. klasse 40 km., tijd 1-7.44: 1. P. van Dijk. 2. F. Buysse, 3. G. van Straten, 4. C. Oos tenrijk, 5. W. Pak; nieuwelingen 30 km. tijd 52.48: 1. F. van Tol, 2. H. van Dessel, 3. N. Leeflang, 4. J. de Gans, 5. A, Vugts; a-j tin lores 20 km. tijd 35 2- 1. W. Bregctue. 2. T. Kooymans, 3. D. Bazen, 4. J. Meyer, 5. C. v. d. Wetering; B-ju- mores 15 km. tyd 26 37: 1. R. Wiedouw, 2. J Verhoeven, 3. C. Oudenaarde, 4. W. Stelioo, 5. L. Holle. Tijdens de te Utrecht gehouden al gemene jaarvergadering van de Neder landse Wielenime werden de aftredende leden, van het hoofdbestuur, jhr dr A. Boreel van Hogelanden; C. J. de Voogd en E. P. van Lanschot herkozen. C-ploeg voor de Ronde van Nederland Thans is door de technische leiding van de Ronde van Nederland ook de derde Nederlandse equipe samengesteld. De volgende renners gaan in deze equipe aan de stmt: Bakker. Scheilm- gerhouöt, Vcoren, Van Beek. Evers, PeBenaera, Kuilman en Grift. Vermymeren wint de ronde van Noord-Holland Van de 120 deelnemers, die Zondag morgen Jn Zaandam startten voor de 165 km lange ronde van Noord-Holland, arriveerden er zestig. De Brabander Vermijmeren waagde in Wormerveer een uitlooppoging, die slaagde en hem de eerste plaats bezorgde. De uitslag luidt: 1, Ver mij meren. (Terheide) 4 uur 2 mm. 35 sec.; 2. Hooyschuur (Zaan dam); 3, "Wagtmans (Breda). In het Sportfondsenbad aan de Van ■Maanenstraat alhier heeft de Onderlinge Damesz wem club Zaterdagavond haar jaarlijkse wapenschouw gehouden. Op vallend in deze wedstrijden was het goede zwemmen van Joke de Korte, die zowel op de rugslag als borstcrawl de eerste prijs won. Een fiardii; idee was de opvoering van een waterballet, het welk zeer in de smaak viel. De uitslagen zijn: 100 m rugcrawl. 1, J. de Korte 1.20.9, 2. A. van Duyl 1.24.2; 25 m schoolslag: 6— 7 jaar: 1. J- Aukes 37.4, 2. C, Blanke 40.5; 23 m schoolslag: 8 en 9 jaar: 1. O. Dijks hoorn 23.5, 2. W. van Doorne 25.1; 100 m schoolslag1- M de Hoog 1.33.1. 2, C. Corbeau 1.38.4; 25 m schoolslag: 10—11 jaar; 1. J. van Wijk 22.42.2; 2. A. Buyel 22.6; 25 m schoolslag: 12 jaar: 1. C. Cor beau 19.9. 2.. N. de Knikker; 50 m rug- crawl nieuwelingen: 1. L. Vollekoop 40,B, 2, T. de Draak 42.5; 25 m schoolslag gehuwds damesklas C; 1. Mevr. Koster 34.3, 2. mevr. Kehlebrink 34.8; 25 m borstcrawl tot 13 jaar: 1. J, Idserda 18,2. W. van Doorn; 50 m schoolslag nieuwe lingen: 1. C. Corbeau. 2. F. Suster; 100 m borstcrawl; 1. J. de Korte 1.14.6, 2. T. v. d. Berg 1.17.3; 25 m rugcrawl 10— 12 jaar: 1. J. Idserda 21.6. 2. D. Corbeau 21.7; 25 m schoolslag gehuwde dames: klas B; 1. Mevr. Heystck 25.8, 2. Mevr. Kamphuis 26.5; 50 m borstcrawl nfeuwe. lingen: 1. T. de Draak 38.3. 2. Z. van Limburg 38.5; 25 m schoolslag gehuwde dames: klas A: 1. mevr. Stans 22.8. 2. Mevr. De Groot 23.4; familie-estafette 3x25 m: 1, Fam. De Booy 52.8, 2. Fam. Nieuwland 1. 01,2. Te Edinburgh sloeg de hockey- ploeg van Ierland Schotland met 4—0, terwijl Engeland met niet minder dan 7—0 van Wales won. (Van onze speciale verslaggever) Er heeft een storm gewoed in de V.S.V. wereld. Een storm, die het moreel van de Velzense kampioensploeg dreigde te breken. Het bestuur heeft alle hens aan dek geroepen. Er werd hard gewerkt en ingrijpende maatregelen genomen. Ab de Vries de linksback ïs ïn deze 'storm ge bleven. Hü is uit zijn vereniging gestoten, omdat hij zich niet aan de club-discipline wilde onderwerpen. Zo'n grote geroutineerde speler uit een ploeg te zetten, waarvan hü jarenlang de ziel is geweest, een ploeg die aan de vooravond staat van een competitie, waarvoor als inzet geldt het kampioenschap van Nederland, dat is een hele onderneming. Het blijven medespelen van de Vries zou echter volgens de motive ring van het hestuur schadelijk, ja zelfs zeer schadelijk op de clubgeest gewerkt hebben en daarom getuigt deze maatregel va» wijs beleid en moed. Om alle energie op te verbruiken aan interne problemen en na het overwinnen daarvan te denken, dat er dan geen vuiltje meer aan de lucht is, is natuurlijk minder wijs en dan wordt een tweede storm, heviger en furieuzer dan de eerste, noodlottig. Elf jongens uit bet hoge Noor den, zeven keer kampioen van hun afdeling geworden, strevend met alles wat in hen is naar de hoog ste eer: het kampioenschap van Nederland, hebben op het sport park „Schoonoord" een dergelijke storm veroorzaakt Vol vuur van begm tot eind hebben zij zich in de strijd geworpen. Hun spel was niet mooi, niet geraffineerd, maar de gelijk en enthousiast. Soms zells een beetje heethoofdig, maar dat hinderde niet, want onder die elf Heerenveners, was er een, die wèl mooi en wèl geraffineerd voetbal deAbe Lenstra Hij zorgde er voor, dat wanneer de^ianval te hard van stapel liep en zich dreig de dood te lopen, deze in wat koe lere wateren werd gedirigeerd. V.S.V.Heerenveen is een strijd geworden, waarin de gastheren het grootste gedeelte van de speeltijd aanvallend optraden, zonder ook maar een doelpunt te maken en waarin Abe Lenstra twee uitste kende passes gaf, eenmaal kopte, en waarin Brandsma toonde erg hard te kunnen lopen en schieten, waarin slechts eenmaal een mis verstand in de uitstekende defen sie van de Friezen plaats vond n.l. tussen v. d- Laan en Veenstra, Deze ogenschijnlijk nietszeggende voor valletjes hadden een knal effect: n.l- vijf doelpunten Vier voor Hee renveen en een voor V.S.V. De pass van Abe kwam na tien minuten en werd van uit het mid denveld gespeeld in de V.S.V .-doel- mond. Brandsma startte en voordat ook maar een der Velzenaren er iets aan kon gaan doen, hadden de Friezen de leiding. Vlak daarop de kopbal van Lenstra. Een vrije schop, iets over de middenlijn ge nomen door Wuyts kwam hoog voor het doei van Snijders. Abe draaide een halve slag en zette zijn hoofd onder de bal (02), Toen het misverstand in de Friese defen sie. Weer een hoge trap, ditmaal van de V.S.V.-er Hazeveld. Doel- rrfan Veenstra, Jan Lenstra en v. d. Laan sprongen. De laatste sprong het hoogst en kopte de bal over zijn doelman heen in eigen net. Vreugde in het Friese kamp even getemperd, niet lang. Abe kreeg de bal goed toegespeeld van de nuttige teruggetrokken binpenspeler Mole naar, even hield hij de bal bij zich, trok een stuk of wat V.S.V.-ers naar zich toe, toen.doorgeven naar de geheel vrijstaande Brands ma (13) Daarmee rust. 'Tweede helft. Heftig offensief van de hoog- ovenmensen. Alles veel te mooi, te peuterig. Steeds weer kon de ver dediging van Hcerenveen de situa tie meester blijven. Vooral Jan Lenstra en de Jong de aanvallende spil, die ook verdedigend kan spe len, vervulden in deze periode een grote rol. Plotseling een uitval over rechts van de Friezen. Jonkman trok er razend snel tussen uit. Brandsma met hem mee. Een voorzet van de rechtsbuiten en een kopbal van Brandsma (14). Weer V.S.V.-aanvallen. Jan Len stra viel uit. Dat zou de verdedi ging van Heerenveen verzwakken, zo dacht de aanhang van de rood- wïtten.Maar ook daar was niets van waar- Geen Jan, dan Abe op de backplaats en samen met v. d. Laan cn vooral niet vergeten doelman Veenstra, wist hij het hoofd te bie den aan de veelvuldigeïi aanvallen van de thuisclub in het laatste kwartier- Zaterdagmiddag heeft de Zwembond voor Rotterdam en ometreken (Kring Rotterdam van de K.N.Z.B.) m Restau rant Eden 2yn jaarlijkse algemene ver gadering gehouden. In het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw F. L. A. Suttropv. d. Berg, wordt aandacht geschonken aan het ver scheiden van mevrouw Marie de Puy Baron, eertijds wereldkampioene school slag en de heren 3. G. Kelder en A. S, Sirks, die beiden zeer veel hebben ge daan voor de zwemsport en deel hebben uitgemaakt van het besetimr van de K.N.Z.B, De beer Kelder was mede-op- nchter van de Z.R.O. en de heer Sirks heeft enkele jaren als voorzitter van de Technische Commissie gefungeerd. Ver der wordt stilgestaan bij het afscheid van de heer G. J. van Tongeren als ge meentelijk inspecteur voor de Lichame lijke Opvoeding. Hij heeft zich steeds een warm vnend van het zwemmen be toond cn was voorstander van samen werking tussen gemeente en sportbon den. Het bestuur werd voor 1849 als volgt samengesteld: L. Pot, voorzitter, mevr. F. L. A. Suttrop—.v. d. Berg, secreta- lesse; CU. Tordolr, penningmeester, A. H. Verhoeff. C. van Geldere.i. J. Troost en J. Bruins, commissarissen. De watcrpoJo-com missie zalv bestaan uit: J. Troost, voorzitter; W. Goosen, secretaris; comp.: H. A. Delwei. Ch. Tordoir, en A. Stehouwer, leder.. Prins Bernhard heeft Zaterdag te Li verpool de Grand-national bijgewoond. De prins was, tezamen met de Franse generaal De Lattres de Tassigny, de gast van Lord Seftdn, lord-lieutenant van het district. De steeplechase, waaraan door 43 paarden werd deelgenomen, werd ge wonnen door „Russian Hero". „Russian Hero" had 8 lengten voorsprong op „Roimond" welke tweede werd. In het AJax-stadion behaalde Ajax Zondag een 2—2 gelijk spel tegen da Italiaanse profclub Legnano. van Overbeek, het leverde allemaal niets op. NOAD zette nog even voor het einde een offensief in, besloten door een voorzet van Van Beurden en een kopbal van Rom- bouts, rakelings over. Verder ge beurde er niets meer. zeer kwetsbaar was. Maar Saris redde de situatie met een koel hoofd en een paar zekere handen. Aan de andere kant bracht een voorzet van rechtsbuiten "Van Beurden een schot van Over beek de NOAD-doelxnan Den Turck In de juiste stemming. Het duurde twintig lange minu ten voor er jprake was van een redelijke kans, in dit geval voor NOAD. Saris stompte de bal uit een voorzet van "Walhout van zich af, voor de voeten van de Tilburg- se midvoor Rombouts, die niets beters met de bal deed dan hoog naast schieten. Tien minuten later een nog mooiere kans, Krijgh timede te laat met het opspringen naar een hoge bal. Van Heeswijk kopte on middellijk over Saris heen, maar de bal danste via de lat over. Direct daarop moest Schrover een vrije schop op de rand van Noad's strafschopgebied nemen, omdat spil van Genderen op de smalle rug van Overbeek ging zitten. Het schot eindigde tegen een NOAD- maag. Verder gebeurde er voor de rust niets vertellenswaardigs meer. Na de rust zwiepte het laaiend enthousiasme beide ploegen zo t--j en dan tot groter krachtsinspan ning op. Saris moest zich voorover laten vallen om een schot van Louer te smoren. Plotseling een hoopgevende BW-aanval via Overbeek en Van Beurden, maar de TJlburger Van der Sanden ruimde royaal op. Ergens op de straatweg kwam de hal neer. Een harde schuiver van Donhuyzen zette het BW-offen- sief nog even voort. In het zijnet! Twee hoekschoppen achtereen op het NOAD-doel, een ferm schot In de laatste wedstrijd voor de hoofd klasse tafeltennis viel de beslissing om trent het kampioenschap van Nederland. Nedlloyd klopte Barna met 8—2, waar door Nedlloyd voor de dercR" maal in successie de hoogste titel veroverde! Voor Barna wisten K. L. Huberts en N. Hogendoorn ieder een parttj te winnen. De prorcotiecompetitie hoofdklasse nam een aanvang met de weüetrijd M.T.T.C.—Never Down, welke een ver rassende 55 uitslag opleverde. Voor de Utrechtse kampioenschappen, die a.s. Zaterdag en Zondag in de Han delsbeurs worden gehouden, blijkt grote belangstelling te bestaan. Reeds tvianc (de inschrijving sluit a.s. Woensdag) Is het aantal inschrijvingen beduidend gro ter dan vorig jaar. Bij de heren verde digt K. L. Huberts (Barna) zijn titel, waarbij de Brandwijkbeker als Inzet geldt. Bij de dames gaat Mevr. Herschel (U.T.T.C.) trachten haar vorig jaar ver loren titel te herwinnen. Van de-e speel ster zijn dit de laatste wedstrijden. de andere kant gaven ook mej. Jurrissen c.s. geen krimp. Tegen het einde zette Neder land nog een fel offensief in, maar men had het geluk niet mee en de stand bleef ongewijzigd. D.H.Z. kan over het verloop van srfjn eerste wedstrijd voor de promotie- en degradatie-competitie 2e en 3e klas, die zij te Dordrecht tegen de tweede klas- O.D.S. heeft gespeeld, tevreden zijn. Met het jpige doelpunt van de ontmoe ting haalden de Rotterdammers twee kostbare punten binnen, In de eerste helft had DJi.Z. ongetwijfeld het beste van het spei. Haar techniek won het van die der Dordtenaren. 20 minuten na het begin plaatste Van Dijk de bal keu rig voor de voeten van linksbuiten Bijl, die een zo ontzettend hard schot op het Dordtse doel loste, dat doelman Va» Vhct, die wederom een uitstekende par ty ten beste gaf. niet bij machte was zijn veste voor doorboring te bewaren. D.H.Z. kon de tweede helft ingaan met een kleine voorsprong. Het zag er even wel naar uit/dat deze verloren zou gaan, want de Merwesladbewoners traden na de hervatting zo overrompelend op, dat de Rotterdamse verdediging het hard te veran*woorden kreeg. Zij slaagde er. mft doelman Buket aan het hoofd, even wel in het gevaar te bezweren. Geruime tijd daarna ging het spel meer gelijk op en aangezien de strijd zich toen in hoofdzaak op het middenveld afspeelde, had het verdedtgingsblok san beide zij den het met moeilijk. 10 minuten voor tijd kwam een m de verdediging terug gedrongen Rotterdamse achterhoede te genover een sterk aanvallend O.D.S. te staan. DH.Z.'s achterhoede spande Zich geducht in om een gelijk spel te voor komen- Daarin slaagde D.H.2. en 5 mi nuten voor het verstrijken van de tijd miste Bijl zelfs nog een opgelegde kans. doordat hij die linksbuiten speelt met zijn rechtervoet minder goed over weg kan bij het lossen van een schot. De strijd, die goed door de heer Onck werd geleld, verliep in de "beste ver standhouding. De hockey-ontmocting tussen het Belgisch B-team en dat van Nedei^and te Brussel gespeeld, leverde een gelijk spel (33) op. nadat de gastheren ge ruime tijd een belangrijke voorsprong hadden gehad en zelfs met 3—0 de lel- hadden veroverd. (Rust 2—0)Bel- scholieren (jongens)Ned er- Scholieren 1—4; Belgische Scho lieren (meisjes)Nederlandse Scholie ren 04. In het algemeen klassement van de ronde van Algiers bezette Lambrichs na de dertiende etappe de tiende plaats. Naar wij vernemen zullen Kees Kievit en Bob Bonte deelnemen aan In ternationale zwemwedstrijden, welke de Stade Francais op 5 Juni in het zwem bad te Toureiles organiseert. nacuen landse J Deze indruk kreeg Krijn van SW. Na het spelen van de no- stand op 3-4 bracht Jton de niet tot een overwinning meyer na goed doorzetten dige beslissingswedstrijden overwinning van de Rotter- kunnen brengen; de Rotter- de stand op I-1en enige tussen Delft, Naaldwijk en dammers niet meer in gevaar dammers moesten zich met minuten later gaF L. Kuiper Aeolus heeft laatstgenoera- brengen. een verdelen van de punten DHS een voorsprong (1-2). de, die gisteren tegen Delft In de promotie- en degra- (1-1) tevreden stellen. S-M. Na 25 minuten maakte de uitkwam en met 1—0 heeft datieoompetitie 3e en 4e klas V. zal, naar wij vermoeden, linksbinnen van Wilhelmus gewonnen, zich in veiligheid heeft Excelsior '20 Woerden, het volgende seizoen weder- de partijen opnieuw gelijk gebracht. Delft is tenslotte dat vorige week met 4—1 om in de 4de klas moeten (2—2), doch 10 minuten la- het kind van de rekening ge- van Schoonhoven heeft ge- uitkomen. ter schoot v. d. Windt na worden. wonnen, thans met dezelfde D.R.L. heeft, na eerst op goed doorzetten van Kerse- Schïedam zal eveneens aan cijfers een nederlaag toege- haar stadgenote S.M.V. een meyer het winnende doel de degradatie-wedstrijden bracht. Excelsior was in overwinning van 3—1 te punt voor DHS in het net moeten gaan deelnemen, om- technisch opzicht sterker hebben behaald, thans te (2-3). Er volgden toen nog dat het voor de tweede maal dan de bezoekers, en de Dubbeldam tegen de gelijk- wel enige vertwijfelde aan tegen Spoorwïjk gelijk speel- thuisclub trad ook iets meer namige ■'club een gelijk spel vallen van de thuisclub, de. aanvallend op. In de eerste van 2—2 geboekt Het is ge- maar in de stand kwam geen Verder werden op ver- helft was er overigens niet durende de gehele speeltijd verandering meer. scheidene plaatsen promotie- veel krachtsverschil, en een gel ijk opgaande strijd ge en degradatiewedstrijden ge- eerst kort voor de rust slaag- weest, zodat de cijfers de 'de Excelsior er door links- verhouding goed weergeven, buiten Boon in de leiding te Reeds na 10 minuten open- speeld, van welke ontmoetin gen wij hieronder een over zicht geven. Aeolus is in de beslissings wedstrijd tegen Delft, die op het terrein van VDL te Maassluis, werd gespeeld, juist met de hakken over de sloot gekomen. Voor de rust was Delft In het veld iets sterker, maar de aanvallen nemen. Na de rust gooide de de middenvoor van DRL, Schiedam en Spoorwijk hebben een tweede beslis singswedstrijd gespeeld, om uit te maken wie van de twee op de voorlaatste plaats van de 4de klas F zal eindigen en derhalve degradatiewedstrijden zal moeten spelen. Ditmaal kwam het wel tot een be slissing, doch niet de uit slag van deze wedstrijd, doch het doeïgemiddelde van de Delftenaren misten Excelsior er nog een schep- Tavenler, na een algemene bracht deze beslissing, overleg, waardoor zij het je op en na 10 minuten had aanval de score. Een kwar- ^wedstrijd. niet tot doelpunten brach- men succes, toen linksbïnnea tier voor het einde van de Huet met een prachtig doel- eerste helft ontstond er voor In de tweede helft was pont de stand op 2-0 bracht, het doe! van de Rotterdam- het middenvoor Pieck, die Uit een hoekschop scoorde mers een schermutseling, xnet een goed schot Aeolus Boon eén derde doelpunt, waaruit de linksbinnen van zich" «e leiding bezorgde en met Woerden gaf zich nog niet Dubbeldam zegevierend te €en eindigde in een gelijk spel (00). Schiedam waagde het uiet de sterke aan vals- linie van Spoorwijk een kans te geven en beperkte daarom gedurende groot deel van de dit enige" doelpunt van de gewonnen en slaagde er een voorschijn kwam, zodat met wedstrijd tot verdedigen. kwartier voor het einde in 1—1 gepauzeerd werd. Dat haar weinis schot- wedstrtjd Aeolus" plaats in de vierde klas redde, evenals die een tcgenpunt te maken, van Naaldwijk. Delft Is nu Even voor het einde had aangewezen tot het spelen Huet nogmaals Succes, zo- slaagde erin de verdediging van degradatiewedstrijden. dat Excelsior met 4—1 won. van DRL te passeren en de In een spannende wed- Siod is de strijd om zich In stand op 2—1 te brengen, strijd heeft Leonidas in de derde klas te handhaven De Maasstedelingen gaven Den Haag een verdiende qoed begonnen, want met zich evenwel nog niet ge- overwinning op Celeritas be- 2—0 bief het de baas over wonnen en het was weder- haald. Voor de rust waren de 4de klasser tlrsus. De om Tavenier, die het vijan- de Rotterdammers sterk aan- wedstrijd werd gespeeld op delijk doel met succes be vallend en zij bereikten door het terrein van HOV. Voor stookte en voor een verdc- doelpunten van v. d. Huls de rust gingen de partijen len van de punten zorgde. c<m voorsprong van 0—2. vrijwel gelijk op, raet Slod De 4de klasser Wilhelmus waarna de rechtsbinnen van iets in de meerderheid, wel- heeft gisteren opnieuw ver- Ccleritas er voor zorgde, dat ke meerderheid werd uitge- loren, ditmaal met 2—3 van met de stand 1—2 van doel drukt door een doelpunt van DHS. De kans op promotie gepauzeerd werd. Dat haar weinig schot- Dubbeldam zette de twee- vaardige voorhoede daar- dc helft goed in, want zij door nog minder in staat zou zijn het vijandelijke doel te vinden, was wel kon worden verwisseld. duidelijk. De uitvallen der Schiedammers leverden dan ook geen enkel resul taat op, doch de Schiedam se defensie zorgde ervoor dat ook de aanvallen van Spoorwijk op niets uitlie pen. Zo kwam het einde met de stand 00 en ook de 4 maal 7'/2 minuut ver lenging bracht geen uit komst. "Wel waagden de Schiedammers gedurende rechtsbuiten B. Wijs. Ook In is dus nu wel uiterst miniem de 2 maal 7 V2 minuut dat In 'de tweede helft bleef de tweede helft was het aan- geworden. DHS was direct de strijd rijk aan spanning, vanketijk een gclijkopgaande in de aanval, doch enige Het werd 1—3 na een sue- strijd, waarbij Siod na 10 fraaie schoten van v. d. cesrtjke aanval van Leoni- minuten opnieuw succes had. Windt en Kersemeyer wer- das, de middenvoor van Ce- ditmaal door linksbinnen v.d. den door de doelman van leritas scoorde met een Horst. Ursus kwam na deze Wilhelmus, die een uitste- prachtig doelpunt tegen achterstand flink opzetten, kende wedstrijd speelde, op (2-3) en rechtsbinnen De maar tot doelpunten konden keurige wijze gehouden. On- jongh besliste de strijd ten de aanvallers het niet bren- danks de meerderheid van gunste van Leonidas met een gen, zodat het èiade kwam DHS aam Wilhelmus na 35 hard schot in de hoek (2-4). met een overwinning voor minuten door zijn linksbui- Het doelpunt, waarmede Ce- Siod. ten met een tam schot de leritas enkele minuten voor SMV heeft het tegen Al- leiding. Ongeveer 12 minuten degradatiewedstrijden be- zü de wind mee hadden zich meer in de aanval, doch resultaat leverde dit niet op, en ook Spoorwijk wist het voordeel van de wind niet uit te buiten. En zo bracht deze onbesliste wedstrijd toch de beslis sing, want dank zij een iets beter doeïgemiddelde is Spoorwijk thans de dans ontsprongen en moet Schiedam zijn geluk in de tijd uit een strafschop de blasserdam op eigen terrein na dc rust bracht J. Kerse- proeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3