HET ROTTERDAMSCH PAROOL Moeilijkheden bij „Verloving" der Benei ux-landen ERRES p,odueie Explosie in laboratorium van de TH te Delft is het bos in de najaarszon Onder gevangeniskleren droeg hij overall Kanton gevallen, alles vlucht naar Hongkong Val Rijke België en arme Nederland zijn het nog niet eens over huwelijksvoorwaarden Eind October RTC gereed Laatste troepen naar Indonesië VI EER of DIT WEEKEINDE Krachtige wind Doodslag eind van ruzie in café Proeven met motor vergen een dode Havententoonstelling 1950 komt niet in het Park Naar Dijkzigt verplaatste Nenijtohal zou expositie kunnen bergen ZO ONTSNAPTE GERRIT DE STOTTERAAR Dichte mist was zijn bondgenoot Bandieten slaan hun slag onder vluchtende soldaten van Tsjang Kai Sjek Nee toch.Heus van wordt val van Sir Stafford Cripps 9e Jaargang, no. 242 ftea en Adm. Lange Haven 141, Schiedam TeL 69300 Aboon.prljs: per week 0.32 per kwartaal 4.10, losse nummers ƒ0.09 Opgericht door de Stichting „Hei Parool" DE SCHIEDAMMER Zaterdag 15 October 1949, Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Banklen Amsterdamsen® Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: W. B. P. Schaper LUXEMBURG. Ai iljn sommige bronnen van berichten over het verloop van de Benelux-conferentie alhier ook te-somber, wanneer zij spreken van een impasse, toch staat vast, dat de conferentie zich in een moeilijke phase bevindt, door de uitee.nlopende economische omstandig heden waarin het dollar.rijke België en het dollar-arme Nederland ver- keert. Het is niet uitgesloten, dal de conferentie, die heden zou moeten eindigen ook nog Zondag zal voortduren. De moeilijkheid waarom het gaat is de zogenaamde goud clausule. DEN'HAAG. „Besloten werd, dat op Vrydag 21 Octo ber a.s. alle commissies en sub commissies van de R.T.C. een gespecificeerd verslag zullen uitbrengen aan de centrale commissie in het licht van het door alle commissies na te stre ven doel om de conferentie op L November a.s. te beëindigen1" Aldus een communiqué van het secretariaat-generaal der conferentie, dat Vrijdagmid dag na de vergadering van de centrale commissie is uitgege ven. -v Zit verder pag. (Eigen bericht) DEN HAAG. Naar wij vernemen zullen de laatste troepen van de lichting 1949 I, in de laat ste helft van October naar Indonesië vertrekken. Het is een klein restant van deze eerste halve lichting, dat met één schip kan wor- den gezonden. Aangeno men, .mag; worden, dat zij., 'de laatste troepen, sullen vormen die nog naar Indo- nesië zullen gaan. De twee de helft van de lichting 1949 is eerst kortgeleden onder de wapenen geko men en is de eerste maan den niet voor uitzending gereed. Tegen de tijd dat zij zijn opgeleid heeft de souvereiniteitsoverdracht vrijwel zeker plaats gehad en dan volgt er dus geen uitzending meer. De enkele honderden militairen die nu nog vertrekken zijn de laatste aflossers. Verwacht wordt dat zij uiterlijk binnen veertien maanden al weer op de boot naar het vaderland zitten. Met de. aflossing is het naar menselijker, berekening nu dus uit. Van eind Novembfer af, wanneer dit laatste contingent zal zijn aange komen wordt de sterkte in Indonesië slechts verminderd. Dat was de laat ste maanden trouwëns reeds het ge val, toen de terugkeer véél 'sterker was dan de aflossing. Die terugkeer zal nog veel sterker worden nu bui tenlandse schepen, zijn ingeschakeld. Op dit ogenblik is die versnelde te rugkeer zelfs reeds begonnen met de afvaart van de Empire Brend, die gisteren-naar Nederland is vertrok- ken. Franse ambassadeur ontving RTC DEN HAAG. Da 'scheidende Franse ambassadeur, de heer J. Rivière, heeft Vrijdag een receptie aangeboden aan de leden van de Nederlandse, Republikeinse en Fe derale delegaties ter Ronde Ta felconferentie. Aanwezig waren o.m. rar. J- H, van Royen, Mohammed Hatta, sul tan Hamid H, Anak Agung 'de Agung en de drie' leden van de commissie van goede diensten. (Ing. Me&J zijn onveranderlijk goed i Hier en daar 9n buitje Weersverwachting tot Zon dagavond: Zwaar bewolkt met opklarin gen en op slechts enkele plaat sen enige lichte regen. Matige, langs de: kust af en toe vrij krachtige wind hoofdzakelijk tussen zuid en zuidwest. Over dag iets minder z^cht, 16 Oct.; Zon op 7.06, onder 17.45: Maan op onder 16.05. 17 Oct.: Zon op 7.07. onder 17.43; Maan op. 0.26, onder 16.24. Zoals wij in dit verband reeds hebben gemeld, verlangen de Bel gische afgevaardigden, dat wan neer Nederland met betrekking tot zijn invoer uit België een be paalde grens overschrijdt, de te genwaarde hiervan in goud dan wel in dollars wordt aangezuiverd. Va Nederlandse zijde wordt daar entegen betoogd, dat de Neder landse goudvoorraad niet kan wor den aangesproken, zonder dat hier door ernstige economische moei lijkheden zouden ontstaan. Boven dien is men van Nederlandse zijde van oordeel, dat een goudclausule, in een overeenkomst tussen part ners van een economische unie niet thuis hoort. Professor Keesïng, een van de Nederlandse afgevaardigden, zeide nog, dat de Nederlandse tegenkan ting tegen de goudclausule het principe van de Benelux unie niet bedreigd. Hij voegde er aan toe: „Het is zeer goed mogelijk, dat gien totale overeenstemming bij de besprekingen té Luxemburg zal worden bereikt. In dat geval, zal het tempo van het tot stand bren gen van de Benelux-unie vertraagd moeten worden." „Ons -verzet tegen de goudclau. sule is geen kwestie van econo misch geloof,, maar een van onmid dellijk nationaal belang". Neder land wil liever zijnhandelsschul den betalen met ponden sterling of enige andere muntsoort, waarover het beschikt. Een ander punt waarover Ver schil van mening heerst, is de aan wending In Nederland van de Marshall-hulp. De Belgische; afgevaardigden zijn van oordeel, dat Nederland'een te groot deel van deze-hulp gebruikt voor de uitbreiding van zijn indu strie en zich te weinig gelegen laat liggen aan de vrijmaking van de. handel, met België door middel van deze Marshall-hulp. .Van Neder-r Iandse zijde wordt hiertegen aan. gevoerd dat Nederland verplicht is op grote schaal te industrialiseren in verband met de snelle groei der bevolking. Met betrekking tot de te voeren landbouwpolitiek zou van Neder landse zijde zijn voor ges tela in het kader van de economische unie een landbouw-egalisatiefonds in te stel len. Hierdoor zou het verschil in prijsniveau in de Nederlandse en Belgische landbouw kunnen wor den overwonnen. Dit riekt de Belgen evenwel te veel naar staatsinmenging en zy tonen zich weinig enthousiast. De commissie voor de waterwe gen houdt zich bezig met het vraagstuk van het verzachten van de nadelige gevolgen, die de deva luatie van de Nederlandse gulden voor de Belgische havens heeft meegebracht. Associated Press verneemt nog, dat bii de Belgisch-Luxemburgse handelsbesprekingen met Groot- Brittannië, die op het ogenblik eveneens in Luxemburg plaats heb ben, evenmin grote vorderingen worden gemaakt. Bij deze bespre kingen doen zich dezelfde finan ciële moeilijkheden voor als op de Benelux-confersntie. Ter gelegenheid van de opening deT St. Michiel rechtszittingen werd in de Westminster Abdey te Londen een speciale dienst gehouden voor rechters, De rech ters verlaten na de dienst de kerk. Veevoederprijzen stijgen door vrijgeven van de binnenlandse granen DEN HAAG. Het Tweede Ka. merlid Den Hartog heeft minister Marisholt schriftelijke vragen ge steld omtrent de motieven, welke geleid hebben tot: a. het vrijgeven van de binnen landse granen; b. de opheffing van de mengvoederreceptuur; c. het aanvaarden van het systeem van raamvoorschriften Waar vooral het kleinbedrijf het slachtoffer dreigt te worden van deze maatregelen, in verband met de daarop gevolgde stijging van de veevoederprijzen, vraagt hij of ide minister bereid is te bevorderen, dat voor het distribueren van im portvoeder wederom de mengvoe derreceptuur wordt ingevoerd en maatregelen worden getroffen, waardoor voor dit voeder de ge wenste prijsverhoudingen worden hersteld, o.a. door de bevoorrading van de fabrikaat in overeenstem ming te brengen met de receptuur? Over de Britse eilanden nadert thans een vore van lage luchtdruk die in de loop van Zaterdagmiddag ons land bereikt én' hier en daar lichte regen zal brengen. De lucht drukver schillen boven de Noordzee zijn thans zeer groot geworden met het gevolg dat in het Noordelijk deel krachtige winden uit Zuide lijke richting waaien: Ook in onze omgeving neemt de windkracht iets toe. Een diepe depressie in de buurt van IJsland heeft 'ook hier de ba rometers verder doen dalen. Deze depressie zal echter óp grote af stand blijven eii alleen maar af en toe krachtige wind veroorzaken. AMSTERDAM. Vrijdagavond heeft een vechtpartij in een café in de Warmoesstraat te Amsterdam het noodlottige gevolg gehad, dat de 24-jarige G., van beroep kok, in de buurt beter bekend als „Haagse Apple", de 52-jarige caféhouder R. heeft doodgeslagen. Omstreeks negen uur is de dader, die toen al sterk onder invloed van drank verkeerde, het café binnen gekomen met een vriend met een harmonica. De caféhouder, die geen muziekvergunning heeft, verzocht de gasten niet te spelen, omdat hii gnders moeilijkheden met de politie zou kunnen krijgen. Dit verzoek was de heren niet welgevallig. Na dat er enkele boze woorden waren gevallen pakte de kok hem vast en bewerkte R. dusdanig met zijn vuisten, dat deze vrijwel onmiddel lijk aan de gevolgen overleed. Vrij wel onmiddellijk nadat bet ongeluk was gebeurd, kwamen de gewaar schuwde politieagenten het café binnen, maar te Iaat. Zij konden niet anders doen dan G. arresteren. Het onderzoek duurt nog voort. Vrijdagavond heeft de politie de beschonken dader nog niet kunnen horen. LISSABON. Franco zal 22 Oc tober te Lissabon voor een officieel bezoek aankomen, aldus is officieel in de Portugese hoofdstad bekend gemaakt. DELFT het gebouw voor werktulgr pn Vcheèpsboüwknnde; der Technische Hogeschool aam Sé Nieuwe Laan te Delft is Vrijdag middag omstreeks half vijf een zware ontploffing voorgekomen. Hierbij werdi ir. H. M. Meier Mattern, werkzaam bh Philips dodelijk gewond. Hij overleed spoedig na aankomst ln het zieken huis te Delft. Van de drie assistenten, die de proefneming bijwoonden werd de 25-jarige monteur J. van G. uit Dordrecht ernstig aan. een arm gewond. Hij :s ter verpleging in het ziekenhuis opgenpmen. Een andere technicus "kon 'nadat een hoofdwond, in het ziekenhuis was gèhecht huiswaarts keren en de derde kwam er met slechts lichte verwondingen' én - de schrik af. Toen in het hoge laboratorium- gebouw de ontploffing geschiedde, snelden van alle kanten employe's, opgeschrokken/door de dreunende, slag toe. omhulp ,*e bieden. Zij troffen bij een uit zijn voegen ge rukte muur tussen versplinterde resten -van de box, waarin een lüchtmotor proefdraaide, de zwaar en licht gewonden aan. Met ter plaatse aanwezige verhandmidde len werd eerste hulp geboden. Vervolgens ..werden de politie en dc geneeskundige diénst gewaar schuwd, "dié snel ter plaatse waren. Voor ir. Meier Mattern mocht hulp niet meer baten. Het parket in Den Haag werd op de hoogte gesteld. De plaats des onheils is direct onder bewaking gesteld. Het stoffelijk overschot van ir. Meier Mattern is door de politie in beslag genomen. -Van de zijde der Philipsfabrte- ken vernemen we dat de ingenieur en enkele assistenten proeven namen met een physisch-techni sche meetopstelling teneinde, ver- scheidenewerschljnselen ten be hoeve van •dé hete Idchtmqtcr te onderzoekeiL^Iri/i^'1co5hendé da'gen. zal'door deskundigen - van dé tech.-' nische hogeschool'én -van Philips onder leiding van de justitie een onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing worden ingesteld. Dit onderzoek zal worden bemoeilijkt door het feit, dat de meetappara tuur zwaar beschadigd en gedeel telijk versplinterd is. Men vraagt zich af of het onge luk is te wijten aan. een construc tiefout van de meetopstelling of dat men de heteluchtmotor op een te hoog toerental heeft laten draaien. Het was bekend, dat men proeven omtrent de capaciteit van de motor nam. Goud-geel zijn de bladeren van ie bomen. Goud-geel is de gloed pan de laatste zonnestralen. Goud wordt het bos, wanneer de dag Jen einde spoedt en kindertjes met htm moeders na schooltijd komen wandelen in dit sprook jes-paradijs. Een gouden bos kan niet an ders dan rijk zijn; ryk door zijn kleurenpracht en rijk door de pro ducten, die moeder Natuur bij de naderende herfst voortbrengt. Er zijn bronskleurige padden stoelen en zonderling gmormde zwammen. Er zijn afgevallen blaadjes«jaaruan het bladgroen is vergaan door de regen, zodat slechts het fijne rugwerk van de nerven is overgebleven. Er zijn eikels en hardglimmende kastan jes. En het duurt niet lang meer of üe grond zal hier en daar óok bedekt zijn met een laagje drie kante beukenootjes. Nóg schijnt de zon, kort maar warm. Nóg blijven regen en storm uit en ruist slechts een amper hoorbaar zuchtje langs de krui nen der bomen. Nóg is het feest voor de jeugd, die uit de kostbare gaven -van het rijke bos haar mandjes voor een schooltentoon- stelling'samenstelt Maar straks'is het hjfermee gedaan en zalhét' 4Spröokj<É&pn7ad$£•oerandéréji ~in een kaal doods taoud. Dé won derlijke wisseling der seizoenen gaat voort. Eigen foto). Twee troepen-transportschepen onderweg BATAVIA. Donderdagmorgen is de „Waterman" met ruim 1500 militairen, voornamelijk van de Kon.Landmacht vertrokken. Vrij dag vertrok het Britse schip „Em pire Brent" met 900 Nederlandse militairen naar Nederland. Uit een schryven van R. en W. aan de Raad htykt, dat het oorspron-, kciy'ke plan, de havententoonstelüng 1950 in bet Park te organiseren, thans definitief is losgelaten. De gedachte heeft hier by voorgezeten, dat het wenBeiyk zou rjjn, wanneer na de tentoonstelling iets blijvends zou kunnen worden behouden. Het accent i» nu gelegd op het inrichten van een seml.permanente tentoonstellingsruimte in Rotterdam, die desge wenst al dadciyk d'enst kan doen by dc in 1950 te houden tentoonstel ling. B. en W. doen nu het voorstel de voormalige Xenyto-hal, die ge meente-eigendom. is, voor dat doel in te richten en te vreplaatsen naar Dykzigt, ten Westen van het gebouw van de Volksuniversiteit- wil de havcntentoonstelling in 1950 kunnen worden gehouden, slechts die maatregelen zui hebben, welke bir.nen de kortst mogelijke t|jd voor verwezenlijking vatbaar zijn. Hier toe reker.t zij in de eerste plaats da verplaatsing en inrichting van da Nenijtohal, die dan tevena als een tijdelijke voorziening'in de behoef te aan een grote overdekte ruimte voor tentoonstellingen, meetings c.d. kan worden benut. De commissie meent het plan, ter gelegenheid van de haventen. toonstelling tevena een Rijnvaart paviljoen te stichten, te moeten ontraden, aangezien de tftd voor voorbereiding hiervoor -tekort wordt geacht. AMSTERDAM In dc aikke mist, die in de avond van de negende October boven een groot deel van ons land hing, verdween voor de zoveelste maal de „koning der uitbrekers" G. C. Blom, beter bekend als Gerrit de Stotteraar. Gerrit had fanatiek niet het hoofd geschud, toen de procureur-géné raal van het Amsterdamse Ge rechtshof een paar maanden gele den bij de behandeling van een van zijn inbraken opmerkte, dat Gerrit zich toch wel weinig zou storen aan de duur der op te leg gen celstraf. Krokodillentranen stroomden toen over Gcrrits wan gen en deemoedig beloofde hu beterschap. Thans staat vrijwel vast op wel ke wijze Gerrit ditmaal heeft kun nen uitbreken. Zoals wij reeds meldden was Zaterdagavond een aantal gevangenen, onder wie Ger rit, bijeen in de recreatiezaal van de Utrechtse strafgevangenis, waar geschaakt en gedamd-werd. Hier heeft Gerrit kans gezien aan de aandacht te ontsnappen, heeft een gesloten deur geopend en is buiten de gevangenis terecht gekomen. Het is namelijk zo, dat de recrea tiezaal buiten de eigenlijke gevan genis ligt, maar binnen de afslui tende ringmuur. Daarop is Gerrit vermoedelijk in een boom geklom men en heeft zich ontdaan van zijn gevangenispakje. Het is wel zekér, dat hij hieronder een overall aan had. In de gevangenis worden deze overalls namelijk voor een firma gemaakt en bij onderzoek is gebleken,dat de laatste tijd vier van deze overalls zijn verdwenen. Een hiervan heeft men terugge vonden in - de strozak van een andere gevangene. Het bewakingspersoneel van de gevangenis heeft Gerrit's gevange nispakje later onder dé boom terug gevonden. Gerrit heeft daar na, naar alle waarschijnlijkheid, gebruik gemaakt van de ongewoon athletische gaven, waarover hij beschikt. Hij heeft vermoedelijk op een tak van de boom, die niet ver van de ringmuur afstaat, zolang gezwiept'tot hij kans zag zichzelf op of ever de .muur te doen belan den. ,De mist beeft hem zonder twij fel'bij deze operaties goede dien stén bewezen. De recherche is er tot op heden nog. niet in ge slaagd Gerrit wéder tussen de muren terug té brengen, HONGKONG. Van officiële nationalistische zyde is heden te Hong kong vernomen dat Chinese communistische legers Kanton gisteravond zijn binnengetrokken. Alle verbindingen tussen Kanton en Hongkong zijn door de commu nisten verbroken. Het centrum van de stad en het eiland Sjamien,waarop zich eer tijds de Britse en Frhnse concessies bevonden, waren vol met nationa listische soldaten. Terugtrekkende nationalistische troepen met j akpaarden, waarop lichte uitrustingsstukken werden vervoerd en vergezeld van koelies, die aan bamboe-dragers in bun dels de particuliere bezittingen der soldaten meedroegen zagen :er terneergeslagen én zeer vermoeid uit. Bandieten hielden in Sumtsjun, aan de grens van het gebied dat onder het (Britsey gezag van Hong kong staat, alle vluchtelingen uit Kanton aan en beroofden hen van al hun kostbaarheden. De buit werd bij vrachtauto's vol vervoerd naar Kowloon (dat tegenover het eiland Hongkong gelegen, eveneens onder Brits gezag staat), om ver volgens openlijk in de Chinese wijken van deze stad te worden verkocht. Salli Salakangas, een 18-jarig Fins meisje, ondervindt grote belangstelling, doordat zij in trancetoestand predicates houdt in het Hoog-Fins, een taal die zij in normale toestand niet zou, kunnen spreken, omdat zij haar niet kent. Een Zweedse schoenmaker, die na een behandeling van zeven weken in een ziekenhuis niet kon genezen van de hik, heeft nu baat gevonden bij het drinken van tien flessen mine raalwater! Mevrouw Fish, een Ameri kaanse, die zich reeds gerui me tijd met de bestudering van dergelijke vraagstukken bezig houdt, heeft aangetoond dat minstens 42 families van vissen geluiden maken. ïn de broedtijd zegt zij, maken de vissen aan de kust van de Atlantische Oceaan zoveel lawaai, dat geluiden van de schepen erdoor overstemd worden en luisterapparaten nut teloos zijn. De grootste sensatie van de Oostenrij1 se verkiezing in Linz was de koorddanser Adolf Hauenzwickel, die zich S3 uur lang 15 meter boven de grond op een touw' zonder net eronder in evenwicht hield cn per slot zijn stembiljet van daar naar beneden gooide. Ret biljet werd opgevangen door een „ambulan te kiescommissie". Een Argentijns gerechtshof heeft bepaald, .dat Giannella Demarco, een zesjarig Italiaans meisje, 't Argentijnse Sympho- nie Orkest op zes gasivoorstel- lingen mag dirigeren in Argen tinië, Hiertégen ivas bezwaar gemaakt op grond Van de be merkingen op de arbeid door kinderen. Kosten bijna een millioen De Nenijtohal,'.die een bruto ten toonstellingsruimte van 7200 M2. heeft,zal grootgenoeg zijn, 'om het grootste gedeelte van de haven tentoonstelling te kunnen bevatten. De hal is nu-nog bij AUah in ge bruik, .maar zou toch' binnenkort moeten worden "afgebroken in ver band met de spoorwegplannen. Voor de overplaatsing van de hal naar Dykzigt en de inrichting tot expogitie-rulmte, het bijplaatsen van een semi-permanent paviljoen en bijkomende werken, is een be drag van rond ƒ980.000,— nodig. Zoals bekend ontving de „Stichting Tentoonstelling 1950" de toezegging van een gemeentelijke garantie van een millioen gulden. Uit het schrjjven van B. en W. blijkt, dat de gemeente het tot haar taak rekent, de Nenijtohal op eigen kosten te verplaatsen en in te rich ten tot tentoonstellingsruimte. Aan gezien de naar Dijkzigt verplaatste hal dienst zal doen als tentoonstel lingsruimte een aanwinst voor onze aan zalen arme stad kun nen de uitgaven voor verplaatsing en inrichting over enige jaren ver deeld worden. Djt zal tot gevolg hebben dat de aan de deelnemers in rekening te brengen huurprijzen zullen kunnen worden verlaagd en dat het risico van de gemeente zal worden verminderd. De commissie voor openbare wer ken merkt in' haar advies op, dat, (Zie verder pag. 2). *4* -SIK STAFFORD CR1PPS LONDEN. In sommige economische kringen te Londen doet het gerucht de ronde, dat sir Stafford Cripps nog voor het einde van dit jaar als Brits minister van financiën zal aftreden. Het Baniboe-gordijn W/U. West-Europese (water-) vv Chinezen, wij staren tegen een IJzeren Gordijn aan: daarach ter gebeurt veel. waaraan wij geen deel meer hebben, maar dat toch onze koude kleren heel nauw raakt. De echte Chinezen staren, nu ook Kanton bezweken is voor dc com munisten, eveneens tegen een gor dijn aan; zy hebben het. om in stijl te blijven, het Bamboe-gordijn ge doopt. En zij wachten, met Ooster se gelatenheid af. hoe zij met hun 457 millioen zielen aan het Azia tisch Sowjet-blok zullen worden vastgesmeed. Maar zij zijn een volk met een zeer ou- de beschaving en ln net met meer poli- 1 1* la tieke ervarir.gs- 20ekilCTlt wijsheid dan welk ander volk ook het vast gesmeed worden zal dus nergens helemaal lukken. De gebruikelijke" communistische massa-beïnvloeding der communis ten zal. niet voldoende 2ijn. om da Chinezen te winnen voor de nieu we dictatuur. Zij zullen scherp toe- kijken bij het economische verlei dingsspelletje van bicden en óver- bicden dat Amerika en Rusland, overal spelen, toekijken, en, mee spelen. De Chinese economie kan weer op poten gezet worden. Moskou zal het t r a c h t e n, voor eigen-'ge bruik Washington zou het" kun nen tot eigen er. tot wereld-nut. Veel Chinezen koesteren diep wan trouwen tegen Moskou; als .dat wantrouwen geholpen wordt door ontgoocheling en teleurstelling, van de zijde van Moskou, eerst dan kan Washington een kans. krijgen, mits het rekening houdt met iéts ,oïi- misbaarders dan Marshall-hulp, e-d., ml. met het, winnen van eer lijke sympathie én "het grondvesten van een oprechte vriendschap,i De Aziatische, .ziel heeft dat", na een maal nodig. En de Europees-Ame rikaanse handelsnorm heeft 'dat, vroeger vooral, maar, alte vaak verwaarloosd, om niét te.' zeggen; met voeten getreden. In dezelfde kringen wordt ver klaard dat, toen de beslissing in zake de devaluatie van het pond moest getroffen worden, sir Staf- ford Cripps van zijn collega's de belofte had gekregen, dat zeer spoedig tot nieuwe verkiezingen zou worden overgegaan. Daar die belofte niet wordt ingelost, ;acht hij het logisch heen te gaan. Anderzijds zijn sommige, politie ke kringen, die Labour ongunstig gezind zijn; van mening, dat sir Stafford Cripps ontslag is opgelegd. Volgens deze versie zou Bevin six Stafford Cripps opvolgenIn de lei ding van het ministerie van finan ciën'en zelf aan buitenlandse za ken vervangen worden door Her- bertMorrison, lord-voorzitter van., de ministerraad, of door sir. Olivet" Franks, de Britse ambassadeur te "Washington. Verliezen in Indonesië DEN HAAG De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in,'Indonesië zijn gerapporteerd: kk K-N.L: Men Soldi AntWo/-.Sóldt Apandi; .Men kcrpl J. Kikis; Amb Soldt KUapalonga; Amb soldtli. Pat- tiasina, allen afkomstig uit -."Indo- nesië.. - I'-'LVV/: Kón.'Landmacht: Soldt H. de Vries,-, afkomstig uit Vroomshoop (gem. den Ham).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 1