VOORAL VOOR DE VROUW Een kras door gehoorzaamheid en onmondigheid Dr Drees als huisarts VROUWEN Als de wieken van een vogel Amerika doet* het anders Wal werd ervan een man als alles hem zo tegen zat? Vrijdag 11 November 1949 ten, dan kan ze hulp nemen en hij moet het betalen. Xs ze met hu welijksvoorwaarden getrouwd dan is alles wat ze bezit en verdient alleen van haar. Trouwt ze in ge meenschap van goederen dan zijn toestanden als die met Frederik niet -v meer mogelijk omdat het bezit nu van allebei is. Ideaal is deze' laatste oplossingnog niet maar daar zal ook wel eens verbete ring in komen. Op het ogenblik, kunnen we blij zijn met het wets ontwerp, dat acht beschreven blad zijden telt, wagrvan we dus maar enkele punten aanhaalden. Ge doet goed het niet te'negeren. Ook al is uw man een lieverd en hebt ge van aL die boosaardige Deze jurk kost maar vijftien gulden. He t is er een van de Am sterdam Fashionweek. De vijfde alweer. Buitenlandse inkopers zijn uitgenodigd om naar de Neder landse collecties te komen kijken. Men hoopt dat er grote bestel lingen gedaan zullen worden en de deviezenbrengers zullen met alle eer en strijkages ontvangen worden. Vijftigduizend man werken in de Nederlandse confectie-industrie en sommige fabrieken zijn nog niet eens op voor-oorlogse capaciteit. De gehele omzet telt ongeveer vijf tig mïllioen gulden. Slechts acht procent van dit bedrag is export. Fr blijft dus nog wel wat voor ons over. De prijzen zo zegt men zullen ondanks de devaluatie niet stijgen. Niet dat alles zo mild voor de beurs zal zijn als de jurk van liet meisje op dit plaatje maar dat er zo iets eenvoudigs en aardigs gegeven kan worden voor dit geld, geeft moed. liet Is een model van Anca en de hoed heet Angëlique. Dig is van de fa. K. Poelmann. Zware haveabrand teistertLiverpool LIVERPOOL. De erootste brand, die Liverpool heeft getrof fen sedert de „blitz" bombarde menten van de Duitse uchtmacht In de tweede wereldoorlog, legt éen reusachtig pakhuis, ecu van de grootste van de wereld, In de as. Reeds twee dagen lang woedt het vuur en nog steeds vinden de vlammen ondanks -de hardnekkige strijd van zeshonderd brandweer lieden, nieuw voedsel. In het bijzonder diende het pak huis tot opslag van rubber. Ten dele is deze in vlammen opgegaan, andere voorraden rubber zijn ech ter als gevolg van de hitte gesmol ten. Op sommige plaatsen moest de brandweer dóór een dertig centi meter dikke stroom gesmolten rub ber waden. Men vreest, dat het nog veertien dagen zal duren eer het vuur ge heel zalzijn beteugeld. De schade in het pakhuiscomplex, dat 400 me ter lang en 30 meter breed is, taxeert men op twintig mlUioen gulden. - - Duizend geraamtes ,,'k' Weet nou iets .wat jü niet weet," roept zoontje, ,,'k Weet een jongen met. wel duizend' vogels." „Waar heeft-ie die dan? In 'een hok?" „Nee man," hij praat plechtig van opwinding, „ze zyn dood. Ze zijn geraamtes. Z'n kamer is er vol. van. Je kan haast z'n bed niet zien." „Hoe "heet dat jong?" ,,'t Is geeneens een jong. 't Is een hele grote, uit de vijfde, die van achter Henkie. Ga nou zitten. Mam." We doen zoals dat past bij sterke verhalen: we zitten, al stond de tijd. stil. Zoontje bekijkt me keurend. ,,'t Is wel een beetje eng, maar het doet geen pijn/'. En langzaam, nadrukkelijk: „Die jongen geeft vogels eendrankje. Een erg lekker drankje en dan val len zé dood maar ze voelen niets. Dan kookt-ie ze in een parren/daat komén de geraamtes van- Koppen en lijven en alles is er bij. Hele maal wit en blcot en toch zie je precies wat het zijn." „En jij wilt niet eens een vlieg dood slaan," aarzel ik. „Maar vliegen hebben geen "ge- MODE-NOVELEETTE Zwart rijn de jurken, in Parijs en zwart is alles wat daaronder be- Ti hoort Plus schoenen, handscboe- y nen. riempje, tas en vaak kousen. V Maar een wilde en luide kleur V hebben-de warme, wollige jasjes, IV die dat al te zwarte bestrijden B moeten. Kort en wijd, als de wie- ken van een vogel, zijn ze met zulk een strakke jurk of rok een opwindende 'stadslivrei. Niet duur en geschikt voer; welk uur dan ook. Het Parijse meisje stapt er in naar kan toor en al zou er een millionnair op haar pad komen met een onverwacht en overrompelend feestelijk plan: ze behoeft stellig, niet naar huis te rennen om allerlei ingrijpende ver anderingen;; Ze kan zomaar mee uit, net als -de mannequin hier. Het jasje is van Pierre Balmain maar dat wil niet zeggen, dat het niet na te maken zou rijn. 't Is kort, wijd met wijde mouwen. Geen knoopsluiting. Je slaat het als een cape over elkaar. Wat er bij hoort is 'n beetje pleizier in Ijet dragen en 'n rok, die nog nooit van new look gehoord heeft. „Langs deze mij onsymphatieke weg Sprak enige weken geleden Eve- lynn van vrouw tot vrouw over hot dilemma een geschikte levenspart ner te vinden ais men de eerste jeugd reëds voorbij is eh niet in om standigheden verkeert veel met le den van de. andere sekse in aanra king te komen, dan is het niet on aardig tegenover de Europese me thode, die dan au fond onsympathie ke wegen -bewandelen moet, zoals de geijkte uitdrukking m de adver tenties luidt, de Amerikaanse eens onder de-loupe te nemen. Wel, Amerika, schijnt het gevon den. te hebben! Waarom een advertentie te plaat sen met alle risico's van dien: mo gelijk geen .offerte, portretten (wel ke natuurlijk op erewoord terugge zonden zullen worden)die danig geflatteerd zijn, zodat men schrikt als tnen de vrouw of man zyner keuze in levende lijve voor zich ziet, bij naderekennismaking levensom standigheden die minder aanlokke lijk zijn, inderdaad, het zoeken, naar de geschikte levenspartner per ad vertentie heeft, vele nadelen. Uncle Sam lost dït probleem radi caler op. Hij' organiseert de ...z-g, B.B.'s, Bachelors Balls. Getrouwde lieden zijn daar natuurlijk taboe. Men be taalt een vrij; hoge èntreeprüs, en is verplicht naar waarheid een korte blografie te geven, naam, titels, leeftjjd (en natuurlijk in Amerika lengteen gewicht- positie, adres, relaties'en dergelijke. De lijst welke al deze gegevens over de gasten bevat Jigt voor elk der gasten ter inzage, waarschijn lijk veelvouden dezer lijsten. Het geheel Is nu zeer eenvoudig. Mr A. het alleen zijn moede, gaat naar een B.B. Hij ziet daar in een wolk van rose tule dé' charmante Miss X. (niet te verwarren met Xantippe). Hij danst met haar en is evenzeer door haar verschijning bekoord als door haar/conversatie- MaarMr A. doet in business Hij blijft dus zakelijk en raadpleegt de lijst en kijkt: of de gegevens niet alleen -harmoniëren met uiter lijk en conversatie maar met de wensen die hij koestert ten opzichte vanzijn a.s. bruid., Het' vermelden' van leeftijden van het vrouwelijk deel der aanwezige- gasten zal door de heren wel met een korreltje zout genomen worden, wat ook in feite vanzelfsprekend is, want heeft led ere vrouwniet drie leeftijden, haar werkelijke jaren- aantal in de eerste plaats, ten twee de is zif zo oud als zij zich voelt en ten derde en deze leeftijd is wel erg belangrijk voor een B.B. is zij zo oud als zij er uitziet. Het komt mij voor dat Amerika met zwieren charme het netelig probleem van het zoeken naar een levenspartner op latere leeftijd heeft opgelost. Misschien ter navol ging? Wie zal de kat de bel aan binden of in minder huiselijke ter men: Wie neemt het initiatief? R.V.R. Verhaal met grond van waarheid raamfes en als ik nou zü'n drankje had..." Wat ik cok zeg, zoontje verdedigt die vogelverbrander met gloed. Dus ga ik boterhammen snijden. „Ach jij altijd," gromt hij beledigd. „Ik. kan toch niet éten." 's Avonds vraagt hij orri een as pirientje. Dit is iets nieuws. „Wat is er? Ben je ziek?" Triest'wijst hij ergens boven z'n buik. „Zo raar, hierDat heb ik nog nooit gehad en nou heb ik hetEn even .later,,'t Begint met een j en-het eindigt met een' S." - 1 Hij praat zó verslagen, dat ik er. z'n vaaer bij ro'ep. Zoontje- zit met opgetrokken 'knieën in bed en kijkt, gekweld. „Kom nbuV geen raadseltjes. Ver tel op, joh," zegt z'n vader. „Heb je wat ingeslikt?" En dat-, jöiig,- benepen: ,,'t Is orh' die vogelsIk ben zo jaloers Evelien spreekt VAN VROUW TOT VROUW

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5