Het Schiedam van de toekomst hoe liet er uit zal zien C D DECEMBER 2.5° A. C. J. SCHAARS De koks uit de gemeente-keuken spreken voor technici Tal van nieuwe aspecten Eind Januari is het opspuiten ten einde SPECIALE AAN31EWN6 Bjjjsders. AGENDA „De bouw van het heelal" DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Nationale Reserve zoekt meer leden kotiiiesccktcc Aan Rotterdamsedijk wordt gebouwd SCHIEDAM OPENING Gebr, SCHWAGERMANN „Christus geneest Uw angst voor het leven" NUTTIGE ST. WCOLAAS-GES0HENKEN MONOPOLE THEATER ZET JE ZORGEN OPZIJ RITNAN Koeriersters Vrij dag 2 December 1949 SÏÏ»dc hercn C- M- v' d' Suti en J. J. Seliip- P«r a# komende ontwikkeling van Schiedam besproken. Deie lezingen- *«orf*niseerd door de Bend van Middelbare en Hogere Ambtenaren voor een publiek, dat hoofdzakelijk uit ge- bestond. Onder hen bevond zich o.a. ir S. Moesker, adj.- Am» «u!^ j Gemeentewerken. Voor degenen, die reeds enigszins xnet °P de hoogte waren, is het nochtans een leerzame avond n' w|^ï de 0r«igen er waren ook vele echtgenoten mee- °p dc mees* deskundige wijze werden voorgelicht over de mogelijkheden en moeilijkheden van het uitbreidingsplan Schiedam. De heer van der Stad heeft de meest verse delen van de opge diende ui tbreidingstaart aangesne den. Hij vertelde van het wens van de stedebouwlcundige, die de voor waarden moet scheppen voor de bouw van steden door de steden bouwers. De stedebouwkundige kan de, kiem voor schoonheid m een nieuw stadsdeel leggen, doch het zal altijd de gemeenschap moe ten, zijn, die dij tot volle verwezen lijking brengt. Na een vluchtig overzicht van de stadsontwikke ling sedert het verre verleden, irwam. de heer v. d- Stad bij de huidige woonsituatie in Schiedam, <üe nu niet bepaald rooskleurig is. We beschikken momenteel over 15000 woningen met een bezetting Per woning, terwijl het lands- gemiddelde 3-3^ is. Sprekende over de diverse punten in de stad, waar nieuwbouw plaats heeft of binnenkort zal beginnen, deelde de heer v. d. Stad mede, dat zowel in het plan Kleïn-Babberspolder ais in Tuindorp Kethel, waar binnen kort met de bouw wordt aangevan- gen, crèches zijn ontworpen, in Kleïn-Babberspolder krijgt de crè che een plaats tegenover de mgang van de werf Wilton-Feyenoord. Ia deze speelgelegenheden kunnen de moeders hun kinderen veilig over laten aan de zorg van deskundig personeel, dat de kleuters dan zo nodig de gehele dag onder zijn hoede neemt. He bebouwing in Nieuwland zal zodanig zyn, dat niemand verder dan 200 meter van een singel en verder dan 400 meter van een speelterrein woonachtig is. Het bouwvolume van tuindorp Kethel zal aanmerkelijk groter kunnen zijn dan eerst was gedacht, want het Rijk heeft nu definitief be- paalchdat naast de vaQ het Noor den via Kethel naar Schiedam ge. projecteerde provinciale weg ook nog een grote rijksweg zal worden aangelegd, die via een tunnel onder de Maas ten Westen van de werf Wilton verder naar bet Zuiden zal gaan. Het Industrieterrein aan de Wil li elminaha.ven krijgt in de Hoekomst een verbindingsweg over de Bui tenhaven nabij de Makkerstraat met de Rotterdamsedijk en verder nog met de Spaansepolder. (Naar wij vernamen wordt een deel van deze weg, rut de Lorentzlaan, vol gend jaar voorjaar gereed ge maakt Hiervoor komt er een afrit van de Rotterdamsedijk op de plaats Waar thans nog geen bebou wing is. In de verdere toekomst gaat deze weg dan met een tunnel onder de spoorlijn door naar het industrieterrein Spaansepolder, - Red.). In Nieuwland zullen de openbare gebouwen een grotere plaats op eisen dan oorspronkelijk was ge dacht Een gevaar, dat de zaak gaat „rammelen", zag de stede- bouwkundige van Schiedam hierin wel aanwezig. Tegen de voorgeno men bouw mn een zwembad ia deze bebouwde omgeving schijnen nogal enige bezwaren te zijn, zodat dit tz.t. wel een plaats meer aan de stadsrand zal krijgen. Woningen en straten in Nieuwland en Kethel Het is zeer waarschijnlijk, dat bij de straataanleg in Nieuwland de zestien meter, die hiervoor be schikbaar is, voorlopig niet geheel wordt bestraat. In verband met de hoge kosten zou dan een deel van de ruimte tussen de buizen worden benut om voorlopig brede plant soenstroken aan te leggen aan de zonzijde, zodat men in de straten van de woonwijken het volgende beeld zou krijgen: normaal trot toir, smalle straat, breed plantsoen, smal trottoir. In Nieuwland zijn woningen van drie verdiepingen geprojecteerd. (Ingez. MedJ iWerk Ooievaarsbrug kan dan beginnen De baggerbakken zijn in onze havens een dagelijks wee^fcrrand beeld geworden sedert toen aan de Schie begon me. het opspuiten van het eerste deel van het Schiedamse industrie! mrein, dat daar komt te liggen. Toch hebben de schuiten hier hun langste tijd gevaren, want eind Januari is de zaak klaar, d.w.z. men behoeft geen nieuwe „specie" zoals de bagger in vak termen wordt genoemd, meer aan te voeren. Het zal dan echter nog wel een jaartje aanlopen voordat van nieuw land kan worden ge sproken. Zodra de laatste baggerbak door de Schie is gevaren gaat de Ooie vaarsbrug tussen de damwanden om te worden afgebroken. De bouw van de nieuwe brug, die oor spronkelijk in Augustus reeds zou aanvangen, is opgehouden door het opspuiten van het industrieterrein, die het passeren van de bagger bakken door de Schie op hun weg van de Wilhelminahaven noodza kelijk maakte. Voor de Dames Grote keuze uit de nieuwste WINTERMANTELS uitriuitend tuhrer wollen 63.75 WOLLEN JAPONNEN pracht jortering in geheel nieuwe modellen en kleuren Ook tn gro»« m«i«n 29.75 Voor de Hereni Speciale aanbieding bijzonder fraaie ULSTERS xmmr bljionrisre kwalï- t»n ftfwofldng 93.00 Kamgaren Costuums EGYPTISCH KATOENEN REGENJASSEN vlot nvodei, geheel dubbfl. prfm* waterdicht Domei regenmantel» 74.90 Herefwegenjaiien 78.75 Fraaie en imtfig® St. Nico laas Geschenken Gfot» keuze in DAMES- HEREN MODEARTIKELEN STATENWEG 184 WINKELSTAD-BLUDORP die een zolderverdieping zullen nebben, doch geen traditionele leap. De tijd, dat de individuele geest zijn uitdrukking vond in de woning is voorbij. Steeds sterker spreekt de gemeenschapsidee uit de grote woonblokken. Een uitzondering hierop maken echter de woningen ui tuindorp Kethel. Hier wordt bmnen zeer korte tijd begonnen met de bouw van de eerste 100 van de 430 pre-fabricated woningen, die er komen. Dit worden eenge zinswoningen, die wellicht direct geen eigen karakter hebben, doch de bewoner toch nog genoeg ge legenheid geven zich het „my home is my castle" eigen te ma ken. In dit tumdorp, dat eigenlijk maar door een straat wordt door sneden, komen hoofdzakelijk klei nere verbindingswegen, d:e meer het karakter van trottoirs zullen hebben. Naast de reeds genoemde crèche is ook een school in dit plan. opgenomen. De longen van de nieuwe stad Hoe groen wordt mijn stad, kon. tuinarchitect Schipper zeggen, toen hij zijn toehoorders meenam op zijn (droom-)reis' door 't Schiedam van morgen. Stedelijk groen is geen luxe doch een dwingende noodzaak voor de volksgezondheid- Wanneer we zo op de kaart van het nieuwe Schiedam zien, dan zal het een ieder opvallen, welk een nnrae plaats er aan het groen in de stad is ingeruimd. Aan de hand van schema's toonde de heer Schipper aan van welke normen men bij de aanleg van gr oengor dels in de stad moet uitgaan, De moeder en de kleuter behoeven een wykplantsoen dicht in de buurt, In iets wijdere cirkel moet de leerplichtige ïeugd voldoende gelegenheid tot ontspanning vinden terwijl binnen een straal van vier kilometer de parken, waterpartijen e.d. dienen te komen. Het eerste nieuwe wijkpark zal dat aan de Marconistraat zijn- Aan de overzijde van de brede verkeersweg, die hier straks wordt doorgetrokken, komt een kinder- speelterrein, terwijl het eigenlijk wjjkplantsoen met een vijver naast en voor het centrale rioolgemaal komt te liggen. Aan het einde van de Buys Ballotsingel komt ook een dergelijk plantsoen. Het Oos ten. dat hiermede dan niet slecht voorzien is, kan dan verder vol gend voorjaar reeds tevens genie ten van het plantsoen, dat nu al wordt aangelegd op het terrein van de voormalige begraafplaats aan de Singel. Vele van de oude bomen, die hier staan, zullen verdwijnen, behalve die bij de ingang en aan de Singel to, garage Pietersen. Er komen drie nieuwe ingangen bij, nl. een aan de Broersvest en twee aan de zijde van de Singel. "Wanneer alles is aangelegd, wat nu op papier staat, dan zal Schie dam beschikken over een groen- gordel, die de gehele stad omsluit. Per inwoner is er dan 3-50 m2 wjjk- park aanwezig. Over de sportvelden bij de Oüde- dijk vertelde de heer Schipper nog, dat deze velden, zaaiklaar zijn. De beplanting is over enkele weken klaar en volgend jaar hoopt men te kunnen inzaaien-. .Zodra het plan voor het Hoofd door Gedeputeerde Staten zal zijn goedgekeurd, zal ook worden be gonnen met de aanleg van de Maasboulevard. Toneel» 3 December. Musis Sacrum. 8 u; Tot Steun in de Strijd met „Het zevende gebod". Films: Passage, 2, 7, 9.30, Za. en Zo. 1,15 4.15, 7, 9.30 u: Mariandel (18 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9, Za. 7. 8, Zo. 7, 9 u; Het meisje van de Veen- hoeve (18 jr.). Za. en Zo. 3 en 5 uur: Zet je zorgen opzij (alle leeft.). Bezingen: 3 December, Volksgebouw, 8 uur: N.A.T.tT. ahr. Hauer spreekt over amateur-toneeL Feestavonden: 3 December, Musis Sacrum, 8 u: Jeugdgroep Ned. Ver. Fabr. Arb. Cabaretavond. Burgerlijke Stand Geboren; A lid a L, J., dochter van A. A. Peters en 3£. L. VriensClaslria M„ dochter van. A. K den Besten en C. Knip scheer: Hélène 3VÏ. dochter van A. Buis en M. W- van Brandwijk: Fran- cina J dochter van R, C. van Woerden en D. F. FrenksSimon, zoon van H* Steenbergen en C. W. Kalkhoven; As- tri d, dochter van -7 van Duijvenbode en A. Lockhorst; Wilhelmus Nzoon van P. C. van Dorst en c. W, HeinAdrla- jius. zoon van W. p_ van Keulen en W Vermaat. Ondertrouwd: A. Benard 29 jaar en J. J. Valkenburg1, 32 jaar; D. A. Oroo- tendorat, 28 jaar en L. G. Muijsson, 23 Jaar; J v. d Hoest, 27 jaar en A. Admiraal. 23 jaarJ. Korteland. 21 Jaar en M. P. Mastenbroek. Is jaar: J- M. Doch. 31 jaar en C. M. van Loosbroek. 22 jaar: W Luijten. 53 Jaar en G. A, van Wik, 56 Jaar; j. E, M Mientjes. 23 jaar en H. M. de Leede, 28 jaar; A. de Regt, 36 jaar en A. L van Gcr- ven, 27 jaar; J F. A. Hensman. 27 jaar en C- W. van Dijk. 25 Jaar; j Sonne- veld 27 jaar en C. B. van Zwfeten, 23 jaar* W. Stroo, 46 jaar en M. C. Janse, 41 jaar: B v. d- Zee. 31 jaar en G. v. d. Velden. 28 jaar. Getrouwd: P 3. A. LIndenhof, 2B jaar en A. G. v d. Steen, 23 jaar: I. Stoter. 26 jaar en A. Voordewind. 25 jaar; M. A. Overheul. 48 Jaar en H Bleecke, 45 jaar: C. Kruijskamp, 34 jaar en C van Unen, 30 jaar: W- G. A. Dalmeijer 28 jaar en J- X* Elderkamp. 20 jaar; H. A, Dijkstra, 25 jaar en Th. E. M. Kerklaan. 22 Jaar: A. P Vermeulen. 23 jaar en M. E Loendersloot, 23 jaar; j. Huisjes. 23 jaar en E- G. van Hoof, 33 jaar. Overleden: Tb. C. de Vries t mnd. Lezing van Ir Deuss voor Katholieke kring Ir J. Chr. Deuss besprak Donder dagavond in de bovenzaal van Mu sis Sacrum voor leden van de Ka tholieke Kring het onderwerp „De bouw van het heelal". De zaal was tegen de gewoonte in slechts matig bezet. Ir Deuss begon zijn causerie met de meest primaire kennis van de sterren! eer, klom steeds in moei lijkheden op, om ten slotte roet een enkel woord alles nog eens duide lijk te onderstrepen- Het geheel was overzichtelijk ingedeeld en waar nodig verduidelijkt met licht beelden. Ir Deuss zeide, dat de be doeling van de avond was kt het kort een denkbeeld te vormen, over de bouw van dg sterrenwereld, die ons omringt Hierin is hij zeker ge slaagd. „Dat wy dit kunnen doen, is het resultaat van vele weten schappelijke onderzoekingen die eeuwig voortduren en waaruit steeds weer nieuwe gewaarwordin gen voorkomen", vervolgde spreker. Als eerste onderdeel werd de pla neet „Aarde*' besproken. Hoewel wij hier allen op wonen, weten we van zijn binnenste nog maar bitter weinig, We" kunnen slechts enkele kilometers in zijn huid doordrin gen, wat in vergelijking met de middellijn (6400 km) verwaarloosd mag worden, evenals de bergen en zeeën, die slechts puntjes en Put jes zijn. Het dorre cijfermate riaal wist spr. aan de hand van eenvoudige maar sprekende voor beelden levendig te maken. Zo zag hij een trein in zeventig dagen langs de evenaar rijden. Bij de samenstel ling werd gesproken over het ra- diumhoudend gesteente in de aard korst, dat warmte afgeeft. Vervol gens ging ir Deuss over op „De Zon", in tegenstelling tot de aarde volkomen bolvormig en geen vaste stof maar gas. Hier zou een trein 170 jaar nodig hebben om overheen te komen. Leven is er onmogelijk, evenmin als op andere hemelli chamen, daar er naast tê grote hitte geen water en lucht is. De damp kring van de zon is de chromosfeer, waarin buitennormale ontploffin gen plaats hebben. De samenstel ling van dergelijke lichamen be paalt men o.m. met behulp van een prisma. Als tweede hemellichaam, dat onze attentie vraagt, werd „De Maan" besproken. Die is weer klei ner en hiervoor heeft men een treinreis van vijftig dagen nodig om „rond" te komen. Reizen naar de maan per raketten, kunnen voor lopig alleen „enkele reizen" zijn. terugkeren is niet mogelijk. De eigenaardige draaiende beweging, om z'n as om de aarde, zodat we de maan altijd maar van één kant zien, werd duidelijk aangetoond. Het is inderdaad waar, dat er vele bergen zijn, hoofdzakelijk vulkanen. Spr. vervolgde met een aparte bespre king over elke planeet en de ko meten of staartsterren in het alge meen. Over vallende sterren die op de aarde terecht komen, stelde spr, het bekende ontwortelde bos in Si berië als voorbeeld. Tot de pauze werden lichtbeelden vertoond- Daarna volgde een uiteenzetting over de sterren, sterrenbeelden es diverse nevels, wederom verduide lijkt met lichtbeelden. Met het blote oog ziet men „slechts" 4700 sterren, met een gewoon kijkertje al veel meer, maar de astronomen zien mo menteel verlangend uit naar de nieuwe spiegel telescoop met een diameter van vijf meter, waar zoals bekend druk aan gewerkt wordt. Bij de lichtbeelden bevonden zich originele fotografieën van zon pn maan, o.m. tijdens twee zonsver duisteringen. Wist U, dat men kosten noch moeite bespaart om bij een derge lijk verschijnsel, op een goede plaats aanwezig te zijn, al is het in de Afrikaanse oerwouden? Men loopt dan nog het risico op bewol king, zodat alles voor niets is ge weest. Spr. besloot zijn causerie met te zeggen, dat er ondanks de ondenk bare omvang van het heelab wel degelijk systeem is. Het lijkt in de verste verten niet op een chaos. Voorzitter De Jonge dankte met een kort wpord, 1142. Drie mannen wor den, afgericht tot haai man De gevangenen zijn volkomen willoze werktuigen in de hand van Lupardi geworden en laten met zich doen wat hij wil Ze zien er zonderling uit in hun waterdichte zweracos- tuums. Lupardi neemt dan zijn eerste proeven met deze mensen. Hij brengt ze naar een stei le rots en gebiedt de mannen via zij a richt- zender in zee te sprin gen. De haaimannen aarzelen geen ogenblik en duiken sierlijk naar beneden. Het lijken wel bruinvissen, wanneerlaat de mannen ver zee In zwemmen en daar «hem aanvallen, maar onder de Invloed van ze zo door het water schieten. Maar wat wil werpen ze zich op een enorme potvis. De vis Lupardi's richtzender is het beest apóedlg Lupardi met deze zonderlinge monsters? Hij verweert zich heftig, wanneer de haaimannen machteloos en zwemt rustig naar de waL (Ingez. Meö.) Ah een Sb Nicolaascadeau ontvingen wij deze eerste zending „Hogra" Karpetten. Kent U ze nog van voor '40? De enfge zuivere haar- garen bouclé karpetten met vaste rug En de kwaliteit Is nog niet veranderd, dezelfde rijke kleuren en hetzelfde onver woestbare weefsel. Als U 200 gulden of meer uitgeeft voor een Wilton of Axminster zal later wel blijken of U Uw geld goed besteed heeft, maar als U een „Hagra" - koopt dan is dat geen vraag meer, dan weet U het vooruit. Zoterdag.3 December 9 uur begint de verkoop van deze Hagra's 200 x 300 cm. (het is alleen maar jammer dat wij er geen duizenden hebben) en U kunt één van hen zijn die hem dan kopen voor Nog eerr Sin! Nfco/a« verrassing. EcM Balatum 200 cm. breed voor nel zoveel kamer* als U wilt (alleen niet voor weder verkopers) per meter Tot 6 uur geopend MATHENESSERLAAN (DUKZICHT) jB De plaatselijke commissie van „Steun Wettig Gezag" heeft zich met een oproep tot de Schiedamse bevolking gericht om te komen tot een grotere aanmelding voor de Nationale Reserve, de militaire af deling van Steun Wettig Gezag. Dit apparaat moet zo sterk moge lijk worden opgebouwd en daarom wordt een beroep gedaan op allen, die daarvoor in aanmerking komen, zich als vrijwilliger aan te melden. Uit alle groeperingen van de be volking, die de handhaving van de werkelijk democratische instellin gen van on3 volk, de bescherming van onze beschaving en het geluk van onze gezinnen voorstaan, die nen de daarvoor geschikte krach ten te worden samengetrokken en opgeleid om paraat te zijn, wan neer dit nodig is. De vrijwilligers voor de Natio nale Reserve, die niet beslist in mi litaire dienst behoeven te zijn ge weest, kunnen zich aanmelden bij de heren C. van Pelt, B.K.-Laan 219a, F. v. d. Klink, Oosterstraat 56 en A. Wölcken, Rotterdamsedijk 209a. Ook kan men op de Zater dagmiddagen 3 en 10 December van 14.3016 uur en op de Woens dagavonden 7 en 14 December van 19.3021 uur terecht in het stad huis (zlj-ingangb Alle inlichtingen over het dienstnemen in de Natio nale Reserve zijn hier te verkrij gen. Door het Schiedams Vrouwen koor wordt Maandag 19 September in Musis Sacrum een culturele avond georganiseerd, waaraan me dewerken Beb Ogterop, alt en Bep Borgmeyer, piano. Ook zal er een dansgroepj e van Toonkunst in Rot terdam uptreden. Leden hiervan zijn Putty Thieme, Bep ter Braak en Willy Baarslag. De pianobege leiding hiervan is in handen van Peter Snelleman. Het Schiedams Vrouwenkoor zal zich dan voor het eerst laten horen onder leiding van de nieuwe dirigente, mej. Ria Borgmeyer. Lastig vrachtje het slachtoffer werd met een schedelbasisfractuur en een breuk m het rechterjukbeen in het ziekenhuis opgenomen. Het slacht offer. Een argeloze voetganger, een bijziende landman van stille dre ven, die, niet gewend aan de moorddadige verkeersmachine van de grote stad, „bij het aarzelend oversteken van de weg" door een snelle automobiel werd omvergeke- geld en als stil en voddig hoopje mens bet plaveisel garneerde? Of een roekeloze wildebras van een knaap, bij het achtervolgen van de speelse bal, in zijn sprong achter die geparkeerde wagen om, opge vangen en neergekwakt door een ylende bestelauto? Niets van dit alles. Het slacht offer, dat ditmaal bij de politie rechter in het geding komt, ver dient die naam ternauwernood en aan zijn dijbeen worden hier geen meewarige woorden verspild. Dit schedelbasis- en jukbeen- fractuurslachtoffer Koos is name lijk niet anders dan een bijzonder vervelend enheel lastig taxi vrachtje geweest. Stijnus, chauffeur (en eigenaar van de taxi, verklaart hij met trots), een rustig, heseheiden, sym pathiek man loopt weer rood aan, als hij over het moeilijke en hoogst irritante transport van die verve lende Koos op een Zaterdagavond in September komt te spreken. Heus geen lolletje meneer, heden ten dage je brood te moeten ver dienen als taxi-chauffeur zijnde. De raarste dingen staan je van je passagiers te wachten, daar zit soms allerlei gespuis onder, gauw dieven, tuk op je zuur byeenge- rejen geld, ja autorovers, die je met een. tik op je hoofd of nog iets ergers buiten gevecht stellen en er met de wagen vandoor gaan. Twintig jaar heb ik nu gereden en nooit zoiets meegemaakt als met dat lastpak. En ik heb heus wel ervaring met dronken vrachtjes. Die beschouw ik maar altijd als kinderen of oudjes, die je moet helpen. Het vervelende van dron ken Koos was nu, dat hij niet de minste lust had ora zich te laten helpen. Integendeel, hij was ver duiveld vervelend geweest, zoals de politierechter nog eens opmerk te. Vervelend, agressief, pesterig. Het begon al bij de start van bet café. De ervaren Stünus, die na een snelle diagnose van zijn klant zag, dat Koos' maaginhoud tijdens het ritje wel eens in opwaartse stuwing zou kunnen raken, ver zocht hem op de voorbank plaats te nemen, omdat daar in tegen stelling tot de gestoffeerde achter kamer een zeiltje lag. Koos dacht er gewoon niet aan. Ik moet de trein naar Breda hebben; als je 't haalt, krijg je vijftien cent fooi, sprak hij giftïg-guï. De prettige conversatie duurde tot station- Eeurs. Daar wisselde Koos een tientje, gaf Stijnus twee gulden (het ritje kostte 1.55), liet zich rustig 45 cent teruggeven en voeg de de reeds tot maximum-voltage geladen Stijnus toe, dat hij geen fooi gaf- Stijnus zei iets, dat betrekking had op het voortijdig verscheiden van Koos en toen deze op hem al- kwam en 'm een tak op het gezicht gaf, verloor hij alle zelfbeheersing, die hij tot nu toe zo kranig had weten te bewaren en timmerde op de pesterige passagier los. Met de reeds genoemde gevolgen, welke zes weken in het hospitaal behan deld moesten worden. Maar dat was nu weer typerend voor Stijnus, dat hij z'n gevloerde tegenstander ophielp en bij hem bleef tot er hulp kwam opdagen. De politierechter vond, dat Stij nus wel een beetje te ver was ge gaan en gaf hem vijftien gulden boete. Stijnus maakte opgelucht een kleine bulging voor de tafel en verliet de zaal met een sportieve groet naar Piet in de getuigenbank. Aardige kerel. Maar de huren van de flats zijn wel iets hoger De bouw van 128 woningen en een flatgebouw met 89 woningen, waarover in de raadsvergadering van Vrijdag j.l. werd gesproken, zal nog deze m«and een aanvang nemen. Door de betrokken instan ties in Den Haag is goedkeuring verleend aan deze plannen van een particuliere bouwers-combinatie. Naar wij vernamen zullen de huren van de woningen in het flat gebouw aanmerkelijk hoger zijn dan door wethouder Kramers in de raadsvergadering is gezegd. By de huren, die variëren van f 40.- tot f 44.-, komen niet alleen de kosten van de verschillende diensten, die in totaal ca. f 12.50 per maand vergen, doch ook nog de prijs van de kolen voor de centrale verwar ming, die hierin niet is verdiscon teerd. Dit wordt met de huidige prijzen ca. f 90.- per jaar Naar men ons mededeelde is dit Schiedamse project van 217 wo ningen het grootste particuliere project, dat na de oorlog bij We deropbouw binnenkwam. Na vele weken van gedwongen rust komen de GTB-ers eindelijk weer eens tussen de krijtlijnen. GTB 2 gaat naar Boshoek en speelt daar in de plaatselijke ont moeting tegen haar stadgenoot PP SC 3, terwijl GTB 3, dat ongeslagen is, de strjjd zal aanbinden tegen net eveneens ongeslagen GGR 2 op het terrein Havecdijk. Beide wedstrij den vangen aan om 3 uur. GTB 1 heeft wederom vrijaf. Wijziging spreekuren kinderarts Warande 169. Telef. 69922, (b.g.g, 69411). Met ingang van 8 Dec. a s. zijn de spreekuren voor par ticulieren: Warande 169: Dinsdag en Donderdag 10—H uur en volgens afspraak. Polikliniek Dr. Noletstich- ting; Woensdag 1011 uur. op 3 December aa. 2 uur mm. van onze nieuwe zaak in Gaa, Water en Sanitaire Ar tikelen. Geysers, groot en klein, uit voorraad leverbaar. LOQDGIETERSSEDRiJF Beyerlandsestr, 21, tel. 68023 Sehiedum tOver dit onderwerp spreekt pastoor A. It. HEYLIGERS uit Amsterdam op Woensdag 7 December 1949 in de Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam TOEGANG VRIJ worden op eigen atelier vervaardigd van elk model slechts enkele stuks. Steeds nieuwe en exclusieve modellen Heden ontvangen: prachtige PULLOVERS Een mooi en practlsch St. Nicolaascadeau BR UIB STOEL ETTEN NAAR MAAT WINTERMANTEL S HEREN -en JONGENS ULSTERS Van Vrijdag 2 t/m Maandag S December t MAKGAKETA FAHLEN in HET MEISJE SAN DE VEEKHQEVE de stryd van een jong meisje tegen de harde wereld. Toegang 18 Jaar. ZATERDAG EN ZONDAG 3—5 UUR STAN LAUREL en OLIVER-JHABDY plus nog een 2e hoofdfilm. Toegang alle leeftijden. DINSDAG NIEUW PROGRAMMA KINDERSLOBBROEKEN -wollen tricot in bruin en marine 6.80 7.40 8.20 8.80 „FA VO RITA" FANTASIESCHORTJES 4.75 op de uam en auKans, artikelen van ver trouwen, waarin wij gespe cialiseerd zijn. Vraagt onze adviezen over de kwaliteit van. matrassen en dekens, waarvan wij alle merken in voorraad hebben. Zag U onze nieuwe en ver grote etalages reeds? Yt BEDDENHUIS f FA, J. C. KROES BROERSVEST 64-66 HET IS NOG MAAR f21 DAGEN VOOR ST, N1COLAAS SPORTHUIS HOOGSTRAAT 88 TELEFOON 67513 Glasplaten v. ronde tafels en. theemeubelen, glas in lood, verzilveren v. ver weerde spiegels en moder niseren. Autoruiten enz. Ad vies gratis, v. Loopik's Glasindustrie Boterstraat 39, Schiedam, tel.' 68945. Gevraagd flinke heldere werkster, iedere dag van half 9 tot 1 uur. Vrijdags de hele dag. Mevr. Borst, Nas sau Dillenburgstr. 17. Schie dam. Tel. 66599- Frans: gramm., litL, conv., corr. door ervaren leraar, beëdigd vertaler. J. J. Tuijl, Amaha van Solmsstr. 29 a, Schiedam. B.z.a. verkoopster in levens middelenzaak, 28 jaar, als zo danig steeds werkzaam ge weest in R'dam, zag zich gaarne geplaatst in Schie dam. Br. no. S 185 bur. v. d. blad. Te koop: compl. lamp, zijden kap 12.50, nieuwe winter mantel met bont m. 48 65.-, bruin meisjesmantelpak 15. Te zien tot 6 uur. Rubenslaan 5 b, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2