Onder Terbregge wordt hard gewerkt aan een nieuwe spoorlijn Spanning in onderste tafeltennis- regionen wordt steeds groter 5 Achter Kralingerhout komt goederenemplacement Indrapoéra opgetogen over reis met Indrapoéra Storm.'en regen konden haar niet deren Drie meter zand! Nieuws uit de Omtrek Wanda Reumer droeg voor Schotse zeeman vrij» esprot een van brandstichting Krijgt Rotterdam eigen volksopera? Van der Lugt en Fok bedwingen Eendracht, maar de dagen voor DBW worden donker T Coppi-Bartali in nieuw duel v iWoensdag 7 December 1949 vw,** \j<£- -■ Martha-stichting-bazar waagt de aandacht Vijfhonderd voogdijkinderen in Alphen a.d. Rijn ach, eigenlijk; zonden ze hier niet eens meer ge noemd behoeven te worden, Men kent het prachtige werk van de Martha-Stichting, waar ook zoveel gehandicapte Rotterdamse jongens en meisjes klaargemaakt worden voor de maatschappij. Het mooiste zou natuurlijk zijn als zo'n sociale instelling helemaal geen beroep meer behoefde te doen op de vrij gevigheid en steun van particulie ren, Maar nog steeds komt men er niet met het rijkssubsidie en ande re bijdragen. Nog steeds is het nodig dat er zo nu en dan een grote som geld ineens bij elkaar wordt gebracht. In de Rotterdamse Kunstkring Witte de Withstraaf 35a wordt nu een bazar gehouden op 8, 9 en 30 December. Deze Martha-Stichting- bazar telt tal van attracties, men kan op allerlei manieren fraaie prijzen, in de wacht riepen en zich op nog meer ruimeren kostelijk amuseren. Een bijzondere noot vormt de collectie poppen die HM. de Koningin voor tentoonstelling op deze bazar heeft afgestaan. De bazar is op de eerste dag geopend van 15-23 uur; de twee andere dagen van 20-23 uur. Dit -moet nu de nieuwe spoorlijn van Rotterdam naar Gouda wor den In de verte drijit reeds een laag zand, dat bij Capella in de soms 8 meter diepe oaert wiordt gespoten. Een veerdienst moet de verbin ding onderhDudep. voor de voet gangers. Het overige verkeer rijdt om. Fors verrezen gistermiddag de contouren van het'm'.s. Indrapoéra uit de druilerige regen, toen het schip bezig was aan de Lloydkade te Rotterdam te meren, over de verschansing leunde en charmant meiske, opgetogen over de zeereis, die zij had gemaakt met het schip, waarop zy 23 jaar geleden was geboren. Haar naam; Indrapoéra Heinze. Met haar peetoom, de 78-jarige heer W, J. Boon, oud-gezagvoerder van de Indrapoéra, was zij door de directie van de Rotterdamse Lloyd in de gelegenheid gesteld een achtdaagse reis naar Denemarken te ma ken op haar geboorteschip en zij heeft, storm- en regenvlagen ten spijt, uitbundig genoten. Aan de Terhregseweg wordt hard gewerkt. Langzaam verandert het landschap. Vrachtwagens, beladen met zand, stenen, klei en gereedschap rijden de gehele dag af en aan. Overal ziet men plekken verse grond en. soms herkent men de aanleg van een nieuwe weg. Een dragline wroet in een flinke heuvel aan de zuidelijke kant van de weg. Daar ligt het puin, dat eens Rotterdams binnenstad in de vorm van hnizen en winkels gezellig maakte, opgeslagen. het polderland en bedekt daar het groen met een vette laag. Staande op de spoorlijn kan men duidelijk een nieuwe weg in aanleg zien, rakelings langs de huizen en dwars door het weiland. De Nieuwe Terbregse weg loopt er vlak langs, maar wordt vervangen door deze nieuwe straat, waar in'de toekomst ook het grote goederen-emplace ment zal komen. Maar voor het zo ver is, moet er eerst een meter of drie zand op komen. De spoorlijn hiernaast zal blijven liggen. Ver derop is een nieuw stuk spoorlijn in aanbouw. Daarvoor is het nodig, dat er een vaart van acht meter diep wordt gegraven, die men vol spuit met zand, want op de weke veengrond houden de lijnen het niet. Die oude baan golft door het land, zodra er een trein overheen rijdt. Daarom moet er zo spoedig mogelijk een betere komen. Op die hoge, vreemde brug lig gen de electricjteitskabels, en de gas- en waterleidingbuizen van Terbregge. Maar er loopt ook een weg, zodat de mensen met een veer- Het blijkt toch nog zijn nut te hebben. De kraan werpt zijn bak ken leeg in een wagen. De wagen rijdt ermee weg en gooit de inhoud een eind verder in een sloot. Het hoort allemaal bij het plan. Ook langs het kanaal dat men aan het graven is wordt druk gewerkt. Baggermolens en een vreemdsoor tige, hoge brug treffen het nieuws gierige oog van de wandelaar. De wordt overgeheveld naar Het is fantastisch geweest en. ik heb ontzettend genoten, vertelde Indra ons. En van. zeeziekte heb ik bijna helemaal geen last gehad. Ik heb maar drie maaltijden gemist. Zij heeft zich goed gehouden, voeg de peetoom Boon er aan toe, on danks het vliegend stormweer, waarin we verzeild raakten na het vertrek uit Aalborg in Denemar ken. Zaterdagochtend om tien uur zijn we vertrokken en 't schip had Maandagochtend, om drie uur al in Rotterdam moeten zijn. Normaal duurt de reis namelijk 41 uur, maar nu hadden we maar liefst 36 uur vertraging en we hebben dus bijna eens zo lang over de reis gedaan. Het schip slingerde zo erg, dat In drapoéra, die op een gegeven ogen. blik, zittend in een stoel, met een passagier aan het praten was, plot seling was verdwenen. Zij was met stoe. en al weggeslingerd en lag languit over de vloer. Daar hebben we haar maar weer opgevist. Ze heeft-hartelijk om he tavontuur ge lachen. Blozend moest Indra de medede ling van peetoom Boon toegeven, dat zij in Aalborg kennis had ge maakt met een blonde Deen. Zij heeft zelfs al een cadeau van hem gehad en hoopt nu op een trouwe briefwisseling. Er zijn heel wat herinneringen opgehaald op de Indrapoéra en de vele post, die bij de Rotterdamse Lloyd was binnengekomen voor Indrapoéra, gaf aanleiding nog meer herinneringen op te halen. Zo was er een brief gekomen van de arts, die aanwezig was b!j de ge boorte van Indrapoéra op de In drapoéra. Het v/as dr, Hartingius uit Borkulo, die inmiddels is ge trouwd met.... de verpleegster, die ook destijds bij de geboorte van Indra aanwezig was. In Denemarken heeft de pers ook aandacht gewijd aan Indrapoé ra en vol trots toont Indra een ar tikel uit een Deens dagblad. Vandaag gaat Indrapoéra weer aan het werk op haar kantoor in Amsterdam. Maar zij zal peetoom Boon in Den Haag ongetwijfeld nog vaak opzoeken en dan zullen weer herinneringen worden opgehaald aan deze reis en aan vroeger. Als aandenken aan deze reis heeft de Rotterdamse Lloyd haar nog een zilveren brieven standaard met in scriptie geschonken. Inmiddels is er een tweede In-, drapoera opgedoken, ditmaal van het mannelijk geslacht, Het is Dirk Indrapoéra Paans uit Den Haag, die in 1928 op de Indrapoéra is ge boren. .VLAARDINGEN De Middenstandsactie is voor bij. Er werden 22068 formulieren ingeleverd, wat betekent dat er in 12 dagen meer dan een half mil- lioen werd omgezet door de Vla ar- dingse Middenstanders. Men is te vreden over de resultaten, f Donderdag komt de Vlaar- dingse raad bijeen, Er staan enke le belangrijke punten op de agen da, o.a. betreffende de woning bouw. De wedstrijd van de Vlaar- dingse politiemannen tegen hun Leidse collega's ging niet door. Het terrein -werd afgekeurd. Het was 'gisteravond feest in veel Vïaardingse gezinnen. Een groot aantal Vlaardingse militairen keerde uit de tropen terug. Misschien was de juÏ3te, devote stemming niet op ons neergedaald, gisteravond in de V.U. aula, dat Wan da Reumer ons met haar voordracht van De Madonna van Brugge niet wist te boeien. Deze pieuze vertel ling van Joost van den Berckhoudt komt litterair nog niet boven het peil van een Timmermansje uit-, mist bovendien nog dc kneuterige, bonte sfeer die dat genre dan nog wel genietbaar maakt en demon streert een onoriginaliteit van beel dende taal, die op de lange duur be paald afmattend, irriterend werkt. Misschien zou een klein extract uit deze langgerekte serie tafrelen, bij voorbeeld in het kader van een kunstzinnige Kerstviering ten beste gegeven, een bfjdrage kunnen leve ren. tot de dan algemeen heersende loutering-stemming, maar als zelf standige voordracht vergt het ver haal van het tot leven gekomen nisbecldje cn haar confrontaties met verschillende mensen toch wel iets teveel van ons geestelijk aanpas singsvermogen. Jammer, dat Wanda Reumer deze bezwaren niet zelf reeds bij de voorbereiding van haar optreden heeft gesignaleerd; nu moeten wij het doen, met spijt in 't hart, want de vqordrachtskunste- nares heeft zeer veel zorg aan dit werk besteed; het ligt haar kenne lijk zeer na aan 't hart, dat bleek wel uit de vrom^ gelaatsuitdrukking en dc innig bewogen stem, waarmee zjj het verhaal vertolkte. De V.U.-leden echter waren zeer dankbaar voor deze uren-met Wan da Reumer, zij beloonden haar met aplaus. H. F. Reedijk bootje overgezet moeten worden, In de lente heeft bet kanaal opge houden te bestaan, dan ligt er zand. Een tunnel moet de weg, die er dan tussen uit is, vervangen. Als de spoorlijn eenmaal klaar Is, maar dat duurt nog wel een jaar of vijf, Is Terbregge weer uit de nood. Achter de Boezembarakken is men ook druk bezig met het opho gen. Het emplacement, dat hier zal verrijzen, moet immers drie meter hoger worden dan het terrein nu is. Naast de zandhoop zijn jongens aan het kool snijden. De eigenaar heeft zijn tuintje maar rustig laten lig gen. Binnenkort wordt het toch maar bedolven door het zand. Dat is de keerzijde, want de spoorwe gen zijn op dit punt onverbiddelijk. De stad verandert niet alleen van binnen, maar ook aan de rand. Kapitein Jibben's laatste reis Het,ra.s. Indrapoéra van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, dat gisteren met 3000 ton cement aan boord uit Aalborg (Denemarken) in Rotter dam is aangekomen, heeft voor het laatst onder -commando van kapi tein J. D. Jibben gestaan. Kortge leden heeft kapitein Jibben reeds afscheid genomen als-gezagvoerder bij de Kon. Rotterdamsche Lloyd, Deze week zal het commando over het m.s. Indrapoéra worden over gedragen aan kapitein P. Olivier. Op 17 December zal de Indrapoéra naar Indonesië vertrekken. Zand storten achter de Boezem - barakken. Drie meter hoog moet de berg worden. Officier eiste wederom één jaar Omdat de Rotterdamse recht bank een dag vóór de uitspraak in de brandstichtingzaak tegen de 31-jarige Schotse zeeman James William Tullocb van de Orkneys ter ore Was gekomen, dat een an der in de nacht van 15/16 October de brand zou hebben gestoken in de tussenkamer van een buis aan de Oranje Nassaustraat. bewoond door mej. A. Th. Th. J., was de zaak voor een nader onderzoek te ruggewezen naar de rechter-com- missaris. Dinsdagmiddag deelde de presi dent mx. H. M. B- ter Haar Romenij mee. dat uit dit uitvoerig onder zoek. waarbu nogmaals de reeds bekende getuigen waren verhoord, was gebleken, dat dit gerucht alle grond miste en waarschijnlijk af komstig was van een praatzieke buurdame, die ergens heel in de verte de klok had "horen. luiden, maar de klepel niet wist te han gen. "Wel was komen vast te staan, dat de verklaring van de brand meester over een tweede brand haard in het bed in de achterkamer aan twijfel onderhevig kon ziin. aangezien de brand zeer wel door tocht van de kast naar de achterka mer kon ziin overgeslagen. Pres,: Begrijpt U dat de bewijzen tegen U zeer sterk zijn en dat ze, zo de rechtbank tot een uitspraak komt, mets anders kan doen dan U veroordelen? Tulloch: Ja. maar ..I am not guil ty". De officier van justitie, mr. C. W. baron van Dedam meende, dat of schoon thans aangenomen moet worden, dat er geen sprake is ge weest van een tweede brandhaard, het tenlastegelegde was bewezen. Hij persisteerde bij de eis: 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J, van Meurs wees erop. dat zijp. cliënt zeer veel te doorstaan heeft gekregen in de Krijgt Rotterdam uiteindelijk toch een eigen opera-leven? Wanneer de plannen van de heer T. C. Heijndijk, voorzitter van het Rotterdams Ope ra Koor, tot uitvoering komen I* daar alle kans voor. De heer Heijn- dijk is namelijk bezig met het op richten van een Bond van Rotter damse opera-vrienden en vla deze bond hoopt hll het enthousiasme voor een specifiek Rotterdamse ope. ra te stimuleren, ZUn einddoel is een Rotterdamse volksopcra, die tegen lage entreeprijzen uitvoeringen zal geven. Rotterdammers zijn zeer opera- minnend, aldus de heer Heündijk. De grote belangstelling, die er voor de concerten van het Rotterdams Opera Koor bestaat, is voor ons het bewijs, dat'het mnziekmirtnend ''pu blick van Rotterdam ons werk op prijs stelt. Dat het bij vorige pogingen nooit is gelukt een Rotterdamse opera in het leven te roepen is een gevolg van het feit, dat men de kinder ziekten niet te boven kon komen. Wij zullen echter trachten met onze voeten op de grond te blijven cn het geheel op financieel verant woorde' basis op te zetten. Daarom zullen we het niet zoeken in groot scheepse ensceneringen en kostbare costuums, maar in goed stemmen- materiaal voor het koor en goede solisten. Vanzelfsprekend zullen we trach ten voor het idee van een Rotter damse opera gehoor te krijgen bij de overheid. In het bijzonder ho pen we op een susbidie of althans een garantie van de gemeente. De Nederlandse Opera, die haar meeste voorstellingen in Amsterdam geeft, krijgt een subsidie van een millioen per jaar, waarvoor de ge meente Rotterdam jaarlijks een. be drag van 15.000 voteert. Wanneer een gedeelte van die 15.000 zou den worden gevoteerd voor een spe cifiek Rotterdamse opera, zouden we al een heel eind verder zijn, al dus de heer Heyndyk, een wam applaus. Etaleur-textieldief De 47-jarig« koopman P. J. W., die zo nu en dan-een etalage maakte voor de textielhandelaar J. G. aan da Noor- derhavenkade, heeft achromelJjk mis bruik gemaakt van het in hem gestelde vertrouwen door van zijn opdrachtgever textiel goederen te stelen en deze iu zfln eigen zaak te verkopen. Men vond bij hem 54 paar herensokken, 7 overhem den, 7 schorten en 18 zakdoeken. Waar schijnlijk heeft hij nog «en belangrijk groter partij ontvreemd. HIJ is gear, resteeid. De sterkte van de hekkesluiters In de eerste klasse afd. A blijkt weinig uiteen te lopen. De wedstrijden tussen Lips, Sorry en De Kuypcr zijn alle in een draw geëindigd. Ook de strijd tussen De Kuypcr en Lips, die In de afgelopen weck plaats vond, leverde ccn gclük spel op. De spanning ln de onderste regionen is daardoor bijna even groot als die onder de leidende teams in deze afdeling. Weliswaar heeft Xerxes 2 een kleine voorsprong op de twee rivalen SVA en Victoria, maar de Xerxanen moeien beide laatste teams nog ontmoeten wij vrezen, dat z0 hier niet zonder kleer scheuren afkomen. In de eerste klasse afd. B heeft USV I de.eerste helft van de tafel- tenniscompetitie besloten met een benauwde zege op Wifra 3. De US V-er Spek moest ditmaal de zege laten aan de Wifraan Van Houten, die op rijn beurt weer het onderspit moest delven tegen Van Zeideren. DBW 1 moest voor de vijfde maal in successie met een nederlaag ge noegen nemen. Nu was bet IRQ I, die de brandweerlieden beide pun ten afsnoepte. KV 1 mag wel heel dankbaar zijn. Niet alleen, dat dit team IRO 2 met flinke cijfers klopte, maar Rono 2 haalde het stoute stukje uit om Eendracht 3 met-een nederlaag naar huis te sturen. Van der Lugt en Fok van Rono wisten beiden over hun tegenstanders te zegevieren, waar mee de nederlaag van Eendracht 3 reeds een feit was. In afd. 2 B had USV 2 weinig moeite met Wifra .0, waardoor USV 2 thans met een stovige voorsprong de leiding in deze afdeling heeft Eendracht 4 kon het niet bolwerken tegen BTTC 2 en moest met een 8—2 nederlaag naar huis gaan. Wi fra 8 en Xerxes 3 weten echter ook niet tot grote prestaties te komen. In afd. 3 F moest De Kuyper 2 de overwinning laten aan Robaver D 1, Robaver D 1 nam nu de leiding van De Kuyper 2 over. Nemag2 in afd. 41 doet het lang niet slecht Voor de vijfde maal in successie wist dit team een overwin ning te behalen, nu op NKF 5. Met 10 punten uit vijf wedstrijden heeft- dit team thans de leiding. De reserve mej. Goudriaan, van Nemag, onder scheidde zich door twee goede over winningen. TAFEL TENN18UITSLAGEN: Klasse 1 A: De Kuyper 1—Llpg 1 5—5. Klasse 1 B; USV 1—Wifra 3 5—4. DBW I—IRO 1 4—6, Klasse 2 A; IRO Z—Effect 2 6—4 Ho. no 2USV 4 8—2. USV 4—Wlfia 4 4- 0. Eendracht 3—Rono 2 3—7 KV 1— IRO 2 ff—1. Klasse 2'B:'Service 1—-Feyenoord 2 4ff, BTTC 2—Eendracht 4 8—2 Xcrxes 3TTTC 1 2—8. Wifra 6—USV 2 1—9 Klasse 2 C: Sozaro 1—USV 3 3—7. Smash 1—FIdor 1 7—3, EMF 1—IRO 3 5—5, Xerxes 4—Mahero 1 8—2, Klasse 2 D; OTP I—Carbon 2 5—5. Hermandad 1OTP 1 9—1 Klasse 3 A: Hessen 1—Nemag 1 8—2. Americano 1—NKF 1 3—7. De Kuyper 4—Ermezo a 4—6. SVA 2—Sozero 4 10—o. Klasse 3 B: Hermandad 2—USV 6 3—7. RZV 2—De Kuyper 2 3—7. VOZ 1 Xerxes 5 8—1. NKF 2—Rono En 7—3. Klasse 3 C: HE I—SRA I 1—9. Ree rink 2—DBW 3 8-4. USV 5-Smash. 2 5—5 Carbon 3—Energie 1 010 Klasse 3 D: Allan 2—Effect 3 3—7, Rono 3—Allan 2 8—2, Sozaro 3—BTTC 3 7—3. Xerxes 7—Hps 2 0—10. Klasse 3 E: TTTC 2—SVA 4 8—2. Er- mezo 2RZ 1 2—8 Gewaro 1—IRO 4 40. Feyenoord 3Eendracht 5 6—4, Klasse 3 F: Robaver D 1—De Kuyper 2 64, Rono 4—Robaver R 1 10O. Klasse 3 G. Car ban 4Service 2 0— 10. De Vries Robbé 2—Carbon 4 6—4 Mahero 2—PTT 1 3—7 Service 2—TTTC 3 10—0. Eendracht 6—Wilton 1 0—10. Klasse 3 H- DBW 2—Allan 1 6—4, RZ 2Feyenoord 4 73 Smash 3Ree- slnk 1 3—7, Sozaro 2—USV 7 9—1, Fey enoord 4—DBW 2 2—8. Klasse 4A* SRA 3IRO 5 2B. Vanu. den 3—BlUdorp 1 7—3. KV 2—USV 8 8—1. Klasse 4 .B: Allan J—Hagefo 3 37. TTTC 4—Sozaro 5 3—8. Robaver 3—KV 4 7—3. Klasse 4 C' RZV 3—HE 2 2—8 Mahe- rl 3Service 4 82. Wilton 2Stadhuis 2 Iff-0 Klasse 4 D; NKF 4—IRO 6 0—10 RZ 3Americano 3 37. IRO 6—RZ 3 5— 5. Stadhuis 3—De Kuyper 5 10, UNO 3MFK 1 1—0. Klasse 4 E: Eendracht 7—Cewaro 2 3—7 De Kuyper 6—Shell I 0—10. Ne mag 4—MFK 2 1—0. Klasse 4 F: Overachie 1—De Vries Hobbé 3 73. Xerxes 8Noad 1 1—9, Nemag 3—USV 9 1-3. NKF 3—Noad 1 3—7 Kfasse 4 G- Rono 7Energie 4 30—0. DBW 4—Rono 7 7—3 Energie 4—Fey enoord 6 2—8. Robaver 2Hagero 73. Vanuden 2Service 3 64, Klasae 4 H; l'OCO 1—Stadhui» l D—10 Energie 3UNO 2 8—2. Rono 8Esso 1 0—10, Feyenoord 5—Noad 3 3—7. Klasie 4 I;. Sozaro 6—HE 3 10—0. NK F 5—Nemag 2 3—7, Rono 9—Mahero 4 7—3. Klasse 4 3: Telefoon I—IRO 7 5—5. IRO 7—SRA 2 7—3, Overschie 2—Tele foon 1 28 USV 10—Service 5 7—3 Klasse 4 K HE 4—TTTC 5 2-8. UNO 1 Hagero 1 317 SVA 5—Sozaro 7 3—7, Klasse 4L:WV1Vekazet 15—5. Sor ry 3—DBW 5 3—7. DBW 5—Energie 2 4—8 Esso 2Sorry 3 B2, Klasse 4 M: Sozaro 8Blitdorp 3 2 8 Reeslnk 3—WV 2 10—0. KV 5—Op Hoop van Zegen 1.0—J0. BENOEMING De heer D.B. Gohrei, hoofd van da afdePnjj bevolking, verkiezingen en militaire zaken ter Gem een te-secretarie van Rotterdam is benoemd tot U& van het Centraal Stembureau voor de tijd van vier Jaren. oorlog. Hij diende bij de Merchant Navy, tweemaal werd het schip» waarop hij voet getorpedeerd, drie maal maakte hu een mijnontplof- fing mee. Pleiter was persoonlijk: van zijn onschuld overtuigd. Voordat de rechtbank In raadka mer ging om onmiddelijk uitspraak te kunnen doen een welwillende geste tegenover Tulloch. die het verblijf in de vreemde gevangenis moeilijk kan verwerken kreeg beklaagde 't laatste woord. „Waar om vroeg de vrouw (mej. A. Th. Th. J.) mij voor het verhooT op het politiebureau of ik de schuld voor de brandstichting op me wilde ne men". omdat ze anders in grote moeilijkheden zou geraken"? zei hij- De president begreep deze op merking niet. daar mej. J. toch niet tegen brandschade verzekerd is. Tulloch: het enige wat ik dan nog tf 'eggen heb: ik ben niet schuldig. Tot ditzelfde oordeel kwam de rechtbank. Tulloch werd in vrijheid gesteld, omdat de rechtbank, aldus de president niet volkomen van zijn schuld overtuigd was. ofschoon tal van feiten en omstandigheden zeer bezwarend voor hem waren. Driehonderd deelnemers aan de Sterrit DEN HAAG D« KNAC hMft thans officieel bericht ontvangen, dat voor de Rallye van Monte Carlo met minder dan 308 in schrijvingen zijn aangenomen. Het aantal Nederlandse inschrijvingen bedraagt 56, het grootste aantak, dat ooit van Nederlandse zijde heeft deelgenomen. In Monte Carlo zullen 10S rijders starten onder wie 36 Ne derlandse ploegen, in Glasgow 69 met 1 Nederlandse ploeg, in Stock holm 60 (10 Neder}.), Lissabon 48, Oslo 10 f5 Nederl.) en Florence 6 (4 Nederl.). MILAAN- Fausto Coppi en Gïno Bartali, de twee idolen van het Italiaanse sportpubliek, zul len in de loop van de volgende week voor de- zoveelste maal de met elkaar aanbinden. Ditmaal echter niet op de weg, en ook niet op de "-aan, maar op het groene veld van een grote Milanese voetbalclub- Ze zullen u L alle twee als keeper funge ren in een liefdadigheidswed strijd tussen een ploeg uit Los- cane en een uit Lombardije, Laatste training van het Nederlands elftai DEN HAAG De lastste fesi- ning van het Nederlands elftal op het VUC-terrein in Den Haag is Dinsdagavond in verband met de lichtwedstrijd VUC-Bordeaux niet door kunnen gaan. Het Oranje team zal nu Donderdagavond zijn laatste appèl in de wondertent houden om in alle stilte de krijgs plannen voor de wedstrijd tegen Denemarken te bespreken. Zwemmers naar Nederland van Oxford en Cambridge DEN HAAG Een gecombi neerde ploeg van Oxford en Cam bridge kamt naar ons land om aan enkele zwem- en waterpolowed- strïjden deel te nemen. Op Vrijdag 9 December starten de Engelsen in Den Haag tegen HZ en PC, op Zaterdag 10 December te Amster dam tegen het IJ en op een nog nader vast te stellen datum wordt een derde ontmoeting georgani seerd tussen de Engelsen en de Delftse studentenzwemclub Odin. Williams houdt zijn titel PHILADELPHIA Ike Wil liams heeft zijn wereldtitel lichtge wicht behouden door het gevecht tegen zijn landgenoot, Freddy Dawson, dat te Philadelphia werd gehouden, op punten te winnen. Van de 15 ronden kende de jury er acht aan Williams toe, de zeven overige eindigden in het voordeel van Dawson. Toen de uitslag be kend werd gemaakt, was een groot «teel van de ongeveer 7 0.000 toe schouwers hel met met de beslis sing eens. Het was de vierde maal, dat WQliams en Da /son elkaar in de ring ontmoetten, doch het was het eerste litel-gevecbt tussen beiden. Williams heeft thans voor de -vijfde maal zyn titel met succes verde digd. Bartali blijft wegreraase* FLORENCE. Ginn Baj&üi heeft de geruchten, als zore hüjj het wegrennen er aan geven, teneinde zich op baanwedstrijden toa tp teg- ken, met klem. tegen, gesproken^ Bartali rekent er op vptsenct sei zoen aan de Tour de Franc» te kunnen deelnemen- Binnenkort, zal hij naar Zuid-Amerika reizen yodr een tournee door verschillende ska ten. LONDEN. Te Twickenham heeft de Oxford-rugbypioeg de in- ter-universitaire wedstrijd tegen Cambridge met 30 gewoonen. Deze stand was reeds bü d,e rus' verkregen. Volgens da Sportkroniek heeft het fcondsbestuur van de KNVB besloten om op Tweede Kerstdag toch voetbalwedstrijden te laten spelen. Als reden hiervoor wordt aangevoerd dat er voetbalvereni gingen zijn, die één of twee wed strijden achterstand hebben in de competitie en dat voor deze clubs dus Inhaalwedstrijden nodig zijn. Nu kan ik me heel goed indenken, dat die wedstrijden moeten worden ingehaald en dat het op Tweede Kerstdag gebeurt vind ik ook niet erg, maar ik vraag me af, hoe dat in Rotterdam precies moet gaan voor de Rotterdamse eerste klas- sers, die nog inhaal-wedstrljden te spolen hebben, want op die Twee de Kerstdag wordt er zoals u weet in 1 et Feyenoord-st&dion een wedstrijd gespeeld tussen het Rotterdams Elftal en het Zwalu wen Elftal. Gaan deze inhaalwed strijden door en spelen de Rotter damse eerste klassers die wedstrij den zonder hun beste spelers, of krijgen we in het Feyanoord-sta- dion een wedstrijd te zien tussen een soort Rotterdams B-elftal en de Zwaluwen?, of gaat de wed strijd tegen de Zwaluwen niet door? De KNVB wist het gisteren nog niet en ik weet het vandaag evenmin. Voor de Zaterdagmiddag-voet ballers is er goed nieuws, want 's Zaterdagsavonds om elf uur kunnen zij voortaan op Hilversum I en II de uitslagen horen van de wedstrijden in de derde klasse van district I en II. Het ANP is hiertoe overgegaan, omdat naar zijn mening hef Zaterdagmiddag voetbal steeds groter omvang neemt. Wanneer de proef slaagt, zullen in het volgend® seizoen ook de uitslagen van de lagere klassen worden uitgezonden. Volgend jaar zomer krijgen we een grote Kanaalzwem wedstrijd, die door het Engelse blad „Daily Mail" georganiseerd zal worden, Deze krant looft als hoofdprijs Kralingse Volkshuis verraste in volleybal competitie De volleybalcompetitic heren, le klas. bracht een verrassend resul taat van de hekkesluiter Kralingse Volkehuis tegen de kampioenscan- didaat RGOV. Het werd 2—2. Dit gelijke spel betekent het eerste winstpunt voor K.V. Aan. de kop gaan op het ogenblik Ramleh, RGOV, en Hofstede, alle met twee verlieapunten. De overige uitslagen luiden: RBA—Rotterdam-Zuid 3—3; Ram- lem—Hofstede 4—0; RGOV—R'dam Zuid 3—1. Bij de heren 2e klas gaat Ramleh 2 ongeslagen aan de kop. RBA 2 en Kracht en Vlugheid behoren tot op heden tot de zwakste ploegen. De eindresultaten zijn hier: RBA 2Kracht en Vlugheid 1—3; R'dam Zuid 2—RBA 2 3—1: Hofste de 2Kracht en Vlugheid 3—1; Ramleh 2Thorpedos 40. Ook bij dg datnes behoren RGOV en Hofstede tot de sterkste. Zij vormen de kopgroep. Kracht cn Vlugheid en Thorpedos stellen ech ter teleur met hun onderste plaat sen. Kracht en Vlugheid moest met 40 het onderspit delven .tegen "Hofstede. Ramleh kon niet tegen het Maassluise Sparta op. 31 be droeg de overwinning van Sparta. Hetzelfde resultaat behaalde Hof stede echter weer tegen Sparta. voor deze wedstrijden een som Vit van duizend pond sterling. De lei ding van de wedstrijd zal berusten by de bekende coach en kanaal zwemmer Temme. De Daily Mail vertelt er niet bj of mededinging voor zeehonden toegestaan is. Gisteren belde een meneer op, die een kaart in zijn -;ak had voor de wedstrijd Feyenoord-Haarlem, maar die door de berichten door de radio tot de overtuiging was gekomen, dat deze wedstrijd niet doorging en daarom rustig thuis gebleven was om later tot de ont dekking te komen, dat deze wed strijd toch was doorgegaan. Inder daad waren de berichten, die Zon dag zijn uitgezonden verre van duidelijk. Voor iemand, die zich van de organisatie der voetbal wereld niets aantrekt en dus ook niets weet kan bet bericht, dat de wedstrijden in de .Afdeling Rot terdam' ziin afgelast inhouden, dat er geen enkele wedstrijd in Rot terdam gespeeld wordt. En toen later nog het bericht kwam dat i» het westen alleen de wedstrijden Blauw Wit-KFC en ADO-Sporta zouden doorgaan omdat deze vel den waren goedgekeurd en dat er voor de overige terreinen tot nade re keuring zou worden overgegaan, kunnen we ons indenken, dat velen in Rotterdam zich in arren moede maar tevreden stelden met een Zondagmiddag zonder voetbal. En hoewel het Zondagmiddag redelijk goed weer was, bleef het aantal toeschouwers in het Stadion en ook bij de wedstrijd van SW-Vole- wijekers verrassend laag. Onge twijfeld vond dat zijn oorzaak in deze we zullen ze niet onjuist noemen maar toch wel heel on volledige voorlichting waarmee de radio haar luisteraars meent een dienst te moeten bewijzen. ALS HET GUNSTIGE WEER olijft aanhouden, zal de autobruff over het Wtedbachdal bij Neu- stadt, die de verbinding «ortnt tussen Frankfort can de Main en Keulen, met Januari weer voor 't verkeer kunnen morden open gesteld. Op het ogenblik wordt het-verkeer overeen hulpbrug naast de verwoeste brug geleid De WiedbacJtdalbrug op 'n hoog- van 62 meter'boven het dalDe werkzaamheden vordérden tot nog toe drie doden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5