ÏUIXZ O A. SLA's A5TA1 VESTER Rotterdams puinruimen kost 41 iiiillioeii 2 JANUARI GALERIES pheöen ...T~J OUDEJAARSAVOND HOOGSTRAAT 178 eubelbeu s, Opruiming tij STADSNIEUWS Winkeljuffrouw 67360 BALJON Toonkunstconcert in de Juüanakerk AGENDA Is er iets van u bij? R. Ph.-Koor vraagt de aandacht Diw ro heeft goed werk gedaan DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Museum Boymans ontvangt geschenk van burgerij N ieuw beeldhouwwerk van Radecker Kinderen t.b.c. door besmette melk Geen slachtoffers bij aardbeving PRUIMINGa KLEDINGMAGAZIJN SCHIEDAM MEUBELKOOPJES! KLEDINGHUIS -REMBRANDT" Nu kopen Is geld besparen REM BRAN DTLAAN 83 M 2 Vrijdag 30 December,1949. c Maandagavond wordt toelichting gegeven Op Maandag 9 Januari zal het Residentie-Orkest concerteren in de Julian akerk aan de B.K. Laan. Uitgevoerd worden o.a. Sympho nie no 5 van Peter Tsjaikowsky en het Pianoconcert van C. Saint- Saëns. Dit rijt* prachtige werken welke, muzikaal gesproken, tot ieder hart spreken. Dit concert is wederom toegankelijk voor de ld den van de vakbonden aangeslo ten bij de Raad van Overleg. De toegangsprijs bedraagt voor deze leden 1.per persoon. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar bij; J. Hartkoom. Gr. Florisstraat 65, Volksgebouw Tuinlaan 50, ge bouw „R.K. Volksbond" Lange *"wen 71, secretariaat Raad van verleg, "Westfraakelandsestraat 73, gebouw voor Christelijk So ciale Belangen. Lange Haven 73 en W. A. v. d. Meiden, Westfran- kelandsestraat 26c Om de concertbezoekers zoveel mogelijk van het concert van 9 Januari te laten genieten, zal de heer Van Sijll, Directeur van Toonkunst, een toelichting van het programma geven, (zo" moge lijk mirrikaal geïllustreerd) voor alle belangstellenden. De causerie zal plaats hebben op Maandag 2 Januari in één der zalen van het gebouw „RK. Volksbond", Lange Haven? 1. Aanvang des avonds 8 uur. Toegang vrij. Een bezoek aan deze causerie i wordt bijzonder aanbevolen. Deze avond is niet alleen leerzaam, maar stelt u bovendien in staat om van het concert op 9 Januari naar waarde te genieten. Wie zijn kennis van muziek verrijken wil, zorge op Maandagavond 2 Januari aanwezig te zijn. Nieuwjaarsreceptie op Maandagavond De Burgemeester van Schiedam en Mevrouw PeekLinthorst zul len op Maandag, 2 Januari van des nm. half 8half 9 uur in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat recipiëren. (Infjez. Med.) Tentoonstelling-en: Stedelijk Museum. Hoogstraat: Da, 10—5 Zo. 25 uur. Rotter damse Kunstenaarssociëteit Films; Passage.. Da. 2, 7, 9.30, Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30 u. (Za.avond alleen 7.15 u.)Gunga Din. Mono pole. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, Zo. 3, 5,7, 9 u: Nieuwe avonturen van Don Jaan. De wintercompetitie van de ESS-schakers Voor de winterwedstrïjd van E.S.S. werden de volgende partijen Groep 1; H. Domselaar-L. M. Smit 1-0; H. Domselaar-G. G. Brouwer 1-0; J. J. Th. Penning-C. v. "Wingerden 10; Th. J, KLeyheeg- A. Bong er s afgebr. Groep 2: J. v. Diggele-L. Ahrens J. Verburg-H. v. Leerdam 1-0J. H, v. Wingerden-P. v. d. Waal 1-0; P. Semeyn-M. H. Huber 0-1; P. Semeyn-J. v. Diggele 0-1. Groep 3: J. v. Dalen-H. Krab bendam H. Krabbendam-L. C. Voogd 0-1; J, v. Dalen-J. C. T. H. Schwclnsberg 1-0; C. v. Dijk-J. C. Batenburg 1-0; J. C. Batenburg- J. C. T. H, Schweïnsberg 0-1. Het derde tiental speelde tegen S.C.S. 2 en staat bij het afbreken met 4%-3K voor. Dinsdag 3 Jan. speelt het 2e tiental tegen NJt.S.V 3 uit Rotterdam, inenting tegen pokken Op Dinsdag 3 Januari 5 s middags tussen 2 en 3 uur bestaat gele- genheid tot kosteloze inenting te gen pokken in het gebouw van de G.G. en GD. Tuinlaan 80, Trouwboekjes der ouders of ge boortebewijzen der kinderen me debrengen. Burgerlijke Stand Gehuwd: J. M. Bakker. 39 J. en M. Domenie, 28 j.; L. 3. Weber, 26 j. en J. V. M. Gr eten. 24 j.; W. J. Noordhoek. 22 1. en C. E. Groenendijk. 17 j.; G. H. J. V. Bracht, 42 J. en J. H. Daalmeijer. 28 J. F. W. Drttge 30 J. en D. El- berse, 23 U K. Hoekstra. 18 j. en B. V. d. Nouwland, 10 j.: Th. J. M. Schaap. 32 j. en M, v. Wassenaar, 28 J.i J. N. Ponsen, 45 J. en 3. Kalksma, 38 j.; A. Sterrenberg, IS j. en C. Koetera, 19 j.; W. J. A. Enge ring, 27 j. en J. M. Blora- mettejjn, 23 j.; J. M. v. d. Post, 28 J. en H. Groenendijk. 21 j. Ondertrouwd: J. Vonk, 28 3. en J. Tb, M. Boogert 23 j.; H. van de Roemer. 20 j, en H. S. Hazewinkel, 22 J.ï W. A. Feelders. 28 j. «n J. Vermeulen. 20 j.; F. Elzlnga. 26 j. en C. H. Vis. 18 3.; T. Koojj, 29 j. en L. M. den Ouden, 25 j. Geboren: Meindert, z, van G. v. Veen en H. F. Immerzeel: Carla, d. van E. v. d. Boogerd en M. J. Jansen; Andreas M. IL. z. van A. H. G. Heeren en M. M. Geddijn; Marinos A., z. van C, A. Ha- bermehl en- K. D. Quist; Margaretha C. M., d. van C. Th. v. d. Hoeven en C. M. Wouters: Jacobus J. B.. z. van A. Stulj en A. Mr Th. T-roogh; pleter. z. van P. Burgerhout en E. L. v. Kampen; Ja cobus t. van. J. Zwarts en E. de Roos; Gerardus Th. z. van J. Th. de Raaij en E. Volk; Jan, z. van J. v. d. Marei ai J. E Janssen. Overleden; F. W. Wildenboer, 73. j., vr. van A. Keijzerwaard, VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVEN1NGEN Besommingen kustvJsser» van 29/12: - Sch 119 - met f m— Sch 38 met t 270.— Sch 10 met f 440— Sch 1? met i 23.0— Od 6 met f 63.— SI 6 met f 60.— SI 16 met f 40.— Kw 215 met -i 17.0—1 Kw 61 met f 100— Uk 1» met 1,250.— f Gedeponeerd op het Hoofdbureau van Politie. L. Nieuwstraat 55; gloeilamp, ceintuur, div. wanten, k.horloge, muts, div. handschoenen ijzeren sok, heibwzem. alpinomuis. div. rozenkransen, k-sjasl, k.muts, dasspeld, fietssleuteltje, twee plan ken, post Buitenhaven jutezak, ba bysokje, h.boed, alpinomuts, huis sleutel, regencape, spandoek en raamwerk, h.sjaal. ceintuur, rode vlag, hJioed, damesrijwiel, cein tuur, div. sleutels, litermaat, haar lint gymn.schoen, k sokje, cein tuur, partemonnaie roet inh., div. wanten, div. sleutels, k.portemon- naie, sigarettenaansteker, div. mut sen, boodschappentas, sluïtdop van benzinetank, hoofddoek, inschrij- vangsbewijs, armband, armbandie, div. handschoenen, shawl, blik spi nazie, k.schoen bruin, k.kousje, k. want. shawl, div. ceintuurs, k. bril. crick, pakje tijdschriften, k. muts, d rijwiel, zakdoek met sleu tel, muts. Bovengenoemde goede ren kunnen iedere werkdag tussen 15 en 18 uur afgehaald worden. Te bevragen bij vinders: nylon-» kous. N. de Ronde, Gordonstr. 1 a; tabakszak. Peters, Potgieterstr. 40; paar k.wanten, Vos, Grof baan 59; broche, Goudswaard, N. Haven 275 awollen wanten, Kiela, Graat Florisstr. 62a; gouden medaillon De Ruiter, Wattstr. 23 a, autoband met wiel, v. Dijk, Broersveld 55, d portemonnaie met inh., Schuur man, Frans Halsplein 3 b, handzaag Buijs Ballotsingel 71, plastic cape, Aleidastr. 92 b, k. wantje. Peters Fr. Halsplein 45. h.handschoen, Ro gers. Puttershoeksestr. 23, d-rijwiel, de Kaper, L. Kerkstr. 11, parapluie, Lupker, J. A. Alberd. Thymstr. 2Sa, ceintuur van regenjas, A. Timmer mans. Bmtenhavenweg 172, paar h. handschoenen, de Groot, W. Fran- kelandestr. 104, badhanddoek, bad pak en een paar sportkousen, de Ruijter, Lorentzlaan 25, grijze jas. Kloppers, Boylestr. 12, drie ijzeren manden, Jansen, Groenlaan 107, wollen want, Schulze, L. Nieuwstr. 51, voedbal, Woudenberg, Portu- geesestr. 2c te Rotterdam, hond. v Es, Villastr. 2a, polshorloge, v. d End, v. Ostadeiaan 45b, wand- schroefm. v. Dijk, Potgïeterstr. 12a portemonnaie met inh., C. Bijloo, Heenvlïetsestr. 40, k-portemonnaie, v. Hoogdalem, L, Haven 18, para pluis, Bijl, Veenlandstr. 21, winter jas. grijze gefcriide handschoen v. d. Marei, Huijsmansstr. 37, h.hand schoenen, v. d. Hoeven, Putters hoeksestr. 22, breiwerk (geel ka toen), v. Geloven, Tielman Oemstr. "'2. bos sleutels. G. v. d. Hoeven, Kubensplein 12, gummijasje mei wantjes, van Leeuwen, Broersvéld 90, portemonnaie met inh. H, Blons, Lange Singelstr. 32, h.handschoenun Figee. Galileistr. 30b, muntbiljet, Vogelaar, P. Potterstr. 52b, riem met portem-, J, Terpstra, Alb. Thijmstr. 79b. kjingetje, Peters, Fr. Haverscbmidtiaan 45. d.vulpen, van Geloven, Aleidastr. 44c (niet na 19 uur), vulpotlood, Tuinder, Oost-rin gel 128, k.wantje, v. d- Knaap, Mor- sestr. 32a, h-handschoen, Gordijn, Herenstr. 23, fototoestel, Korevaar, Rozenburgsestr. Ifia, k.wantje, v. d. Berg. Jacob Catslaan 13. zilv. ket ting met kruisje, politiepost Ke- thel, zakmes. Bos, Julanalaan 10, k.want, A. Huizer, Hagastr, 20, kin- derschepje. But, Spinhuispad 13, ivelDenpetje, Koning, West Franke- landsestr. 04. doos niet kan'oor- mappen, Touw, St. Pietersteeg 1, rozenkrans. Rensman. P.K.O.-laan 164, lederen jekker, Hoogstad, Lek- str, 96, schoolétui, Preïn, Pr. Mau- ritsstr- 24, d.h andschoen, Degen- kamp. Warande 218. passer in étui. Schellings, St. Liduinastr. 81a. d. portemonnaie, H. Wijnrang, Gas- straat 23, want, Kieriing, J. A. Alb. Thijmstr. 65a, d.polshorlogc, Mole naar, FH-laan 31, k.want. v. Leeu wen, BK-laan 234, muntbiljet, Brouwers, Baan 42, witte want, L. Kemper, Rotterdamsedijk 7, zak met inh., Westhuis, Korte Kerkstr. 6a, lederen want, Bavmk. Rotter damsedijk 180b, gummiregenjas, Bonefaas, Gasstr. 9, k.mutsje, Beijer- landsestr. 51a, k.portemonnaie, Breen, Bosje in Carsabark 23, Rot terdam, paar handschoenen, v. d. Steen, Broersvest 60a, autobuiten band, -Hosman, Lange Haven 3, d. portemonnaie met inh., Verboom, 's Gravenzandestr. Sa, brilleglas, v. Genen, Anth. Muijsstr. 18, gouden medaillon, v. d. Spek, Spanjaard- str. 163, Rotterdam, kparapluie, van Gelderen, Snelliussmgel 44a, jon- genssjaal. v. Raven, Slachthuisstr, 25a, kluwe wol, 4 breinaalden, de Bakker, Maremstr. 14, actetas. But ter, Broersveld 100a, 2 steekbeitels, Bakker, Nwe Maasstr, 6, herders- houd, V. d. Berg, PKO-laan 100, 2 zilverbons, Veringmeyer, Huys- manstr. 13, zilveren oorbel, ver- beek, Alb. Thijmstr. 19, Schiedam, hoofdoek, v. Geene, Anth. Muijsstr 18, paarlen kettinkje, Eenhuizen, PKO-laan 116a, portemonnaie met inh., Tettero, Sneliussingel 40a, ket tinkje, A. Ross, Noorderstr. 4, Ke- thel, d-pantol#els, Rissema, Putters- (Inaez Med.) Chinees-Ind. Restaurant Specialiteit in Chin, schotels en Ind. Rilsttafels Ook thuisbezorging ÜJinnenwe® 151 ROTI ERDAM Dat het Rotterdamsch Philharxna- nisch Koor een belangrijke plaats in ons muziekleven inneemt mag als bekend worden verondersteld. Het werkt met het Philharmonisch Orkest ten nauwste samen en het heeft vaak onder zjyn eerste diri gent Eduavd Fhpse, gedurende de vijftien jaren van zijn bestaan, een belangrijk aandeel gehad bij de uitvoering van noviteiten en mees terwerken uit het geijkte reper toire. Wie daar belang m stelt leze er eens de keurig verzorgde folder op na, die o.a. een overzicht geeft van de concerten, die het koor hier en buiten de stad gedurende de laatste twee jaren gaf. Ook dit seizoen zal het Koor weer blyk van zijn artistieke activi teit geven. Want behalve de vier uitvoeringen van Bach's Mattheus Passie zullen twee_ werken van Nederlandse componisten een eer ste uitvoering worden bezorgd en wel de compositie „Ode aan Sappho" van de Tl-jarige componist Henri Zagwijn er, het Kyrie en Gloria uit de „Missa in Die Feste" van Al- phons Dicpenbrock. Het streven is nu het koor nog verder uit 1e breiden en tevens een sterker mannenkoor te vormen, omdat dit van het grootste belang is voor een perfecte uitvoering van, onderscheiden composities. Het secretariaat Is gevestigd Zaagmolenstraat 352 b. Seidell Chapin bezoekt Rotterdam Gisteren bracht de Ambassa deur van de Verenigde Staten, de heer Selden Chapin, vergezeld van zijn dochter Helen, een infor meel bezoek aan Rotteruam, De gasten werden op het' stad. huis ontvangen door Burgemees ter Oud. Zij reden vervolgens naar het Maritiem Museum „Prins Hendrik"t waar de verzamelingen werden bezichtigd onder leiding van de directeur, de heer C. Noo- teboom, In de namiddag volgde een bezoek aan de N.V_ Machine fabriek en scheepswerf van P- Smit Jr. aan de Stadion weg. Fantast noemt zich ten onrechte makelaar Naar aanleiding van de gepu bliceerde waarschuwing inzake fantastische emigratieplannen, waarbij een voorname rol speelt de 26-jarige makelaar J M. W. F. D-, vestigt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Holland er de aandacht op dat D zich ten onrechte met het praedicaat „makelaar" siert. Zijn pogingen om tot de daartoe ver eiste beëdiging te worden toege laten, zijn destijds gestrand. Dagelijkse ongevallen Op de speelweide in het Kra- lingsebos heeft de 12-jarige H- D. uit de Paradijslaan gistermiddag bij het voetballen zijn. linkerbeen gebroken. Hij werd in het St. Franciscusgast- huis opgenomen. De vijfjarige R. B- uit de Gras winkelstraat brak zijn rechterdij been, toen hij gistermiddag van een hooiberg aan de Kleiweg sprong. Ook hij moest naar het St. Francïs- cusgasthuis -worden overgebracht. In een fabriek aan de "Water- geusstraat viel de 61-jarïge schoen maker M. v. d. V. uit yiaardingen zodanig dat hij in het ziekenhuis te Vlaardrngen moest worden opgeno men. Met een diepe hoofdwond, een schouderfractuur en een hersen schudding werd de 70-jarige M. van E. uit Schiedam, dié bü het overste ken van de Schiedamseweg tegen een rijdende vrachtauto liep, in het Coolsmgel-ziekenhuis opgenomen. Bü het doorhakken van een loden gasbuis aan de Groene Hille- dijk werd de 41-jarige gasfitter A. H. door het uitstromende gas bedwelmd. Ter observatie is hij in het Zuider- zïekenhuis opgenomen. 26a, ring met sleutels, L. Smit, P. de Hooghstr. 13b, d,handschoenen, v.Gameren, Boylestr. 36a, h.hand- schoenen, Schaap, Vlaardinger- straat 22. Bij het afhalen van bovenge noemde goederen bij de vinders, gelieve men het Hoofdbureau van T1.1!,.. - n l.AHnil. Aa cfallon Ifflla. hoeksèstr. 60a, 'k.tasje en plastic I Politie in kennis te stellen (tele- vliegtuigje, Schaper, Alb. Cuypstr. foon 69333). Morgen, op de laatste dag van het Jaar, wordt de Diwero (Dienst voor de Uitvoering; van de WederupbouW van Rot terdam) volgens besluit van de Minister van Wederopbouw opgeheven en gaat z|jn taak over op de gemeentelijke dien sten. De Diwero heeft als Rgksdienst in de btfna tien jaar van zjjn be staan zeer veel werk verricht in. Rotterdam. In 1940 stonden de Di- we ra mannen voor de gigantische taak, het puin in de verwoeste bin nenstad op te ruimen, in Novem ber '40 was al het bovengrondse puin reeds afgevoerd en na die da tum werden grote hoeveelheden funderingspuin opgeruimd. Die op ruiming kostte het lieve sommetje van 41 mlllioen gulden, maar er was toch ook nog een opbrengst van 3 millioen gulden; (52 milIioen bakstenen; 2426 k.m. aan houten heipalen een afstand van hier tot Leningrad en 65 millioen kilo ijzer). De Diwero heeft niet alleen puin geruimd maar ook ve le openbare werken in Rotterdam uitgevoerd; tal van straten in de binnenstad werden aangelegd, bin nenhavens gegraven, bruggen en sluizen gebouwd en last not least werden 7. k.m- vernielde kademuur van de zeehavens hersteld. Bij el kaar hebben .deze werken 126 rail, lioen gekost. Directeuren waren aanvankelijk de heer H. G, J. ter Marsch, ir. X Rutgers en ir L. X van Dunné. laatstgenoemde is na zjjn vertrek uit gemeentedienst vervangen door Ir, J. P. van Bruggen, die tevens hoofddirecteur van openbare wer ken is. Ir. Rutgers is midden 1949 reeds In gemeentedienst overge gaan, als directeur van de Dienst van Stadsontwikkeling en Weder- opbouw. 1165 De gang mondt uit op een berghelling en Rob staat even met zijn ogen te knipperen, want het felle licht van de zon is hij niet meer gewend Maar dan kijkt hij verrast om zich heen Waar bevindt hij zich? Hij klikt uit op het dal van een rivier en aan de overkanl strekt zich een reusachtige stad uit Maar woonhuizen ont dekt hü nergens. Hier staan alleen maar fa. brieken. enorme gebou wen met hoge schoor stenen en lange hallen. Schepen liggen voor de wal, in de verte rijden treinen. Rob weet niet, dat dit een reusachtige atoomfabriek isDe drie slaven gaan rustig aan het werk en kijken niet om of op, Lupardi dirigeert hen, vanaf zijn eiland Skip wordt losgelaten en de hond maakt een paar rondvluchten, hoog boven de stad. In zijn laboratorium op het eiland krijgt Lupardi precies de beelden, die hij nodig heeft Dm zijn lang voorbereide asnval op dit fa- briekscentrum te ondernemen. (Ingez. Med f1 Dt C£ vindt «i wa& Uj&eèt/ Ter celeKenheid van het hon derdjarig bestaan van Museum Boymans is gisteravond namens de burgerij van Rotterdam een ge schenk aan 't jubilerende museum aangeboden. Dit geschenk bestaat uit een beeldhouwwerk van John Radecker en een bedrag, waaraan de Stichting Boymans een nadere bestemming zal kunnen geven. Nog voor de viering van het ju bileum in de afgelopen zomer rijpte bii een aantal Rotterdammers het plan. het inuseum een geschenk aan te bieden Een commissie werd ge vormd onder voorzitterschap van mr F. J. Brevet. Hoewel de mede werking van de burgerij beneden de verwachtingen is gebleven werd niettemin een vrij aanzienlijk be drag bii een gebracht. De deelne mers aan het geschenk zijn gister avond bijeengekomen in de. aula van Museum Boymans, waar mr Brevet het geschenk heeft overge dragen aan Burgemeester Oud. Het beeld van Radecker stelt de kop van een jonge vrouw voor. Bij de aanbieding was slechts het gips model aanwezig, dat later in brons zal worden gegoten. De Ver Brevet maakte van de gelegenheid gebruik om de heer Oud in diens kwaliteit van Kamer lid te wijzen op het feit, dat de zware belastingdruk hier te lande, het zo moeilijk maakt, geld aan kunstbescherming te besteden, In Engeland b.v. worden de bedragen, hieraan besteed, van het inkomen afgetrokken, zodat men er geen be lasting over behoeft te betalen. In zijn functie van voorzitter van de Stichting Museum Boymans vroeg mr Brevet aandacht vopr het verlangen, dat bü velen leeft, het werk van de Stichting ten behoeve van Boymans geregeld te steunen en 't niet te laten bü dit jubileum geschenk. Burgemeester Oud dankte voor het geschenk, dat opnieuw blijk geeft van de burgerzin in Rotter dam. een burgerzin waardoor Boy mans tot bloei is gekomen. 1 Ten aanzien van het Engelse voorbeeld inzake kunstbescherming kon mr. Oud niet zeggen of de po sitie van~'s lands schatkist een be lastingvrijstelling in bovengenoem de zin zou toelaten. Cypr. ia-tentoonstelling in Diergaarde Blij dorp .Voor de eerste maal na de bevrij ding zal in de Rïvièrahal en de thee- schenkerij van „Diergaarde Blij- Dorp" te Rotterdam, weer de „Cypria", de tentoonstelling van pluimvee, sierduiven, postduiven, watervogels en konijnen, worden ge houden en wel op 7 en SJanuari a.s, Aan deze tentoonstelling zal door de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers tevens een propagandatentoon stelling van exotische vogels wor den verbonden. De opening zal or Januari 's morgens om tien uur jeden. NIEUWJAAT Het programma voor de bespe ling van het stadhuiscarillon op 1 Januari 1950 van 1213 uur door de stadsbeiaardier Ferd. Timmer mans luidt als volgt: 1. Praeludium in Bes gr., Jef Denijn. 2. Impromptu, Ferd. Timmer mans. 3a. Oudejaar, Cath, v. Rennes; b. Naar buiten, Kor Kuiler; c, Hol lands liedje. S. Abramsz. 4. Sonate voor beiaard, Henk Badings (gecomponeerd in op dracht van de R'damse beiaard- commissie): a. Allegro; b„ Aria; e. Fuga. 5. a. Naastenliefde, L. F. Brandts Buys; b. Daad der Jongeren. A. Lamb rechts-Vos; c. God, red de NAaRDEN. - D© burgemeester heeft medegedeeld, dat een politi oneel en een veterinair onderzoek is gelast tegen een modelbedrfjf te Naarden, ter zake het afleveren van besmette melk. Thans is namelijk gebleken ai. dus de burgemeester, dat een niet onbelangrijk aantal kinderen in Naarden met tuberculose is besmet na het gebruiken van melk uit dat bedrijf. Deze besmette melk is in September en October gebruikt. Eerst thans is deze besmetting aan het licht getreden omdat er kinde ren nu zyn gaan reageren. De bur gemeester deelde nog mede, dat twee kinderen in een inrichting op genomen moeste.i worden. Volgens een der raadsleden staat de schuld, in deze van het bedrgf niet vast," MANILLA. De aardbeving, die Donderdagmorgen op het eiland Luzon plaats vond, bestond uit due krachtige aardschokken, die samen 2,5 minuut duurden. Zij hebben Manilla op zijn grondvesten doen schudden, maar geen persoonlijke slachtoffers geëist. Van het acht verdiepingen boge Eastern Hotel vielen bij de eerste schok grote brokken kalk naar beneden. In het cehtrum van de stad, waar de kan toren en regeringsgebouwen zijn gevestigd, vloog iedereen de straat op. Er is aan vele gebouwen schade aangericht. Werk aan de winkel voor de TNI BANDUNC De spoorlijn Tjia- batu-Tasikmalaja is Donderdag tussen Warungbandek en Trowek over een. afstand van 17. kilometer op enkele plaatsen opgebroken; ~dë telegraaf- en telefoonlijnen werfon. vernield. Een werktrein, die "dié richting uitging, is dusdanig onder vuur genomen, dat men genood zaakt was terug te keren. India erkent regiem van Mao NEW DELHI Na Birma heeft thans India het communistisch regiem in China erkend. Het is be reid diplomatieke betrekkingen met Mao's regering aan te knapen. volkTen, J. Booth; d. Vrede, Ferd Timmermans. 6. Eerste Fantasie, P. Benoit. 7. Jesu, joy of man 's desiring (uit cantate 147) J. S. Bach. 8. a. Wilt heden nu treden; b. O Nederland let op uw saeck. 9. Postludium op ..Lof zij den Heer"., Ferd Timmermans. Een idealist OM eens te proeven of het bok- bier inderdaad zo best was als dure advertenties beweerden, was ik een kroegje ingedrenteld en oudergewoonte voor een kort café bezoek de tapkast prefererend, stond ik weldra het pittige bruine vocht met kleine teugen te gebrui ken temidden van een paar stam gasten. De heren stonden een beetje ovei koetjes en kalfjes te praten, maar de man die het dichtst faü me dronk nam geen deel aan het gesprek en keek dro merig in de richting van de plan ken met flessen en glazen, of hij daar een mooi landschap zag of het voorbijschrijden van een welge vormd meisje. Plotseling richtte de man het woord tot mij en sprak: d'r haalt toch niks bij een goeie film, geef mij maar een goeie film en dan ken je de rest cadeau krijgen. Mis schien vind je 't gek, maar ik sla geen film over, alles wat er in de stad draait moet ik gezien hebben, anders heb ik geen rust. Een slech te film is altijd nog veel mooier dan het dagelijkse leven, meneer, daar is nou toch op heden geen. draad meer an, wat u, 't is tobben en zorgen en tobben en uitkijken, nee, geef mij maar een film en als ik rijk was dan wist ik het wel, ik zou een eigen theater laten bouwen en dan ging ik de hele dag naar films zitten kijken, in m'n eentje, meneer, altijd in m'n eentje, want dat vind ik nou zo verschrikkelijk, dat je altijd in zo'n volle zaal mot leven, want als ik films zie leef ik pas. zie je. Zo rijk dat ik een eigen theater ken laten bouwen zal ik wel nooit worden, maar ik heb toch één lie velingswen s en weet je wat dat is? Ik hoop nog eens zoveel geld bij mekaar te krijgen dat ik een nacht een theater kan afhuren voor mij alleen. Dan ga ik tiaar om een uur of een 's nachts naar toe en dan. mag er niemand in het gebouw zijn. als de man die de film in de cabi ne mot afdraaien. Ik Iaat een bord- }e' met J «"JU raaffon buiten ophangen en dan ga ik lek ker midden in de zaal zitten, hele maal in m'n eentje. Eerst wil ik dan een vrolijke film 2ien dat ik zo hard kan lachen als ik wil, dan ga. ik in m'n eentje zitten stikken van de lach, weet je, en daarna mot er een drama vertoond worden, een erg drsma, dat ik ken zitten snot teren en niemand-ziet het, begrijp je, dat ik ken grienen, zomaar vrij uit, ja dat is je ware, meneer, zo'n hele nacht alleen naar films zitten kijken, midden Si een groot mooi theater en geen mens erbij. Ik wilde juist die merkwaardigé man een paar vragen stellen, maar hij keek op zijn horloge, rekende haastig af en zei: kwart voor zeven al, ik moet me haasten, anders kam ik te laat voor de eerste voor stelling en dat is zonde, want ik wil niks missen, geen stukkie jounaal. En weg was hij - DESEDERIUS. Met grote vreugde geven ■wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje RAIMOND Bij het H, Doopsel ontving hü de namen Raymondns Adrianus Jacobus J. H. B. Vredebregt H, A. M. Vredebregt v. Adrlchem Aadje Schiedam, 29 Dec. 1949 PI. Eendracht 13 a Weggelopen Duitse staande bruine jacht hond met witte vlekken op ue borst T.b.tb. P. v. d. Water, Broersvest 9. Café „Het Centrum". 3 JANUARI OPENEN WIJ EEN FILIAAL; Gedempte Baansloot 3a, Schiedam Tel. 67818 Inkoop van oude metalen en gebruikte materialen. Fa. NANNÏNGS KRUYER Fa. A. M. BIJLOO KREUPELSTRAAT 38 L evensmiddel en Gevraagd voor direct met vak bekend en goed met publiek kunnende omgaan. Melden tussen 7 en 8uur. Net dagmeisje gevraagd v.g. g.v. Aanm. 's avonds na 7 u. Mevr Cr Stokvis, Anna v. Burenstr. 15, Tel. 67698. Te koop; Kinderstoel met leren rug 6.—. Van Dam, Puttershoeksestr. 2. Glasplaten v. ronde tafels en theemeubelen, glas in lood, verzilveren v. verweerde spiegels en moderniseren, autoruiten enz. Advies gra tis. v. Loopik's Glasindustrie Boterstra&t 39, Schiedam, tel. 68945. SALADES WARME SAUCIJZENBROODJES WARME VLEESPASTEITJES WARME KIPPENPASTEITJES CROQUETIEN en neg vele andere gerechten BELT U EENS OP: Prijzen vallen mee en de kwaliteit is le klas 2 Januari WINTERJASSEN C05TUUMS DAMESMANTELS KINDERKLEDING ENIGE GREPEN Ujt de Oprulmlngs- aanbiedingen van „De Meubelbeurs": O.F. Huiskamers, geheel compleet, - In pryzen 'vanaf 250.— tot 395.Old- Finish en andere SLAAPKAMERS, ge heel compleet, vanaf 250,tot 395.—. CLUBSTELLEN (2 clubs en 4 stoelen), in prijzen vanaf f 247.50 tot t 310. ARMSTELLEN (2 armfauteuils en 4 stoe len), in prijzen vanaf 110.™ tot 199.-—. DRESSOIRS (old-finish en eiken ge beitst), 69—, 95.™ en 125.—. BED- STELLEN (2 persoons) 45.—. 1 15.—, f 110.— en 125.—. ROOKTAFELS (zeer speciaal aanbod) van f 45,voor f 23-59. Aanvang verkoop Maandag 2, Januari 1950 uur en niet om 9 ,uur zoals gisteren geannonceerd 2 Januari Costuums 42.80 Herenjassen 49.50 Jongensjassen 14 j. 31.75 Kinderjekkers (laken) 34.90 Regenjassen 950 Windjacks i 10.90 Overhemden 6.48 Jongensblouses 1.59 Kindercapes M 6.90 Slipovers ft 4.90 Leren riemen 0.95 Dassen 0.95

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2