1 Excelsior verdringt Emma en neemt zelf de leiding D.J.S. speelt een uitstekende revanche-partij HOVbindt ook Hillesluis aan zijn zegekar Tediro's ongeslagen record is gebroken i I Hoge scores in derde en vierde klasse I Verrassende nederlaag van CW in Den Haag CW kon VUC-dael maar niet vinden Koude douche na de rust voor DCV Fortuna had Vrouwe Fortuna niet mee Overmaas moest toch nog de punten delen Goed werk voor Dörr bij Excelsior Gelijkmaker bleef uit voor Goal GEB blijft VVOR met 4-1 de baas vijzigd Aeolus heeft succes maar DHS ook Resultaat 1-1 DCL verrast supporters en de Spartaan door fikse 5-2 r~ Standen 3e en 4e klassers Zwart Wit nog niet verzoend met de laatste plaats ï#KÉ Maandag 16 Januari 1950 f In de tweede klasse A heeft CW voor de verrassing: Rezorgd (zy het dan vóór onze stadgenoten een onaangename) door met niet minder dan 5—0 te verlieten van VUC In een wedstrijd, waarin het Haagse doel voor CVV blijkbaar onvindbaar was. Overmaas daarentegen handhaafde rich goed tegen Scheveoingen en DFC deed het tegen de leider nit tön afdeling niet minder goed door met 2—2 gelijk te «pelen. In afdeling B heeft Excelsior, gesterkt door het gewonnen protest en Dorr, Emma verdrongen van de leidende plaats. De Dordtenaren konden het thnls tegen Qalck niet verder dan een gelijkspel brengen, waardoor ook de positie van RFC verstevigd Wordt Fortuna en Coal stelden enigszins teleor door bon nederlaag tegen DHC en het gelijke spel tegen ODS. CW begon sterk, aanvallend op te treden, doch voor het doel gelukte het niet al te best. zodat ondanks een grote druk op het Haagse doel de score voorlopig blank bleef, In eert periode vac overwicht van CVV kwam ven doelpunt aan de andere zijde, want toen Hun tink de opge drongen Rotterdamse verdediging was gepasseerd gaf hü de bal door aan Albertsz, die hard inschoot (1—0). Ongeveer 10 minuten later vergrootte Huisman de voorsprong i tot 20, met welke stand de rust kwam. Ook het begin van de tweede helft was voor CW. maar ook nu slaag den zij er niet in de Haagse doelman te passeren. Toen de Rotterdammers daarna wat verslapten, nam VUC de leiding over en Euntink scoorde een derde doelpunt (30). Vijf ipinuten voor *t einde vergrootte Huisman de Haagse voorsprong tot 4—0. Vlak voor het einde kréég VUC nog een strafschop toegeweien, waaruit stand op 5—0 werd gebracht DCV liet direct goed spel zien, dat na 10 minuten leidde tot een doelpunt van F, de Haay (0—4). Unitas werd hierdoor "wakker ge schud en het spel ging hierna meer gelijk op. Na 25 minuten kreeg Unitas een hoekschop te nemen, waaruit de bal door Brouwershaven keurig werd ingekopt (11). Tot de rust bleven, de partijen, elkaar in evenwicht houden zonder dat verder werd gedoelpunt Na de rust had Unitas de vrij sterke wind in. de rug en. al spoedig - maakte Zuid am er 2—1 van. Daarna ging de strijd weer gelijk op.~ doch dOOr een iout van de achterhoede van DCV. kon. Brou wershaven: het derde doelpunt sco ren. "Unitas kwam -steeds meer in de aanval en DCV kwam er. vrijwel niet meer aan te pas. Bnmsting bracht de stand op, .4—1 én Brou- wershaven tenslotte op 5—1. De wedstrijd had een sportief verloop. Fortuna had een invaller voor middenvoor Mosmans. maar de Vlaardicgers speelden niettemin beter dan ODS,. dat met niet min der dan drie invallers io de voor- hoede moest uitkomen, daar Fok, Groeneweg en Bolje ontbraken. De Vlaardingers waren, verreweg het meest in de aanval, maar hun te korte spel werd gemakkelijk door de Dordtse verdediging onderbro ken. waardoor maar weinig schoten op het doei van ODS kwamen. Te gen de spelverhouding in, nam ODS na ongeveer een half uur spelen de leiding. Linksbuiten De Geus wist namely k, geheel ongedekt, met een fraai schot te scoren (0—I). Nog voor de rust maakte Fortuna- gelijk door Poldervaart uit een voorzet van v, hd. Waal (1—1). In de tweede was het weer Fortuna,. dat steeds aan- vallend optrad, maar de verdedi ging van.ODs. prima op dreef, zorg de ervor, dat in de stand geen ver- ndering meer kwam. Scheveningen en Overmaasheb- -faert de punten gedeeld. Schevenin gen, dankte dit gelijke spel voorna melijk aan haar middenvoorVan Geen, op wien de gehele aanval rustte. Ditmaal moest hij echter her haaldelijk in de jeugdige verdedi ging van Overmaas zijn meerdere erkennen. Het is jammer voor de Rotterdammers, dat hun aanval niet van gelijke: kracht is als hun verde diging. Gedurende de eerste helft was Overmaasmerendeels in de - 'aanval..- .- Enige minuten voor de rust namen de groenwitte Rotterdammers met een geweldige kogel van Van de Velde de leiding (01). Ongeveer 10 minuten na de rust kopte Van Geen uit een: hoekschop de gelijk maker, in (1—1). Overmaas nam het spel daarna, weer geheel in handen, en het was na. 25 minuten spelen aanvoerder Giele, die de Rotter dammers weer de leiding gaf. na goed voorbereidend werk van Gunst (1—2>. Ever. voor het einde maakte Van Geen gelijk (2—2). Excelsior liet in deze wedstrijd heel Wat beter veldspel zien dan haar tegenpartij. Ook vïei in deze strijd het goed opbouwende werk op van Dorr, die voor het eerst na zijn verblijf in Indonesië weer by Excel sior was opgesteld. Excelsior was aanvankelijk sterk in de meerder heid. doch Sliedrecht verdedigde zich fel en zodoende bleef de schaal vrij lang in evenwicht, ook al door dat de Slfedreehtse doelman buiten gewoon in vorm was. Eerst kort voor de rust gelukte het aan Van den Berg Excelsior <je leiding te ge ven (01), Reeds spoedig na de her vatting maakte Sliëdrecht' gelijk, doch Dörr zorgde ervoor, dat de be zoekers opnieuw de leiding kregen (12). Even kwam SJiedrecht daar na fel opzetten, doch weldra, nam Excelsior het heft weer in handen en geleidelijk aan werd de stand tot 15 opgevoerd, waarbij Miedetna 2 doelpunten voor zijn rekening nam. Reeds m de eerste minuter, had DHC succes, toen bij een hoekschop de bal bij rechtsbuiten Nleuwpoort terecht kwam. die onhoudbaar voor Huisman ïnkogelde, 10. Coal, tegen de sterke wind m spelend nam het initiatief in handen en Delflse verdediging moest alle zeilen bij zetten. Een kogel van Bakker beuk te in deze periode de paal. Ook DHC ondernam menige aanval, die niet Standen tweede klasse 13 s 13 5 2e klasse A UVS 13 S 2 Unitas 13 8 .1 CW 13 7 1 Scheven ingen EB OH VUC DFC Leerdam Overmaas DCV Z Excelsior Emma RFC Quick Fortuna HW Coal DHC ODS Sliedrecht Gouda 18 32—18 n 28—24 15 29—23 15 2-4—21 14 29—23 12 20—21 3 19 26—15 1 17 21— S 3 14 16—16 4 13 23—18 4 12 11—14 5 11 22—18 7 11 19-25 fl B 10—16 8 5 7—26 10 4 14—32 van gevaar ontbloot was, maar de defensie van Coal hield stand. Toch wist De Wit voor DHC, dank zij een fout van Huisman, de stand op 20 te brengen. Na de hervatting ver scheen DHC met blauwe shirts, het geen ook wel nodig was. daar vooï de rust beide partijen een keer de bal verkeerd speelden, aangezien er te grote overeenstemming in de costnums der ploegen was. Nadat Versteeg miste werd de stand op 30 gebracht. Dit werd Cca] toch te bar en de veste van DHC werd danig in het nauw gebracht. On ophoudelijk waren de aanvallers van Coal voor het Delf tóe doel. Godfried maakte er 31 van. en kort daarna de Geus 3—2. Alle energieke pogin gen der Rotterdammers ten spijt bleef de gelykmaker echter uit. „WIE DOET MEE BOKSPRIN GEN?" (Wij niet. Redactie). Hier ziet u de Belg Joe Walbach te Parijs „In gevecht" niet de Fransman Marcel Manuel. Dit is nu een partijtje catch ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE K.N.V.B. In de 3de klas A heeft Z.W.S.H.: er flink van langs gekregen tegsn Sunlight. Met 8—1 werd verloren. Direct na het begin schoot de mid denvoor van Sunlight van verre afstand hard en hoog in. Een door de verdediging van Sunlight ver naar voren geplaatste bal werd door de middenvoor opgevangen en hard in het dóel van Z.W.S.H. gekogeld, 0—2. Hoe de thuisclub ook zwoegde, het mocht niet geluk ken de achterstand te verkleinen. Met de -regelmaat van een klok werd de score opgevoerd. Vooral de middenvoor van Sunlight had hierin een werkzaam aandeel. Ten slotte wist v. d. Sluys de eer voor Z.'W.SJi. te redden. 's-Gravenzande heeft tegen>Omas goede cijfers geboekt. De behaalde 5—0 spreekt voor zich zelf. Na een kwartier opende middenvoor v. d. Bos voor de thuisclub de score, doch toen duurde het tot 10 minu ten na de hervatting eer rechtsbln- Zwemkampioenschappen op 4, 5 en 6 Augustus DEN HAAG De nationale zwemkampioenschappen zullen zo als men weet. dit jaar in 'fc zwem bad „De Kromme Rijn" te Utrecht worden gehouden. Thans aijn ook de data voor deze wedstrijden de finitief vastgesteld en wel 4» 5 en 6 Augustus. Constant—R.D.G. eindigt met 44 Onder grote belangstelling vand de eerste, ontmoeting om .bet provinciale clubkampioenscbap dammen tussen bet Rotterdamse .Constant" en „R.D.G." uit Den Haag plaats. Na 4fa uur spelen werd de voorlopige uitslag 4—4 bereikt: van Constant wonnen v. d.Don en Gor- re«, terwijl de Haas en Olser. de eer aan hun respectieve tegenstanders moes. ten laten. De posities in de afgebroken partijen geeft Constant nauwolyjts een gerechtvaardigde hoop op eert draw, veeleer moet met een 11—9 nederlaag rekening worden gehouden. De datum, waarop de afgebroken partijen uitge speeld zullen worden, tó nog niet vast gesteld. HELSINKI Omdat dé Finse Nationale Bank geweigerd hééft, deviezen beschikbaar te stellen, zullen geen Finse equipes aan de Rally van Monie Carlo kunnen deelnemen. VIERDEKLASSERS Belvédère, dat onderaan de rang lijst van de 4e klas E bengelt, heeft haar tweede overwinning in- dit seizoen geboekt en wel op Velo, dat met 25 ten onder ging. De Rotterdammers zijn met deze over winning echter bitter weinig op geschoten nu Ammerstol SV even eens de beide punten in'de wacht sleepte door teaenVJD.V. met 50 te zegevieren. St. Bodewijk is door zijn Overwinning van 10 in de jeneverstad oo „Schiedam" te win nen een plaatsje opgeklommen en staat nu als vijfde genoteerd. ,,S.M.V. was in de gelegenheid om Florissant te passeren, en de kop te nemen, nu de ontmoeting N.H.S.— Florissant geen doorgang heeft ge vonden, S.M.V. zag echter geen kans van DEJL te winnen, Siod is erin geslaagd de laatste plaats in afdeling F te verlaten door Her mandad, met 3—1 te slaan. N.H.S.. dat niei speelde, gaaf nu als hek kensluiter fungeren, Onit moet op- oassen en niet zoals gisteren tegen Haastrecht met 2-5 het ohdersoit delven, anders zal zv.i de gevaarlijke zone niet meer kunnen verlaten. In de 4de klas G blijft het wat de bezetting van de eerste plaats betreft, geducht spannen. Lekker- kerk verloor met 1—1 aart D-R.Z. een punt en aangezien het Noorden in de semi-plaatselijke ontmoeting tegen Excelsior '20 met 31 aan het langste eind trok, zijn onze stadgenoten op de troon geklom men. Het Noorden heeft echter een wedstrijd meer gespeeld. HiUegers- berg is goede derde nu RJD.M. met 31 de vlag moest strijken. Een keurige revanche van de Hillegers- bergenaren. -die in September met 1—0 van de droogdokkèrs hébben verloren..- In de bovenste.'helft van de 4de fclas.H, is maar bitter weinig ver andering gekomen. Germinal.klom twee plaatsen door. haar zeve van 20 op het sterke .Bolnes. DZE. wordt on de laatste plaats afgelost door SJ.C.. dat met do korfbalcij- fers 61 van DUS. in de Maas stad verloor. Intussen h^eft D.Z.B. een wedstrijd meer gesoeeld dan de Sch:edammers. die slechts een punt minder riïk zijn. In afdeling 1 noteren w{j twee aelüke snelen van 11 n.l. tnsse* Aeolus en D3.S, en P.F.C.—Poor- tueaal. Hion, dat vrüaf had. kon getuige zijn hoe Martinit, zijn fél- DERDE KLASSERS In afdeling B houdt F.S.V. Pretoria, de enige Rotterdamse club in deze afdeling» het midden van de ranglijst. Gisteren boekte zij het tweede gelijke pel van dit seizoen, n.1. 2-—2 tegen de Hollandiaan. Een goede prestatie van onze stadgenoten, omdat zij op eigen terrein in October met 34 hebben, verloren. H.O.V.'s voorsprong in de derde klas D op de lager geplaatste verenigingen wordt steeds groter. Nog steeds heeft H.O.V. zijn ongeslagen record weten te handhaven. Ditmaal werd Hillesluis met 51 het kind van de rekening en aangezien Spartaan "20, no twee van de ranglijst, het teleur stellende resultaat van 25 tegen D.C.L. bereikte, is het puntenverschil bij een gelijk aantal gespeelde wedstrijden nu al reeds 6 geworden. D.H.Z, dat met Hoek van Holland op voordelige wijze (12) afreken de, heeft een achterstand van 7 pun ten, maar heeft een wedstrijd min der gespeeld. Twee oude rivalen V.O.C. en Concordia, vlogen elkaar aan de Kleiweg in 'de haren. Onze roodzwarte stadgenoten hadden In Delft gewonnen, maar nu gingen de Delftenaren met de buit strijken. Het werd 04."Deze overwinning geeft Hier ziet XS.de athleten van Pro PatrUi én Hermandad tijdens de f voetbalwedstrijd, die zij gister- 'morgen' ophet Nenijto-terrebi - -veelden. De meines txi» Pro - V-,. -'•'f - rPatrid vonden'Tiet helemaal niet «UukZ.toant 'hvn trainer1 stond-f ■tonder d&'-lat en had ■helemaal - geenaandacht voor hen. j Concordia het nodige .zelfvertrouwen., vooral nu zij 6 punten bijeen heeft en V.O.C, met een wedstrijd meer ge speeld slechts zes. E.D.S., dat met de zelfde cijfers van Leonidas verloor, sluit de ranglijst af met 5 punten *uit 12 wedstrijden. Hillesluis vormt de middelmoot met 10 punten uit 11 wedstrijden. In de derde klas E heeft de gepromo veerde 4e klasser Ursus, dit tot vóór Zondag als hekkensluiter fungeerde, goed werk gedaan door CJK.C. met 13 in het zand te doen by ten,. Aan gezien de Musschen tegen Dubbel dam met 0—1 verloren en Zwijn- drecht het tegen S-V.W1 niet verder dan een gelijk spel van 2—2'kon brengen, hebben de Schiedammers de laatste plaats verlaten. Zij zijn maar liefst twee plaatsen opgescho ven ten koste van Zwijndrecht'en De Mussen. De Rotterdamse vogels moe ten zich thans met de onderste plaats tevreden stellen. De strijd om de lei ding tussen S.V.W. en C.K.C. blijft bestaan ook al heeft C.K.C, verloren, want door het gelijke spel van S.V.W. tegen Zwij ndrecht zijn de Gorcum- mers ook een punt kwijt geraakt. Zij hébben thans een voorsprong van twee punten, maar tevens een wed strijd minder gespeeld. CKC—Ursus 1—3 Ursus speelde tegen CJC.C. voor de rust tegeö de regen en wind in en daarbij bleek, dat de techniek van :de Ursus-spelers beter was dan bij C.K. C, Goed langs de grond spelend on dernam Ursus vele 'aanvallen. Een- daarvan leidde na een half uur tof een doelpunt. Een hoekschop beland de' via een. achterspeler in het doel, (0—1). Na de rust was het overwicht van Ursus, dat »u gesteund werd door- de wind, nog groter en de be zoekers hadden geen. moeite, de voor sprong tot 30 op te voeren. Even voor tijd slaagde CJC.C. erin de eer te redden. VOCConcordia 04 In de eerste helft was V.O.C. met de wind in de rug Iets sterker,, doch door onproductief spel van de voor hoede bleven doelpunten uit. Alleen linksbuiten J. Kok slaagde er een maal in de doelman te passeren. De scheidsrechter kende echter geen doelpunt toe. Na de rust kwam Con cordia fel opzetten. Voor doel waren de Delftenaren gevaarlijker dan de rood-zwarten. Na tien minuten kwam de doelman van V.O.C, in botsing met de rechtsbuiten der bezoekers, waarvan linksbinnen Van "Leeuwen firofiteerde om de bal ïn het ver aten doel te plaatsen, Kort daarop schoot middenvoor Westerhuis een van de lat terugspringende bal in bet net (20). V.O.C. zakte hierna als een kaartenhui» ineen, waardoor Concordia nog twee maal kon scoren. SpartaanDCL 25 Door geestdriftig en vasthoudend spel en vooral ook door goed gebruik te maken van de zwakke momenten in de verdediging van de thuisclub, heeft D.CL, de Spartaan een gevoeli ge nederlaag Kunnen toebrengen. Spartaan nam de leiding door Men- tink. Koedood scoorde de gelijkma ker. Quist en Merrelaar zorgden er voor, dat D.C.L. bij de rust een nut tige 3—1 voorsprong had. Daarna deed Spartaan een manhaftige po ging om de achterstand in te lopen. De verdediging van D.C.L. bleef ech ter meester van het doelgebied: Aan de andere kant profiteerden Merre laar en Quist van fouten van doel man De Wolf,- (15). Nljs maakte, na goed samenspel van de voorhoede een tweede doelpunt, voor de thuis club,' EDSLeonidas 04 ED.S. heeft, thuisspelénd tegen Leonidas, weer een gevoelige neder laag geleden. Het veld was zeer zwaar, maar de spelers van.Leonidas hadden daar door hun grotere tech nische vaardigheid minder last van dan de gastheren. In de eerste helft had Leonidas het windvoordeel. De score werd geopend, door midden voor Van Veen, Nog voor de rust speelde linksbuiten Tabbers zich vrij om met een fraai schot de stand, op 0—2. te brengen. In de tweede helft zag ED.S. wel kans het epel te ver plaatsen, maar de verdediging van Leonidas werd niet verontrust, Tab- bers verhoogde de voorsprong tot 0—3 en. Van Veen deed 04 noteren. ste concurrent, verloor van Helle- voetsluis met 20, waardoor laatst genoemde twee plaatsen op de competitieladder stygt. De plaat selijke ontmoeting V.ND.—Steeds Volharden leverde een overwin ning van 2O.voor de thuisclub op. O.V.V, won voor de tweede maal van de Dirkslanders, waardoor de Oostvoornse vereniging een plaats vorderde. ÜJS—SFC 6—1 DU.S. zat de nederlaag van 21 in November te Schiedam geleden, nog goed in het geheugen. De Rot terdammers hebben, zich uitstekend gerevancheerd door SE-C. met 6—1 te kloppen. Reeds na 10 minuten gaf linksbuiten Joossen zijn club de leiding en wederom 10 minuten later .was het middenvoor Eyerlka, die een begin maakte met rijn doel- punten-5erie. Nadat deze speler ook het derde doelpunt van D-J-S.-'voor zijn rekening had genomen, ver richtte, hij de hattrick.. Dok mi ,was hij nog niet> tevreden. Een vierde voltreffer voegde hij aan zijn score tos. Versteeg zorgde ervoor, dat het half dozijn vol kwam. Het enige tegenpunt, dat S.F.C. fabriceerde, kwam na een half uur spelen, in dc tweede helft, tot stand. Het Noorden-Excelsior '20 3-1 In een spannende en faire strjjd heeft het Noorden wederom van Excelsior '20 gewonnen. Reeds "na 10 minuten gaf de rechtsbinnen van de thuisclub "zijn ploeg de leiding'. Excelsior was niet ontmoedigd „en.. nog voordat opnieuw 10 „minuten verstreken waren, lag de gelijkma ker in het net. Tot'de rust bleef deze stand gehandhaafd. Een te zacht op de doelman te ruggespeelde' bal werd door de middenvoor onderschept en in de uiterste hoek geplaatst (2—1). Ex celsior viel hierna fel aan, doch goed werk van de doelman van het Noorden voorkwam doelpunten. Even voor het einde schoof een voorhoedespeler van het Noorden d eb al langs de uitgelopen doelman van Excelsior 3—1. Schiedam—St. Lodewijk 0—1 St. Lodewijk "had gedurende de eerste, helft de wind in de rug en maakte daarvan gebruik door dé. Schiedammers op" eigen helft terug te dringen. Na 20 minuten moest de Sehiedamse doelman wijken voor de druk van de bezoekers. Een schot van linksbinnen van Schafk was hem te machtig. Met snelle uitvallen trachtte Schiedam daar na het spel te verplaatsen, maar tot doelpunten konden de gastheren toch niet komen. Na de rust ging de strijd meer gelijk op. Belde doe len ontkwamen een paar maal op gelukkige wijze aan doorboring. Tegen het einde kwam Schiedam geweldig opzetten, doch de verde diging van St. Lodewijk wist alle onheil te voorkomen. AeolusDHS 1—1 Na de verschillende nederlagen had Aeolus zijn opstelling gewij zigd voor de wedstrijd tegen D.H.S. Aanvoerder Kistüng was in de voorhoede opgesteld er..zijn" geest driftig snel kwam de aanvalskracht van deze linie zeer ten goede. De schutters van de thuisclub hadden geen geluk, want tweemaal scho ten zij tegen de paal. Na ongeveer' 30 minuten spelen, nam D.H.S. zelfs de leiding door rechtsbinnen Blok- spoel. Vilt minuten voor de rust kopte Kistling uit een hoekschop de verdiende geliikmaker in het net (IX), ."Na rust speelde Kist ling bij Aeolus weer stopperspil. De tweede helft verstreek onder -voort durende aanvallen van D.H.S., maar de> verdediging van Aeolus slaagde erin. het winnende punt van D.HS. té voorkomen. - nen Boon 20 op het bord bracht, van Semper Altius een fout van de doelman van onze stadgenoten af. Een kwartier voor het einde ont stond er een schermutseling voor het doel van R.VJL, waaruit de rechtsbinnen van de Hagenaars overwinnend te voorschijn kwam. Met een hard schot bracht by de stand op 20. Voor de vierde klas C was slechts een wedstrijd vastgesteld, n.l. V. V. O. R.G. E. B. De electriciteits- mensen hebben met 41 over hun stadgenoten gezegevierd. De eerste aanval van V. V. O. R. had al direct succes. Na enige aardig opgezette aanvallen aan belde ziiden gelukte het G. E. 'B. door Keiler gelijk te maken. Vijf minuten na de hervatting had dezelfde speler wederom suc ces. V. V. O. R. probeerde al het mogelijke om de part(jen weer. op gelijke voet te brengen, maar het succes kwam van de linksbuiten van G. E. B., 13. Even later schoot middenvoor Keiler tegen de doel verdediger op en nam Ester de terugstuitende bal op zijn schoen en scoorde. 41. Doelman Alphe- naar van G. E. B. mogen wy hier wel als uitblinker noemen. Linksbinnen v, d. Hove kreeg, toen een productieve bui. Tweemaal nam hij met succes het vijandelijk doel onder vuur. Boon nam het vijfde doelpunt van de "Westlanders voor zijn rekening. H Voor de tweede maal in dii sei zoen is Monster erin geslaagd, het zeker niet zwakke Zwart Wit '28 onze stadgenoten behoren tót de kopgroep een nederlaag toe te brengen, al was deze dan ook van de kleinst mogelijke afmeting, n.L O1. Monster, dat nog. steeds on geslagen is, heeft nu uit 10 wed strijden 19 punten en staat vrijwel onbedreigd aan hel hoofd van de 4de klas B. T. O, G. R„ dat in het begin van het seizoen in Den Haag al een ste vige zege op P.T.T, boekte (2—6). heeft de Hagenaars thuis als het ware verpletterd, 10—0 was de uitslag. (Orna snande mei 11—0 de kroon tegen P.T.T.) Semner. Altius heeft in een vrij wel geliik opgaande sriijd met„2—0 van R. V. A. gewonnen. Niettemin waren de aanvallen van de Rotter dammers in het begin talrijker, doch het mankeerde de R.V.A,'ers aan een dodend schot. Een minuut na de rust strafte de middenvoor Franken wint tournooi te Apeldoorn APELDOORN. Het traditionele bil- jart-tcumooi om de Zilveren Gedenk naald va as. dat ZDndag te Apeldoorn be. eindlgd werd, Is voor de derde maai gewonnen door J. Franken uit Tilburg, Het eindklassement van dit. toumool (cadre 3821 luidde;. Franken (Tilburg) 14 132 29.78 Kruythof CBarendr.) 12 256 23.06 v; Oosterhout (R'dam) 10 244 21.05 Schmidt (A'dam)8 '1B3 22-21 Beekman fA'dam), -5 Vos (Apeldoorn) .4 De Kleine (Zwolle) 2 Brink (Apeldoorn) 1 13.51 16,48 14.18 A 12 V.cs. BI. Zwart B.M.T. - Holland. V.D.L, Pretoria Texas H.P.S.V. Cromvllet G.D.A. H.O.V. 13 Spartaan 20 13 D.H.Z. 12 H. v. JWU. 13 Leonidas 13 Hillesluis 11 Concordia 12 D.C.L. 12 i V.O.C. 13 EJ3.S. 13 4 2 7 10 .13 4 2 7 10 22 37—13 20 45—21 15 3327 15 22—19 .10 20—27 8 7 14—24 D 24 41—17 2 18 26—16 3 17 45—18 5 14 26—22 4 14 32—31 4 10 18—28 7 8 15—19 D.EJT. 12 S.U.V, 12 V.E.P. 11 Haastrecht 11 Oudewater 12 Hermandad 11 Bodegraven 10 Slod 11 Oidt II N.H.S, 10 4e klasse G 't Noorden 13 7 2 4 HiJIegersb. 11 7 1 3 Lekkerk. 12 6 3! Transvalia 12 Sehoonh. 11 1 15 33—17 15 27—22 14 23—18 13 27—18 13 23—19 9 28—32 7 17-31 7 17—27 7 14—23 6 17—22 S.V.W. C.K.C. 14 Dubbeldam 12 Slikkerveer 13 Ris. Hope 12 Fapendr. 12 Fluks 13 Ursus 13 Zwljndr. ia Musschen 13 8 3e klasse S Stryen Puttersh. Zwervers K.D.M. D.R.Z. 16 27—23 3 15 18—11 3 15 1917 3 15 14—13 4 12 22—14 5 11. .JB—18 5 11- 18—25 6 lot 23—18 1Z 3 4. 5 10- 14—22 11 2 5 4 9 15—21 12 3—9 6 14—20 12 4 3 12 4 3 Stolwijk Lu'gdunum 12 P.DJC. 13 k 11 Lodewyl VJD.V. 13 4 4 Duno 12 4 2 Schiedam 121 7 Velo 12 2 5 Amm. s.v,'io j 2 Selvedere 13 2 2 4e klasse. F Florissant 11 7 2 6 15 20—22 Flakkee 13 10 1 2 21 44—17 4 13 22—17 Bolnes 12 7 4 .1 18 25—12 5 13 19—15 Dindua 12 6 4 2 16 23—14 4 12 23—20 D-J-S- 18 6 1 3 13 r 19—17 6 12 12—14 Germinal 12 4 4 4 12 24—22 6 13 23—15 D-R.Z. 11 .3 8 3 11 20—14 7 12 18-22 W.R.W. 13 4 3 6 11 16—24 3 4 3 S II 22—30 Beyerland 12 2 4 8 8 18—20 3 4 3 6 11 21-32 DD-C. 12 3 1 8 7 19—30, 4e klasse E D.Z.B. 12 3 3 7 7 17—32 1 3 2 1 18 51-12 S.F.C, 11 2 2 7 6 14-37 1 18 41— 9 4e klasse. I 2 15 20—18 Hion 11 9 11 19 31—1« 1 14 15—18 Martinit 12 9 3 18 23—13 3 13 20-23 V.N.D. 12 7 5 14 21—17 5 12 15—33 Poortugaal 13 6 2 -5 14 28—24 6 10 21-28 P.F.C, 12 5 2 5 12 15—16 4 8 16—17 O.V.V. 13 4 3 11 22—27 5 8 23-40 Hellev.sluls 11 4 18 9 18—18 8 6 19—17 St. Volh. 1Z 3 3 6 9 16—19 9 6 18—44 DAS. 11 3 2 6 B 17—20 Aeolus. II 3 2 6 8 11—20 2 16 19—16 Dirksland 12 3 2 7 8 13—24 UIT DE AFDELING EWD. heeft zijn goede kans op het kampioenschap van. de late klas behouden door Aetivitas met 50 te slaan. Het bleek alras, dat de dóel- lan van Aetivitas niet klemvast was, zodat H.W.D. direct schoten begon te lossen op het vijandelijk doel met als resultaat, dat Heybóom na 5 mi nuten spelens zijn vereniging reeds de leiding bezorgde. Aetivitas kreeg hst zwaar te verduren en kon niet voorkomen, dat v. d. Pluym met een onhoudbaar schot H.W.D, met een tweede doelpunt een voorsprong van 2—0 gaf. Maar met dat ene doelpunt was v. d. Pluym niet tevreden; hij zag zelfs kans de hattrick te verrichten, waardoor de rust met 40 kon ingaan. De eindstand werd 5—0 door Leefiahg. Zwart Wit schijnt rich nog niet ge heel en al met de laatste plaats te, hebben verzoend, althans tegen Sun rise uitkomend, slaagde het erin een overwinning van 3--0 te boeken. Sunrise kwam vermoedelijk het veld' in met de gedachte, dat het aan de Zwart-witters een zacht eitje zou hebben,.maar de thuisclub viel zo- fanatiek aan, dat zij voor de rust tot driemaal het doel van Sunrise vond. Sunrise kwam in de tweede helft gevaarlijk, opzetten, doch de verde diging van Zwart "Wit liet. zich,.niet van de wijs brengen en drukte elke aanval van Sunrise dé kop in. Met dezelfde cijfers als Rockanje destijds op eigen terrein van Schie- broek won, heeft zij thans op vreem de grond - verloren, waardoor Roc kanje, de tweede plaats moet Inrui men voor Progress, dat, zoals te .ver wachten was, A.V.O. met 3—0 ver sloeg.-' Tedixo's ongeslagen record: in: de lste klas B is gebrokeri Dat kooltje heeft Nestoro de club van- Lutters gestoofd. Na een kwartier spelens gaf Kreukniet na goed samenspel van de voorhoede zijn vereniging de leiding (l—0> en Nestoro slaagde ér- in met dit enige doelpunt de wed strijd te winnen» Bloemhof trad voor de tweede maal in het strijdperk tegen H.W.S., dat op eigen veld in het begin vaa het seizoen met 2-*-l de baas was ge bleven. Nu waren "de bordjes geheel en al verhangen mi de Hovenieren boekten een overwinning van 5—1, die voor zich zelf spreekt. Het is tussen G.L.Z. en Nado/V niet tot doelpunten gekomen, of schoon er kansen, voor beide clubs te over. waren., Barendrecht heeft van U.S.C. met 32 gewonnen. Na ongeveer 25 mi nuten scoorde de rechtsbinnen van U.S.C. Door de voortdurende aanval len van Barendrecht liet een der achterspelers van U.S.C. zich verlei den tot terugspelen op de doelman, waarvan de rechtsbuiten van Baren drecht profiteerde om de partijen op gelijke voet te brengen. Zeven mi nuten voor de rust scoorde midden voor Mastenbroek uit een voorzet van rechts (2—1). Maar zacht terug spelen op de doelman leverde U.S.C.- de gelijkmaker op. Vijf minuten voor het einde scoorde Mastenbroek uit een goed, door'linksbuiten aangege ven bal onhoudbaar het winnende doelpunt voor de Barendrechters. R.C.R verspeelde een kostbaar punt dóór het tegen Ons Htiis niet verder dan een bril. als uitslag' te. brengen. Maar. zijblijft toch .altijd nog wel in de runnïngvoor het kam pioenschap van haar afdeling,V;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 4