HH SP®; STADSNIEUWS Geen ijs maar dooipret Waterstofbom reeds dit jaar aankomendeBED!ENDE(Vr.) heöen HET WESTEN KEY LARGO STENO-TYPISTE Een jaar koopvreugde Maison v. DOOREMAALEN 110 10 Volksonderwijs op de bres voor de openbare seho'ol Schoolstrijd is fel ontbrand AGENDA De „Missouri" is eindelijk vlot Bij Helmstedt wachten de auto's weer Russen willen proces tegen Japanse Keizer DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vrede wordt gediend' meent gen. Bradley Autodieven gevat in Woerdens café Bulgarije krijgt een nieuwe premier Arrestant slikt vork in Duizendste schip gearriveerd SCHIEDAM Banketbakkerij W. van Noortwijk Bsdden-Rsparatiën MONOPOLE THEATER 10 10%! 10% KORTING 2 Donderdag 2 Februari 1950 De eerste avond van Volksonder wijs in Musis Sacrum had zeker niet over belangstelling te klagen. Tot de laatste plaats was de zaal bezet, toen voorzitter Vink ziiu openingswoord sprak, waarin hü 'o bijzonder woord vau welkom richt te tot de wethouder van Onderwijs, de heer H. Sabel, de Rijksinspec teur. de heer BUPost en mevrouw Benthem-de Wilde, de oud-wet- houdster. Ook het bestuur van de plaatselijke afdeling van de Ned. Onderwijzersvereniging en de Cen trale Ouderraad waren vertegen woordigd. Het hoogtepunt van deze avond, die "Vrijdagavond op dezelfde plaats een herhaling vindt, was de opvoe ring van een toneelstuk door de Schiedarr.se Onderwijzers Toneel- vereniging. Het spel ..De Grcte Race" vond een boeiende vertol king. Het belangrijkste deel van de avond nam Woensdag de heer J. van Driel uit Rotterdam wel voor ziin rekening. De leider van de vrije jeugdvorming sprak in zijn propagandawoord over de gevaren, die de openbare school van buiten af steeds meer beóreisen. De schoolstrijd is weer fel ontbrand in een mate. zcals niemand het zich meer 4iad kunnen voorstellen. De heer van Driel dacht met weemoed aan de tiid. dat in een van de don kerste perioden van ons volksbe staan de hoop zo levendig was ge weest. dat de openbare schooi, waar de eenheidsgedachte, die er toen heerste het felst kon worden uitgeleefd, ook na de oorlog ge meengoed. van heel ons volk zou worden. Na viif laren sedert de bevrij ding is. aldus de heer Van Driel. de eenheid in dit volk ver te zoe ken. De verspliateringszucht heeft ons volk weer gevangen ea de ver draagzaamheid werdt in de hoek geduwd. Hieruit komt ook voort de felle aanvallen, die her en der op de openbare school worden gedaan. Vroeger had men er scheldwoorden voor als ..het kind van het bijwijf' en ..erger dan de ieneverfles". Deze ziin verdwenen, maar ervoor in de plaats is gekomen een onwaardige propaganda voor het bijzonder on derwijs. die echter ook in confes- Wat men moet »weteo; Apothekers-nachtdl enst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G G. en G.D.. Tuinlaan 80. Telef. 69290 Clubhuis Ongeorgaa. Jeugd: Doele-Gebouw. Da. (fceh. Do.) geopend van 6.45—8.15 voor 12— 14 jaar en van 8.1510 uur voor 1521 jaar. Do-avond van 7—8 voor i2—14 jaar. Wo.middag 24 uur voor 812 jaar. Stedelijk Museum, Hoogstraat Geopend. Za., Zo. en Wo.-mid- dagen van 2—5 uur. Tonteli 2 Februari. Passage-theater. 8 u: Kunst Na Arbeid met „Suiker- freule" van Henri v. Wennes- kerken. Films: Passage. Da. 2, 7, 9.30, Zo. 1.45. 4-15, 7, 9-30 u: (Do. geen voor stelling): Het eiland der ver doemden (14 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo- 3, 5, 7, 9 u: De duivels van het Wilde Westen (Deel II) (14 jr.). Bijeenkomsten: 2 Februari. Ver. lokaal, 8 uur; Wijk n. Ned. Herv. Gemeente. Ds, van Wijngen spreekt over: „Ontmoetingen in Duitsland". 2 Februari. Musis Sacrum. 8 uur: Alg. Bond v. Ambtenaren. Caba ret lfDe Korte Golf' O.Lv. Jan Lemaire sr. „Schiedam" gaat volleybal spelen In de laatet gehouden, bestuurs vergadering van de' „Sportclub Schiedam" waarin tot dusver al leen de korfbalsport werd beoefend ia besloten tot oprichting: van een onderafdeling voor volleybal. 2owel voor dames als vóór heren. Indien cr voldoende animo blijkt te be staan, zal te zijner tijd worden overgegaan tot aansluiting by de volleybal-bond. en indien mogelijk, worden ingescihreven voor de com petitie. Als clubcostuum, waarme de aan de wedstrijden zal worden deelgenomen, werd gekozen een geelghirt en zwarte broek. Zodra het bestuur van „Sport club Schiedam" er in geslaagd is, de beschikking te krijger, over een geschikte zaal, zal met de training worden aangevangen. Nadere inlichtingen worden gaar ne verstrekt door de navolgende be stuursleden van „Sportclub Schic- "dam" L. van der Kraan, Rotter- damsedijk 223 boven. M. C. van der Kraan, Lange Nieuwstraat )9a, Mevr. T. Friedrich-Lemmen, Pen- drechtsestraat 8. M- van Hoewijk. Deensestrsat 69b. Rotterdam cn A. C. Simons, Leibnitzstraat 18a Schiedam. Burgerlijke stand Geboren: Marijke, d. v. A. Bakker en A. M. Goos. Overleden: H. Hoeflak, 66 jaar. VISSERIJBERICHT SCHEVBNINCFV 'S-GRAVENHAGE, 2 Febr. Besom mingen kustvlssers van 1 Februari: Sen 10 met f 230 Sch 12 met f 300. Sch 55 met f 3io. Sch 70 met f 110. Sch 11 met f 440. Sch 76 met f 350. Sch- 18 met f 380. Sch 71 met f 350. Sch 38 met f 80 Sch 177 met f 100, Sch 68 met i 210, Sch 119 met 1. Kw 215 met I 220, Od 6 met t S a («iS 'll* j verbreking van 'de bepwMagen niet f 280. sionelo kringen steeds meer tegen kanting ondervindt. Dat de openbare school een .„neu trale" school zou ziin. betwistte de heer Van Driel met klem. De leer lingen van het Openbaar Onder wijs worden opgevoed tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden. Inplaats van door aparte scholen de schotjesgeest, waardoor ons voik zo klein wordt gemaakt, aan te wakkeren, leert de openba re school de kinderen, dat er naast de thuis beleden mening ook nog andere mogelijk ziin. Zo worden de kinderen tenminste rijp gemaakt voor het volle leven, waarin ze ook zullen hebben ta werken met men sen van een andere richting. Hoe nodig de strijd vpn Volkson derwijs voor het openbaar onder wijs wel is. bleek tan duidelijkste uit de ciifers over de verhouding openbaar en bijzonder onderwijs, die de heer Van Driel noemde. Van alle leerplichtige kinderen bezoekt slechts 21% de openbare school, terwijl 73 het bijzonder onder wijs volgt. Helpt mede. zo riep de heer Van Driel aan het slot van ziin rede de aanwezigen op. om de onenbare school te schenken de plaats, waarop zii hoort. Het zal de eenheid van ons volk en de geeste lijke vrijheid ten goede komen. NORFOLK i Virginia) De zandbank in 'de Chesapeak Baai, die het 45.000 ton metende Ame2 rikaacse slagschip „Missouri" sinds 1? Januari gevangen had ge houden, moest gisteren zijn prooi die geholpen werd door 21 sleep boten", hoog water en een straffe Noordoosten wind, vrij laten. Toen het schip begon te bewegen, barst te een raine-kapei. die zich geïn stalleerd had op een 40 cm. kanon, los in een van de meest geestdrif tige interpretaties van „Anchors A weigh", die ooit in de geschiede nis van de Amerikaanse marine weerklonken heeft. De Mighty Mo", 2oaïs de Mis souri door de matrozen genoemd wordt,.is nu naar .een droogdok geslaept. De aan het slagschip toe gebrachte schade is overigens ge ring. Velen gelukt liet nog iets te sparen AMSTERDAM De door de Ne derlandse Spaarhankbond gepubli ceerde cijfers wijzen uit, dat gedu rende December ld bij dé algemene spaarbanken 32-625.130 is ingelegd en 28.654,478 terugbetaald. Het spaartegoed vermeerderde dus met 3.970.652.' Gedurende het gehele jaar beliepen inleg en terugbetaling resp. 401.273.648 en 359.531.565, hetgeen een vermeerdering der spaarsaldi betekent van 41.742.033. In 1948 beliepen inleg en terugbeta ling respectievelijk 347,586.563 en 363.499.947, zodat de ultimo een vermindering der &p aar banksaldi te zien gaf van 15.913.384. Bij de bankspaarbsnken waren in breng en terugbetaling in December 1949 resp. 3.394.398 en 2.576.386 en geduren geheel 1949 34.485.412 en. 29.245.431 (in-1943 34.311.019 en 30.162.454). BERLIJN. Bij de Russische controlepost in Helmstedt stonden gisteren weer meer dan 100 zware vrachtwagens te wachten om door gelaten te worden naar Berlijn, Het onderzoek van elke vrachtwa gen door de Russische wachtposten en de Oostduitse politie nam ge middeld 15 minuten in beslag. Naar de met Russische vergun ning verschijnende ..Berliner Zei- tung am Abend" meldt, is gisteren in Berlijn een spoor%vegongeluk ge beurd, waarbij zes personen wer den gewond. Men vermoedt, dat sabotage aan de signalen is gepleegd. „Als de Westoerlijnse politie zich onbe kwaam blijft tonen de schuldigen op te sporen, zal de bevolking zich met andere middelen tegen die mis dadigers moeten beschermen", ai- dus net blad. WASHINGTON - De Sowjet- Russische ambassadeur te Was hington, Fanjoesjkin, heeft bekend gemaakt, dat hij de V.S, heeft voorgesteld nog een aantal Japan ners, onder wie de keizer, als oor logsmisdadigers te bei echten. Na een bezoek van zeven minu ten aan Acheson te hebben ge bracht, verklaarde Panjoesjkin, dat zijn voorstel was vervat in een nota,- waarin ook détails voorkwa men over het onlangs in Rusland gevoerde proces tegen 12 Japanse bacteriologen, die een bacteriolo gische oorlog tegen de Sowjet- Unie hadden voorbereid. Wij gaan het Amerika met muziek zeggen WASHINGTON. - Men verwacht, dat het Concertgebouworkest 26 September te New York zal aanko men en tot 20 October in de V.S. zal blij "en. Het eerste concert wordt 1 October te Washington gegeven, een galaconcert als bewijs van dank aan de Amerikaanse regering voor do vele wijzen, waarop de V.S, in de afgelopen jaren Nederland geholpen hebben. De tournee van het orkest zal zich naar het westen tot Chicago uit strekken. Ook wordt in een aantal kleinere steden geconcerteerd zoals te Grand Rapids, waar een groot percentage der bevolking van Ne derlandse afkomst is, en elders, waar men om concerten verzocht heaft. Nederlands jacht in Ostende vastgehouden BRUSSEL. De haven van Os tende werd de laatste "tijd enige ke ren aangedaan door het Nederland se jacht Patricia, toebehorend aan de Nederlander Thomas van de Neut. Toen de politie de papieren kwam controleren, bleek zich aan boord een verstekeling te bevinden, die aig naam van der Meulen op gaf. De politie had geen vertrou wen in zijn'verklaringen en toen-de man -nader aan de tand werd ge voeld, bekende hij ThomasSiersma te heten. Hij is 25 jaar en van Ne derlandse afkomst. Het bleek dat hij lid is geweest van de Duitse S-S- Enige Nederlanders, die, naar de politie vermoedt voornemens waren naar Argentinië uit te wijken, zijn eveneens aangehouden en ter be schikking gesteld van.de procureur van de koning te Brugge. Het jacht is aan de ketting gelegd. 1194 Na 'een paar da. gen is Rob zover opge. gBSéj3|HnB33pjj^^ lfs|ftp^ir"J knapt, daj hij de zie- kenboeg mag verlaten. En in de salon heef: nü genoeg gelegenheid om nog ec-iis uitvoerig zijn belevenissen te vertél len. De kapitein en de andere officieren kun- nen het rare verhaal nog altijd niet geloven, maar Rob wijst hun op de kaart de plaats aan. waar het eiland moei liggen „We zijn er niet. eens zo ver vandaan.'1 zegt de kapitein; „we kunnen onze koers wel iets wijzigen en eens zien of dat eiland werkelijk bestaat. Als dat i verte doemt de vulkaan al op, de hoogste top, goed uit te kijken naar potvissen, de levende zo is..." Twee dagen later blijkt, dat Rob in-I van het eiland. Rob waarschuwt de kapitein j onderzeeboten van Lupardi. derdaad de waarheid heeft gesproken: in de Rusland weigert Franse nota te aanvaarden PARIJS. Rusland heeft giste ren de Franse protest-nota in zake de Russische erkenning van hef re giem van Ho Tsji Minh' in Frans- ïndochina verworpen. De Russische ambassadeur, - Alexander Bogoroo- low, zond de Franse nota met zijn groeten aan het Franse Ministerie van Buitenlandse Zaken terug en ■verklaarde, dat „de regering van de U.S.S.R. het niet mogelijk acht een dergelijke nota te aanvaarden." De. Franse nota, die Dinsdag avond san Bogomolow overge maakt werd, bevatte èen in scherpe woorden gestelde waarschuwing, dat de erkenning door Rusland van het regiem van Ho Tsji Minh, op ernstige wijze de betrekkingen tus sen Frankrijk en. Rusland kon be nadelen". De Queen Mary laat door atlantisehe stormen SOUTHAMPTON De Queen Mary zal Vrijdagmorgen 12 uur te laat in Southampton aankomen als gevolg van de zware stormen die het grote schip op de Atlantische Oceaan heeft ontmoet. Uit Le Havre wordt bericht dat het Franse luxueuse lijnschip He de France morgen naar New York zal vertrekken. Volgens de rederij is het conflict tussen haar en de vakbond over een loonsverhoging echter nog niet opgelost. Advertentie LM.) LINOLEUM KROMMENIE de ideale vloerbedekking, Ijzersterk en hygiënisch. HOUTNERF LINOLEUM in verschillende tinten, Q g0 2 meter breed GRANITE LINOLEUM speciale pastelkleuren, t 4 90 2 meter breed111» BEPERKTE VOORRAADI ROTTERDAM: WALENBURGERWEG - BEIJERLANDSELAAN. DEN HAAG: GR. MARKTSTRAAT 5 WASHINGTON. Be „duivelse bom", zoals de waterstofbom door de Amerikaanse bladen is gedoopt, zal, naar de Amerikaanse regering ver wacht, nog In de loop van dit jaar vervaardigd en getest kunnen worden. Een groot deel van het voorbereidende werk is namelijk al verricht, zodat vrijwel onmiddellijk met het practische gedeelte van de productie kan worden begonnen. Maatregelen, om het geheim van de bom te bewaren, bevinden zich reeds in uitvoering. Sinds gisteren is de Amerikaanse lucht macht bezig, een beschermende linie in de lucht om alle belangrijke atoom- fabrieken te leggen. Vliegtuigen, die de verboden zones binnenvliegen, zullen door eenheden van de Amerikaanse luchtmacht tot landen ge dwongen worden. gie. In de brief- wordt gezegd, dat in de Algemene Vergadering der V.N. bezorgdheid zal bestaan over het feit, dat deze belangrijke en ernstige besprekingen onmogelijk' zijn geworden door de gedragingen van de Sowjet-yertegenwoordïger. Hierbij wordt gedoeld óp het weg lopen van Jakob Malik uit de zit ting van 19 Januari naar aanleiding van de kwestie der Chinese verte genwoordiging. Dat de Amerikanen zwaar gebukt gaan onder de verantwoordlijkheid van Trumans besluit, blijkt uit een voorstel van senator Vandenberg om de V.N. mede te delen, dat het Inmiddels Is gisteren verduide lijkt, waarom president Truman tenslotte 'het besluit ham, het bevel tot aanmaak van de superbom. te geven. De 59 leden van de Verenigde Naties, met inbegrip van de Sow- jet-Unie, hebben een door de V.S.» Groot-Brïttannië, Frankrijk,...Chi na en Canada ondertekende brief ipioAi uassUH 3p urmeAiL 'tre3ueAi.no ,-^1. ,i«' verweten, schuldig te zijn aan de 47 -- -- -- verbreking van de besprekingen over de controle op de atoomener- werk aan de bom onmiddellijk zal worden gestaakt, zodra het gebruik van atomische wapens „op be trouwbare wijze zal zijn verboden". Generaal Bradley, de Amerikaanse stafchef, die op het ogenblik in Ja pan vertoeft, meende, dat de wa terstofbom de oorlog onwaarschijn lijker zal maken. „Wanneer wapens zo verschrikkelijk zijn, dat zelfs de overwinnaar er meer schade van moet ondervinden, dan hij lijden kan, zal liiemand oorlog voeren", aldus de géneraal.. Mede ter verdediging- van het 'be sluit van de president verklaarde de Amerikaanse minister van de Luchtmacht gisteren,, dit de com munisten op het ogenblik beschik ken over „de grootrt.-; landlegers, de grootste luchtmacht» en. het grootste aantal duikboten ter we reld". Portret van de Koningin voor Kamer B. en W. Burgemeester en Wethouders heb ben aan de Rotterdamse kunstschil der Adrianus M. van der Plas op dracht gegeven, een portret te schil deren van H.M. de Koningin, be stemd voor de kamer van Burge meester en Wethouders ten sfcd- huize. Belg overtrad bovendien deviesenbesluit WOERDEN De Politie te Woerden heeft in een café aange houden de 28-jarige Belg J- H. L. T-, koffiebrander, en de 29-jar!ge garagehouder A. H. de H. te Rot terdam. die aan een autohandelaar te Woerden een nieuwe Chrysler te koop aanboden. Na een langdurig verhoor beken de de Belg met de dokwerker V. H. in Antwerpen de personenauto te hebben gehuurd bij een garage houder R.. die mei de Belg. de dam in verbinding met de garage houder. Zii stelden zich te Rotter- auto in Woerden zou trachten te verkopen. Tevoren werd in de ga rage van R- het Belgisch nummer van de auto verwisseld voor een Nederlands provinciaal kenteken terwi.il ook het motornummer werd vervangen, - In Woerden liepen zij tegen de lamp. De auto werd door de politie in beslag genomen. De verdachten ziin overgebracht naar Rotterdam.- De derde man in het complot. V. H-, is inmiddels 'door de politie te Rotterdam gearresteerd. De Belg bleek zich in ons land bovendien aan overtreding van het deviezen- besluit schuldig te hebben gemaakt waarvoor hii nog drie maanden te goed heeft. WITTE MUIZEN NU de koffie zo schaars is, wil het nogal eens gebeuren dat ik een bakje ga halen bij Mina,- het cafétje bij ons op de hoek. By Mina ontmoet je vogels van allerlei geveerte: de braafste huis- j vaders en oudste zoons staan er ge moedelijk aan de tapkast met lichte en zware jongens. Ach. op den duur leer je mekaar kennen en dikwijls zou een vreemde niet .zo makkelijk kunnen zeggen, zo op het eerste ge zicht, wie hou zogezegd de burgers en wie de boeven benne en da'S geen wonder ook, want. het zit 'm eigenlijk alleen maar in het verschil tussen denken en doen, niet waar. Wel, toen ik er dan gisteren weer. present was, kwam het Harry bin nen, Harry Hap, noemen ze hem. ik geloof omdat hij altijd 20 in zijn bierglas hapt, dat het lijkt of hij de Pils 'kouwen moét, Mina verwel komde Harry hartelijk, want. zoals ik uit het gesprek opmaakte, hij had juist drie maanden opgeknapt. Zodra schele Toon, een kletskous en een bemoeial, Harry in de gaten kreeg, sprak hij: ha, die Harry, tijd niet gezien, wat is t-er nou weer aan de hand geweest, wat ben jij toch een nosempie. dat jc je altijd maar laat pakken. Kijk, Toon, zei Harry én hij hapte in drie grote happen z'n glas leeg, dat zal ik je nou es' precies vertel len jongen. Je weet nou eenmaal dat je geen witte muizen in je be zit mag hebben, maar jongen, Toon, ik ben zo gek op die beessies dat -.k gewoon niet zonder ken. Ik had er thuis een stuk of ti"^tig in een mooie glazen "kooi, pracht be essi es Toon, op me woord, merakels mooie dieren- Nou heb lk een nesffie in West, dat jong is ook zo gek met SOFIA Walko Chervenkowis Woensdag door het Bulgaarse par lement met algemene stemmen ge kozen tot minister-president. Hij volgt in deze functie Wassil Kola- row op, die. twee weken' geleden •overleed. Chervenkow, geboren in 1900, werd in Augustus 1949 gekozen tot vice-president van de 'Raad van. Ministers. Sinds 1919 is hü actief lid van de Bulgaarse, communistische par tij, Hij werd in Moskou in de com-, munistische leer geschoold. In 1923' werd hij bij verstek ter dood ver oordeeld vo.or. derol, die hij ge speeld had in de communistische •opstand in Sofia, Tijdens de oorlog \'erwier£ hij de Russische Lenin medaille voor zijn aandeel in de strijd tegen het-Fascisme. - - i ROTTERDAM. Een 18-jarige fabrieksarbeider ,T. H. uit Botterdam werd onlangs wegens een inbraak in .een. .schoenwinkel in het politie bureau Charlois opgesloten. Toen. hij dezer; dagen verhoord zou worden gaf hij de begeleidende rechercheur op de drempel, van de cel een duw. Terwijl de politieman tuimelde zeg' hij kans om -er vandoor te gaan. Een achtervolging werd ingezet en weldra zat 'hij weer achter de tra lies. De jongeman besloot bet nu radicaler aan te pakken. Dinsdag middag na de maaltlj'' brak hij zijn vork doormidden, nam het deel m-at de tanden en sleep op de vloer de ruwe kantjes cr een beetje af.-Toen het hoofd achterover en daar ging de vork naar binnen. Hij verhuisde nu natuurlijk naar bat- ziekenhuis, waar een röutgenfoto vaststelde, dat de vorkhelft in zijn maag zit en ver moedelijk'langs normale weg het lichaam zal;.verlaten. Zo niet, dan zal er operatief worden ingegrepen, doch voorlopig blijft de „patiënt- arrestant" maar 24 uur in observatie. Hij krijgt, zelfs geen verpleegster naast zijn bed, maar een bewaker. Perszuiveringscommissie herbenoemd (Eigen bericht) DEN HAAG - De minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft de Commissie voor de Perszuivering, die per 1 Januari van dit jaar was opgeheven, her benoemd, De samenstelling van de commissie blijft zoals-hij was. Mr. Vonckenberg zal wederom preside ren. Het is een verblijdend feit, dat de scheepvaart op Rotterdam nog voort durend toeneemt. Kwamen er vorig jaar in de maand Januari 730 sche pen binnen, thans werd in dezelfde maand bijna het aantal van duizend bereikt. Vanmorgen vroeg liep als duizendste schip van dit jaar het Engelse m.s. Ptarmigan uit Londen de Rotterdamse haven binnen. witte muizen, iedere dag zit-ie bïj me op zolder, uren lang te kyken naar het spelen van de rouissies, want ik heb een hoop speelgoed in de kooi gemaakt: wipplankies weet je wel en 'trappies en etceterameer. Nou was dat ventje ziek geworden en de hele tijd lag hij maar te zeu ren om de muissies. Ik zeg tegen me zuster, nou alia, ik zal dan wel komme met de kooi, maar het is link. want je weet: witte muizen 2ijn streng verbojen. Ik 's avonds een flinke deken om de kooi gedaan en daar ging ik op stap naar West Maar ik ben de straat nog. niet uit, of daar komt er al een jongetje op 'me af. Hij zeg: hé, baas, mag ik de witte muissies es zien. Ik denk: hoe bestaatut en ik zeg: hoe weet jij dat ik witte muizen bij me heb, jochie? Wel dat weet ik, zei dat jong, maar nou was het gekke, dat die aap by elke straat die we voorbü kwr—V"* een stuk groter werd en eer ik by me zuster voor de deur stond was het jong een kop groter dan ikzelf cn ineens zei d-ie dat-ïe van de poli tie was en of ik maar es mee wou gaan naar het bureau. Zo gong dat, zieje,: Toon, nou weet je 't precies, jongen, kom, ik zal een Filsie van je nemen, want ik heb een droge keel gekregen van dat geklets DESIDERIUS ST. LIDTTTNASTRAAT 49 TEL. 67586. Weekreclame: 250 gram banketmaantjes -> 55 cent 150 gram cocostruffels 50 cent (iets bijzonders) 4 slagroom Moorkoppen 50 cent Overtrekken - bfjvullen met Javakapok enz, In 1 dag klaar! 't Beddenhuis Broersvest 64S6 MOOIE KACHELS 39.75, 55.— 3-g. KOOKKACHELS ƒ.65.— LUXE SALONKACHELS 92.50 SALAMANDER KA CHELS div. maten Firma A. VAN WOERKOM Broersveld 137139 Schiedam Tel. 67736 Te koop: wittetrouwjapon, m. 4244, met sleep' van ge bloemde zijde en onderjurk en kousen. Br, no, S 255 bur. van dit blad. Vanaf Vrijdag 3 t/m Maandag 6 Februari: HUMPHREY BOGART en EDWARD G. ROBINSON in Bruut gewéld.van een bende gangsters op een klein, stormachtig eiland Toegang 18 jaar Zaterdag en Zondag, 3 en 5 uur ROMANCE IN RIO geheel in klenren Toegang 14 jcar DINSDAG GEHEEL NIEUW PROGRAMMA Voor dirécte indiensttreding gevraagd op DISTILLATEURSKANTOOR uitsluitend voor de HolL correspondentie en Mulo-dipioma strekt tot aanbeveling Brieven onder no. S 256 bureau van dit blad 2[l IHIII lllllll ttlllll I llllllllllllll 11 illlll III IKtlll II Ellllllülil II) KI III I llin 1 HHtll KifII "li?1^ bij Westvest 2a - Schiedam - TeL 69931 Ter gelegenheid hiervan BIEDEN wö'onze cligntéle VBIJDAG 3 FEBRUARI 1950 H OP ALLE ARTIKELEN f iiiiitiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiinitiiiiiiiiitiuiiiiiiiiifiiiitiiiiitiiiiiuiiiuiiiiiimiirn

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2