De Schiedammer Sliedrecht begint gevaarlijk te worden Dartel Xerxes verrast S.V.Y. met een nederlaag mms na de rust RFC wint in de laatste minuten Zeeburgia is Hermes bijna de baas SPORTBIJLAGE Nu weer een gelijkspel tegen Fortuna Doelman Van de Peppel de lastigste Zebra Samen delen in Vlaardingen r Een doelpunt aan elke kant Twee hockey-kampioenen Uitstekende overwinning van Victoria op Delftse Studenten ODS na de rust volkomen uit zijn evenwicht Eerst twee minuten voor liet eind komt de gelijkmaker De Korver wint cycle cross aan de Sluisjesdijk Maandag 13 Februari 1950 3 WEKELIJKSE (Van onze verslaggever) 't Was met de rust 1—rO voor Xerxes, maar iedereen scheen rotsvast te geloven ih een ovérwinning van SVV. „Na dé rust is het 'afgelopen met Xerxes", zeiden de Schiedamse supporters, „we behoeven ons hele- maal niét diuk terdiakén''.: „Daar gaat de voorsprong van Xerxes", dach ten deonpartijdïgèri toen zij" Xerxes in het veld zagend komen met een fplaatsvervanger voor Van de Peppel, die voor de rust zo uitstekend werk verricht had. „Die jongen kan nooit, wat Van de Peppel deed", zei-iemand en.,veler ogen waren medelijdend op de jonge Möhring ge richt,. die, nu de zware, taak had om het d.oel der Zebra's te verdedigen. De supporters van Xerxes keken bezorgd. Een voorsprong van een punt is niet veel, er zijn slechts twee doelpunten nodig om haar in een neder laag te dóen. veranderen. Nee, Xerxes kreeg maar weinig kans meer van de toeschouwers 'en die kans wrd nog kleiner toen Goosens een weifeling in de verdediging afstrafte met een fraai doelpunt (11). die Schrumpf hem na mooi werk gaf. De voorzet van de Schiedamse rechtsbuiten hield alle beloften voor 'n idoelount in.' er was- slechts een kléin tikje nodig, maar Schol ten kopte hoog over en miste daar door de gelegenheid om de 2-1 voorsprong van Xerxes ongedaan te maken. "Want .Xerxes had, weer de leiding genomèn. Dame. nu op de rechtsbuiten plaats, gaf 'n scher pe voorzet en de bal verdween via het hoofd vari B. Biishouwér bui ten het bereik van Ooschöor in het doel. Het enthousiastme van SVV. dat na de riist de supporters veel beloofde verdween weer voor het zijn hoogtepunt bereikt had en Rijshouwer en Dame haddén na dit tweede doelpunt weinig moeite meer nodig om nog een .derde te scoren. Dame kreeg zelfs nog de gelegenheid om eerst te missen. VLAARDINGEN. Fortuna speel de tegen Sliedrecht lane niet een van zijn besté wedstrijden. Slie drecht daarentegen had zeer goede momenten en de Vlaardingers kre gen met. het 'gelijke spel wel iets meer dan hun toekwam. Voor de rust gaf. middenvoor Bosboom met een kopbal uit een hoekschop van rechts Fortuna de leiding (1—0). In de tweede, helft was Sliedrecht over het.algemeen sterker. Na 25 minuten spelen maakten zij met een bijzon der fraai doelpunt gelijk. Het was rechtsbinnen Vogel, die met een schuiver van wel 20 meter afstand uit een vrije schop de Vlaardingse doelman geen kans gaf U—l). In de strijd om het winnende punt kreeg Sliedrecht door beter veldspel de beste: kansen, maar de bezoekers schoten te weinig» zodat hun vaak goed opgezette, aanvallen niet het gewenste resultaat opleverden. ,,Nu gaat; SW winnen" dacht iedereen, m'aar zie hoe onbereiken- baar het voetbalspel is. want het. was. niet Xefxes. maar'SVV.dat' tot' vèler verbazing met3—1 "verloor. Er bestond "réden om aan té némen, dat SW na'-"de rust zou 'komen op zetten, Xerxes was tijdens -de eer ste helft óverwegend in de, aanval geweest.had? talrijke kansen ge had. tweemaal zoveel hoekschop- pén genomen, maar had sléchts één keer gescoord. Dat was toen 'Ko ning van ziin réchtsbuitenplaats. waar hijeen opvallend goede psrtii speelde iri 'r tegenstelling tot Schrumpf. die weinig presteerde, een schot loste, dat doelman Op- schoor volkomen verraste. Reeds ■verscheidene keren had Koning na een snelle wédreh met Corveleyn de bal op uitstekende wijze voor bet doel geplaatst - err het scheen,, dat hii dit weer. zou doen."Op'schoór liep uif, óm. dé bal tussen de ge-, reedstaande: Xerxanen weg te ha len, maar zij ging niet voor doch achter hem langs en verdween, in het ziine't. De aanvallen van SW waren in die tiid. hoewel minder in aantal, veel gevaarlijker, Het gelukte Arie de Bruyn, Scnrumpf. Goosens en KÖneman nogal eens door de. ver dediging heen. te komen. maar dan gingen hun, schoten- of naast of zij belandden .in- de handen van doel man Van - de Peppel.; die soms1 vier armen scheen te hebben in plaats van twee. Er. was geen doorkomen aan. Alle voorwaartsen van SW toetsten als bit toerbeurt de kun digheid van dedoelman der Ze bra's, nadat Van de Peppe! gebles seerd^ was probeerden De Bruyn en Köneman het samen, De: Bruyn met eën onverwacht hard schot, dat afstuitte op de,.vuisten van de doèlverdédigèr. Köneman .die de terugspringende ba! van enige af stand weer inschoot nu kïemvast in de armen van Van de PeppeL. Er was dus alle reden om aan te ne men, dat Van de Peppel de grootste hinderpaal was geweest voor een Schiedams doelpunt en de medelii- deride blikken, waarmee invaller Möhring werd ontvangen, waren 'Xerxes:' „Pardon, 'k Heb ook de punten hard nodig". helemaal niet ongegrond. Temeer daar de verdediging van SW, voorbeeldig gesteund door Buy ten- hek. beter sloot dan die van Xer xes. Bovendien vertoonde SVV als ploeg een grotere eenheid dan Xerxes, bii de Schiedammers 'zou den we kunnen, spreken over elf spelers, wier prestaties elkaar niet veel ontliepen, maar bij Xerxes waren het er enkelen, die de an deren meenamen. Die enkelen wa ren de verbeten aanvallers'Koning en Dame. de .zwervende linkshalf Cammeraat. die constant goed spel bleef produceren. Baas. die links buiten Van.Lith grotendeels uit schakelde en dan Van de Peppel, die .in Möhring na de rust een ver dienstelijke invaller vond. Iets'wat Goosens niet kon -zegen, want hoe wel invallerScholteri even ver dienstelijk werk liet zien in de ver dediging. faalde, hij: bii een kans. Sliedrecht heeft blijkbaar een goede terugslag ondervonden van de vorstperiode.. Vorige week een onverwachte overwinning op RFC een uitschieter zou men zeggen thans om het tegendeel te bewijzen een gelijk spel tegen Fortuna, waarmee de Vlaardingers heel blij mogen zijn- Het ochijnt dat zij alles op alles willen zetten om de tweede -plaats van onder op de ranglijst waarmede ze vertrouwd schenen te geraken, met de meeste spoed vaarwel te zeggen en wat hogerop te klimmen. Ook al 'moet dat gaan ten koste van een ODS, dat nu van RFC verloor, of van HVV. dat roemloos geslagen werd door Coal. In de tweede klasse A gingen doordat de derby CW—Overmaas werd afgelast, eveneens slechts drie wedstrijden door, waarbij DFC toonde de goede weg te willen behouden, Unitas er weinig voor voelde zich van de tweede plaats te laten verdrin gen en;met 4—2 van Leerdam won en de leider UV5 om dezelfde rede nen EBOH met 3—1 er onder hield. Op dergelijke wijze moest doel- nol J-»ppff \i7niriet man Van.vliet optreden om het uccil weinig doel van ODS te bewaken voor de steeds weerkerende aanvallen mo eite met HVV van RFC. Het schijnt alsof de bal naar zijn handen toekomt* B(j gebrek aan beter zfjn we Zon dagmiddag weer eens een kijkje gaan nemen by HW. Hiermede hebben wij niets tc veel gezegd, want al spoedig bleek ons dat degeel-zwar- ten op het ogenblik totaal niet in staat zonden zijn om ook maar een actie Zeepbel te ontketenen. Het was werkelijk beschamend wat daar in de ontmoeting tegen het Rotterdamse Coal voor spel op hét veld werd ge legd. Het weinige publiek dat zich om het veld had geschaard voelde zich zwaar bekocht, hetgeen alom uit de opmerkingen was op te maken. Zelfs 'een zware bulldog kon op ze ker moment het getob van de Hage naars niet langer aanzien. Hij rukte los, rende het véld op," liep twee HVV-ers van de benen en maakte zich meester van de bal. De scheids rechter bleef niet anders over dan de strijd te onderbreken tot dat de in dringer door twee Haagse spelers was gevat en buiten het veld geleid. De "Wassenaarse Leeuwen (die in werkelijkheid lammetjes waren) kwamen er tenslotte met. een neder laag, van 0—3 af, in hoofdzaak omdat de Rotterdammers het ha de rust kalm aan gingen doen, Figl wil niet naar pijpen van communisten dansen WENEN Communistische afge vaardigden hebben in het Oosten rijkse parlement voorgesteld, dat Oostenrijk afzonderlijke staatsver dragen met de vier bezettende mo gendheden zou sluiten. Bondskanse lier dr. Figl; heeft thans verklaard, dat het communistische: voorstel on uitvoerbaar,is. De Oostenrijkse rege ring zal op de terugtrekking van alle bezettingstroepen blijven staan. Dit zal moeten geschieden, zodra er een staatsverdrag met de vier/be- trakken staten is gesloten. Standen tweede klasse uvs Unitas Scheven. DFC' cvv EBOH vue Leerdam Overmaas DCV Emma Excelsior RFC Fortuna Quick Coal DHC HW ODS. Sliedrecht Gouda 3 22 40—20 4 19 32—25. 4 16 20—27 5 15 30—22 6 15 30—28 5 15 25—14 6 34 31—27 6 13 22—26 6 10 22—28 .2 3 10—50 3 21 20—15 2 19 25—10 2 19 24—12 4 16 25—19 4 14 16—17 5 13 25—18 .7 13 21—25 6 12 11—19 7 9 11—18 8 8 10—28 10 4 14—22 (Van onzen sportcorrespondent) HILVERSUM' Ook de wed strijd 't Gooi-Neptunus begon weer veelbelovend, zoals zo veel thuiswedstrijden van 't Gooi dit seizoen nu al-zijn begonnen. Maar al spoedig verwaterde ook deze wedstrijd tot een tam en meestal zelfs onbenullig partijtje. Het be langrijkste van de gehele eerste helft waren, twee zeker schijnen de doelpunten voor Neptunus, die: echter beide op het laatste ogen blik werden verhinderd. De eerste door Bakker, de tweede door Pau- lich. Verder begon dé wedstrijd ruim'een half 'uur te laat, doordat een autobus" met acht spelers van; Neptunus, nog in de buurtvan. Rotterdam door zijn veren was gezakt; En dat is.dan werkelijk zo een beetje, hetbelangrijkste van deze eerste helft. Het tweede gedeelte, was in vol slagen tegenstelling hiermede en dat is nog niet'zo heel erg dikwijls voorgekomen iri eer. wedstrijd van 't Gooi, als wjj ons goed herinne ren. Wanneer wij alleen maar vertellen, dat binnen vijf minuten tijds rechtsbuiten Los ccn keer op de lat en Schaap twee keer iegen de lat knalden, dan is dit maar een klein gedeelte van alle sen satie en spanning, die men in deze periode geboden kreeg. Toen begon dié wedstrijd eigen lijk pas goed. In dit spannende ge deelte vielen ook de beide doel punten. Na een goede, van links naar rechts combinatie, kreeg Schaap via' een Rotterdamse drie- tander de bal op de rand-van het strofscbopgebied en vlak langs de goede kant van de paal suisde de bal in het net. Tien minuten voor het einde maakte Neptunus gelijk. Een lange ren van de. kléine Van der Hoeven' en- Mosterd juist iets te ver. voor izijn doel staande kon het harde schot alleen nog maar vallende weg slaan( waardoor A. Luyten', de Rotterdamse rechts binnen maar voor het inleggen had. - „Ga je weg of ik stomp je weg", zei doelman Opschoor toen de bal naar. zijn doel toekwam. De bal ging niet weg, dus moést de doelman van SVV stompen. Het resultaat ervan ziet u op de foto. .{Van. rini. hóekey-medewerker) Gaarne willen we allereerst de twee eerste afdelingskampioenen noe- men, n,l. het eerste herenelftal van B.N.C. eti:hèt 3?.team van .Victoria. BNC heeft nog een 3-tal wedstrijden voor.de boeg, doch heeft reeds ge noeg punten vergaard om onbereikbaar te worden. Van de 11 gespeelde wedstrijden werden er 10 gewonnen en 1 gelijk gespeeld (tegen Aeolus II). Deze laatste juist kon BNC gisteren de kroon niet langer onthouden en verloor verdiend met 3—1. Victoria III heeft het gepresteerd om ook maar niet 1 puntje te verspelen, zodat dit kampioenschap welverdiend is. En nu de verrichtingen van de dames. Acolus kan op een zeer verdienstelijke middag terugzien, zeifs al betreft het. zoals hier, een verloren partij. Tegen TOGO met 10 te verliezen is toch waarlijk geen schande. De dames van TOGO hebben nog 1 punt nodig om zich kampioen te kunnen noemen. MRHC speelde een behoorlijke partij tegen Amsterdam II waarbij mej. Blaau- boer en mevr. Dammersv. d. Veer zich onderscheidden. Ze kregen dan ook wel de gelegenheid daartoe en hebben met succes de zware druk weten te weerstaan. Het werd ten slotte 22, wat de verhouding goed weergeeft. Ook in de B-efdaüng 2 gelijke spelen. Victoria is er inderdaad (Van onze sportcorrespondent) ié- DORDRECHT.,De laatste minuut moet de schare R:F.C,-supporters voldoening hebben geschonken, toen raeh 'uit een verwarde benenmassa de bal plotseling achter de O.D.S.-doelman zag liggen en de scheidsrechter onder hevig protest van de Dordtenaren naar hét middenveld wéés." Een alleszins verdiende overwinning voor de Rotterdammersf door hun.'..betere 1 techniek én hun enthousiasme. De eerste helft toonde Wel een klein overwicht voor de gastheren, die de sterke wind als bondgenoot hadden., maar het slechte afwerken van hun aanvallen levérde de RVC- vérdediglng geen grote moeite op. Slechts zelden belandden hun scho ten op het doel, tot de bal op, een. verrassende wijze bij de linksbuiten kwam, die de Rotterdamse doelman met eenhard; hoog „schot hét nakij ken gaf. Dit bracht: wel even een -in zinking bij RFC, maar direct daarop toog men naar.de andere zijde óm dé Dordtse doelman eens geducht aan de tand te gaan voelen. Een vrije schop wist hij „op meesterlijke wijze,-té ke ren, maarlang duurde het tochniet of hij moest in de doortastende1 Ver sloot zijn meerdere; erkennen. In de tweede helft waren dé keren te. tellen.' dat de bal op.de helft van; de Rotterdammers belandde en als dit zo was wist Apon wel de kortste manier om haar wéér óp de' andere helft te brengen. De uitstekend óp dreef zijnde' linker vleugel zorgde voor dergelijke gevaarlijke momen ten. dat de Dordtse verdediging zich de haren uit het hoofd trok. Van het paniek-voetbal, dat zij te zien gaven, wist echter niemand' gebruik te mar ken. Verscheidene keren glipte Scherpenhuyzen langs twee, drie speler» om dan met een slechte voor zet de bal achter het doel te leggen. Op de andere vleugelging het dito. Een voorzet van Sinjprgo, een kop bal,. die de lat schampte-en hét spel letje begon weer opnieuw. Tot na 2 minuten voor het. einde hét doelpunt viel, waarop niemand- meer.gehoopt had. Uit een kluwen van spelers.zag men plotseling een flitsende bewe ging van. een been. Een verrast op ziende deelman en een hevig protes terend O.D.S.,' dat het met.de: 2—1 voorsprong, voor de - gasten niét. ééns was. waren er het gevolg; yan.' De resterende tijd was niét zoals men verwachte na. deze sportieve wed strijd. - "v De hele verdediging van SVV kwam, er bij te pas om de aanval van. deze twee. Xerxianen af te weren. Tenslotte was het Buyten- hek, die met een flinke omhaal de bal wegwerkte. Van' onze sporicotrèspondent) AMSTERDAM Zeeburgia—Her- ...ès DVS is stellig niet het: duel ge worden dat beide clubs en wij ver-, wacht, .hadden. De. Schiedammers moeten'de kleedkamers hebben ver laten met de zekérheid dat Zeebur gia. ondanks de overwinning op Feijenoord een .makkelijkté nemen loopplank n2ar Blauw Wit zou zijn. De Amsterdammers daarentegen zul len met aanmerkelijk meer, zelfver trouwen dan voorheen de krijtlijnen hebben opgezocht. De inzet was ge lijk. Voor. Hermes de kampioens kans, voor -Zeeburgia de wetenschap dat het bijzonder snel boven VSV moet komen 'om degradatie tot een boze droom te maken. Daarom wensten wij vanaf de kille tribune alleen maar te zien wie het ruime windvoordeel het eerst zou uitbuiten op morele winst. Dat was Zeeburgia, twee minuten voor de rust. Voorlopige winst voor Zeeburgia waren de .toss en de wind mee. Het betekende vele gevaarlijke aanval len, die van 'de schotkracht van de spëlérsvnauwelijks iets vroegen;. Wel van de nauwkeurigheid maar die was bij Van Biljouw, Former, Dickhorf en Oudendijk niet aanwezig. En linksbuiten Nieland,. die na de rust voortreffelijke dingen, deed, kwam daarvoor moeilijk langsPoulus en v. d. Most, Hermes-DVS kwam vrijwel niet in. de buurt van doelman, Van: Wijk. De Schiedammers begonnen hun aan vallen met hoge schoten .dié meestal als een boemerang ite'rug kwamen. Na drie en veertig minuten ging: Zeeburgia doen waar vele Amster dammers sinds de-aftrap om ge vraagd hadden: j scoren. Nieiarid greep dc bal wég 'voor' devoeten van een Schiedammer,, gaf een'dóór .de wind gesteunde Voorzet naar Van Biljouw, die er, zich .onmiddelijk ho rizontaal met het hoofd achter wierp. Terwijl doelman Pil wat modder op zijn triii vergaarde, plofte de. bal iri het net 1—0. v" De tweede helft bracht, niet het spelbeeld dat logischerwijs- verwacht kon worden. Hermes-DVS kwam.nl. niét tot,planmatige aanvallen,- die de stand snel omhoog dreven. Zeeburgia sloeg- zich met de kop iri de -wind ■on middellijk- weer naar de invaller- doelman Van Dlest toe. Van Biljouw schoO't reeds na een minuut in de banden van de. doelman, tien minu ten later'deed Nieland hetzelfde. Hij deed meer. Joeg driftige passes, naar Van Biljouw en Oudendijk, assisteer de als dat nodig was in de Amster damse verdediging, bleef een. ha it uur de gevaarlijkste man voor Van Diest. Tenslotte kon Hermes-DVS terug komen. Zeeburgia raakte uitgespeeld tegen de zware wind in. De Heysters gaven middenvoor Janse en de bln- nenspelers v. d. Tuyn en Stolk vele kansen. Doelman Van Wijk sloeg al les af. Eerst toén vele Blauw Wit- supporters, tevreden dat Zeeburgia hun naaste concurrent wat hadaf gehouden, verdwenen, kwam Her mes-DVS tot een gelijk spel. Van der Tuyn, opgeklemd tussen Mol en Niessen. sloeg met zijn hoofd" naar de van rechts gekomen bal. Hij sloeg raak (11). Twee minuten yóor, tijd. Belgische ere-diviaie BRUSSELJ—'De uitslagen vari de ere.aideling luiden F.C. MechélenCharleroi S.CL 5—0 TilleurBerchemSp.' 1—1 Oïymp. CharleroiSt. Leuven' 2—2. Standaard—Racinb Mechelen 1—3 Anderlecht—Racing Brussel .2-^-2 La GantofseBeerschot 3—0 F.C, Brugge—-F,C. Luik '5—2 Antwerpen—Lyra 's;:,y6—2 Anderlecht^en-Berchem leidén met 30 pnt. uit 20 wedstrijden. in geslaagd van HDM een punt af te dwingen. .Mej. v. d„ Woerd opende na 25 minuten de score voor Victo ria door een pushbal. Tot rust bleef het daarbij, doch nadien ging de voorsprong verloren en namén de HDM-dames zelfs de leiding. Mej. E. Ruoff, de aanvoerster, bracht de schaal 7 minuten voor. het einde we derom in evenwicht (22). HDM moge technisch iéts beter zijn ge weest, de Victoriaanse aanvallen waren gevaarlijker, De;verdediging aah. beide zijden weerden zich pri ma. Leonidas kreeg te elfder ure een andere tegenstander toegewezen, n.l. Leiden, waartegen eveneens een puntenverdeling bereikt werd (2—2), een uitslag, die geen verba zing kan wekken. In de 2e klas boekte RBC een keurige zege op Leiden II, door met 42 de meerdere te blijven,-Asvion stelde teleur; met 10 werd van BLC verloren, een tegenstander, die in de le ontmoeting vari het sei zoen, nog. met 60 werd verslagen. Tempo '34 behield haar derde plaats op de ranglijst. Ever Swift dolf met 21 het onderspit in een maar ma tige wedstrijd, met slechte leiding. Mej., v. d. Linden en Don zorgden voor de treffers. In de promotieklasse heren me- Advertentie f l.M.) moreren we nog even de uitsteken de overwinning van Victoria-op de Delftsè Studenten (3—1). De Delftsè techniek wist hét R'damse vuur hiet niet te blussen.'Met deze zege schier ten de Victorianen weer een eind in de goede, richting. Zij staan nu nog sleclits 1 punt achter op hun opponenten van gisteren; de leiders in de afdeling, en op gelijk niveau met HOC II, dat fortuinlijk een overwinning bevocht op MRHC (3—1- In afdeling B verloorAs vion met 2—1 van het 2é team. der. Studenten, Zondagmorgen is op de Sluisjesdijk; een cyclecross verreden, ;waaraan 56 Rotterdamse wielrenners deelnamen; Het parcours bleek .voor ménig renner, te zwaar; het bevatte een strook zand van 200 meter lengte eri voorts' een heuvelachtig terrein. Deze hindernissen waren oorzaak; dat de zwakste broeders al spoedig de strijd moésten staken.André de korver; die soepel en met gemak de hintlernissen wist 'te nemèn; verkreeg direct een kleine voorsprong, gevolgd door Verwers, Muntz, Verkerk en Noordzij. Na 14 ronden had de Korver zijn voorsprong op Verwers tot 400 meier vergroot, alle overige renners stonden toen 1 of meer ronden bij hem ten achter. Verwers bleef góed volgen,, maar slaagde er toch niet in de achter stand te verkleinen. De uitslag was: 1. A. dé Korver. 23 Km. in 1 u. 9 m. 43 sec.; 2. H. Verwers op 400 m.; 3. P. Versluis op 1 ronde; 4. H. Muntz; 5. C. Spierenburg; 6.-K. Kroon; 7..H. Breedveld; 8. J. Huizer; 9. Verbeek* 10. F. RpriJs. Bij de juniores, die 6 ronden (8400 meter) reden, waren 26 deelnemers. Terhaar nam direct dc 'kop en. stond deze plaats niet meer af.' De uitslag was: l. D: Terhaar. kampioen van Rotterdam. 8400 m. in 26 m."29 s.; 2. D. Bouman; 3. J. Oele; 4. M. Vink; 5. R. Wiedauw; 6. J. Lagerlüf.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3