0 VIC LEWIS C D Nederland heeft de modernste borenfabriek van Europa STADSNIEUWS Bij de Schiedamseweg zal veel veranderen PARKZICHT F0KKELMAN 2 Bijna twee ton nodig voor uitvoering van openbare werken AG-ENDA Harpe Davids liet zich horen DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB BENELUX IN PRACTIJK GEBRACHT Samenwerking tussen ons land, België en Amerika Nieuwe verlofregeling voor café's SCHIEDAM koeriersters Plaatst een Koerierster """tED-DAMA5TE» *- T^ederlandscbe KMiddenstandsbank n.v. Woensdag 15 Februari 1950 Enkele weken geleden werd de eerste paal de grond in gedreven voor de woningbouw aan de Schiedamseweg. waar het eerste van de vjjf tuin dorp-complexen, die In de toekomst rond Kethel rullen verryzen. een plaats krijgt. Nadat tweehonderd eengezinswoningen Alrcy- en TVelschen- systeem Waren gegund, besloot de gemeenteraad kortgeleden, dit aantal nog uit te breiöen met 37 Airev-woningen. De bouw van deze laatste woningen zal echter niet kunnen geschieden, dan nadat vrij omvangrijke werken zijn uitgevoerd. Een bedrag van 195-000.— is hiermede gemoeid. Het complex van 37 woningen is gedeeltelijk geproj ecteerd ten Zuiden van de Molensloot, die van West naar Oost de bouwgron den aan de Schiedamseweg snijdt. Deze Molensloot zal in verband met de voorgenomen bouw moe ten worden gedempt. Dit kan ech ter eerst gebeuren als een nieuwe afvoer van het polderwater aan wezig is. eie een by dra ge te verkrijgen voor de omlegging van de Schiedamse weg. waarbij de provincie ook be lang heeft. Lezingen voor M.V. en CJ.M.Y. Zaterdagmiddag en -avond hebben m het Verenigingslokaal twee bij eenkomsten plaats voor de Jongeren van M.V. en CJ.M.V, In de middag- bijeenkomst, die om half vier aan- in de toekomst zal «en singel vangt, spreekt de heer J. Londema ter plaatse het uitbreidingsplan j over „Verenigingstechniek". afsluiten. Ter vervanging van de sAvonds kwart voor acht is zijn Molensloot zal deze singel nu eerst onderwerp „Stijl in je veremgmgs- moeten worden gegraven. Kier- «rbeid." door kan de waterafvoer naar1 Molensloot ten Oosten van de Advertentie (f.Af Het Mobilisatiekruis en de Vierdaagse Schiedamseweg in de toekoms dan plaatsvinden. De Schiedamse weg zal worden doorgegraven, wat tot gevolg heeft, dat de aanlet* van Door bet plaatselyk bestuur van de in het uitbreidingsplan Tuin- Het Mobilisatiekruis zal worden ge- dorp Kethe) geprojecteerde om- j poogd uit leden van deze bond een legging van de Schiedamseweg wandelgroep te formeren, voor deel- met een bruggetje over de smgal ?eiTin^ aa,n Vierdaagse in de zal moeten gischieöen. I J*"*; u-eetc van Juh. Om de kosten i voor de deelnemers zo laag mogelijk Van de totale kosten ad. i te doen zijn. is het bestuur voorne- 195.000.- zal een bedrag van 1 mens de^ verzorging, ligging en voe- hand te nemen. 75.000.-, d.i. de wegomlegging en de helft van de bouwkosten van de brug, worden omgeslagen over de vijf tuindorp-complexen. Ge tracht zal worden van de provin- Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; C. L Jansen, Swammerdamaingel 41. Bellen by ongeval: g.G. en G.D. Tuinlaan 80, Telef. 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doele-GeboaW- Da. (beh. Do.) geopend van 6-45—8.15 voor 12 14 jaar en van 8.15—30 uur voor 15-21 jaar, Do.-avond van 78 voor 12=14 jaar, Wo-middag 24 uur voor 812 jaar. T entoonsteHingen: 10 tm. 26 Februari. Sted. Mu seum, Da. 10—5 uur; Oud-Hol landse strjjk-instrumentcn en hun bouw. Concert: 16 Februari. R.K. Volksbond, 8 u: Chx. Gem. Zangver. „De Lof- stem". 17 Februari, Aula Sted. Museum, 8 uur: Höntgen-kwartet. Films: Passage. Da. 2, 7, 9.30, Zo. 1,45, 4.15, 7, 9.30 u: (Do. geen voor stelling): De verstrooide profes sor (14 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9, Za, 2, 5, 7, 9, Zo. 3. 5, 7, 9 u: Zeven Zon daars <18 jr.). Bijeenkomsten: 15 Februari, Volksgebouw. 8 u: Schied. Best. Bond. Ad Vermeu len spr. over Fubl, Rech. Be- drijsorganisatïe. 17 Februari, Kiveva-gebouw, Van Beverenstraat, 8 uur: Chr. Hist. Jongerengroep, Thijs Booy spr. over „"West-Europ. jeugdpro blemen en. perspectieven. Cabaret, "Variété enz.: 16 Februari, passage-theater, 8 u: Vara, Schiedam. Cabaret-revue „Doe open die deur". 16 Februari, Passage-theater, 12 uur njn.; Nachtvoorstelling t-b.v. Bond Ned. Mil. Oorlogsslachtof fers. grote zaal van de R.K. Volks- I levert voor een concert tal van De bond acoustische bezwaren op en bet voor het spel van de Christ- muziekvereniging „Harpe D; dat men desondanks toch tot pres taties kwam, die de toets der critiek ten volle konden doorstaan. De keus van bet programma, bestaarde uit lichte orkestwerken en marsen, ken merkte een juist aanvoelen van het kunnen, van dit harmonie-orkest. Hoogtepunt van het muzikale deel van de avond was zeer zeker de uit voering van de vijfdelige suite „No- ces d'Or (De gouden bruiloft) van Alyxe Delhaye, waarin muzikaal de viering van een echt feest wordt verteld. "Het applaus, dat dit werk "bij de aanwezigen opwekte, was ten volle verdiend. Voordat de muzikanten van Harpe Davids, gekleed in hun nieuwe uni formen van blauw laken, versierd met lichtblauwe biezen en zilveren garnering, zich onder leiding van dirigent J. K. C. Karsseboom lieten horen, heeft Voorzitter L. A. Ale- bregtse gememoreerd de grote ijver en vasthoudendheid, waarmee jaren lang is gewerkt aan de verwezen lijking van het plan: het orkest in nieuwe uniformen. De heer Ale- bregtse kon een bijzonder woord van welkom toeroepen aan de aanwezige algevaardigden van de overige Schiedamse muziekcorpsen. Na de pauze gaf de Gereformeerde Reciteerverenigiyg „Geron" nog een opvoering van de klucht „Eduard wordt mens". Medewerkenden hier aan waren de dames N. "Westerveld- Aaldijk, J. van Eyk, J. Bronkhorst, C. Aaldijk en de heren C. de Groot, J, Hemminga en C. "Westerveld. Aan het slot van de avond Vrij dag is er een herhaling met ds. K. de Bel als spreker is de tweede dirigent van Harpe Davids, de heer Dekker, nog gehuldigd. Deze. ama teur-musicus. die tijdens afwezigheid van de dirigent een deel van ds repetities voor dit concert had ge leid, vierde zijn koperen muzikan ten-feest. aing zelf ter hand Burgerlijke stand Begina M-, d. v. M A. Oranje en J. Kraai}veld; Ellen H J.. d. v. J. v. d. Wal en F. M. W. v Haasteren; Jchanna M-, d. v. G. v. d. Byl en W. Noorder- meer; Bashaan H„ z. v. H. L. Dekenga cn C. v. Westreenen Adrians P., d v. A Basifha en J. Stolk. Maria C.. d. v. J. Craraa en M. C. Brugmans: levenloos kind van H. E. Schaap en M. D, Bis schop. Overleden; C. J. de Lange, 57 H. J. Hensmg, 81 V1SSERIJBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENLNGEN. 15 Febr. Be sommingen Irawlloggers Sch 116 met 3100 [schade aan het vistuig). Heden morgen waren geen kustvissers aan de afslag. ROTTERDAM De boekenweek 1950 De serie .Ontmoetingen, met auteurs' van Voorhoeve en Dietrich, boekverkopers, wordt in de boeken week 1950 (25 Februari—4 Maart) intensief voortgezet. Het program ma vermeldt: Donderdag 23 Februari: in de win kel Nieuwe Binnenweg 29 houdt Adriaan v. d. Veen eeh causerie: Achter de coulissen van de kritiek. Na de pauze „Carnaval der Boekver kopers", een verhaal, waarvan de auteur zou kunnen zijn,. Maandag 27 Februari: op dezelf de plaats sprgekt Antoon Coolen over: Het vertellen aan kinderenen het sprookje. Dinsdag 28 Februari: lezing in de Blauwe Zaal, georganiseerd floor de Rotterdamse boekverkopersbond, Jo- han Fabricius over zijn laatste boek: De Grote Geus. "Woensdag 1 Maart: Bij V. en D. causeert Aleida Schot over meesters der Russische vertelkunst, Iwan Toergenjef, een blik op de schrijver en de geest van zijn tijd. Donderdag 2 Maart: Bij V. en D. spreekt prof. dr. F. W. S. van Thie- nen over: Vorm, lijn. en licht, een overzicht van de buitenlandse schil derkunst. Na de boekenweek, 10 Maart houdt lt.-kol. B. Koning een causerie in de winkel van V. en D. over: De we reldmacht van het Witte Huis. Alle lezingen beginnen om 8 uur. Op het kruispunt Shciedamse- wegSpanjaardstraat is gistermid dag de 57-jarige kramenverhuurder A. D," uit de Cothenstraat met zijn Solev door een personenauto aange reden. Met een pijnlijke rechter schouder is hij" in het Bergwegzie kenhuis opgenomen. Daar wij da textiel met de zelfde lage winst verkopen els onze andere ar'tkelen en onze voorraad veelal beperkt was, fiefebei wij dikwijls onze klanten moe ten teleurstellen. Maar die oude iexfiel- klanlen willen wij terug hebben en daarom éren. gen wij deze serie lexiiei- aanbiedingen 30 - 40 ®/0 onder da nor mate prijs. Duizenden j'aquard bad- handdoeken waren er met onze laatste aanbieding in huis en toch bleek het niet voldoende orn al onze oude klanten te helpen. Daarom hebben wij alles op haren en snaren gezet om deze aanbieding nog één maal te herhalen. Drie eerstvolgende partijen uit onze courante sorlering worden hiervoor gereser veerd; de grote eden doeken met jaquard rand van 2.25, de effen doeken met Griekse rand van f 2.15 en de Jaquard doeken in 3 kleuren van f 2.10. Donderdagmorgen om 9 uur (zij die 's Zaterdags niet weg kunnen, komen nu ook aan de beurt) begint de ver koop van deze baddoeken i dan betaalt U geen f 2.25, f 2.15 of f 2.10, Per cliënt niet.meer dan 6 stuks MATHENESSERLAAN (OUKZICHT) A Het accordeonorkest Excelsior heeft het Plan opgevat om in. na volging van enkele verenogingen in Den Haag een Rotterdams ac- cordeoncentrum te stichten, waar o.a. muzieklessen zullen worden gegeven. Waarschijnlijk zal dit In stituut worden gevestigd in de o.i. school aan de Hoflaan. De meeste stadsmensen zien nooit eerder melk dan wanneer de melkboer 's morgens een litertje of ioat heeft neergezet. Toch is er dan al keel wat gebeurd. De boer was er al vroeg uoor.in de weer en ook de mannendie met het ophalen bi) de boeren belast zijn, mogen niet tot de langslapers worden ge rekend. Het meeste werk veroor zaakt de melk echter in de fabriek, vooral wanneer zij tot gepasteuri seerde flessenmelk gemaakt moét worden. In de enige Schiedamse melkfabriek, die van „De Land bouwaan de Vellevest, is sedert enkele weken een automatische vul-machine in gebruikZo in de wandeling noemt men het apparaat een vul-, stans-, sluitmachïne, die, zonder dat het personeel van de fa- 1205 De kapitein van de vangboot ziet ook J nog kans de „Vrijheid" op sleeptouw te nemen, vóór met dreunende I slagen de berghelling instort. Op bet nipper tje ontsnapt de boot aan het gevaar bedol ven te worden en iedereen herademt, wanneer het schip weer open zee heeft f bereikt. „Lupardi komt nooit levend uit", zegt Taaie Toon, „en Yoto evenmin". Maar dan wijst Rob op een pot vis die met grote snel heid wegzwemt, begeleid door honderden pin- j zitten?" zegt hfj; „Lupardi geeft zich zo gauw guins, alle nog met kopantenncs getooid. „Wed-j niet gewonnen.., en ik maak me sterk, dat (Morgen begint c den, dat die twee in de cockpit van dit potvis I we hem nog wel eens zullen ontmoeten". van I „De Avonturen f'n brick er met de handen bij komt in staat is 2600 flessen per uur ge heel gereed af te leveren. Een aan merkelijke verbetering niet alleen voor de fabriek, die aan een vijf maal grotere vraag naar flessen melk moet voldoen, maar uooral ook voor de consument, doordat de kans op besmetting van de melk tijdens de bewerking, weer zoveel geringer is geworden. Dinsdagmiddag waren vele Schie damse melkhandelaren met hun dames de gasten van De Land bouwEen excursie door de fabriek werd beslaten met een bijeenkomst in Beyersbergen, waar de voorzit ter van de Orvem en de directeur van De Landbouw het woord heb ben gevoerd. (Van ons speciale verslaggever) AMERSFOORT. De eerste industrie, die in Benelux-verband Is ge- sticht. Is dezer dagen door minister Van den Brink officieel in werking gesteld. De bedoelde industrie is de Borenfabriek Bofa te Amersfoort. Het kapi taal is half Nederlands, half Belgisch. Dc machines komen uit Amerika en zijn betaald met Marshall-geld. Deze deviezen sparende en deviezen verdienende borenfabriek is de modernste van Europa en levert met de Amerikaanse industrie, de beste boren van de wereld. Het zal duidelijk zijn, dat deze fabriek van zulk belangrijk ge reedschap van grote betekenis is voor de verdere industrialisatie van ons land. Zij kan in de gehele behoefte aan boren van België en Nederland voorzien, d.w.z. 20.000 boren per dag produceren. Boven dien kan ze nog boren leveren voor de export. Men ziet hier niet alleen de handboren maken, waarmee de timmerman gaten boort in een plank, maar ook de zware buien voor een boormachine, die door zware ijzeren platen jaagt. En ook ae fijne boortjes voor de horloge- ea instrumentmaker worden ftter gefabriceerd De maten van de hier gemaakte boren variëren van 0.3 mm. tot 80 mm, doorsnee, maar het merendeel blijft beneden een diameter van 10 mm. Als ma teriaal wordt molybdeen-staal ge bruikt een soort sneldraaistaal, dat uit Amerika wordt betrok ken. De heer J. van Vollenhoven, de directeur, hield zich tot twee jaar in dit bedrijf bezig met het persen van olie uit oliezaden. In 1948 vond hij het echter raadzaam op een ander product over te schake len en de productie van boren stond toen als een urgentiepunt op het Nederlandse industrialisatie- proranuna. De eerst© boren kwa men in Augustus 1949 uit de ma chine en binnenkort zal de pro ductie nu op volle gang komen. Energie en durf De heer Van Vollenhoven ver telt. terwijl hij ons het bedrijf laat zieii, hoe hij er toe gekomen is bo ren fe gaan maken, Maar intussen realiseren wij ons hoeveel durf, energie en zakelijk inzicht er no dig zijn geweest om deze stap te doen. Amerika gaf behalve geldelijke ook technische steun. De Republic Drill-and Toolcompany te Chicago stond toe dat haar gehele produc tieproces voor boren in Amersfoort werd gecopiëerd. De modernste machines van deze Amerikaanse fabriek, voor zagen, fraisen, slijpen met de allerlaatste snufjes, kwamen ongeveer honderd in go- tal, ook in Amersfoort te staan. Iedere verbetering, die het Ame rikaanse bedrijf vindt, mag de Bofa geheel gratis ook gaan ge bruiken. Er staan dan ook enkels grote ingenieuze apparaten, zoals één voor temperatuurmeting met behulp van radiolampen, die uniek zijn in Europa. Concurrentie Wie denkt, dat de Boia nu met een ook al geheel België en Neder land van boren voorziet, vergist zich. Slechts langzamerhand wordt de binnenlandse markt veroverd en de eigen regering verleent in dit opzicht geen medewerking, zoals men dat in vrijwel alle concurreren de landen doet. Engeland bv. heft zelf 60% invoerrechten op boren An weert daardoor het buitenlandse product. Maar het levert de Engel se boren m Nederland ver beneden de prijs die men m Engeland zelf laat betalen. Het Engelse, Zweedse en Franse product is door de ge* voerde handelspolitiek momenteel In het algemeen iets goedkoper dan het Nederlandse. Maar de kwaliteit van de Amerikaanse en Nederlandse boor is veel hoger en dat gaat men reeds algemeen inzien. Men ver wacht dan ook, dat de Nederlandse boor spoedig de binnenlandse markt grotendeels veroverd zal hebben temeer daar een Nederlander graag met perfect materiaal werkt. Ook van de uitvoer heeft men grote ver- wachtingen. Momenteel worden al boren geëxporteerd naar Indonesië. Suriname. Noorwegen. Turkije en België. Typisch is, dat de laatste tijd vele honderdduizenden Duitse boren ons land worden binnen ge smokkeld, die destijds by de oor logsproductie zijn „zoek" geraakt en nu clandestien te gelde gemaakt worden. Nog grote plannen gjPP|s Behalve ds afzet in binnen- en. buitenland heeft de Bofa nog anders grote mogelijkheden. Men heeft «r nu een gereedschapsmakerij, waar men alle onderdelen der in gebruik zijnde machines zelf kan maken. Men kan er dus de eigen machines in het vervolg ook zelf maken. Maar men kan tevens, opnieuw ge bruik makende van Amerikaanse financiële entechnische steun, tot de productie van andere gereed schappen dan boren overgaan. Dit wordt dan ook ernstig overwogen en zo kan uit deze borenfabriek een grote nationale gereedschappen- in dust rie ontstaan. Momenteel werken er nog slechts 130 man aan de fabriek, voor een groot deel ongeschoold© arbeids krachten, die men een zeer behoor lijk loon kan betalen. Blnnenkoit wordt het aantal arbeiders tot 170 uitgebreid. De productiecapaciteit per man ligt nog iets achter bij die der Amerikanen maar deze achter stand kan binnen het jaar zijn in gehaald. Want reeds is gebleken, dat de Nederlandse arbeider in deze industrie, indien hij voldoende "s ingewerkt, niet voor zijn Ameri kaanse collega behoeft onder te doen. Advertentie (l.M.) iFaiBMii-iyiM.i irn iai dinsdag 21 februari a.s. uapmiwiiffliKiwiiitii11! I Het Engelse B.B.C.-crkest van 22 PERSONEN in een groot dans-soirée I Brandweer-jubileum Het 35-jarig jubileum van de beer A. C, de Bruin, secretary van de vereniging „Hulp bij brandgevaar in 't Westen" van slangenwagen 48 is gisteravond feestelijk herdacht in de zaal van F- Rennes aan het Hud- sonpiem. De jubilaris werd harte lijk toegesproken door de voorzitter de heer C. Weers Jr en de heer Boon, Brandmeester-administrateur van slangenvvagen 48. Beide spre kers brachten de heer De Bruin dank voor het vele goede werk, dat hij voor de vrijwillige had verricht- Van het personeel van slangenwa gen 48 ontving de jubilaris een gouden horloge met inscriptie en een lederen portefeuille. Boven dien werdthij tot erelid van de ver eniging benoemd. D© feestelijke bij eenkomst verliep in een gezellige sfeer, mede door het optreden van de amateurs Nol en Co en de Plen- ko's. Aduerrentie (I.M.) MATH6NESS6RP1.29 ROTTERDAM Een muzikale wereldreis In de aula van het Museum Boy- mans heerste gisteravond onder de leden van de Vereniging tot In standhouding van het Rotter- damsch Philharmonisch Orkest een genoeglijke en verzou welijke sfeer, want ditmaal w* Eduard Flipse niet als dirigent doch als „conférencier" aan het woord. Onder het motto: „Een muzikale wereldreis door Eduard en Mari- nus Flipse", heeft de populaire di rigent zijn toehoorders op anecdo- tische wijze verteld over de vele buitenlandse reizen die beiden in de loop der - jaren hebben ge maakt. Natuurlijk werd hierbij ook de kennismaking met vele be kende componisten gereleveerd en dan was het Marinus, die het auditorium wist te boeien met de voordracht van werken van deze componisten. Voor het ingaan van de pauze heeft Eduard Flipse een beroep op de leden gedaan, hun medewer king tg verlenen aan de kaarten- verkoop voor het pensïoenfonds- concert_ waarop Julius Katchen niet minder dan drie concerten, respectievelijk van Mozart Beet hoven en Tschaikowsky zaï spelen. Hei hartelijke applaus bewees, dat Flipse niet tot dovemansoren had gesproken. Een arbeider bezig met het machinaal fraisen van de spiraal groef in een boor Per 1 Mei 1950 loopt de oude re geling voor café's met verlof A af. Deze verloven waren verleend vol gens de oude drankwet van voor April 1932 waarbij ook aan nïet- natuuriijke personen (rechtsperso nen zoals verenigingen e.d.) 't ver lof A kon worden verleend. Vol gens de nieuwe wet. die in 1932 in werking trad. mochten de verloven, slechts worden verstrekt aan na tuurlijke personen. De volgens de oude wet verstrekte verloven be hielden echter hun geldigheid voor de tijd van 18 iaar tot 1 Mei 1950. In Rotterdam vallen 111 café's on der deze categorie. Het is echter niet. zoals de Volkskrant schrijft dat deze café's nu op 1 Mei moeten verdwijnen. Door de afdeling drankwet ten stadhuize wexd ons meegedeeld, dat de mogelijkheid bestaat, dat nieuwe verloven wor den uitgereikt maar dan uitsluitend op naam van de exploitant. In ge val een rechtspersoon (b.v. een vereniging) in bezit is van een ver lof A. maat dit worden overge schreven op een van de leden van het bestuur. Volgens de oude wet van voor 1932 moesten de localitei- ten met verlof een min. afmeting van 25 m2 hebben. Enige te kleine lokaliteiten zouden dus niet op nieuw voor uitreiking van een ver lof A in aanmerking kunnen ka men. Dagelijkse ongevallen Gistermiddag is de 64-jarige mevr. G. C.-Z. uit de Gouvarne- straat bi? het oversteken van de Ro- chussenstraat door een wielrijder aangereden een geblesseerde knie moest ze in het Coolsingelzie kenhuis worden opgenomen. Op de Gaudsesingel wilde de 46-jarïgjs koopman A. G. van de Koninginneweg op lijn 4 springen. Hy kwam daarbij te vallen en ge raakte met zijn rechterbeen onder ds bijwagen, het been werd boven, de knie afgereden. In bewusteloze toestand is de man naar het Cool- singelziekenhuis overgebracht. Zonder voldoende op het ver keer te letten stak gistermiddag de zesjarige Keeltje de G.t Van der Lin- denstmat, de Vie ranib achtsstraat over. Ze werd door een motor-rijwiel aangereden en moest met een hoofd wond in het Bergwegziekenhuis wor den opgenomen. Met dankbaarheid aan God ontvingen wij uit Pontïa- xvak (W. Borneo) het be richt van de geboorte van onze kleinzoon corstiaan brussaard Oma en Opa Brussaard. Nassaulaan 20, Schiedam. le étage» 3 kamers en suite, keuken, groot plat en zol der. mooi uitzicht in Win- kelbuurt Rotterdam-C., voor zonnig benedenhuis, Schie dam. Brieven no. 6183 bur. van dit blad. Een goede schoen, groot of klein, behoort goed hersteld te worden. Dit wordt ge daan door H. C. van Anen, Rijks-gediplomeerd schoen- hersteller, Boylestraat 23. Wordt afgehaald en thuis bezorgd, Telefoon 66610. Au Pair.- Heer ruim mid- delb, leeft. b,b.h.h. zoekt samenwoning in door hem te betrekken flat, met Intel, lectuele, al of niet werken de vrouw, die bereid is te gen vrije inwoning hem te verzorgen. Br. No. S 272 bureau van dit blad. Ter overname aangeb.: BI. leren damesjas m- 42 45; gedr. jacquet m. 52. 2 gedr, coLberts m, 52, 1 gedr. jek ker m. 52, 1 p. br. schoenen m. 43, z.g.a.n.. 1 p. gedr, zw. schoenen m. 43, 1 hoge hoed <kl. m.) z.g.a.n., 1 gr. fan tasie hoed z.g.a,n., 1 p, leren beenkappen. Alleen 's av, na 7 u. thuis. Kok, Rem- brandtlaan 22A, Schiedam. Net meisje 20 jr., b. z. a. als leerling-verkoopster bij voor keur ia Schiedam. Br. H, v. d. Marei, Polderweg 82, Kethe!. Aangeb v. heer b.b.h.h., ruime zonnige zit-slaapk. m stromend water ev. pens. in kl. gezin. Rembr.laan 27B ELANGRIJKE KORTINGEN kunt U dikwijls bedingen, indien U verschuldigde bedragen binnen 8 dagen na factuurdatum betaalt. Laat ons deze bedragen per BANKGIRO voor U overmaken. BANKGIRO werkt snel en accuraat. Formulieren voor dit doel zijn kosteloos verkrijgbaar bij de 98 Vestigingen in Nederland. r- ,'U -.'V gï j' ■-.„'S'Gj.j

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2